Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1658349 megtekintés
*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Gőzölgő
« Válasz #495 Dátum: 2014. Július 22. 06:17 »
Elemér méhész!
Mivel méhtartóként, két fórumot látogatsz, (mert nincs több) csak hogy lásd, mi az a kettős mérce.
Belinkelek a zöldről egy "korrekt" írást.

Erre a fajta hozzászólásokra kifejezetten alakult egy fórum.
Nem szükséges itt erről vitát generálni.
A topik címe: OMME hírek (HÍREK)

Moderátor


Gondolkozz el.
Köszi.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Július 22. 11:34 írta atya »
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #496 Dátum: 2014. Július 22. 14:37 »
OMME IB határozat: 2012 december 12.
Idézet
Az OMME IB ülése nyílt, azonban zárt ülés is elrendelhető, ha az egyesület érdeke ezt lehetővé teszi. A zárt ülés elrendeléséhez a jelenlevő tagok többségi szavazata szükséges.
Ez a rendelkezés az alapszabállyal ellentétes, tehát semmis.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #497 Dátum: 2014. Július 22. 17:26 »
Elemér Méhész!

"Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!"

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #498 Dátum: 2014. Július 22. 17:45 »
Ezt mondom én is neked állandóan komám.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #499 Dátum: 2014. Július 22. 18:44 »
Én meg a buzdítás értelmében nemigen törődök vele, miket hadovál ön össze, csupán -önnel ellentétben- egyszerűen becsületes, tisztességes és legfőképp őszinte vagyok aranyos ecsém...

*

kas62

  • ***
  • 146
Re:Gőzölgő
« Válasz #500 Dátum: 2014. Július 22. 18:56 »
 :o

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #501 Dátum: 2014. Július 22. 18:59 »
Hogy nem szakad le a plafon Arisztaiosz fölött?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Gőzölgő
« Válasz #502 Dátum: 2014. Július 23. 06:21 »
Attila!
Idézet
Ezért kellenek nyílt IB ülések, hogy ne másfél év múlva derüljenek ki az ellenünk elkövetett bűnök!
Ezt a kérdést már az IB megszavazta elsöprő többséggel, és tavaly Gyulán volt a debütálás.
Sajnos azóta az országban, sehol máshol nem jelentek meg IB-t tartani.
Ez vajon mi?
Talán a nyilvánosság zavarja őket?
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #503 Dátum: 2014. Július 23. 19:20 »
Nincs itt talán. Igen! Félnek a nyilvánosságtól.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #504 Dátum: 2014. Július 26. 12:19 »
Arisztaiosz!

Látom gönyűi pálinka nagyon ártalmas. Nehogy hozzál Jászberénybe belőle. A folyamatos lejárató szándékod tévutakra visz.

Soha és sehol nem állítottam, hogy a neonikotinoidok szuper szelektív módon hatnak. Soha nem állítottam, hogy a neonikotinoidok csak és kizárólag a tájékozódást károsítják. Azt viszont állítom, hogy nem kell kiterjedt nagyfokú idegi sérülésnek vagy izomkárosodásnak történnie a tájékozódási zavarhoz és a mászkálás tünetegyütteshez.

Éppen ebben rejlik a neonikotinoidoknak az egyedekre nézve csupán szubletális, de hosszú idejű, krónikus mérgezés esetén a méhcsaládra mégis végzetes, tehát letális hatása.

Köszönöm a cikket, szívesen átolvasom.


Kedves Geddekas Ecsém!

Újfent felhívnám szíves figyelmét a július 14-én a Neonikotinoidok témában 00:59-kor írt válaszában és a mostani állásfoglalásában feszülő ellentmondásra. Ehhez sem a gönyűi pálinkának, sem az ön által késő éji órán fogyasztott tablettás lőrének nincs sok köze és arra is hajlandó vagyok, hogy elfogadjam: azt a marhaságot, amit a beidézett hozzászólásában elkövetett, nem feltétlenül az alkohol romboló hatásának szükséges tulajdonítanunk, felfogható az az ön tájékozatlanságával szinergizmusban lévő fáradtságnak is, mely önmagában is közismerten romboló hatású lehet nem csak a mentalitásra, de az egykor tanultak visszaidézésének képességére is...

