Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1657285 megtekintés
Re:Gőzölgő
« Válasz #3945 Dátum: 2019. November 17. 19:38 »
Be kell vallanom nektek valamit!
Köszönettel tartozok a Zöld Fórum üzemeltetőinek, mivel segítségemre sittek.
Gondolom hallottatok már olyanról, hogy tanúból vádlott lett?
Még egyszer hálás köszönet, várom a további segítséget.
Gyakorlatilag arról van szó, hogy a Mézes Reggeli címszó alatt egy újságíró a mi méhészetünket is megemlíti.
Sajnálom de , én senkinek nem nyilatkoztam, nem is volt ott újságíró!!!!!!
Mi Bicskával elrohantunk Tamásiba, hogy utána mit hoztak össze és kivel  én is az újságból olvastam.
Annyit viszont elmondhatok, hogy a véméndi mézeskalács készítőnek köszönettel tartozom, aki erre a rendezvényre külön a gyerekeknek sütött!
A mézünket Bicskával felajánlottuk, és egyetlen kilót sem adtunk ott el.
Amit pedig egy újságíró összehoz azért ő vállalja a felelősséget, mert én senkinek nem nyilatkoztam.
De mivel az OMME-ban a jogászkodás a fő csapás iránya, szeretném bejelenteni, hogy én is perre megyek becsületsértés-rágalmazás, rossz színben való feltüntetésem miatt.
Erre mondják, hogy visszanyalt a fagyi.
Én bírom az ütéseket, engem ne féltsetek!
Aki pedig ezt elkövette ellenem vállalja a jogi következményeit.
Amen
Nagyernyei Attila
klubvezető
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 17. 19:46 írta Nagyernyei Attila »

Re:Gőzölgő
« Válasz #3946 Dátum: 2019. November 17. 19:40 »
ÁVE!

Tomi papa kikerázta magát?  ;D ;D ;D ;D

ÁVE!

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Gőzölgő
« Válasz #3947 Dátum: 2019. November 17. 19:41 »
Ezt most jó volt!!!  :) :D ;D ;) ;) ;)
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Gőzölgő
« Válasz #3948 Dátum: 2019. November 17. 19:57 »
;)

Re:Gőzölgő
« Válasz #3949 Dátum: 2019. November 17. 20:14 »
https://kepkuldes.com/image/e8Pcq0

hogy a nem regisztráltak is lássák!!!!

Re:Gőzölgő
« Válasz #3950 Dátum: 2019. November 18. 06:33 »
Kommentár nélkül "odaátról":

"
A Kgy beszámoló előtt annak a rendkívül szomorú állapotról szeretném a gondolataimat megosztani ami manapság a megyei szaktanácsadókkal szemben alakult ki manapság.
Nem elég, hogy a fészbukon az egyesületünk helyzetéről kicsit sem tájékozott, véleményüket félinformációk és csúsztatások alapján kilalkított emberek szapulják a 21 szakit, odaát álarcos (képes) emberek Bicska-nyitogató hangnemben beszélnek róluk és még a küldöttek egy része is belement ebbe.
Lehet nekem van könnyű helyzetem, én szinte az összes szaktanácsadót személyesen ismerem, a saját szaktanácsadóm pedig messze erőn felül teljesít minden téren. Én úgy gondolom, hogy a szaktanácsadók az OMME tartó oszlopai, azok a személyek akik közvetlenül és első kézből képviselikaz OMME-t a méhészek előtt, első kézből tájékoztatják őket, akik segítenek azokon ha baj van és lehet őket keresni vasárnak délben is ha arról van szó.
Nem is igen szeretnék itt az összeférhetetlenség kérdésével foglalkozni, mindenki tudja, hogy ebben a kérdésben sosem fog 2/3-os álláspont kialakulni, így teljesen felesleges és nagyon káros volt ebben a témában legalább 2 órás vitát folytatni tegnap. Az elnökségben ülő 3 szaktanácsadó-elnökségi tag mind más álláspontot mutatott -ahogy én láttam vagy értettem-. Viszont rajtuk kívül minden szaki úgy érezhette magát mintha valami cinkos társaság tagja lenne, ennek végül Gégény Béni adott hangot, majd számomra értheteten és mély szomorúságot okozva elnökünk, Bross Péter elmondta, hogy nem érti Béni érzéseit és az általa elmondottakat.
Nemrég a fészbukon, most odaát számosították, hogy mennyi ezeknek az megfizethetetlen áldozatos munkát végző embereknek a "bére", kiskirályoknak bélyegzik őket, miközben aki kicsit is járatos vállalkozói körökben az tudja, hogy a vállalkozói juttatásukból nem csak a KATA járulékot kell fizetniük, hogy mást ne mondjak tetemes részét hagyják ennek a benzinkúton...
Én a magam részéről az elszenvedett sérelmek miatt megkövetek minden egyes szaktanácsadót és felhívom a figyelmüket, hogy ne hagyják, hogy annak az 5-10 kritikusnak a véleménye beárnyékolja a mindennapi áldozatos munkájukat akik sokszor hangosabbak mint 500 vagy 1000 olyan egyszerű vidéki méhész - mint én - akik köszönikés nagyra értékelik a munkájukat.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…"

