Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1666707 megtekintés
Re:Gőzölgő
« Válasz #3720 Dátum: 2019. Október 15. 08:35 »
 Igen, 1992. Aztán vettél egy Nostradamus könyvet de abba is csak a nesze semmi fogd meg jól volt benne.  Szóval nem az antikrisztus jött el Bross Péter képében.  Ha jól megy akkor minden és mindenki fasza, ha nem odavaló kerül a palacsintában mint 2015 ben? asszem, akkor zavar van. Az akkori elnöknél is volt. Tudomásul kell venni a méhészkedés is 1 mezőgazdasági ág, ki van téve mindennek, ha jo év van meg lehet tollasodni, ha rossz tönkre is lehet menni. Globál piacra annyi hatásunk sincs mint macisajtban a brummogás. Még akkor se nagyon volt mikor még az "öreg" uralkodott és lent volt a vasfüggöny is. Most még annyi sincs, még Döbröginek sem ;D. Ha Merkel anyó vagyis az unnijó elcsukja a pénzcsapot az aktuális uralkodó osztály felkötheti magát, a bőrük nem ér 2 fillért sem.
Üdv:robi

Re:Gőzölgő
« Válasz #3721 Dátum: 2019. Október 15. 11:29 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 29. 23:47 írta kivancsi111 »

Re:Gőzölgő
« Válasz #3722 Dátum: 2019. Október 15. 12:43 »
"Vajon mennyit kérnének tőlünk, ha el szeretnénk adni a termést."

Erről jut eszembe, közel húsz éve amikor a mestervizsgát tettem jó páran voltunk ,egy beszélgetés közben elhangzott egy kérdés az egyik méhész részéről. Ti mennyit adtok a felvásárlónak hogy elviszi a mézeteket? Hát rendesen felháborodtam rajta. Szerintem örüljön hogy neki szóltam és kereshet rajtam x összeget, nehogy már még fizessek neki. Ami legjobban meglepett, hogy voltak akik fizettek  az elvitt méz mennyiségi függvényében tízezertől felfelé ami a 2000-es évek elején szerintem nem kevésnek számított. Le voltam döbbenve. Azért felmerült bennem a kérdés, hogy ez a fajta magatartás a felvásárló által kikényszerített, vagy a méhész által "önként" fizetett amolyan hálapénz jellegű ? Én remélem nem kerülök ilyen helyzetbe hogy fizetnem kell azért hogy elvigyék a mézet ,mert akkor inkább az egészből halcsalit gyúrok aztán mehet a Dunába. :( Lehet már kezdhetem is? ;D

Üdv. jani bátya


Re:Gőzölgő
« Válasz #3723 Dátum: 2019. Október 17. 10:04 »
Attila azt mondja itt folytassuk.
No, most ugye. Egy egyesületben azok lépnek be, aki valamennyire egyet értenek.
A világon egyetlen kivétel van az omme, ahol egymást basztassák a tagok, /nincs rá jobb szó/.
Amikor oda jut, hogy perek sora, /és nem egy/ kerül sorra, az meggyalázza az elnevezést, vagy is az egyesületi nevet.
Muszáj levonni a következtetést. Az omme a mai állapotában , minden csak nem egyesület, hanem egy rakás egymást utáló, veszekedő ember katyvaza.
Ha tegyük fel, lenne történész, majd úgy harminc év múlva, aki valamiért foglalkozni fog az omméval, az vagy nagyokat röhög, vagy elsírja magát. Mert ez az egész már siralmas.

