Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1657075 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #4065 Dátum: 2020. Január 12. 18:55 »
Kedves Méhésztársak!

A ződ méhészfórumon Takács Ferenc újra megszólalt. Okos ember Ő, ezt nem vitatja senki, de ezzel a megszólalásával tökéletesen eltalálta szarva közt a tőgyét. Én úgy érzékelem, hogy az egész hozzászólásában Tükörhöz beszél, de úgy mondja, hogy értse meg a legkisebb méhész is, hogy most Ő a méhészek fő hangadóját rendre utasítja. És nemcsak rendre utasította, hanem és ez már csak megérzés, vélemény részemről, hogy mindenkinek meg lett most mondva, hogy Takács Ferenc szerint Bross Péter a "legjobb király" ebben az országban. Aki meg ezt nem hiszi el, az járjon utána, pl. nézzen körül Ukrajnában (megtettük és érdekes dolgok derültek ki). De vajon elhiszik ezt a méhészek Takács Ferencnek? Már annyi mindenben kételkednie kell a magyar méhésznek a mai rendkívül nehéz méhészeti viszonyok közepette, miért ne kételkedhetnének Takács Ferenc vágyában, álmában, szavaiban és piaci stratégiájában? Például a nyáron nyilvánvalóan a napraforgó mérgezte le itt Gödöllőn három méhész méhállományát és a héten érkezett meg a velencei labor válasza, hogy a méhek egészségesek voltak és a napraforgóban se találtak mérget. Ezek után mi a jó fenéért kellene bármiben és bárkiben is bíznia magyar méhésznek? Miért kellene jobban bíznia Takács Ferencben és az általa nagyra becsült Bross Péterben jobban, mint Nagy és társában vagy Klenáncz-ben vagy bármelyik más felvásárlóban és annak bármely favoritjában? Tudjuk például, hogy az EU piaca pang és Takács Ferin kívül a többi kereskedő csücsül a mézén, mert nem nagyon akar fogyni.

De nézzünk néhány idézetet:
Idézet
Te vagy a fő moderátor, teveled beszélik meg az aktuális kérdéseket stb. és persze te szólalsz meg a Fórum érdekében. Semmi nem változott, csak tettél egy nyilatkozatot, hogy mostmár nem te irányítasz, de valóságban igen. Nem tollas az emberek háta!


Tükörnek se és Takács Ferinek se tollas a háta. Ott a legfontosabb ügyekben pl. soknevű Csuja kizárásában se egyedül döntött. Akkoriban az elhunyt alapító atya szavaztatta meg a moderátorokat minden kényes ügyben.

Kérlek Takács Feri fogadd el, hogy a méhészek között van beszélgetés, vita, véleménykülönbség és ezeknek te hol a nyertese, hol a vesztese vagy. Magyarországon van  15-20000 méhész és ebből neked értékesítő méhész csak 2000, tehát kb 10-15%. Ezen méhészek egy része tényleg maximálisan egyetért veled, de még azt se merném kijelenteni, hogy mind a 2000.

Idézet
Sok hülyeséget írtál le. Ennek ellenére nem gondolom, hogy hülye vagy. Csak azt, hogy manipulálsz!
Ez egy olyan állítás részedről, ami meg is fordítható. Miért ne feltételezhetné bárki, hogy neked nincs semmi manipulálási szándékod? A kételkedés joga nemcsak téged, de mindenkit megillet.

Idézet
Írtad "kifejezetten ez a Fórum volt az, ami régebben a politikától (szakma politikától) olyan szinten távol tartotta magát, hogy emiatt többen itt is hagyták, ugyanis moderálva lettek" Ez sem így volt! Amíg monopol helyzetben voltál, mint internetes felület és a neked kedves emberek viseltek tisztséget, megakadályoztad azoknak a fontos információknak a továbbjutását, ami alapján megítélhette a tagság az akkori vezetőség munkáját. Mindenki ki lett tiltva, vagy ki lett törölve, aki bármilyen kritikát megfogalmazott, bármilyen kultúrált formában is tette.
No ebben egyetértek veled. Mind a két fórum politizál. De ez nem probléma! Ez a dolga!
A kizárásokkal viszont nem értek egyet.

