Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1657343 megtekintés
Re:Gőzölgő
« Válasz #15 Dátum: 2013. December 17. 22:27 »
Most értünk haza a hartai gyűlésről.
Csak egy gyors kérdés a küldöttek felé.Tényleg meg lett szavazva még tavasszal a kft megalapítása?Ha igen,akkor nincs túl sok pattogni valónk.Akkor "lent"nagyobb gondok vannak,mint "fent".
Sok infó volt,előtte kiadós "altatással"...Még emésztem a hallottakat.
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #16 Dátum: 2013. December 17. 22:49 »
A taknyos kölykök viselkednek úgy, ahogy teszi Arisztaiosz, Csalánosi, Tomi, Propolisz a ződ méhészfórumon a Méhészet újságban neonikotinoidokról megjelent cikkem kapcsán. Érdemi vita helyett csúfolkodnak. Emlékszem, hogy amikor általános iskolába jártam értelmi fogyatékos vagy súlyos nevelési hiányosságban szenvedők csúfolkodtak így rajtam, aki a gyermekbénulás vírus járványt túléltem, de sajnos maradandóan károsodott a járásom. Úgy látszik a felnőtté válás e négy "úrnak" máig nem sikerült. Őszinte részvétem.

Ha a neonikotinoid szó érthetetlenné vagy összetéveszthetővé válik e négy "úr" számára a sajtóhiba miatt, úgy nézzenek körül a világban és jó szívvel tanácsolom, hogy a végletes veszélyeztetettség miatt foglalkozzanak méhészet helyett inkább mással, hátha ott ilyen veszélyekkel nem kell szembenézniük.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Gőzölgő
« Válasz #17 Dátum: 2013. December 17. 22:58 »
Tisztelt László!

Saját magukról állítanak ki bizonyítványt, viselkedésükről!
Ne foglalkozz velük.

Zümi
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Gőzölgő
« Válasz #18 Dátum: 2013. December 18. 08:09 »
Geddekas! Nem kell velük foglalkozni, kimutatták milyenek .Tudod ..Ma nekem,holnap neked.Inkább tegye össze a két kezüket hogy (egészségesek)!?
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 18. 08:51 írta Nagyernyei Attila »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #19 Dátum: 2013. December 18. 13:12 »
Soha nem használtam doktori címet a saját nevemhez. Kérem más se tegye.

A Méhészet folyóiratomban megjelent cikkemet kefelevonatban nem kaptam meg, tehát nem volt módom semmi javításra.

A cikkemre két válasz is született és azokat ugyanabban a lapszámban olvashatjátok. A válaszolók az újság szerkesztőjétől megkapták az általam írott cikket és arra válaszoltak. Professzor Benedek Pál, aki a Magyar Tudományos Akadémia tagja vagy az állami álláspontot képviselő Repkény úr nyilván észrevételezett volna minden zavaró hibát, ha talált volna. Csalánosi úr! Ha logikátokat továbbviszem, a két felkért hozzászóló is felületes volt, tehát jobb, ha ők se szólaltak volna meg az ügyben? Ugyanis Ők is szólhattak volna a szerkesztőnek, hogy helyesírási hiba van a szövegben. Ők viszont vagy nem vették észre a helyesírási hibát vagy sokkal fontosabbnak tartották az általam írt cikk tartalmát és az érdemi választ, érdemi vitát. Javasolom inkább ez utóbbi magatartást kövessétek és akkor valóban a megértés, a megoldás felé tud haladni egy-egy fórumos beszélgetés. A tartalom megvitatásában örömmel vagyok partner.

A csúfolkodás mint vitastílus még a gyerekek között is csak a taknyos kölykökre jellemző, felnőttek között ennél kisebb nagyságrendű problémák megvitatásakor is szégyellni való, hiszen a vitatkozót minősíti és emberi méltóságot is sért. Utólagos magyarázatok pedig a tényeket nem változtatják meg, ugyanis neonikotinoidok akár neonikotionid néven is mérgezik a méheket, akik pedig csúfolkodnak érdemi vita helyett, azok legfeljebb folytatják, ahogy Csalánosi és Arosztaiosz-Tomipapa teszi vagy kijózanodnak és elhallgatnak.

Tomi! Örülök, hogy a cikket elolvastad. Abból, hogy csupán helyesírási problémát észleltél, úgy értelmezem, hogy a tartalmával egyet is értesz, hiszen semmi kételyt nem osztottál meg a tartalomról a nyilvánosság felé.
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 18. 13:27 írta Geddekas »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #20 Dátum: 2013. December 18. 14:56 »
Anno még az egyetemen üzleti etika előadáson beszélgettünk a jog és az erkölcs sajátos viszonyáról, miszerint ami a jogszabályoknak megfelel,az nem feltétlenül erkölcsös. Felhívták viszont a figyelmünket,hogy nem elég a jogszabályokat betartani fontos az etikus viselkedés is az üzleti kapcsolatokban.Rövid távon lehet,hogy nagyobb haszonnal kecsegtet a jogkövető,de nem túl etikus magatartás, viszont hosszú távon hihetetlen nagy károkat tud okozni. Tehát szerintem a tegnapi előadáson felsorolt 3 tényező mellé felvehetnénk negyediknek az etikus viselkedést vagy valamelyik szinonimáját.Vélemény?
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Gőzölgő
« Válasz #21 Dátum: 2013. December 18. 15:48 »
Szerintem tökéletesen igazad van.