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Gőzölgő
« Válasz #3951 Dátum: 2019. November 18. 07:06 »
Huh! Nagyon futnom kell, mert megyünk mézes reggelit tartani Illés Sanyival. Röviden. Nem a szakikról folyt a vita. Dr Sooós, az OMME ügyvédje válaszolt Bross kérdésére, hogy jogos-e, hogy OMME tisztségviselői pozíciót tölt be egy szaktanácsadó. Dr. Sooós szerint nem jogszerű. A vita ezen ment. A vezetőség több tagja szerint ez csúsztatás, a kérdés nem jól lett feltéve, stb.

A vita során Dr Mészáros László elmondta, hogy amúgy az 500 00 forintos díjból ADÓZÁS után nem marad több, mint 260 000 ft. körüli összeg. És emelni kell 100 000 forinttal az összeget. Erre jeleztem, hogy KATÁS adózással jóval kedvezőbb feltételek mellett ki lehet venni a pénzt (minimum 400 000 ft körüli összeg marad). Mondom ezt, mint KATÁSAN adózó vállalkozó. Ráadásul, aki nem főállásban KATÁZIK annak nem 50 000, hanem csak 25 000 havonta.

A szakikkal nekem semmi bajom. A sajátunkról csak pozitívan tudok nyilatkozni.

"Fényév távolság" van köztünk a dolgok értelmezésében.

U.i: Remélem Pötét a majd megérinti a méheüsök javadalmazása, és HELYZETE is. Az ő munkájukat is tartópillérnek érzi. És még valami: ne vegyünk el a szakiktól semmit, de végre tegyünk ez eü-sökért is! Sőt, amit kérni szeretnénk, az pénzbe sem kerülne. De erről később, mert el fogunk késni.
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 18. 08:20 írta Bicska »
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Gőzölgő
« Válasz #3952 Dátum: 2019. November 18. 18:52 »
Hát azért valld be igazmondó Attila, hogy néha lukra futsz.
Ez történt ugyan is a facebook-on, midőn kedves Attilánk, azt firtatta omme tag vagyok e.
No már most. Én bizony bevallom, nincs igazolványom csak 1993 óta, amin az van, hogy beléptem 1992-ben.
Miután leírtam, hogy mi áll az igazolványban, felajánlottam, hogy Gödöllőn az említett omme-s igazolványt megmutatom neki.
Ha. Ha ő is megmutatja az övét, és aki előbb volt omme-tag, az leírhatja a másikról, hogy mit gondol róla úgy igazából. De, a másik nem sértődik meg.
Nem tudom azonban, hogy elolvasta e, mivel a válaszom válasz nélkül maradt, Attila meg úgy eltűnt, mint a cigány a kommunista szombatról.
Ezért írtam le ide is.