Idézet
Attila leginkább tényeket közölt. De lehet igazad abban, hogy Attila sem maradt meg mindig a kultúrált vita keretei között. De ennek én soha nem örültem.
1.
Attila többnyire nemcsak tényeket közölt.
2.
A vita tényleg sokszor eldurvult.
3.
Nem örültél neki? Ezek szerint olvasod és követed. Ha ez így volt, kkkor pedig egyfajta cinkosságot is felvállaltál, de nem tetted szóvá az egyet nem értésedet. Illet volna.

Idézet
Írod: "és még mennyit írhatnék, pl arról, hogy a nagyfokú konspiráció ellenére is miért gondolják úgy a méhészek, hogy Te állsz Péter mögött" Honnan ez a nagy önhitség? Miért hiszed te azt, hogy tudod mi gondolnak a méhészek? Abból esetleg amit a "fórumos" haverjaid mondanak? Szerintem egyik kezemen meg tudnám számolni ezek közül ki rendelkezik komoly méhészettel, ki számit méhésznek!
Feri! Számos érvelési hibát követtél el az idézett mondatokban.
1.
Fölösleges lenne tagadni, hogy Bross Péter és Takács Ferenc jó barátok és hallgatnak egymás véleményére. Ez egyáltalán nem sértő egyik félre sem és mind a két személy elismeri. Csupán az a probléma ezzel, hogy Bross Péter az OMME elnöke és képtelenek kettesben olyan jó érdekvédelmi együttgondolkodást folytatni, ami a hazai méz felvásárlási árát az euróhoz viszonyítva emelné. Pedig volnának ilyen igények és ilyen lehetőségek! Ezekre Bross Péter még a választási hadjáratában ígéretet is tett.
2.
Tükörnek nemcsak fórumos haverjai vannak.
3.
Nem biztos, hogy a nagy méhészeteket kezelő méhészeknek van ideje odafigyelni Takács Feri vagy Tükör írásaira. Viszont a kis és közepes méhészeteket gondozóknak van!
4.
Az emberek esze és méhészetének mérete között nincs szoros összefüggés.

 
Idézet
Világi hülyeség az is hogy én állok a Péter mögött. Tulajdonképpen, ha nem rosszindulatúan nézzük ez igaz is!
Döntsd már el lécci a nyilvánvalót!

Idézet
Péter soha senkinek nem ígért semmilyen "koncot". Ez a vele szemben állókra nem igaz!
Ki beszélt itt bármilyen koncról? Rossz az aki rosszra gondol.

Idézet
Írod: "Igazad van: a méhészek nem hülyék! " ebben az egy dologban egyetértünk! De azért te ezzel az ukrán méz témával próbálod hülyére venni őket!
Az ukrán mézexport és import adatok nem ismeretlenek. De végül is Takács Ferencnek annyiban igaza van, hogy ha Ő nem venné meg Ukrajnában az mézet, akkor megvenné más és behozná az EU-ba más. Abban viszont erkölcsi kötelessége lenne lépni, hogy a műméz kimutatási eljárás nyilvánossá válljon, hiszen az Ő piaci érdeke is ez lenne.

Idézet
A legnagyobb hazugságod az, hogy gátolja a magyar méz értékesítési lehetőségeit az a tény, hogy egy kis részét az ukrán méznek én csomagolom be.
Feri, A méhészek feltételezésére azt mondani, hogy hazugság, nagyon erős túlzás. A te piaci pozíciódat erősíti az Eu árversenyében, hogy olcsón tudsz Ukrajnából importálni. De igazán az erősítené meg nemcsak a te, hanem minden magyar méhész pozícióját, ha az iparszerű mézhamisítás kimutatására alkalmas labormódszer nyilvános és akkreditált lenne.

Idézet
Megtehettem volna, hogy olcsóbb ukrán mézet is adok el itthon (törvény nem tiltja)
Már bocsánat! Szerintem piacot vesztettél volna, és ez nem érdeked. Ezért nem értékesítettél itthon ukrán mézet. Ilyen az élet. Ilyen egyszerű, a többi csak mese. Nem bűn mesélni, de bűn a mesét igaznak tekinteni.

