Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1657768 megtekintés
Re:Gőzölgő
« Válasz #465 Dátum: 2014. Június 05. 15:12 »
Hát sajnálom,ha neked ez jött le a mondandómból.
Bár az tény,hogy a tisztességes gazdáknak igazat adok,mint ahogy az írott és íratlan szabályokat betartó méhészeknek is.Ugyanis mind a kettő létező csoport.Sajnos az előbbiről többen hajlamosak elfeledkezni...
Írhatnék még oldalakat,de látom nincs sok értelme.Így nem fogunk előrébb lépni.
Ja még annyit,hogy én inkább élnék a "sötét" középkorban,mint a "génmanipulált szép új világban",de tudom,hogy ez nem kívánságműsor...
Na,de inkább megyek készülődni,este indulunk vaddohányra.
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #466 Dátum: 2014. Június 05. 16:21 »
Linndzy!

Jól értettem, hogy a tisztességes gazdáknak igazat adsz? Miért gondolod, hogy én nem adok igazat?
DE!
A növényvédőszer használat VESZÉLYES ÜZEMI TEVÉKENYSÉG. Éppen ezért még szabályok betartása mellett bekövetkezett károkozás esetén is anyagi és erkölcsi felelősséggel tartozik a gazda a méhész felé.

Még mindig nem érted a méhmérgezések lényegét. A méreg attól függetlenül károsan hat, hogy a gazda tisztességes vagy tisztességtelen. A méreg Teljesen attól függetlenül mérgez, hogy betartotta-e a gazda a szabályokat vagy nem tartotta. Ugyanis a mérgezések többségénél nem a gazda a hibás, hanem az állami engedélyezési rendszer alkalmas arra, hogy a vegyszergyártó lobbi azon keresztülnyomjon olyan mérgeket, eljárásokat, amik a LEGSZABÁLYOSABB kijuttatási mód mellett is pusztítják a méheket.

A szabályok betartása csak a károkozás mértékét csökkenti, ha egyáltalán képes csökkenteni! A neonikotinoidok korlátozása és a fipronil betiltása azért történt, mert még a leggondosabb kijuttatási mód mellett is mérgezi a méheket.

Amit a jövőképről írtam, azt látom tökéletesen félre akartad érteni, tehát félre is értetted. Az ember bizonyított módon kb 15 000 éve folytat mezőgazdasági termelést. Amióta mezőgazdasági tevékenységet folytat, azóta folyamatosan beleavatkozik az állatok és növények génállományának alakulásába vagyis génmanipulációt végez. A biológusok laboratóriumban képesek ezt a génmanipulációt felgyorsítani, tehát az adott faj genetikai készletének ilyen vagy olyan, de számunkra kedvező irányba el tudjuk tolni. A tehát a tehén több tejet ad, a tyúk több tojást ad, erre vagy arra a betegségre rezisztens, adott növény nagyobb állománysűrűséget képes elviselni, nő a hektáronkénti terméshozam stb. Ennek az iránynak van értelme és van jövője. DE erre most nincs komoly tőketámogatás, mert a FÖLD mezőgazdasága 1971 óta élelmiszer túltermelési válsággal küzd. Ha a Föld népessége eléri a 7-10 milliárd főt, akkor bizony ezekre a nemesítési módszerekre szükség lesz, mert a termőföld és az élővizek területe korlátos és ennyi embernek az élelmét csak ezekkel az új és ma még csak kísérleti telepeken létező növény és állatfajtákkal tudja megadni.

Ami ellen minden jóérzésű biológus, közöttük én is tiltakozok és semmi módon nem vagyok hajlandó benne részt venni, az a TRANSZGÉN eljárás. Mi a lényege a transzgénikus eljárásoknak? Idegen állat és növényfajok génállományát ültetik be egy állat vagy növényfajba, vagyis átlépik a fajnak a határát. Istent játszanak! Monsantó és társai által ma forgalmazott gmo növények transzgén növények, bennük idegen fajok génjei vannak, aféle oroszlánfejű kecskék kérődző gyomorral és majom végtagokkal. Ennek káros következményei felmérhetetlenül súlyosak. Ez ellen minden jó érzésű ember és a jövőt felmérni tudó biológus - közöttük én is - tiltakozik.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #467 Dátum: 2014. Június 05. 16:50 »
Nem szándékosan értettem félre,de számomra a nemesítés,fajtaszelekció nem génmanipuláció.Az számomra nemesítés és fajtaszelekció. :) Azzal,hogy kiválasztom a nekem tetsző tulajdonságú természetes úton létrejött egyedet továbbszaporításra,akkor én génmanipulálok?Végül is a természet is ezt teszi,csak lehet más szempontok szerint,mint én.Elnézést az ostoba kérdésért,de nem igazán beszélek biológusul,nem ez a szakmám.
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #468 Dátum: 2014. Június 05. 17:06 »
Igen génmanipulálok akkor is, amikor a 2 soros búza helyett a 4 sorosat szaporítom. A laboratóriumban ennél sokkal változatosabb módon is javíthatom a növény és állatfajok tulajdonságait úgy, hogy a változás a faj határain belül marad. Volt a biológusok között egy összetartás, sőt etikai aláírásgyűjtés is, hogy a genetikát csak ebben az irányban fejlesztik. De sajnos ezt sok kutatóintézet - természetesen a nagytőke nyomására - megszegte. Sajnos a két nagy magyar biológiai kutatóintézet is a megszegők között van.

