Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1657358 megtekintés
Re:Gőzölgő
« Válasz #30 Dátum: 2013. December 19. 15:31 »
Na én nevesítve szeretném.(Bár,ha lehet,akkor inkább sehogy se szeretném)De,ha mégsem lehet kimászni a csávából,akkor valahogy jobban szeretem,ha valami a nevemen van.Több jogom van.Törzstőke emeléssel simán megoldható lenne,több mindent meg is lehetne valósítani egy tőkeerős vállalkozással.Ha már csinálunk vmit,akkor csináljuk rendesen.Akkor legalább nem vádolnának azzal,hogy sajnálom azt a pár ezer forintot.Párszor ugyanis megkaptam ezt.Olyan kíváncsi lennék az üzleti tervre az összes mellékletével együtt.
"Hangoskodó"férjuram úgy döntött,hogy bontatlanul visszaküldi nekik az újságját egy röpke levél kíséretében és felajánlja valami nemes célra, a soron következő példányai árát és postaköltségét meg utalják át a DÉVAI ÁRVÁKNAK.Így legalább haszna lesz a pénzköltésnek.
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 19. 20:14 írta lindzzy »
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Gőzölgő
« Válasz #31 Dátum: 2013. December 19. 20:36 »
Ugyan már mi az a "pár ezer forint" (25 millió kb) nem is éri meg róla beszélni.

Üdv. jani bátya

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #32 Dátum: 2013. December 20. 17:28 »
Nem értem, hogy miért nem gondolkodott az OMME újság felelős szerkesztője el azon, hogy hány téli méhlopást fog generálni a téli vándorlásról szóló két cikkével??? Tudjuk, hogy a rossz erkölcsű, rafinált, de gyenge szaktudású méhészek lopnak. őket nem kéne még tanítani is.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kas62

  • ***
  • 146
Re:Gőzölgő
« Válasz #33 Dátum: 2013. December 22. 23:43 »
Tisztelt méhekkel,mézzel és méhészekkel foglalkozók!

A Magyar méz a Magyarországon méheket tartók,gondozók,dédelgetők jövedelme!
Kinek-kinek a lehetőségének,tudásának arányában.
Ez a méz megtermelődik helyi  illetve országos(OMME) egyesületi tagság nélkül is!!
A mézünkre épülő vállalkozások száma megint szaporodott (OMME-Magyar Méhész Kft.)!!
AZ OMME-et mi hoztuk létre!! A  vezetőinket mi választottuk,de nem örökre!!
Ők ezt, nem így gondolják az Ő kezükben van az általunk adott fegyver a PÉNZ !
Mi,saját magunk támogatjuk az ellenséget (a történelemben van példa), nem lesz érdekvédelmünk!!
Az aggódó emberek az Ő szemükben ellenség!    Kezünkben van  a  MÉZ!!
A  Kft megalapításának kivitelezése, a gyors újság kiadás (pénzek átutalása) félelem a jövő évi
tagdíj befizetésektől!!  A támogatásokért OMME-i tagságot vállalók nem a Magyar méhészeti élet jövőbeni
problémáinak a megoldását választják,csupán csak a PÉNZ uralkodóit támogatják!!
A mi kezünkben van a MÉZ,a mi kezünkben van a PÉNZ!!
A tagdíjak fizetése(Vagy nem fizetése!!) csodákra képes!!
Ébresztő Méhészek!
A Nagyernyei Attilák
   Elekes Lászlók
   Csuja Lászlók
   .................... bele fognak fáradni,mert Őket nem a PÉNZ inspirálja!
Értünk méhészekért, a mi problémáinkért küzdenek, sajátos önfeláldozó módon!!
A kereskedők tudják, nincs MÉZ,nincs PÉNZ!
OMME vezetők is tudják?
A MÉZ ELADHATÓ !! KERESETT A MAGYAR MÉZ!!