Idézet
Ezt írtad a védjeggyel kapcsolatban: Végre jó lenne egyértelműsíteni, hogy akkor "Unió" vagy "földrajzi értelemben vett Európa". Laci ezt te tényleg nem érted??? Nem kell, hozzá egyetemi végzettség!!! A védjegy kizárólag EU eredetű mézre rakható fel, világosan le van írva a szabályok között! De nem csak ez a szabály van! További korlátozó szabályok is vannak! Aki a védjegyet használni akarja (kizárólag EU mézhez) annak más kritériumoknak is meg kell felelni az ellenőrizhetőség végett. Eleve csak olyan csomagoló kérheti aki a földrajzi Európában van (nem kérheti pl. kínai csomagoló, de Svájci igen pedig nem EU tag). Minden mézet amit vásárol (azt is amit nem védjeggyel ad el) csak a földrajzi Európán belül szerezheti be és csak termelői mézek lehetnek. Így könnyű a nyomon követés és nem tudnak varázsolni eredetet a hamis mézekhez!
Végre tiszta a kép!
Vagy mégse?
A Baskir hárs méz is európai méz és a Kaukázusban is Európai méz terem! Ja. Ki ne hagyjam, hogy Francia Guyana és Suriname is az EU tagja, meg az Atlanti óceánban is vannak EU tagállami területek.
Ne felejtsem el, hogy Törökországnak is van európai területe. Egy zárójeles érdekesség, hogy Törökországban is működik rizsszirupból műmézet gyártó üzem a kínai gépsorgyártó cég szerint. Vajon hány országban van még ilyen üzem Európa és az EU területén?

Idézet
Utánanézettem és tudok számokat mondani: az export kb 20-25% -át csináltam de több mint kétszer annyi embert foglalkoztatok és közterhet fizetek mint a többi nyolcvan százalékot hordóban exportálók együttvéve.
Gratulálok! De ettől még a méz felvásárlási ára a béka sebbe alatt van. Ezért természetes az elégedetlenkedés és minden ami ebből megszületik. Az irántad való bizalom a méz felvásárlási árának növekedése arányában fog nőni. Ez ilyen egyszerű.

Idézet
Én tudom a helyemet, aki nem tudja az te vagy! Nem tudom miből vezetted le, hogy te képviseled a méhészek érdekeit? Mitől vagy ilyen fölényes? Én nem tudok semmilyen eredményről, amit te értél el a szakmánk érdekében. Ellenben aki igazán önzőn és féltékenyen, csak a saját szekerét tolja az te vagy!
1.
Feri! Nincs igazad, te nem tudod a helyedet. Ha tudnád, akkor a méz ára nem lenne ilyen alacsony. Egyre nagyobb tömegű mézet mozgatsz meg egyre nagyobb munkával és egyre kisebb haszonnal.
2.
Bezzeg László Tükör pontosan tudja, hogy mi a feladata és ennek megfelelően cselekszik. Ő tényleg nem lépi át a kompetenciája határát. Csinál hülyeségeket, ahogy te is, de legalább Ő tényleg azt teszi, ami a dolga.