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Gőzölgő
« Válasz #3953 Dátum: 2019. November 19. 08:02 »
Kedves Sagittarius A!

Néha mindenki lyukra fut! Én már többször is megtettem.
Ilyen az élet. A mostani KGY, bevallom, nagyon lerombolta a hitem. Pedig előre szólt sok méhész barátom: "Ne legyél annyira lelkes, nem fog változni semmi". Azt nagyon szeretik az elnökségi tagok hangoztatni, hogy 13 000 méhész áll mögöttük. Itt lenne az ideje lemenni közéjük, beszélgetni velük, megismerni a véleményüket. A legtöbb méhész hallgat. Nem mond semmi. Nem akar már veszekedni, és TUDJA, úgysem változik semmi. Szidhatjuk itt Vivaldit és Csuját, de azért el kell mondani, bizony volt olyan dolog az OMME-t illetően, amiben igazuk volt.
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Gőzölgő
« Válasz #3954 Dátum: 2019. November 19. 08:20 »
Kérem JaniBátyát legyen olyan kedves írjon a Zöldre, hogy nem kell több segítség a peranyagomhoz.
Most már hazug vagyok, mocskos vagyok, piszkos a kezem (nevemmel kiírva),ez bőven elegendő.
A koronatanú vádlott lesz, aztán mosakodjanak.
Sokat segítettek, de már akkora anyagot összeraktam, hogy a bíróságnak semmi szüksége a további bizonyítékokra.
A Zöld Fórum moderátoraitól pedig elnézésemet kell kérnem, ha őket is beidézi a tisztelt bíróság.
Ma erről szól a méhészeti közélet, én nézek elébe az eseményeknek.
Sajnálom.
Nagyernyei Attila


*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Gőzölgő
« Válasz #3955 Dátum: 2019. November 19. 15:45 »
524 látogató egyszerre! A hétvégi események után el kell mondanom, hitehagyott lettem... Most erőt ad, hogy a méhészek ennyien olvassák a fórumot. Köszönöm nektek!
Mi most alulról építkezve próbálunk tenni valamit. Ha menni fog Tolna Megyében, menni fog máshol is! És nem hagyjuk abba. Az OMME urai pedig acsarkodjanak tovább!

Sajnos, most dolgoznom kell, de késő este jövök.

Még-egyszer: Köszönöm!
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Gőzölgő
« Válasz #3956 Dátum: 2019. November 19. 19:21 »
Kérem JaniBátyát legyen olyan kedves írjon a Zöldre, hogy nem kell több segítség a peranyagomhoz.
Most már hazug vagyok, mocskos vagyok, piszkos a kezem (nevemmel kiírva),ez bőven elegendő.
A koronatanú vádlott lesz, aztán mosakodjanak.
Sokat segítettek, de már akkora anyagot összeraktam, hogy a bíróságnak semmi szüksége a további bizonyítékokra.
A Zöld Fórum moderátoraitól pedig elnézésemet kell kérnem, ha őket is beidézi a tisztelt bíróság.
Ma erről szól a méhészeti közélet, én nézek elébe az eseményeknek.
Sajnálom.
Nagyernyei Attila

Mint tudjuk, én Nagyernyei Attilával csak nagyon ritkán értek egyet. De.
Megéri ez? Pereskedni, meg bíróságra járni? Ér ennyit az omme? Ér ennyit a Méhésztársadalom?
Vitázni lehet, meg kell is. De bíróságra járni meg pereskedni azért, ami pár év múlva úgy el fog tűnni, mint a tavalyi dér?
Nos ez költői kérdés, de megválaszolom. Csak egy esetben éri meg, ha nagy pénzekről van szó.
Akkor van csak értelme.
Én nem tudok semmit csak a jelekből ítélek, meg néhány szóbeszédből.
Mert eddig elengedtem a fülem mellett, meg ma sem hiszem, hogy vannak valakik akik utoljára még ki akarnak szedni az omme-ból 70 millió forintot.
Én nem tudom, de kezd gyanús lenni a dolog.