Re:Gőzölgő
« Válasz #34 Dátum: 2013. December 23. 06:27 »
Még októberben,amikor tudomást szereztem az OV-s történésekről,első dühömben azt gondoltam,hogy lelépek,tehetném,a méhek nem kérik az OMME tagságit.Aztán elmentem az egyesületi gyűlésre.A döntések kihirdetése után döbbent csönd, néma beletörődés.Kinek ereje,kinek bátorsága hiányzik ahhoz,hogy megvédje az érdekeit, változtasson.Maradnom kell!Ha bátorságomat abban "élem ki",hogy elfutok,azzal senkinek sem használok.Szükségünk van az egyesületre,a közösségre,mert egyedül kicsik vagyunk,ha elindul egy bomlási folyamat,senki sem tudhatja,hol fog megállni.
Visszajelzésként sose azt kaptuk tagtársainktól,hogy nincs igazunk,hanem,hogy hiába küzdünk úgysem érünk el semmit.
Ragozhatnám tovább,de mások,igaz,hogy egy másik történésre,már sokkal jobban szavakba öntötték.
Íme: http://www.mek.oszk.hu/04000/04056/html/roplap/pdf/roplap1956_0700.pdf
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Gőzölgő
« Válasz #35 Dátum: 2013. December 23. 07:50 »
Tisztelt kas 62!
Szeretnék megnyugtatni mindenkit, hogy nem fáradunk! Sőt!
Karácsony előtt személyes élményemet kívánom veletek megosztani!
Valamikor fiatal koromban aktív sportoló voltam. Kerékpárban hosszútávú, és hegyi bajnok is lettem.
Arra tanított edzőm, aki most súlyos beteg, hogy soha ne adjuk fel! Én így élem azóta is az életem!
Az a csapat aki nap mint nap küzd egyesületünkért ,egyre nagyobb! Ellefneleink lassan belátják,hogy a folyamatos vádaskodás nem jó eszköz! Nekem van egy nem mindennapi,talán nem is túl jó tulajdonságom. Minél jobban szorítanak, minél álságosabb módon gyaláznak, annál keményebb elszántabb leszek! Ezt a sportból örököltem! A küzdősport megtanított a nemes küzdelemre! Sajnos a másik oldalon ezt nem látom! Helyi szinten is van néhány méhész aki "lefekszik" nekik, és küldi rólunk az információkat! Szánalmas gerinctelen emberek ők.
Nagyon jó postások. Ha valami információt szeretnénk kiszivárogtatni, hozzájuk kell eljuttatnunk. Azonnal nyúlnak a telefonhoz és jelentik...... doktor úr ezt mondták rólatok!
Ne aggódjatok méhészek! A tisztulási folyamat elkerülhetetlen! Sajnos a szép szavaink,kéréseink, javaslataink rendre elutasításra kerültek!
Személyes, de nem személyeskedő példával zárom hozzászólásomat.
Tudjátok volt egy javaslatom a betegségfelderítő, nyúlós kereső kutyák üzembe állítására a méhegészségügyi vizsgálatokkor! Ezt tavaly, a szeptemberi küldöttértekezleten javasoltam! Szakmai alelnökünk, akinek alapszabályunkban rögzített kötelessége, minden szakmai javaslatot megvitatni, na hogy is reagált?
Leordította a fejem,le akart ültetni! Később bocsánatot kért,amit elfogadtam.
Miért írom le mind ezt? Hamarosan felteszek egy cikket ide a méhészklubba! A "Német Méhészetben" megjelent egy írás a kutyáról! Én akkor sem azt állítottam, hogy feltaláltam a Spanyol viaszt! Szerettem volna, ha "magas" szinten foglalkoznak ezzel a témával! A Méhészet szaklapunk emlékeztetőjében is kitértem rá!
Foglalkoznak is vele az óta! Magasról tesznek rá!
Az a szemlélet amit most az OMME felső vezetői képviselnek, meggyőződésem,hogy a méhésztársadalom rovására megy! Ha valami megosztja szakmai szervezetünket, arra jó példa  a két lap!
Kórusba mondják a méhészek! Nézd kik írtak bele!
Kíváncsi leszek mikor fog megjelenni, Baldavári Laci, Tajti Zoltán, Körmendy Rácz János, Elekes László, Csuja László, Bercsényi János cikke! És a sort folytathatnám!
2013.év végén ez az érdekképviseletünk! Létrehoznak a mi tagdíjunkból egy olyan lapot, amely Bross Péter ellen szól! Ekkor nem számít a pénz! Pláne, ha a Tiétek!
Szerintetek belefáradtam(tunk)?
Az ünnepekre való tekintettel egy kis pihenő következik!
Sokkal de sokkal rosszabbra számítsatok! Olyan összekuszálódott egymást kipártoló érdek fűzi össze a jelenlegi vezetést, ami tovább bonyolítja az amúgy sem egyszerű történetet.
Utolsó kérdésem a szeretet ünnepe előtt! Hol van a jelenlegi rendszerben a méhészek érdekképviselete?
Itt tarok egy kis szünetet, és folytatom.
Üdvözlettel: Nagyernyei Attila




