Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1666719 megtekintés
Re:Gőzölgő méhészeti támogatás
« Válasz #4185 Dátum: 2022. Augusztus 07. 12:02 »
 Tud valaki pontosabb adatot arra vonatkozólag, hogy hányan igényeltek méhészeti támogatást?  Amit én olvastam az omme egyik anyagában az kevés. Nem éri el az 5.000-et.

*

oszkár

  • *****
  • 1133
Re:Gőzölgő
« Válasz #4186 Dátum: 2022. Augusztus 07. 19:12 »
"A pályázat benyújtásának utolsó napjával 4.684 kérelem érkezett be a Magyar Államkincstárhoz és összesen közel 489.000 méhcsaládra érkezett támogatási igény. Tekintettel, hogy a rendelkezésre álló forrás ennél nagyobb számú méhcsalád támogatását tette volna lehetővé,".........

Re:Gőzölgő
« Válasz #4187 Dátum: 2022. Augusztus 09. 11:00 »
"A pályázat benyújtásának utolsó napjával 4.684 kérelem érkezett be a Magyar Államkincstárhoz és összesen közel 489.000 méhcsaládra érkezett támogatási igény. Tekintettel, hogy a rendelkezésre álló forrás ennél nagyobb számú méhcsalád támogatását tette volna lehetővé,".........

Re:Gőzölgő
« Válasz #4188 Dátum: 2022. Augusztus 09. 11:17 »
Köszönöm Oszkárnak a választ.
meglepett a részvételi arány !
Gondolkodom :Vajon mi lehet az oka az alacsony részvételnek?
-bizalmatlanság?
-nemtörődömség?
-az ellenőrzéstől valamiféle- egyfajta- félelem?
-nekem úgysem adnak !
-megvagyok a támogatás nélkül is !
- az állam szorosabb "gyeplőre"akarja fogni a méhészeteket !
-esetleg bizalmatlanság az omme irányába? Hiszen rajta keresztűl intéződnek az ügyek!
-sérelmezem, hogy omme tagsághoz kötik a támogatást !
-többször pályáztam támogatásra,sosem kaptam, miért fárasszam magam fölöslegesen,no meg miért adjak ki pénzt esetlegesen a pályázatíróknak!?
-egyebek
Ötletbörzét olvastatok ! Ha gondoljátok, írjatok véleményt! -" Több szem többet lát "

*

oszkár

  • *****
  • 1133
Re:Gőzölgő
« Válasz #4189 Dátum: 2022. Augusztus 10. 10:20 »
Ezen én már nem "vetengek". Mindenkinek szíve joga eldönteni él -e a lehetőséggel.
Inkább tovább gondolnám a fel nem használt támogatási pénz sorsát.( Emlékezzünk csak vissza. Mint az 1000ft-os támogatásnál!)
Ha itt a fórumon jó pár méhész nem háborodik fel, a NEM OMME tagok meg sem kapják!!!!!
Ezért, vagy ki tudja miért lett is túligénylés. Az 1000ft vissza is ugrott 980ft-ra. :)

Na most ha van visszaosztás a túligénylés miatt, vajon lesz e többlet osztás az érdektelenség, vagy nevezzük bárminek miatt?

Vagy megint "nagyjaink" döntenek (egy személyben :) :)) a megmaradt pénzek felhasználása felől?

Kiváncsian várom a fejleményeket!





Re:Gőzölgő
« Válasz #4190 Dátum: 2022. Augusztus 10. 11:35 »
       FA   

Ez a táma : A kormányrendlet kapcsán, mely az erdőkről  rendelkezik tiltakozásomat fejezem ki.
Várom azon méhészek, méhész egyesületek csatlakozását is :akik, ill. amelyek alapszabálya az természeti értékek megőrzését tűzték ki célul. /A félremagyarázatok elkerülése végett; nem a tervezett erdőmegújításokat kifogásolom!/ 
Megj. Röviden: jelenleg is kisebb az erdők aránya az ország méretéhez képest !


Re:Gőzölgő
« Válasz #4191 Dátum: 2022. Szeptember 16. 07:55 »
Mit is írtam a rovat indításakor?
"Pl. Két anya egyszerre petézik, de sokkal extrémebb is lehet."
Ezt.
És mit kér tőlem ez az öszvért terelgető?


Öszvért terelgető? Ha ezt valaki neked írná, mit tennél? Tudjuk milyen vastag bőr van a képeden, hiszen évek óta olvassuk, -szoktad is mondani- csak nem szólunk bele, mert úgy járunk mint a méhészethez értő tehetős méhészek, akiktől tényleg tanulni lehetett.

Te Beci!
Engem a környezetem úgy ismer, hogy amit mondok, vagy leírok az úgy is szokott lenni!

Na én most a klaviatúráról, és a képernyőről törölgethetem a tejeskávét, mert rábuktam.
"úgy szokott lenni" Te ezt le mered írni, amikor azért tiltottál ki embereket erről a fórumról, mert folyamatosan a saját írásaiddal cáfoltad meg magadat, és ezt idézgették!



Zselici méhész (nagybocis) erdész. Összefutottunk hárson. Ha kell elmondja neked is, mert kérdeztem Tőle miért nem ott előadásod után mesélte el neked, amit többünknek? Már bánja. (Bőszénfa)

Felvásárló öccse: Ez? Nem is látott méheket, olyan érzése van az embernek, végig kuncogtak a méhészek amíg mesélte a hülyeségeit, és még ma is téma. (Szulok)

6 diplomás alsótekeresi méhész: Öregem! Mint akinek soha nem voltak méhei, csak segédkezett esetleg. (Siófok)

Csurgón a Zsíros leállított, hogy elég  rizsából. Többen mesélték.