Idézet
Én komolyan aggódok az ágazati leépülés miatt, mert már most látok sok olyan termelőt, aki évtizedes múlttal feladta a szakmát.
Lehet, de nem eléggé! Ugyanis ez az aggódás nem megy át minden méhész számára érezhető pozitív cselekvésbe. Valahogy úgy jártál, ahogy Bross Péter. Ő a nagy ígéreteit nem váltotta valóra. Szóval a ti sorsotok valahogy össze van láncolva. 
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #4066 Dátum: 2020. Január 16. 11:10 »
Elmondom, hogy én mit gondolok. Ez nem tény, csak élettapasztalat.
Szóval. Senki semmit nem csinál csak azért, hogy legyen úgy magában. Az ember lusta, meg se mozdul, ha nem látja értelmét.
Itt van az omme. Én úgy gondolom, hogy ha csak úgy itt lenne, nem is lenne érdemes harcolni az omme-n belüli hegemónia megtartásáért. Itt azért tegyünk különbséget. Van az a /kontroll/ csoport aki hatalomban van, és van aki pályázik. Itt az a különbség, hogy aki pályázik az valóban pályázhat azért, mert segíteni akar.
De aki most van hatalomba, az a csoport az már nem tud segíteni, hiszen bebizonyosodott az ő tevékenységük eredménye a morális, és egyéb csőd.
Innen a béka segge alól ez a 760000 nagy pénznek tűnik, de tudom, hogy Budapesten ez már nem olyan nagy fizetés, hogy érdemes lenne így, körömszakadtáig harcolni érte.
Szerintem Bross máshol is meg bírná kapni. Ebben az esetben én a jó akaratban én nem hiszek, mivel ha valaki jót akar az abba hagyja, ha felmerülnek gátló tényezők. Meg egyébként is, hiába akarok jótékonysági hegedű koncertet, ha nem tudok hegedülni. Bross alatt meg inkább vissza fejlődik az omme, ezért nem értem miért ragaszkodik az elnökséghez. Be kéne látni, nem megy oszt kész. Kalap, kabát.
Aztán itt vannak a támogatói, mint Attila, aki ingyen, a Bross iránti szeretetük miatt dolgoznak, meg a kontroll csoport és még mások, Például Takács úr is, minden féle anyagi ellenszolgáltatás nélkül, különböző írásokkal /teszi még rosszabbá/ Bross helyzetét.
Igen ám, de akárki akármit mond, a tapasztalatom szerint, az embereket két dolog mozgatja, a szex és a pénz. És van még egy dolog amit nem szabad elfelejteni, a bosszú. Ez azonban csak egy ideig játszik szerepet, ha megtettük, hogy bosszút álltunk utána már semmi értelme.
Mellékesen megjegyezve legtöbbször a pénz is, ezzel szorosan összefüggésben a hatalom is, csak eszköz, a szex érdekében, de most maradjunk annyiban, hogy itt már nem bosszúról, amit megtettek Mészáros kitúrásával, és a szex sem játszik nagy szerepet, legalább is én nem hallottam semmi ilyesmit. Ebből következik, hogy kizárólag csak a pénzről van szó.
Tehát nekem az a gyanúm, amire mondom semmi bizonyítékom, mert a mocsárban nincsenek erről hírek, és csak az élettapasztalatom miatt gyanítom, itt valami kurva nagy pénz van elásva, az elásva idéző jelben, amiért ennyi mindent érdemes megtenni, hogy érdemes még nevetségessé is válni.
De, én, és ezalatt nyugodtan lehet legalább 12000 omme tagot érteni, nem tudhatom, hogy hol, és mi, de az emlegetett urak viselkedéséből arra következtetek, hogy ez nem piskóta. És mondom, ez csak következtetés, bizonyítékom nincs.
De engem meg lehet cáfolni, amit én várok várok, hogy elaltassa valaki a gyanúimat.
« Utoljára szerkesztve: 2020. Január 16. 11:52 írta Sagittarius A »

Re:Gőzölgő
« Válasz #4067 Dátum: 2020. Január 16. 11:46 »
...
Igen ám, de akárki akármit mond, a tapasztalatom szerint, az embereket két dolog mozgatja, a szex és a pénz.
...

Ez így igaz. De az idő előrehaladtával -ha ügyes a tag- az egyik gyarapodik, a másik elfogy, aztán marad a fórumozás.  ;D ;D ;D

Dúsgazdag középkori gróf hírvivőjével kidoboltatja az irányítása alatt lévő falvakban, hogy:
-Két rossz hírt hoztam néktek emberek. Az egyik, hogy a Gróf Úr ismét bevezeti az első éjszaka jogát.
Egy hang a tömegből.
-De hiszen a Gróf buzi.
Nagy röhögés.
-Majd elül a vigyor a pofátokról mindjárt kutyák, mert ez a másik rossz hír.