Sajnos a Monsantónak nem az az érdeke, hogy sok jó minőségű élelmiszere legyen az emberiségnek, hanem az, hogy sok és még több pénze legyen a Monsanto-nak. Ha ezt úgy éri el, hogy a fél emberiség a transzgénikus fajok miatt netalán kihal, az a Monsantó részvényesei számára kellemetlen, de teljesen irreleváns körülmény. Most épp úgy tűnik, hogy a Monsanto fajták épp ez irányba viszik az emberiség sorsát.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #469 Dátum: 2014. Június 05. 20:35 »
A génállomány változása, a mutáció természetes folyamat. A mutáció kiváltó hatásokat sokszorozzuk meg a laboratóriumban. Lerövidítjük azt, ami a természetben évszázadok alatt történik. A szelekció a következő lépés. Tehát a sok változat közül a számunkra hasznosat kiválasztjuk.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #470 Dátum: 2014. Június 06. 20:00 »
Igen génmanipulálok akkor is, amikor a 2 soros búza helyett a 4 sorosat szaporítom. A laboratóriumban ennél sokkal változatosabb módon is javíthatom a növény és állatfajok tulajdonságait úgy, hogy a változás a faj határain belül marad.

Kedves Geddekas!

Egy ideje szótlanul tűröm, hogy összehordjon itt tücsköt-bogarat. Ne vezesse már félre a klubtagokat a "biológusi" álca mögé bújva. Mi szükség arra, hogy keverje a mutációs, a szelekciós nemesítést és a génmanipulálást? Soha nem génmanipulál, ha egy spontán vagy indukált mutációval keletkezett fajtát szaporít. Soha nem génmanipulál, ha szelektálja a populációt a hasznos tulajdonságok irányában. A génmanipulálás más történet, a természetes módon keletkezett fajták, hibridek génállománya csak a szülői genomból származik, a GM szervezetekbe pedig idegen gént, génszakaszt "ültetnek", "lőnek" be. Kutyulja itt a transzgénikus, izogénikus és ciszgénikus módszereket, pedig ezek mindegyike génmanipulálás: a keletkezett egyed mindegyik esetben nem szülői génállományt örököl, hanem külső génnel "gazdagodik", akár fajok között, fajon belül , rokon fajok között "közlekednek" e gének. Ezt mint biológusnak illenék tudnia...
Látom, búzában sincs nagyon otthon, ami "kétsoros", "négysoros" (és a hatsoros is): az az árpa (nem amelyik a szemén van, hanem a Hordeum vulgare L. )... Az az, amit ön még soha nem szaporított, csakúgy, mint ahogy még soha nem "génmanipulált".
Arról már nem is szeretnék beszélni, hogy aképp fröcsög itt a GM szervezetek ellen, hogy szemérmesen hallgat arról: ön is használ GM módosításon átesett baktériumok segítségével előállított készítményt, amikor az ön számára szükséges véralvadási faktort kapja. Talán emlékszik, a GM szervezetek előtt milyen problémákat okozott a vérkészítményekkel átadott HIV-vírus, hepatitis és Creutzfeldt-Jacob szindróma... GM baktériumokkal állítják elő az inzulint, termeltetnek olyan növekedési hormont, mellyel növekedési zavarokat kezelnek, de a gyógyszeriparban, energiaiparban se szeri, se száma a GM módosított szervezeteknek. Nem is tudom, Magyarországon miképp hidalják át ezen problémákat, mióta az Alaptörvényben is kimondták: hazánk GMO-mentes állam...