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Gőzölgő
« Válasz #3957 Dátum: 2019. November 19. 22:47 »
Szia Sagittarius A

Az OMME elnökségének két tagja úgy döntött, hogy beperelte Attilát erre ráérnek... Ami pedig "odaát" folyik, az most Attila malmára hajtja a vizet.
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Gőzölgő
« Válasz #3958 Dátum: 2019. November 19. 23:16 »
Üdv mindenkinek!

Egy kicsit a küldöttgyűlésen történt folyosói beszélgetésekről akartam beszámolni. Sőt, az első, amiről mesélni szeretnék az nem is a folyosón történt, hanem bent a teremben. Egy hozzám hasonló fiatal méhésszel beszélgettem. Nagyon nem egy oldalon állunk, mégis, megelégelve a sárdobálást, beszélgetni kezdtünk. Amiben feltétlenül egyet értettünk, az a méhegészségügy helyzete. Elmesélte, hogy van egy szuper, jól felszerelt telephelye, de már a szaporítást sem tudja rajta rendesen tartani, mert mellette két próbálkozó méhtartó van, és folyamatosan szedi tőlük az aktát, és más finomságokat. Abban is egyet értettünk, hogy jelen állapotában az OMME, mint ÉRDEK-KÉPVISELET nem működik. Változás kell! Szép és hangzatos dolgok történnek, de kellene már olyan intézkedés is, aminek a hatását az egyszerű méhész is érzi a kaptárak mellett. Nem székházról, újságról, ki tudja, miről kell ábrándozni, hanem rendbe tenni az egészségügyi, és vándorlási szabályokat, azoknak a betartását. A végeken nehéz tud lenni a kommunikáció a hivatalokkal, hatóságokkal, nehéz a helyi érdekérvényesítés. A tisztelt elnökségi tagok mit tettek, hogy ez változzon? Nincs napirenden sem ez, sem az EÜ-s hálózat átvétele.
A tisztelt urak lobbiztak annak érdekében, hogy ebben rendet rakjanak?
Kötve hiszem, ha meg igen, akkor nagyon sovány az eredmény. Amikről egyébként nem nagyon számolnak be. A jogászkodás viszont megy nagy erőkkel. Nagy bűn ez, mert most kellene ennek érdekében lobbizni a méhész-agrárminiszternél! Most még a méhészek nagy része hallgat, és tűr de ez nem lesz így örökké.

Bicska

u.i: Csak jelzem, hogy a horvát cimkét, amin a horvátok jelzik, a törvényeiknek megfelelően, hogy milyen mézből mennyi van az üvegben, és ezek honnan származnak, Illés Sanyi fotózta le. A KGY előtt pedig Attila már ismertette az OV-n. Ebből indult el a "lavina". Remélem, az is célba ér!
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Gőzölgő
« Válasz #3959 Dátum: 2019. November 20. 06:46 »
Ezt írja Vivaldi:
"Mint tudjuk, én Nagyernyei Attilával csak nagyon ritkán értek egyet. De.
Megéri ez? Pereskedni, meg bíróságra járni? "
Nem üzleti alapon járok bíróságra.
Majd a végén megmondom, hogy anyagilag megérte e.
És senkit nem jelentettem fel, egyedül a "koronatanú" van automatában, de ez a per része.
Ők tudják mit akarnak összehozni, állok elébe.
Nem azzal töltöm a napjaimat, hogy magamba roskadva egy sarokban sírdogálok.
Most leginkább az érdekel, hogy a szekszárdi, és Szekszárd környéki elhanyagolt méhészeket hatósági  úton rendbe vágjuk.
A hatóság bejárásához engedélyek kellenek, és ez kicsi időbe telelik.
Mi kértük, hogy teljesen jogszerű legyen a folyamat, mert sok szem figyel.
Pár nap és indul az akció.
Nagyernyei Attila