Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1657194 megtekintés
*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Gőzölgő
« Válasz #435 Dátum: 2014. Április 04. 15:53 »
Pont a napokban bukkantam erre az oldalra:
http://darazsirtas.blog.hu/
A méheket is elpusztítják ha úgy alakul

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #436 Dátum: 2014. Április 04. 19:18 »
Darázsfészek!
Ennek a hozzászólásomnak nem találtam megfelelő rovatot, és egyébként is felháborít.
2014-től a tűzoltóság dolgai közül kivették a darazsak irtását.
Még szaktanácsadóként a Szekszárdi Megyei Tűzoltóságnál előadást tartottam a szakszerű méhraj befogásról,
és megbeszéltük a "riadó láncot". Ebbe 7 Tolna megyei méhész vett részt. A neveket az OMME központ is nyilvántartotta! Nekik szólt az ügyletes, ha méhraj "veszélyeztette" a lakosságot. Évekig gond nélkül működött a dolog, és tudomásom szerint senki nem fogott be a rajokkal együtt nyúlóst sem.
Most viszont másról van szó! Tegnap ismét kerestek, hogy négy helyen is gond van.
Nagyon elszomorodtam. Eddig azt gondoltam jók a méheim, de erre nem gondoltam, hogy már rajokat is kell fognom, a kollégák állományai már itt tartanak.
Aztán jött a meglepetés. Darazsakról van szó. Részben örültem, mert mégis csak van igazság, időszaknak megfelelőek a méhcsaládjaim.
Azt mondták a darázs is veszélyes rovar, tehát fogják be a méhészek!
Most éreztem igazán milyen balek voltam, amikor vállalkozásként akartam elkezdeni a veszélyes rovarok, hüllők befogását. Amerikában ezt egy jól működő szakgárda végzi, nem kicsi gázsiért.
(Kezdő méhészek beavatásának nem rossz.) Természetesen ezt viccnek szántam, de a minimum vizsga kérdések között szerepeltetném,hogy milyen a "pizsamája a méhnek, és a darázsnak.
A gyermekek 91%-a az óvodában sárga, fekete csíkos rovart rajzol ám!
Szerintem az OMME-nek volna ebben a kérdésben tenni valója, de lehet, hogy a Nemzeti Program új elemei között fogjuk viszont látni a "darázsirtást"?
Várom megtisztelő hozzászólásaitokat.
Nagyernyei Attila

Ítt meg én lennék a befogó. Tavaly egy eset volt. Megyek is ki bőszen. Létra besuvasztva a Suzukiba.  A hölgy azt mondja a padláson vannak. Felmegyek, tiszta por lettem, hát tele van padlás darázzsal. Egyet agyon veretem, mutatom, ezek azok? Igen, nagyon sok van belőlük. Na  mondom, azokat fogdossa be maga.

Re:Gőzölgő
« Válasz #437 Dátum: 2014. Április 04. 19:28 »
Hasonló eseteim nekem is voltak már.

Üdv. jani bátya

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Gőzölgő
« Válasz #438 Dátum: 2014. Április 04. 19:54 »
Sziasztok!

Én többször voltam egy ismerősömnél méheket kiszedni a kéményéből! Évekig könyörögtem, hogy nyomja körbe sziloplaszttal a kémény tetején lévő járdalapot. A mai napig nem csinálta meg. Igen ám, csak mióta 120 kilósra  híztam valószínű komoly anyagi kárt okoznék a tetőjében, ezáltal már nem megyek hozzá rajt fogni.

Üdv!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #439 Dátum: 2014. Április 04. 19:58 »
Sziasztok!

Én többször voltam egy ismerősömnél méheket kiszedni a kéményéből! Évekig könyörögtem, hogy nyomja körbe sziloplaszttal a kémény tetején lévő járdalapot. A mai napig nem csinálta meg. Igen ám, csak mióta 120 kilósra  híztam valószínű komoly anyagi kárt okoznék a tetőjében, ezáltal már nem megyek hozzá rajt fogni.

Üdv!
Le kell fogyni. Egyrészt az asszony is örül, mert nem leszel olyan nehéz, egészségesebb is, meg elbír a padlás is.

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Gőzölgő
« Válasz #440 Dátum: 2014. Április 04. 20:09 »
Jó lenne, csak elszántság kéne hozzá! Majd én leszek alul és máris megoldottam az asszony kilapításának kérdését! Egyébként meg még van néhány hét vissza a böjtből! 3 hete született meg a második gyermekem!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #441 Dátum: 2014. Április 04. 20:17 »
Na látod ez az igazi örömhír. Gratula.

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Gőzölgő
« Válasz #442 Dátum: 2014. Április 04. 20:38 »
Köszi!