Hagyja már békén Lindzzyt, ne akarja osztani itt neki a nem létező "biológusi észt". Lindzzy nagyon jól látja a tényeket, s az sem esik nehezére, hogy bevallja: ő nem "bigyológus". Ahogy én látom, ön sem az...

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #471 Dátum: 2014. Június 06. 23:31 »
A Monsatónak nyilvánvaló érdeke, hogy a faj határát átlépő génmanipulációt összemossa a fajokon belülivel. éppen ezért játszadozik a szavakkal, ahogy Arisztaiosz koma. Az az érdeke, hogy ne vegye észre, az egyszerű halandó, hogy egy oroszlánfejű bendővel rendelkező majom kezű kecske tejét akarják neked v nekem vagy bárkinek húsvéti nyuszitojásként eladni. Szómágiával akar téged elkábítani.

A felelősséggel gondolkodó biológus nem lépi át a faj határát. Rossz példát hozott Arisztaiosz. A Hemofiliásoknak gyártott  rekombináns gyógyszerek nagyon komoly bajokat okoztak. Mostmár azon dolgoznak a gyógyszerfejlesztők, hogy emberi settenyészeteken gyártsák a Hemofiliások gyógyszerét.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Június 07. 01:03 írta Geddekas »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #472 Dátum: 2014. Június 07. 00:16 »

Képzelje az ország eddigi legnagyobb méhpusztulását én irányítottam,......

.....
Az ominózus repcetáblától 30 méterre voltam. A méhek egyértelműen tömegesen látogatták, a "légi folyosó" jól mutatta a méhlegelőt. A traktorossal valóban beszéltem, és kértem halassza el a permetezést. Ő nyugtatott, hogy nem lesz semmi gond, mert csak gombaölőszert szór ki.
.....
Valóban nem rég írta, hogy az ön írásait a másság jellemzi.
Jelentem én jég hideg vagyok.
Üdvözlettel:
Nagyernyei Attila

Valóban, írásom elején van egy félreérthető mondat, de ezért jó a kontroll.
Arisztaiosz mindent megtalál,hogy belém tudjon kötni, most köszönettel tartozom.
Abban viszont teljesen biztos vagyok, hogy mindenki átugorva a hibás részt tudta, hogy mire gondolok.
Én is emberből vagyok, még jó, hogy az Ókori olümposzi istenek eledelén nevelkedett Arisztaiosz figyelmeztet.
Tehát a mondat helyesen: "Az ország legnagyobb méhpusztulásának koordinálását én irányítottam.."
Így megfelel?
Nagyernyei Attila


Kedves Attila!

Mivel jelen beszélgetésünknek egyre kevesebb köze van a méhek és növényvédelem kérdésköréhez, úgy gondoltam, itt "gőzölögjünk" tovább...

Első kitételét elkerekedett szemmel olvastam: sok gonosz dolgot képes vagyok feltételezni önről, de hogy az ország legnagyobb méhpusztulását is ön irányította volna, az már az én fantáziám korlátait is meghaladta... Ez nem volt szép öntől, kérem, soha többé ne tegye!
Ha netán mégsem a "pusztulást", hanem az azt követő vizsgálatot "irányította" volna, akkor meg írja azt, bár azzal az "irányítással" kapcsolatban is vannak kétségeim, nehezen tudom elképzelni, hogy egy személyben irányította volna a hatóságot, bíróságot, bírósági végrehajtói intézményeket. Legjobban a független magyar bírói testület "irányíthatósága" volt számomra fájdalmas kijelentés, egy világ omlott össze bennem ennek hallatán... Milyen ország az olyan, ahol Nagyernyei Attila irányítja a bíróságot...
Gondolom, mindezt csak azután tette, hogy elébb megteremté a világot...

No, de térjünk inkább polémiánk eredőjére: ön az ominózus repcetáblától 30 méterre települt le. A méhek tömegesen járták a repcét. A traktorossal is beszélt... Ezt követően nem érkeztek haza a kijáró méhei... Ön nem látogatott el az ominózus -permetezett- repcetáblába...? Nem volt kíváncsi, merre veszhettek el a gyűjtő korú méhei...? Vagy netán a repcetáblán nem találta meg az elpusztult méheket...? Ha megtalálta, miért nem gyűjtött az elpusztult méhekből és a permetezett növényből mintát...? Ön felelőtlen és hanyag módon elmulasztotta, hogy bizonyítékot szerezzen a gombaölő-szerek méhgyilkos hatásáról...! Cserben hagyta a szintén kárt szenvedett méhésztársait...! Pedig önnek felülírhatatlan tapasztalatai voltak már akkor a "méhpusztulások irányításában"...!

