Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1663284 megtekintés
*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Gőzölgő
« Válasz #525 Dátum: 2014. Szeptember 30. 07:13 »
QUQURIQ!!!!

Derűs napot Mindenkinek!

Ja!
Akkor üdvözlöm az OMME vezérkarát!
Jó olvasgatást!
Ne csak olvasgassatok, okuljatok is!

A Kiskakas!

Re:Gőzölgő
« Válasz #526 Dátum: 2014. Szeptember 30. 07:18 »
Az szerintem egyénenként változó, hogy ki, mikor jelentkezik be. Ha nem szólok hozzá valamelyik témához, akkor általában én is vendégként olvasom a Méhész Klubot. De sokan nem is szeretnének konfrontálódni, ezért a határozott véleményük mellett sem vesznek részt a vitákban.

Re:Gőzölgő
« Válasz #527 Dátum: 2014. Október 02. 07:30 »
Sziasztok!
Nekem már régóta az a határozott véleményem, hogy az egyesületünk irányítása szakmailag, morálisan és még sorolhatnám a jelzőket leszerepelt.

Most az OMME honlapján ismét riadót fújnak, hogy füstöljünk. Azt, hogyan kell tessenek mondani?
Úgy mint az indiánok?
Egyszerűen nem adnak támpontokat a védekezéshez, általános elterelő hadművelet az egész.
Majd ránk fogják, hogy végig mondtuk..... VÉDEKEZZETEK!
Ez igaz, de a módjáról hallgatnak. Reggel, délben, este...?
A kör bezárult. Csak magunkra számíthatunk.
Nagyernyei Attila

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Gőzölgő
« Válasz #528 Dátum: 2014. Október 10. 21:07 »
Ilyen és ehhez hasonló dumával etetik a méhészeket.
Lehet, ki is röhögik őket a hátuk mögött, hogy bekajálták ezt az Yvette-ciklonos, vis maior sztorit is.
Vagy az összes méhész fiatal gazda pályázatos?
Másfél éve nő a méhészek orra, mert az orruknál fogva vezetik őket.   
Szemrebbenés nélkül, mosolyogva hülyítik a népet, persze nem a saját pénzükből. Ezt addig csinálhatják, míg van rá vevő. Meddig hagyják a méhészek, hogy röhögjenek rajtuk??
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Gőzölgő
« Válasz #529 Dátum: 2014. Október 16. 17:04 »
Csak nyugi fiúk... :)
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

kas62

  • ***
  • 146
Re:Gőzölgő
« Válasz #530 Dátum: 2014. Október 16. 17:24 »
Ha ez így folytatódik,lesz a klubnak egy ócska fészekmézkamrása szemben állítva egy geddekassal,
amelyet, Arisztaiosz és Elemér méhész gondoz atya felügyelete mellett !


Kezd unalmas lenni!

Így lehet tönkretenni egy fórumot!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #531 Dátum: 2014. Október 16. 17:27 »
Nem fog menni! Az idegek pihentetésére is van eszköz. Pl. az alvás.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kas62

  • ***
  • 146
Re:Gőzölgő
« Válasz #532 Dátum: 2014. Október 16. 17:35 »
A gátlástalan ember, gátlástalanul cselekszik!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #533 Dátum: 2014. Október 16. 18:20 »
Itt válaszolok Soknevű Tomipapa-Arisztaiosz-Fészekmézkamrás úrnak a kiskaptárbogár topicban született írására.

Soknevű ezt írta:
Idézet
Arisztaoszt megkérdeztem, Ő aszt montta hogy a bogár zárlati kártevő és aszt a hatoságnak köll figyelni.
A hatóságnak is kötelezettsége figyelni minden zárlati kártevőt, de nemcsak neki, hanem minden egyes méhésznek a saját méhállományában és a méhegészségügyi felelősnek a felügyelete alá tartozó területen. A magyar jogrendben és hatósági működésben a méhegézségügy egy jól szabályozott terület. Ha valami döcög, annak oka elsődlegesen személyes hanyagság, másrészt a kutatói és laborháttér hiányosságaiból fakad.

Az OMME-nak az ügyben csak annyi feladata van, amennyit a tagság megkövetel tőle. Ha csak a noszogtatást, akkor csak az, ha úgy döntenek, hogy a fenológiai hálózathoz hasonlóan információt gyűjtenek és közre adnak, akkor úgy, ha úgy döntenek, hogy ezen túllépve részt vesznek egyéb munkával is, akkor úgy.
Ezt a tagság dönti el.
Te pedig mint kertész ebben a kérdésben csak kontár vagy és az ördög ügyvédje. Te bajod!

Soknevű írta:
Idézet
A multkor is csodálkozásal olvastam hogy te egy hatoság mellé rendelt szeméjként csak ugy önhatalmulag kihagytad az állatorvost aki hatosági szeméj a nyulos égetéséböl.
Bocsánat, ha kihagytam volna. Nem volt szándékos. De szívesen venném, ha beidéznéd, hogy korrigálhassam.

A helyi állatorvosok a megmondhatói, hogy messzemenőleg becsülöm a munkájukat és velük, valamint a méhésszel teljesen együttműködve szabályszerűen végzem a munkámat.