*

wr

  • *****
  • 889
Re:Gőzölgő
« Válasz #4068 Dátum: 2020. Január 16. 11:47 »
Idézet
az embereket két dolog mozgatja, a szex és a pénz
Teljesen jól látod. Aki pedig mást állít az vagy beteg, vagy hazudik, vagy elmúlt már 70 éves. És ez a kettő a problémák forrása is. Amíg van rendszeres szex, meg bőséges apanázs, addig a kutyát nem érdekli ki mit csinál, de még az se ha a szomszédnak több van.  ;D

Re:Gőzölgő
« Válasz #4069 Dátum: 2020. Január 16. 19:21 »
Ezt írja Vivaldi:
"Van az a /kontroll/ csoport aki hatalomban van, .."
Légy szíves mondj embereket akik hatalmon vannak!
Kik azok, érdekelne.
Köszi.
Most szállt le a repülő Brüsszelben.
Holnap tüntetés.
Nagyernyei Attila

Re:Gőzölgő
« Válasz #4070 Dátum: 2020. Január 16. 19:35 »
Lehet a tüntetés hevében, de azt hiszem jó árat ígértek a mézemért. Holnap jön érte a felvásárló. Nem viccelek.
Volt már rá példa amikor a tüntike után áresés következett be. Kétszer. Harmadszor nem várom be  :'(

Re:Gőzölgő
« Válasz #4071 Dátum: 2020. Január 16. 23:39 »
Ezt írja Vivaldi:
"Van az a /kontroll/ csoport aki hatalomban van, .."
Légy szíves mondj embereket akik hatalmon vannak!
Kik azok, érdekelne.
Köszi.
Most szállt le a repülő Brüsszelben.
Holnap tüntetés.
Nagyernyei Attila
Ez aztán mindent elmond rólatok. Idézzem azt az öröm rivalgást amit tettél amikor megnyertétek a választást?
Már nem vagy büszke rá? Illegalitásba vonultatok? Ez ugyan olyan, mintha Orbán Viktor és kormánya letagadná, hogy ők vannak kormányon. Szégyenlitek magatokat vagy mi? Hová lett a nagy büszke csapat a kontroll csúcs és elit méhtartókból álló uralkodó osztály? Csak nem kitúrta őket Takács úr? A Mór megtette kötelességét, a mór mehet, vagy mi lett? Vagy szégyenlitek, hogy nem csináltatok semmit négy év alatt? Én csak egyet tudok aki nincs hatalomba, ez pedig Csuja, de még ő is gyanús, hogy csak álcázza magát.

Ja és még valami. Itthon kellett volna valamit csinálni. Brüsszelben szarnak rátok jó magasból, nem jöttetek még rá?
« Utoljára szerkesztve: 2020. Január 16. 23:42 írta Sagittarius A »

Re:Gőzölgő
« Válasz #4072 Dátum: 2020. Január 17. 06:13 »
Mondtam, hogy nem érdekel amit rólam írogatsz.
Soha nem voltam az OMME vezetésében, és vélhetően nem is leszek.
Az senkinek nem lenne jó, mert már rég a fele csapat szűrét kitettem volna.
Olvasd el a mai híreket.
Remélem érted nem tüntetnek, majd talán a zöldek....a békák témája hozzájuk tartozik.
Ez egy méhészeti honlap, de te folyton másról írogatsz.
Ki az a ti?
Én sem vagyok kint, de csak hálás szívvel tudok azokra gondolni akik saját pénzükön, szabad idejükben végre demonstrálnak a méhészekért.
Nagyernyei Attila

Re:Gőzölgő
« Válasz #4073 Dátum: 2020. Január 17. 08:29 »
 :) Attila megint szereztél nekem reggel néhány derűs percet.......

Re:Gőzölgő
« Válasz #4074 Dátum: 2020. Január 22. 21:29 »
Kivancsi 111 a választ a Hír-Lesben olvashatod.
A beidézett időpontra természetesen elmegyek, mert kivancsi vagyok mit hoztak össze feljelentőim.



Naná.


Vagy te már az ítéletet is tudod?


Honnét tudnám. Majd elmondod. Remélem nem lesz belőle semmi, mint ahogy a "koronatanú" feljelentéséből sem lett semmi. Hú de ha bemenne... ::)
Van fontosabb dolog is. Végül is miért volt, van és lesz a tüntetés? Nagyon hülye lehetek, mert még mindig nem értem.