Re:Gőzölgő
« Válasz #3724 Dátum: 2019. Október 17. 18:45 »
Elég vulgárisan fogalmaz Vivaldi, de hozzászólásának egy részével egyet értek, másikkal nem.
Ezzel egyet értek:
"Amikor oda jut, hogy perek sora, /és nem egy/ kerül sorra, az meggyalázza az elnevezést, vagy is az egyesületi nevet."
Az a gond, hogy a méhekről egyre kevesebb szó esik.
Sajnos most nem áll módomban részletesebben kifejteni a véleményemet, meg kell várnom a saját peres ügyem kimenetelét.
A megoldást sokan tudjuk, jó példa erre Tolna megye.
Nagyernyei Attila


Re:Gőzölgő
« Válasz #3725 Dátum: 2019. Október 22. 07:41 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 29. 23:47 írta kivancsi111 »

Re:Gőzölgő
« Válasz #3726 Dátum: 2019. Október 22. 08:18 »
Ah.....itt az új "Rendszergazdánk"!
Mindent tud.
Nagyernyei Attila

Re:Gőzölgő
« Válasz #3727 Dátum: 2019. Október 22. 09:03 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 29. 23:47 írta kivancsi111 »

Re:Gőzölgő
« Válasz #3728 Dátum: 2019. Október 23. 07:37 »
Jajj, hogy is kezdjem nehogy feljelentsenek?
Ezt írja kivancsi111:
"Ez sem igaz. Nem kértek fel erre, és különben sem értek ehhez. Valamint leírtam már az imént, hogy Tükörtől tudom, és éppen egy éve lesz néhány nap múlva annak, amikor ezt már eljátszottad, és a "Zöldön" a mai napig látható Tükör reakciója. "
Ahogy én emlékszem neki az OMME honlapjának megújítás volt a feladata.
Vagy rosszul emlékszem?
Majd átolvasom az OMME Küldöttgyűlésének 3 évvel ez előtti jegyzőkönyvét.
Próbálod honlapunkat ismét cikizni, lekicsinyelni, aztán amikor választás volt arról beszéltek, hogy a Fekete-Fehér Méhészklub okozta az elmúlt időszak vezetésének bukását.
Hogy is van ez?
Nagyernyei Attila

Re:Gőzölgő
« Válasz #3729 Dátum: 2019. Október 23. 08:01 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 29. 23:47 írta kivancsi111 »

Re:Gőzölgő
« Válasz #3730 Dátum: 2019. Október 23. 08:14 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 29. 23:46 írta kivancsi111 »

Re:Gőzölgő
« Válasz #3731 Dátum: 2019. Október 23. 08:52 »
Kár vitatkozni Uraim.
 Tetszik, nem tetszik, a faces méhészklubnak 16567 tagja van. Ez mindent elmond.

Re:Gőzölgő
« Válasz #3732 Dátum: 2019. Október 23. 12:52 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 29. 23:46 írta kivancsi111 »

Re:Gőzölgő
« Válasz #3733 Dátum: 2019. Október 23. 19:54 »
Mivel minden OMME OV-n és OMME Küldöttgyűlésen eddig részt vettem, szerintem kettőnk közül valamelyikőnk tájékozottabb.
Még soha nem láttalak ott, nem nehéz kitalálni ki lehet az kettőnk közül.
Általában az olvasó ezt megszokhatta tőled, mert mindenkinél mindet  jobban tudsz, úgy hogy soha nem voltál ott.
Ez nem tudom milyen emberi tulajdonság, mert a látnokok nem így kommunikálnak.
Nagyon "kivancsivá" tesz, honnan ez a magabiztosság, mert valami olyan érzékszervvel rendelkezel, ami belőlem hiányzik.
Én  olyan dolgokról, vagy eseményekről szoktam véleményt mondani amit megtapasztaltam, vagy részt vettem rajta.
Neked ott sem kell lenned, és mindent jobban tudsz.
Szombaton az OV után borkóstolóra hívtak Szekszárdra egy tanyába a méhészek.
Ott szoktak magvas gondolatok születni, fel fogom nekik tenni miféle érzékszerv lehet a tied, mert ezt tanítani kell.
Nagyernyei Attila



Re:Gőzölgő
« Válasz #3734 Dátum: 2019. Október 23. 20:22 »
Szürke Gandalf lõj el egy gambit és enged szárnyalni 200 soros eszme futtadásodat. Gá Gá gátlástalan gorombáskodó   :D