 
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 23. 08:04 írta Nagyernyei Attila »

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Gőzölgő
« Válasz #36 Dátum: 2013. December 23. 08:11 »
Lindzzy!
Szép volt ezzel a verssel indítani a reggelt. Nekem egy Wass Albert, és egy Petőfi vers rímelt az általad említett témára.
Üdv: Attila

Re:Gőzölgő
« Válasz #37 Dátum: 2013. December 23. 08:31 »
Szia Attila! Nem értem azt hogy a kutyát miért nem lehet erre a célra felhasználni. Olcsóbb lenne mint a legdrágább műszer. Valamikor voltam bányász ,és meg fogtok lepődni de a legjobb mérő a patkány volt .Mit mondjak etettük,és nem bántottuk. Ha az menekült mi is.  Üdv.Antal
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 23. 18:58 írta Nagyernyei Attila »

Re:Gőzölgő
« Válasz #38 Dátum: 2013. December 23. 12:04 »
Hali!Attila a kutyát már régebben is felhoztad ami számomra már akkor jó ötlet volt,mert ezzel a módszerrel a lelkiismeretes méhegészségügyis jól tudna dolgozni.Remélem a dolog nem ragad meg elméleti síkon és egyszer majd a gyakorlatban is használhatjuk. ;) A KFT-ről pedig egyre jobban deja vum van hm, KFT......,Mellifera........,Mellifera.........KFT! :o 8) 

Re:Gőzölgő
« Válasz #39 Dátum: 2013. December 23. 12:43 »
Talán egy-két ebet ki kéne képezni,majd össze hívni a nagyokat egy kis bemutatóra. Szerintetek így elfogadnák,és be építenék a rendszerbe? Vagy eladni külföldre, és onnan kőnyibben elfogadnák?    Üdv.Antal
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 23. 19:00 írta Nagyernyei Attila »

Re:Gőzölgő
« Válasz #40 Dátum: 2013. December 23. 15:10 »
Arra azért kíváncsi lennék, hogy bizonyos költségeket hogyan választanak szét az OMME és a Kft. között... Pl. Egyed Árpád ügyvezető, aki nem kevesebb, mint 240 km-ről igazgatja a Kft. ügyeit (legalábbis névlegesen, hiszen kétségem sincs afelől, hogy az érdemi, de talán még a mindennapi kérdésekben is a Cserényi-Fekete-Fáskerti trió dönt), szóval az ügyvezető budapesti útjait az OMME vagy a Kft. fizeti? Mert ugye ő IB-tag is egyben, így ember meg nem mondja, mikor utazik OMME- és mikor Kft. ügyben a fővárosba.
Vagy pl. az OMME által fizetett alkalmazottak/vállalkozók végeznek-e a Kft-nek bármilyen tevékenységet munkaidőben (pl. cikkírás, adminisztrációs feladatok)? Az sem tiszta, hogy Módos Adrienn az OMME főmunkatársa, vagy a Kft. ügyintézője? Vagy mindkettő egyszerre, ebben az esetben kérdezném, hogy OMME főmunkatársként milyen feladatokat lát el?
Ott van továbbá a Kft. székhelye, ami ugye az OMME tulajdona (hacsak az is apportként nem végzi hamarosan...). A Kft. ez után bérleti díjat nyilván nem fizet az egyesületnek, de vajon az iroda rezsiköltségét ki fizeti?
És hogy ezek miért érdekes kérdések? Mert minden egyes költség-forint, ami valójában a Kft. működtetésével kapcsolatban merült fel, ám az OMME által került kifizetésre, torzítják a Kft. eredményét, hogy a jövő karácsonyi levélben majd le lehessen írni, milyen szuper eredményt zárt az új Kft.
Közben meg csak a másik oldalon szívták a vérünket....