Re:Gőzölgő
« Válasz #4075 Dátum: 2020. Január 24. 10:30 »
Vezérük /Nagyernyei/ aki egy dombon áll meg fújta a kürtöt. Mellette Takács úr aki a kürtöt adta.
Riadó-riadó, van induló, más is. Gyertek elő orkok megvédeni állásainkat az omme-ban.
De, a kürt hangjára nem jön ki senki.
Elhagyott bányákban, metróalagutakban , sötét légó pincékben, avagy csak úgy mint ama "Barlog" akivel Szürke Gandalf megküzdé, a barlangok mélyén bujdokolnak az egykori "kontroll csoport" hányatott sorsú ork maradékai. Egyénileg, de néha csoportosan.
Nem szólnak, fejüket lehajtják, talán szégyenlik magukat?
Talán nem hallják a kürt sürgető szavát? Vagy nem is akarják?
Többségük talán némasági fogadalmat tett valamely nekik megfelelő vallású  helyen? Templomban, Ima házakban, Zsinagógákban?
Néha azonban, ha nem jön fel a hold, és sötét felhők takarják a csillagokat is, néhányan kiosonnak. Felnyitják a laptopot, / a barlangban nincs WI-Fi/, és amelyen gyorsan csak lehet, megkeresik a "Méhészklub oldalt, hogy meglássák, hogyan áll a hajdani nagy vezérük,  Tölgypajzsos ATTILA.
 De, mivel nem áll jól, így némi zsíros kenyeret magukhoz vévén, vissza ólálkodnak a sötétbe.
Van azonban egy. Valamely Csuja./Aki meg megint nagyon hajaz valakire, az emlegetett triológiában, csak nem tudom kire/ Igaz ezt már rég kizárták soraikból, mert ő is magának akarta a hatalom gyűrűjét. Ő most nincs valamely barlangban, hanem kivételesen kinn van a levegőn. Bár, most pont ellenük harcol.
Tehát így áll most az Omme szövetsége, az Omme ura, és majd a Király visszatér.
« Utoljára szerkesztve: 2020. Január 24. 11:07 írta Sagittarius A »

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Gőzölgő
« Válasz #4076 Dátum: 2020. Január 24. 13:37 »
Te Vivaldi!

A Tölgypajzsosnak az orkok sosem voltak a barátai. Ha már a Hobbitból (Babó) próbálsz meg meríteni, tedd azt pontosan. Tulkas nevetése neked!  ;D ;D ;D
« Utoljára szerkesztve: 2020. Január 24. 13:52 írta Bicska »
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #4077 Dátum: 2020. Január 24. 17:02 »
Nem kell betojni. Lesz Brossnak kihívója. Nem Tóth Péter, talán nem is Mészáros Laci, sőt Tükör se vág bele a nagy feladatba. Ki kell várni, jön a jelölt, meg kell szavazni.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

lygo67

  • ***
  • 144
Re:Gőzölgő
« Válasz #4078 Dátum: 2020. Január 24. 18:06 »
Nem kell betojni. Lesz Brossnak kihívója. Nem Tóth Péter, talán nem is Mészáros Laci, sőt Tükör se vág bele a nagy feladatba. Ki kell várni, jön a jelölt, meg kell szavazni.

Le vagy maradva  ;D ;D nem hogy  jelölt már az elnök is meg van

 "... Fulmer-Takács Ferenc, az Országos Magyar Méhészeti Egyesület elnöke az InfoRádiónak elmondta, hogy szerinte a méhészetek körülményei folyamatosan romlanak. ..."

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #4079 Dátum: 2020. Január 24. 19:19 »
Nem vagyok lemaradva. Olvastam a hírt. Megbuktatták a nigériai bábkormányt?

De most érkezett hozzám egy hír, hogy Bross Péter feljebb kerül néhány polccal. Minisztériumi állást kínáltak neki. Ha van esze elfogadja és maga helyére beajánlja nekünk Fulmer-Takács Ferencet.

Mit szóltok ehhez a változathoz? Takács nagyon jó érdekvédő. Jól meg is gazdagodott belőle. Ő legalább ért ahhoz, amit csinál. Bross meg bebizonyította, hogy érdekvédelemhez nem ért. Így van?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.