No, ne vezényeljen nekem "pihenj"-t az, aki csak járatja a száját, fényezgeti magát, de a legkézenfekvőbb dolgokban is irracionálisan viselkedik. Ön akarja megmondani, hogy"Mit kell tenni méhmérgezéskor"? Nem én nyafogok, kedves Klubvezetőnk, ön az aki bizonyíték nélkül tesz félrevezető, félretájékoztató kijelentéseket, hiszen bevallottan csak a neonikotinoid hatóanyagú csávázószerek kérdésével igyekezett foglalkozni ezidáig a növényvédelem témaköréből. Az ön által permanensen támadott személy az OMME stábjában szakmailag azért ennél valamivel tovább jutott, ön szerint "még sincs rajta sapka"... Ugyan már...!

Az megnyugtató érzés volt, hogy ön "jéghideg", s nem szokott felvonulni a meleg büszkeség napjának alkalmából. Megnyugtató, legalább öntől biztonságban van a hátsó fertályom. Ha "másságot" írtam a közelmúltban, az nem a kettőnk nemi identitásának különbözőségére kívánt rávilágítani, mindössze arra próbált utalni, hogy nem okvetlenül óhajtok azonosulni az ön, önök gondolatiságával, mentalitásával. Az ön nemi érdeklődési köre eddig sem foglalkoztatott, s ígérem, ezután is így lesz ez, tőlem akár "jéghideg" is lehet, bár javasolnám, hogy 36-36,5 C fok alá ne engedje süllyedni a testhőmérsékletét, mert egy idő után irreverzibilissé válhat a kihűlése... Ha rám hallgat, marad inkább továbbra is meleg, de ha ez a kifejezés bántaná az érzékenységét, akkor legalább langyos...

A megengedést jelző kifejezés a "hadd". A "had" egy csoportosulást jelent, mely hadviselés céljából konglomerálódott. Használja a megengedő, felszólító módú szerkezetet kettőzött "d" hangzóval, úgy nehezebb félreérteni...
« Utoljára szerkesztve: 2014. Június 07. 05:52 írta Nagyernyei Attila »

Re:Gőzölgő
« Válasz #473 Dátum: 2014. Június 07. 00:39 »
Arisztaiosz!

Ön egy végtelenül rosszindulatú,gőgős ember.
Azt kérdeztem nem rég, szokta-e olvasni saját írásait.
Arra kérem ne tegye.Förtelmesek.
Többet nem olvasom el írásait,átugrom azokat.

Mély tisztelettel:Csányi Antal

Re:Gőzölgő
« Válasz #474 Dátum: 2014. Június 07. 01:09 »
Arisztaiosz!

Ön egy végtelenül rosszindulatú,gőgős ember.
Azt kérdeztem nem rég, szokta-e olvasni saját írásait.
Arra kérem ne tegye.Förtelmesek.
Többet nem olvasom el írásait,átugrom azokat.

Mély tisztelettel:Csányi Antal

Kedves Csányi Antal!

Bátran ugorjon... Megtisztel vele, ha nem olvassa és nem minősíti az írásaimat, kölcsönösségi alapon -miként ezidáig tettem- én is hasonlóan teszek.

Üdvözlettel: Arisztaiosz


« Utoljára szerkesztve: 2014. Június 07. 01:15 írta Arisztaiosz »

Re:Gőzölgő
« Válasz #475 Dátum: 2014. Június 07. 08:28 »
Kedves Attila!

Sajnos, az új változat ugyanolyan félrevezető, mint az első kifejezése: a "koordináció" irányítást, összeegyeztetést, összehangolást jelent. Miként már írtam, ön sem nem "irányította", sem nem "koordinálta" a méhpusztulást, ön a méhpusztulást követő hatósági vizsgálatba folyt bele. Én azt sem bánom, ha ön koordinálta a vizsgálatot, bár nem valószínű, hogy azt a méhegészségügyi felelős feladataként szabta volna meg az állat-egészségügyi hatóság, de az akkori tolna megyei gyakorlatot nem ismerem, ezért a koordináció tényét sem vitatom, csupán furcsállom, hogy egy outsiderre bízták volna a vizsgálat koordinációját...

