Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1657991 megtekintés
Re:Gőzölgő
« Válasz #480 Dátum: 2014. Június 15. 13:20 »
Arisztaiosz!

Olyan szerencsés voltam eddig életemben, hogy nem kellett még rendőrségi feljelentést tennem se lopás miatt, se vita miatt. ügyvédet is csak egyszerű polgári peres ügyek miatt vettem igénybe, mint pl rágalmazás stb. Téged komám még odacitálhatlak ilyesmi miatt, ha nagyon erre vágysz. Akarod?

Kedves Geddekas!

Csak nem fenyegetőzni tetszik? Ugyan tette ezt már máskor is, de akkor sem ért többet a szava, mint most. Ütet taplónyit sem. Ráadásul én nem rágalmazom önt, mindössze tényközlő módon rá-rávilágítok a "szakmaiságára", mentalitására, emberi "értékeire" ...

Citáljon csak ecsém, ahogy úri gusztusából telik, csak kérném, tegye azt nyugodtan magázódva. Nem mintha sértene, hogy egy olyan semmitérő alak, mint ön, csendőrpertuban társalog velem, de egyrészt nem emlékszem, hogy együtt őriztünk vón' libát, másrészt erősen megválogatom, kivel tegeződök. Ön nem tartozik abba a körbe...

Arisztaiosz!
A következő ilyen durva, személyeskedő megnyilvánulásakor, örökre kitörlöm a Méhészklub történelméből!
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. Június 15. 21:09 írta Nagyernyei Attila »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #481 Dátum: 2014. Június 15. 14:10 »
Csendőrpertu illik a veled való kapcsolatra a tevékenységed miatt. Erről te tehetsz.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #482 Dátum: 2014. Június 18. 21:35 »
Hogy egy kötekedő rosszindulatú szaralak mit tekint tudományos értékűnek, az ne legyen senki számára mérce.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #483 Dátum: 2014. Június 20. 07:17 »
Tisztelt Méhészek!
Ritkán írok ebbe a rovatba, de most mérges vagyok, gőzölgök.
Kérdésem a következő?
Mit kapunk mi a NAK-tól méhészek a sárga csekken kívül?
Szerintem ez sem más mint egy burkolt adó, sok irodista eltartására.
http://www.omme.hu/portal/index.php?option=com_content&task=view&id=1815&Itemid=45
Már csak a végrehajtó hiányzik.
A legjobb barátom fogalmazta meg frappánsan a kamara szerepét.
" Úgy érzem megerőszakoltak. Olyant tettek velem, amit én nem akartam."
Nagyernyei Attila

*

irido

  • ****
  • 488
Re:Gőzölgő
« Válasz #484 Dátum: 2014. Június 20. 09:07 »
Szerintem ez sem más mint egy burkolt adó, sok irodista eltartására.
Attila azt gondolom, ebben tévedsz. Például a kormánnyal van olyan megállapodása, hogy a Kamara fizeti ki azokat a sertéstartókat, akik nem kapták meg a beszállított állataikért a pénzt az egyik csődbe ment húsipari cégtől. Lehet, hogy majd még pár tízezret be kell tolnunk nekünk is, hogy elég legyen a pénz.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #485 Dátum: 2014. Június 20. 20:55 »
Ez alól vajon az OMME jelenlegi vezérkara kivétel?

Magyarországon mindenki megvehető?

http://index.hu/gazdasag/2014/06/19/meg_mindig_szornyen_korruptak_a_cegeink/
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Gőzölgő
« Válasz #486 Dátum: 2014. Június 21. 10:01 »
   
2014. július 7-ig tagdíj pótbevallás a Nemzeti Agrárgazdasági Kamaránál

A 2014. évi tagdíj-önbevallás határideje 2014. június 2-án lejárt. Akik még nem tettek bevallást a 2014-es évre, azoknak mindenképp érdemes élni a pótbevallás lehetőségével. Ezt 2014. július 7-ig lehet benyújtani az ugyfelkapu.nak.hu oldalon.
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Gőzölgő
« Válasz #487 Dátum: 2014. Június 29. 22:06 »

Re:Gőzölgő
« Válasz #488 Dátum: 2014. Június 30. 07:19 »
Tegnap pörgetés közben elmerengtem,hogy mi lenne,ha olyankor,amikor nem pörgetünk szaunaként üzemeltetném a helyiséget,esetleg konditeremmel egybekötve...  ;D
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Gőzölgő
« Válasz #489 Dátum: 2014. Június 30. 07:49 »
Nem is rossz ötlet! Ráadásul még hozna is konyhára :D
Nálam se jobb a helyzet. B30 téglából épült, hőszigetelés szempontjából rettenetes a fal. A tetőn pedig egy vékony kátrány hullámlemez van, ami csak az eső és a tűző nap ellen véd ::) Ha kint pl: 50C meleg van bent csak 40C.
De nézzük a jó oldalát: Nem kell fogyókúrázni, mert jó zsírégetés így a pörgetés  ;D
« Utoljára szerkesztve: 2014. Június 30. 08:09 írta zümi »
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Gőzölgő
« Válasz #490 Dátum: 2014. Június 30. 08:16 »
Lindzzy, Zümi!