Üdv. jani bátya

Re:Gőzölgő
« Válasz #22 Dátum: 2013. December 18. 18:58 »
Csak ülök, magamban és gőzölgök.
Tulajdonképpen azon bosszankodom egy kicsit, lehet amnéziám van, hogy tegnap, Mészáros úr a Hartai gyűlésen szinte belém és mindenki másba is belebeszélte, hogy a küldöttgyűlés megszavazta a KFT-t amely majd cukrot meg amitrázt meg OMME üveget fog nekünk méhészeknek olcsó áron beszerezni meg ingyen újságot fog nekünk készíteni. Kérdezlek benneteket egyesületi vezetők, küldöttek, érdeklődők, Ti akik ott voltatok, velem együtt miről szavaztatok, mert én semmi ilyesmire nem emlékszem, megmondom őszintén furán érzem magam ezek után.
Azt is közölte, hogy tárgyalásokat folytattak az agrárkamarával,hogy a NAK dolgozzon ki kedvezményes  cukorvásárlási lehetőséget a méhészeknek. Most akkor hogy is van ez NAK ,vagy KFT ,vagy mindkettő, vagy csak reklám és egyik sem?

Üdv. jani bátya

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Gőzölgő
« Válasz #23 Dátum: 2013. December 18. 19:16 »
jani bátya!

Tisztelet elnökünk  nagyon sok jót ígért!
Pl:
- olcsóbb cukor
- olcsóbb amitrázt
- olcsóbb OMME üveget
- ingyen újság

Ez mind nagyon jól hangzik!
Nagyon szép karácsonyi ajándék lenne minden méhész számára!!!
Mészáros úr így legyen!!!
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 18. 23:29 írta zümi »
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Gőzölgő
« Válasz #24 Dátum: 2013. December 18. 20:51 »
Biztos félreértettük:) Szerintem azt akarta mondani,hogy tavasszal meg fogja szavazni a Küldöttgyűlés. :) Vagy lehet,hogy mégse.Fél órán keresztül majdnem hittem neki,hát hiába profi.Aztán hazaértem és eloszlott a köd.Pár kérdésre most szívesen visszaugornék, de talán majd legközelebb.
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Gőzölgő
« Válasz #25 Dátum: 2013. December 18. 22:04 »
Tisztelt Küldöttek, OV tagok!
Ezt szavaztátok meg? Azt hogy az üveget a Kft forgalmazhassa??? Ez a Kft, most, amikor a legjobban kellene az üveg, most nagyon betart a méhészeknek. Ez nem baj, mert az OMME a Kft tulajdonosa?? Az OMME a miénk??
Felkészületlenül, tudatlanul, vágott bele ebbe a tranzakcióba. Nincs még kialakítva semmi, nincsenek raktárak, nincsenek fuvarosok, nincs semmi. Ez a semmi van, de ez nagyon!!
Kivel egyeztetett az OMME?? Hol van az ellenőrző bizottság?? Ki szolt ez ellen?? Ki szólt a méhészek érdekében, hogy ezzel még várni kellett volna? Nem jól van ez így!!
Hol vagytok küldöttek, OVtagok. Tájékoztattátok erről a méhészeket, azokat a méhészeket akik megbíztak azzal, hogy képviseljétek az érdekeiket. Hogy számoltok el ezzel??
Méhészek kell ez nekünk??
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Gőzölgő
« Válasz #26 Dátum: 2013. December 19. 14:29 »
Megkaptuk az újságot,mind a 2 példányt...Kár,hogy nem nagy formátumú hagyományos papírra nyomtatták...Legalább segítenének spórolni.  :) Felén már túl vagyok, nem igazán érzem hiánypótlónak,legalábbis eddig.
Más: Arra gondoltam,hogy ha már mindenáron kft, akkor úgy lenne korrekt, ha a mezei tagoknak lenne lehetősége (nem kötelesség,lehetőség!!!!!)üzletrész vásárlására saját néven is, akkor jobban magunkénak éreznénk,közvetlenül hozzáférnénk a minket érintő adatokhoz és esetleg kevésbé éreznénk azt, hogy csak a pénzünk kell,mi nem.
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Gőzölgő
« Válasz #27 Dátum: 2013. December 19. 15:23 »
lindzzy!
Ez nem is lehet probléma, mert ha szó szerint értjük amit mondtak, akkor a 2300.-Ft -tal amit az OMME, az újság miatt a Kft. -be  tesz, máris résztulajdonossá váltál. Az üzleti tervükben így szerepelt a 2300,.Ft -unk!!
Itt már csak az a probléma, hogy az OMME tagoknak kötelező, a Kft.-t,  tagonként 2300.-Ft-al támogatni.
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 19. 15:27 írta atya »
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Gőzölgő
« Válasz #28 Dátum: 2013. December 19. 15:24 »
Az üzletrész megvan" nincs nevesítve".
Alapítási tőke+bevitt apport / alapításkori létszám. Szerintem mindenkinek ennyi része van benne.
Hogy ennek fejében visszafelé mi jön a lapon kívül?
Viszont kíváncsi vagyok, hogy mi lesz hamarabb tagi vagyis alapítói kölcsön vagy terepjáró vásárlás.

Üdv. jani bátya

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Gőzölgő
« Válasz #29 Dátum: 2013. December 19. 15:30 »
Ha lesz profit, lesz osztalék, ami mindenkinek jár arányosan. Ha nem lesz profit, akkor lesz tagdíj emelés!!
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.