Higgye el kérem, nem célom, hogy bármi lehető módon belekössek a mondandójába, pusztán olyankor mondok "ácsit", ha az a mondanivaló nem vág egybe ismeretanyagommal, etikai normáimmal. Ekkor "kötözködök", "provokálok". Önnel ellentétben nem buzdítom, hogy "nyomja el magát", nem vezényelek "pihenj"-t, mindössze szeretném megcsillantani mindannyiuk előtt a hiteles tájékoztatás, a szakmaiságon alapuló klubélet és az etikai normák betartásának szépségeit. A magánéletük, a szakmával össze nem függő személyes inspirációik nem foglalkoztatnak, rendelkezem saját értékítélettel, nem szorulok az önökéire, ennek folyományaként az önökét gyakorta elutasítom, azzal egyszer-másszor nem kívánok azonosulni. Miként írta, én már csak ilyen ásatag fosszília vagyok...

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #476 Dátum: 2014. Június 07. 16:51 »
Arisztaiosz abszolút autszájder. Ez kitűnik a kötekedéséből.

Formájában az állatorvos vezényli a mérgezés kapcsán induló hatósági folyamatot. De az ő jogosítványai nem azonosak azzal mintha fertőzésről lenne szó. Itt közel azonos súlyú szereplők vannak. A méhegészségügyi felelös feladata nincs konkrétan körülírva. Ha akarja felkeresi és a környező méhészeket. De mint OMME szaktanácsadó kaphatott utasítást is koordinálásra. Valójában érdeke is az OMME-nak. Nyilván egy olyan OMME vezetés,  mint a mostani, nem ad ilyen utasítást, hiszen szerintük a mérgezés esetében mindenek ura a NÉBIH.

Arisztaiosz egyértelműen az ördög legroszidulatúbb ügyvéde. De ez tartja rendbe a vérnyomását. Meg is halna, ha a méhészeket nem szekálhatná.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #477 Dátum: 2014. Június 07. 17:47 »
Egy kis merengeni való így az ünnep előtt:

Öreg bölcs üldögélt a Korinthoszba vezető út szélén. A városba igyekvő idegen rövid pihenőt tartva beszédbe elegyedett vele:
- Milyenek itt az emberek? – tudakolta.
- Hová való vagy? – kérdezett vissza az öreg bölcs.
- Athéni vagyok.
- És felétek milyen nép lakik? – kérdezett tovább az öreg.
- Hát tudod, rettenetes társaság! Mind csaló, lézengő, lusta és önző. Ezért is jöttem el onnan.
- Nincs szerencséd! Korinthoszban sem jobb a helyzet. Itt is csupa csalóval és lézengővel, lusta és önző emberrel fogsz találkozni. – mondta az öreg.

A vándor búsan folytatta útját.

Nem sokkal később újabb idegen állt meg az öreg bölcs előtt. Őt is az érdekelte, hogy milyen emberek laknak Korinthoszban. A véletlen úgy hozta, hogy ő is Athénből jött. Neki is feltette az öreg bölcs a kérdést, hogy ott milyenek az emberek.
- Nagyszerű emberek élnek ott! Barátságosak, segítőkészek és nagyon becsületesek! – válaszolta nem kis büszkeséggel az utas.
- Nagy szerencséd van! Korinthoszban is ugyanilyen nagyszerű emberekre találsz majd! – mondta az öreg bölcs.

A vándor vidáman fütyörészve folytatta útját a város felé.

A két beszélgetést végighallgatta egy fiatalember, aki gyakran időzött az öreg bölcs társaságában. Felháborodottan jegyezte meg:
- Nagyot csalódtam benned! Sose hittem volna, hogy te is ennyire kétszínű vagy!

Az öreg bölcs mosolyogva csillapította:
- Tévedsz, fiatal barátom. Tudod, a világ a szívünkben tükröződik. Akinek a szíve gyanúval van tele, az mindenhol csalókkal fog találkozni. De akinek a szívét jóindulat tölti el, az a világon mindenhol barátságos emberekre talál.
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Gőzölgő
« Válasz #478 Dátum: 2014. Június 08. 08:00 »
Ez jó volt Lindzzy!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #479 Dátum: 2014. Június 08. 14:07 »
Kedves történet. Igaz is meg nem is a helyzetünkre. Nem teljesen ördög az OMME  vezérkar, de 2-3 ember ebbe a rendkívűl kártékony pozícióba szorítja a IB-t és EB-t is. Sőt aki ott volt a küldöttgyűlésen láthatta, hogy képesek a méhészeket is önérdekük ellenébe fordítani.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.