Nem árt megfeledkezni a magas hőmérsékleti tartomány áldásos hozadékáról sem: hűtőházban pl. sokkal nehezebb művelet a pörgetés...

Azért arra figyelni kell, hogy 40 C fok fölé ne menjen a hőmérséklet, mert ugyan a méz a fölött még kevésbé viszkózus tulajdonságú, de a későbbi mézvizsgálat alkalmával a megemelkedett HMF-érték jelzi a "hőkezelést".

A magas hőmérséklet a műlépezéshez is komoly segítséget nyújthat, bár lehet, hogy azt nem mostanra ütemezte be a méhész, pedig komoly energiatakarékosságra nyílna lehetőség, ha a huzalt ilyen hőmérsékleten olvasztaná be.

Végső soron esetleg egy-két szúnyoghálóval felszerelt nyílászáró is segíthet, esetleg egy olcsóbb elszívó-ventilátor beépítésével. A túl magas külső hőmérséklet esetén némely találékony üvegházi vagy fóliás paraszt a nedvesfalas hűtést alkalmazza, de ez a megoldás a pörgetőhelység temperálására kevésbé javallott, még a végén az a "fedelezéses méz" tea sűrűségűre hígulna a magas relatív páratartalom hatására...

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Gőzölgő
« Válasz #491 Dátum: 2014. Július 01. 19:59 »
Igazából a Méhlegelő topicba is írhattam volna sajátos problémámat, de kicsit pipa vagyok ezért itt teszem meg!
Mondja már meg nekem valaki mi a fészkes fene buzdítja a "kedves méhész kollégát arra, hogy a másik nyakába települjön naprán"???  Persze tudom a választ az utolsó "remény" :o Én, mint álló méhész aki nem vándorol más megyékbe elvárnám ugyanezt!!! Tudom álmodik a nyomor......De akkor is kellemetlen! Egy konténer idáig amit láttam 80család , de még csak most kezdődött a mézelés! Arra kérnélek benneteket senki ne jöjjön azzal, hogy 4család/hektár!
Egy biztos felénk nem rossz a forgó mézelése és ezt más is tudja!
Idáig "barátok" ismerősök tudták csak, hogy merre van a méhesem, de ezek után még azt is letagadom, hogy hol lakom!!!! Na, kibosszankodtam magam, mindenkinek sok szerencsét.

U.I: Somogyból aki jelezte, hogy jön idén is, az még kérdőjeles. Tavaly 2db TOLNAI KONTÉNERREL települt le.

Nehézséget a kaptáraitokba!
« Utoljára szerkesztve: 2014. Július 01. 20:42 írta zümi »
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Gőzölgő
« Válasz #492 Dátum: 2014. Július 01. 21:16 »
Zümi!
Egy ismerős méhész a magtakaró fogas hegyével támasztja ki az ilyen konténerek kerekeit,többet nem teszik a közelébe a konténert,persze előtte kérte hogy ne hagyja ott  a konténert.Nem tanácsként csak elmeséltem.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Gőzölgő
« Válasz #493 Dátum: 2014. Július 01. 22:03 »
Bogár21!
Lehetne taktikázni(esetleg kibabrálni, persze most finoman fogalmaztam.) A méhésztársakkal!
De képzeld el ha ilyenre vetemednék, mit várhatnék el ha elvándorolnék idegen vizekre???

Szóval: NB18 írásával érvelek! Nem a méhek a bűnösek egy egy hasonló szituért!!!
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Gőzölgő
« Válasz #494 Dátum: 2014. Július 02. 19:02 »
http://www.limytaltkiadas.hu/legy-a-levesben/
Még mielőtt elszabadulna a pokol.Látom megint forrnak az indulatok...  :(
No persze nem itt a gőzölgőben,még mielőtt bárki félreértene...
« Utoljára szerkesztve: 2014. Július 02. 19:19 írta lindzzy »
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”