Soroljam?

Azért az öszvért terelgetőért meg sürgősem kérj elnézést, mert nem való ide a fórumra. Nincs itt moderátor aki téged ezért egy hónapra kizárna? Már ők is elmentek?

« Utoljára szerkesztve: 2022. Szeptember 16. 08:14 írta seed150 »

Re:Gőzölgő
« Válasz #4192 Dátum: 2022. Szeptember 16. 09:41 »

És mit kér tőlem ez az öszvért terelgető?
"Múltkor is kértem képet arról a 2 anyás családról tők komolyan érdekelt de hát törölve is lett!"

Én csak ártatlan kéréssel fordultam hozzád erre már a nick nevemmel sértegetsz. Kikérem magamnak!
Berci köszönjük a videót tényleg ezekből lehet tanulni!

*

oszkár

  • *****
  • 1133
Re:Gőzölgő
« Válasz #4193 Dátum: 2022. Szeptember 16. 22:08 »
 ;D ;D Na már ezért is jó, hogy el nem ment teljesen a látásom!! 

Itt a furcsaságokról lehet olvasni.
A Zöldön meg, mint minden ősszel az atkaszaporodástan nagymestere tart érdekfeszítő előadást elméleteiről. :D

Na, hogy én is hozzájáruljak valami +"furcsasághoz" a méhészetben!

 https://sokszinuvidek.24.hu/otthon-keszult/2022/09/13/magyar-mezet-foglaltak-le-torokorszagban-meheszeti-vilagkongresszus/

Nem talántán Kínai volt!???
Bőröndbe minek vittek a résztvevők mézet magukkal????

Nekem ezek a furcsaságok!!!!
« Utoljára szerkesztve: 2022. Szeptember 16. 22:16 írta oszkár »

*

neo

  • *****
  • 948
Re:Gőzölgő
« Válasz #4194 Dátum: 2022. Szeptember 17. 07:22 »

A Zöldön meg, mint minden ősszel az atkaszaporodástan nagymestere tart érdekfeszítő előadást elméleteiről.
Na ennyi hazugságot is csak egy "beteg ember" (idézet oszkártól) tud összehozni egy mondatban.

*

oszkár

  • *****
  • 1133
Re:Gőzölgő
« Válasz #4195 Dátum: 2022. Szeptember 17. 08:50 »
ÓÓÓÓÓ! ;D ;D
neo=cerena
Tudod: "Van aki tanítja, és van aki csinálja"! ;)
Én azt kívánom neked, hogy tölts el még vagy 20évet erőben egészségben a méheidnél!
Lehet "megoldódig "a problémád.

DE, ha mégsem, egy birka bográcsba felrettyintve és pár láda sör csodákra képes a haverok társaságában!

Más is élt ezzel a lehetőséggel nagy megelégedettségére. ;)
 

*

neo

  • *****
  • 948
Re:Gőzölgő
« Válasz #4196 Dátum: 2022. Szeptember 17. 10:35 »
Nekem nincsenek problémáim. A megoldódig helyesen pedig így hangzik: megoldódik.

*

oszkár

  • *****
  • 1133
Re:Gőzölgő
« Válasz #4197 Dátum: 2022. Szeptember 17. 10:57 »
Köszönöm Dr Tökéletes a kiigazítást! :D :D


Re:Gőzölgő
« Válasz #4198 Dátum: 2023. Február 22. 23:36 »
Gondoltam már benézek a "ződre". Az olvadó biztosíték elavult, a kismegszakítót vágta le..

Mézga Aladár írta:
https://www.delmagyar.hu/helyi-gazdasag/2023/02/az-agrarminiszter-szerint-a-meheszeknek-mar-nem-erdemes-a-mezre-alapozniuk-fotok?fbclid=IwAR1Q7-yqj5vaFmHv23Q3R4QGnGxPwJ5y8mMq8C7SdgaXEvNAp2UeVNiEDJM
Már én is kíváncsi lennék , hogy ha nem mézet termelünk a méhekkel akkor ugyan annyi bevétel miből lesz? Valaki okosítson már ki mert gyenge a matekom.


Igazából a vasalat még sokat ér a kaptárban. :P
Biztos a virágporra, a viaszra, illetve méhpempőre, és a propoliszra gondolt, ami ugye munkaigényes rendesen.
De ha elolvassátok, nektek nem tűnt fel valami furcsa?
"Elsőként az ársapka kérdése merült fel, mely ebben az ágazatban a cukor miatt lehet kardinális probléma. Azt ugyanis sok esetben nem lehet kapni a mesterségesen alacsonyan tartott ár miatt. Nagy István ezzel kapcsolatosan megjegyezte, mivel annak árát a méhészek visszaigényelhetik, ők lényegében bármilyen áron megvehetik, nem szükséges az olcsó cukrot vadászniuk. "
Én erről miért nem tudok, hol lehet ezt visszaigényelni? Lehet meg kellene kérdezni tőle.

Re:Gőzölgő
« Válasz #4199 Dátum: 2023. Február 23. 19:48 »
Orbánhülyéknek való olvasmányok ezek.
Gondolom minden bajunkról ukrajna tehet meg a cankciók, ja...meg a nemváltó ovodások.
Üdv:robi