Sajnálom, ha ennyire elutasító a Gönyűn előállított gyümölcspárlatok vonatkozásában, javaslom, hogy ne előítéletek mentén minősítse őket, hanem ítéletének csak azok kóstolása után adjon hangot, mert néhány kompetens kóstoló véleménye szerint azok méltán viselhetik a "hungarikum" címkét, amit az ön mángorolt "prémium mézei" is feltehetően megérdemelten hordozhatnának. Tudja Ecsém, mindig sok empátiával szemléltem a vergődéseit, s a megismerési folyamattal vívott heroikus -bár ezidáig vesztesnek tűnő- küzdelmét, de én ezidáig tartózkodni óhajtottam az ön mentális és szomatikus hiátusainak érvként történő felhasználásától. Kérném, ön is szakmai alapon érveljen egy szakmai fórumon, mert ilyetén kiszólásai semmi másra nem utalnak: az érvei fogytával előadott vagdalkozásai csak arra nézve bizonyító erejűek, hogy ön nem csak kutatni, de normális mederben érvelni is képtelen. Mi a fenének feszeng ily módon, a kínlódásai nélkül is tökéletesen tisztában vagyunk az ön tökéletlenségével...

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #505 Dátum: 2014. Július 26. 14:18 »
Életed értelme vénségedre nem a kertészkedés, ami az eredeti szakmád, és nem is a bölcsesség, hanem mások bemocskolása, lejáratása.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

irido

  • ****
  • 488
Re:Gőzölgő
« Válasz #506 Dátum: 2014. Július 26. 15:43 »


Kérném, ön is szakmai alapon érveljen egy szakmai fórumon, mert ilyetén kiszólásai semmi másra nem utalnak: az érvei fogytával előadott vagdalkozásai csak arra nézve bizonyító erejűek, hogy ön nem csak kutatni, de normális mederben érvelni is képtelen. Mi a fenének feszeng ily módon, a kínlódásai nélkül is tökéletesen tisztában vagyunk az ön tökéletlenségével...
Ennél jobban, tömörebben nem lehetett volna megfogalmazni. El kellene rajta gondolkodni Geddekas! Mielőtt végleg  hiteltelenné teszed magadat! De lehet, hogy ez már késő. Ekkora gödörből már nehéz lesz kimászni !

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #507 Dátum: 2014. Július 26. 15:55 »
Válaszom még a véleménynél is tömörebb:
Szakmai alapon akkor lehet érvelni Arisztaiosz felé, ha ő is szakmai alapon érvel. Nem vitatom, használ szakmai érveket, de rendkívül gyakran morálisan elfogadhatatlan véleménnyel egészíti ki azokat. Ezért kapja tőlem a "Rosszindulatú Arisztaiosz" mitológiai jelzőt.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Gőzölgő
« Válasz #508 Dátum: 2014. Augusztus 06. 07:03 »
pink panther!

Írásából /Re:A méhegészségügy helyzete« Válasz #24 Dátum: 2014. augusztus 05. 20:31 »/
nekem az jön le, hogy nem is arra kíváncsi, hogy mit írtak. Ha kíváncsi lenne, akkor kérdezne ez irányban.
Önt az frusztrálja, aki írta?
Egyéb iránt, a témáról  egy régi dakota közmondás jut eszembe: "nem zörög a haraszt, ha a szél nem fújja".   ;)
Egyébként örülök, hogy megint talált témát magának, és újfent soraink között tudhatjuk. Az emlékezetes "Geddekas kontra pink panther" ügy óta, nem hallottam, itt önről. Ez vajon miért van?
Azt viszont észre vettem, hogy önnek sem haverja Dr Csernus. :(
Javaslom ismerkedjen meg vele.  ;D
« Utoljára szerkesztve: 2014. Augusztus 06. 07:09 írta atya »
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Gőzölgő
« Válasz #509 Dátum: 2014. Augusztus 27. 18:24 »
No akkor művelődjünk egy kicsit ebben a csúnya időben.  ;)

http://www.uzletresz.hu/penzugy/20140827-a-szomszed-fuje-a-te-fuved-is.html


"...a magyar társadalom tekintetében különösen érdekes a bizalmi faktor. Nem erősségünk az ilyesmi, sokat kell még tanulnunk arról, mikor és hogyan mondjunk le az irányításról, hogyan ismerjük fel, hogy egymásra vagyunk utalva, illetve a kölcsönösség erejét. .."
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”