Re:Gőzölgő
« Válasz #41 Dátum: 2013. December 23. 19:18 »
Szóval akkor az a lényeg, hogy elegük lett az "ingyen" végzett egyesületi munkából, ezért át kell alakítani az egyesületet, hogy rendesen meg lehessen csapolni a kasszát. :o

Üdv. jani bátya

Re:Gőzölgő
« Válasz #42 Dátum: 2013. December 23. 19:40 »
Sziasztok!  Emlékeztek mit irtam ezelőt ( ennyi madár, már csak a kánya hiányzik) Hát meg érkeztél, kőszőntelek, és bocsi.    Azon gondolkodom, akik nem tartoznak egyesűlethez csak ugy vanak azokat hogy bűnteti ? Vagyunk egy páran akik nem igénylűnk semmijen támogatást, csak be fizetjűk az adot. Csak maga a társaságért, de a tudást, (informáciot ) más hogyan is meglehet szerezni.  Űdv:Antal

*

kas62

  • ***
  • 146
Re:Gőzölgő
« Válasz #43 Dátum: 2013. December 23. 19:46 »
Tisztelt méhekkel,mézzel és méhészekkel foglalkozók!
 
Szeretném tájékoztatni elvhű társaimat,hogy részemről a megfutamodás kizárt!
A szocializáció számomra nem okozott problémát,neveltetésem az adott kornak nem mindig volt megfelelő,
kizárólag a tisztesség jegyében történt, idestova több mint öt évtizede!
Senkit nem szeretnék arra buzdítani,hogy elvhű tagságát kockáztassa a tagdíj nem befizetésével!
Az összeg nem egetverő,szerintem vállalható!(áldozat nélkül nincs győzelem!)
A gondolatomat az OMME Alapszabálya,a tagságra vonatkozó része indította.
   "A tagsági viszony megszűnik: Éves tagdíj fizetésének elmulasztása esetén –írásbeli felszólítást követően- törléssel"
A hangsúly az  –írásbeli felszólítást követően- kijelentésben van!
Elgondolkodtató magatartás a vezetés részére!
Az eszköz a kezünkben van!
Ha éltetnünk kell egy számunkra nem megfelelő, általunk(......?)megválasztott testületet,részükről még csak
szót sem kapva akkor éljünk a kezünkben lévő eszközzel a pénzzel!
A felszólítások elég nagy terhet jelentenének a vezetésnek!
AZ OMME A MIÉNK,NEM ELADÓ!
 
"Az a csapat aki nap mint nap küzd egyesületünkért ,egyre nagyobb!"
Ez a tény számomra is öröm!Öröm,hogy részese lehetek!
Fáradtságot részemről is mellőzve küzdjünk, a tisztességes, a MÉHÉSZEKET embernek tekintő,
az érdekeinket makszimálisan képviselő OMME vezetőkért!


Re:Gőzölgő
« Válasz #44 Dátum: 2013. December 23. 20:09 »
Mi is gondolkodtunk hasonló dolgokban,hogy nem kapkodjuk el túlságosan a befizetést.Ennek igazán akkor lenne értelme,ha tömegesen csinálnánk.Viszont arra biztatnék mindenkit,hogy semmiképpen se lépjen ki az egyesületből!

"Először nem vesznek tudomást rólad, aztán kinevetnek, aztán harcolnak ellened, aztán győzöl."


„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”