Tavaly az ellenőrzést időben elkezdtem, ezért szeptember 9-re (ekkor tört el a lábam éppen mégegészségügyi vizsgálati munkám közben lecsúsztam egy lehullott almán) már csak 1 állomány volt hátra, amit Szabó György kollégám vizsgált meg, tehát a helyi méhészeket a lábtörésem miatt semmi hátrány nem érte.

Az írásod többi része olyan mértékben rosszindulatúan személyeskedő, amit egy magára valamit adó ember nem enged meg magának, főleg egy magára valamit adó kertész nem tesz ilyet. Kérem a moderátort a személyeskedő mondatokat törölje és egyébként meg amit jónak lát intézkedjen.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

irido

  • ****
  • 488
Re:Gőzölgő
« Válasz #534 Dátum: 2014. Október 16. 19:40 »
Nem akarok a dologba beleugatni, de olyanra én is emlékszem, hogy azt írtad, annak érdekében, hogy ne legyen zárlat, inkább "saját kezű" elégetésre kerül egy-egy nyúlós méhcsalád a hatóság bevonása nélkül. Emlékeim szerint nem egyes szám első személyben írtad.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Gőzölgő
« Válasz #535 Dátum: 2014. Október 16. 20:35 »
QUQURIQ!!!

Az EB-nek már régen vizsgálatot kellett volna indítani a közhasznúság elvesztése miatt!!!
Az Etikai Biz. Elnöke is az "ellenzéktől" tudta meg, hogy elvették az OMME-től a közhasznúságot!
Ezek a szervezetek minek vannak!!!
Mit csináltak-nak!!!
Mikor függesztik fel az elnök vehemens álmokfutását amit az OMME ellen, a tagság pénzén csinál!
Mit keres még itt???
Idáig csak kárt okozott!
Szép mosolygós fazon, de ne tegyen több kárt!
Most is a meglévő alapszabályt merkeli, nem az új készül!
Újabban ezt a kaját akarja letolni a tagság torkán....
Vajon most ez mennyibe fog kerülni az OMME-nak???

Kiskakas!

Re:Gőzölgő
« Válasz #536 Dátum: 2014. Október 16. 20:57 »
Irido!

Nem emlékeztél rosszul, a mi Csuda Lackónk valóban először óvakodott az egyes szám első személytől, de később alábbhagyott az ébersége:
2014.szeptember 16. 13:06
"A nyúlós fertőzöttség olyan nagy mértékű, hogy már a méhegészségügyisek egy része be se jelenti, hanem ott helyben égetik el a méhésszel együtt a beteg méhcsaládot, hogy a területi zárlatot elkerüljék."


Értem én, hogy nagy a baj, de azért szegény méhészeket mégsem kellene elégetni. :)

*

trobi

  • *
  • 35
Re:Gőzölgő
« Válasz #537 Dátum: 2014. Október 16. 21:01 »
 :) ;D ;D

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #538 Dátum: 2014. Október 16. 21:14 »
Rosszindulatú Arisztaiosz Tomipapa Fészemézkamrás Soknevű!

Mivel te nem értesz a méhészkedéshez, ezért nyilván rossz tanácsadókra hallgatva és rosszindulattól vezérelve szakmaiatlanul vagdalkozol. Egyébként meg, ha félre akarsz érteni bármit, akkor félre is érted. Különösen, ha kiemeled az eredeti helyéről, az eredeti szövegkörnyezetből.

Aki ismeri a méhészeket tudja, hogy nagy méhészeknél érdekes módon nem szokott felmerülni nyúlós. Nyilván ők se védettek ezek ellen a betegségek ellen, de másképp kezelik a helyzetet. Ők mérlegelnek, hogy mi a kedvezőbb nekik abban a helyzetben, amikor rátalálnak a fertőzésre. Törvényi tilalom ide vagy oda, nem feltétlenül szólnak a méhegészségügyi felelősnek, hanem azonnal égetnek.
Miért?
Mert ez a legjobb védekezés.
Miért nem szólnak?
Mert ha szólnak nem vándorolhatnak legalább 60 napig. Márpedig ez sokmillió Ft-os veszteség számukra. Következésképpen rejtve marad a fertőzés.

A kisebb méhészek és különösen a kezdők szólnak azonnal a méhegészségügyi felelősnek, hogy "ajjaj valami nem stimmel az állománynál". Kimegy a felelős és megállapítja, hogy a fertőzés gyanúja fennáll. Mintát vesz és beviszi az állatorvoshoz. A felderítésben eddig van feladata a méhegészségügyi felelősnek, hiszen a további teendőket már az állatorvos irányítja. Aztán persze a végrehajtás tevékeny részese a méhegészségügyi felelős is.

Sok méhegészségügyi felelős és maga a kis méhész nem mer bejelentést tenni a nyúlósról, mert a közelben van olyan nagy állományú méhész aki nagy anyagi bukást szenved el egy zárlat esetén. Tehát a méhegészségügyi felelős nem vállalja fel a konfliktust a nagy méhésszel. Én viszont felvállalom a konfliktust. Ha oda települ egy nagy méhészet akácon az általam vizsgált területre, akkor számoljon a vándorméhész azzal, hogy akár egyetlen nyúlós méhcsalád esetén is 60 napos zárlat lesz Gödöllőn. 

És, hogy valóban így is cselekszem, arra bizonyíték a munkám.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #539 Dátum: 2014. Október 18. 19:01 »
Szép estét Mindenkinek!

Tud valaki valamit arról hogy miért nem érhető el az Omme honlap?