Re:Gőzölgő
« Válasz #443 Dátum: 2014. Április 06. 20:13 »
Gratulálok én is! A kémény,nálunk is ez a helyzet . Ezért csináltam egy porszívó szerűséget, de nem volt jó.  Még a betont is fel szívta. Nem is kisérleteztem vele tőbbet. Igy ki veszek egy nyilt fias keretet és felteszem. Eddig bevált.  Űdv.  Antal

Re:Gőzölgő
« Válasz #444 Dátum: 2014. Április 12. 20:35 »
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Gőzölgő
« Válasz #445 Dátum: 2014. Április 18. 12:54 »
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Gőzölgő
« Válasz #446 Dátum: 2014. Május 26. 15:29 »
Az alkohol fogyasztása beszűkült tudatállapotot okoz. Ez közismert, de hogy a gönyűi tablettás lőre ilyen súlyosan károsítja Arisztaiosz elméjét, ez bizony nagyon figyelemre méltó. Pedig már dr. Cserényi Péter is elmondta baráti körben, hogy "óvakodj a repcétől". Persze ezt úgy szerette volna mondani, hogy Csujalacinak nehogy a fülébe jusson. Kicsi az ország, az ilyen hírek eljutnak hozzám. Ahogy az is eljutott, hogy a Cserényi méhészetet sem kímélték meg a rovarölőszerek. Ott is voltak pusztulások.

Milyen egyesületi vezető az aki csak a szűk baráti kört figyelmezteti a veszélyre??

Kedves Geddekas!

Ön már csak igazán jól ismerheti a mértéktelenül fogyasztott alkoholneműk romboló hatását...

A jó minőségű alkoholtartalmú italok mértékletes, kulturált fogyasztása komoly szaktudományos vizsgálatok alapján is előnyös hatást gyakorolhat nem csak az emésztőrendszerre, de a szellemi tevékenységre is. Az ön paranoid skizofrén vonásai alapján viszont feltételezhető, hogy kora gyermekkorában nyugtatóként fogyasztott pálinkás kenyér és máktea hagyhatott maradandó nyomot a mentalitásán. Azóta is szedhet valamit, csapongó stílusa, "gondolatfűzése" talán abszintra, vagy valamely labrusca-szőlőből erjesztett "fájdalomcsillapítóra"  utalhat, természetesen olyan mennyiségben, mely már indokolja eklektikus hablatyait.

Örvendező pletykájával, mellyel az OMME elnökhelyettesének méhesében bekövetkezett állítólagos családpusztulásokat igyekszik megszellőztetni, nem tudom mire bizonyíték. Nem hiszem, hogy egy sajnálatos mérgezési eset kapcsán végérvényes következtetések levonására nyílna alkalom a támadott személy szakmai vagy vezetői alkalmasságát illetően, de az ön gondolatmenetébe bármi belefér... Természetesen az eset kapcsán bennünk is felmerülhetne, hogy milyen méhész szaktudós az, aki a delírium következtében lábát töri, melynek folyományaként elpusztulnak a méhei... Nem minősíteném, mindössze arra a konzekvenciára utalnék, mely szerint az ilyen szaktudós legalábbis rendkívül magányos... Neki ezek szerint nincsenek barátai, akik szegény invalidus szaktudósunk állományát segítenének be- és átteleltetni. Mindenesetre ezen elgondolkodhatna, mint ahogy azon is, amit egykor Bükk üzent önnek: az ön méhészeti tudása  hosszas -"magas polcon eltöltött"- hivatalnoki évei alatt esetleg megkophattak. Nos, az elnökhelyettes ezen évek alatt is praktizált, így feltehetően az ő méhei nem varroozisban szenvedtek ki, mint az önéi. Szaktudós létére ön is mézeltetett már "ponchos napraforgón", ráadásul a kipörgetett-mángorolt szermaradványos mézét szemrebbenés nélkül eladta. Csak tudnám, hogy mikor mond már egyszer igazat, mert ezidáig elég ritkán történt ez meg önnel.  Nekem még nem igen sikerült rajtakapnom az igazmondáson...

Ja, és Cserényi doktor még nem keresett hirdetésben méhcsaládokat, rajokat sem... Lehet, hogy a pletyka sem igaz?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #447 Dátum: 2014. Május 26. 18:40 »
A Gönyüi lőre és a keceli rettenetes közötti különbség csak az metilalkohol fokában érezhető, de a méreganyag tartalom - amitől elveszti Arisztaiosz a tisztánlátását - kb ugyanaz. Csak annak köszönhető, hogy a klaviaturát megtalálja, hogy bár nagyon kívánja, de a szigorú családi felügyelet és a falu szája miatt közismerten mérsékletesen issza. Meg különben is a borvirágos orr kötelező kelléke a leválthatatlan Gönyüi Mikulásnak.

De térjünk a tárgyra. Ha Cserényi doktor mint OMME vezérürü és fő szakmai vezető a márciusi és április OMME méhészújságban fennhangon hirdette volna, hogy gyerekek vigyázzatok, mert a repce neonikotinoiddal csávázott magból lett vetve, akkor egyetlen szót se szólnék.
DE NEM EZT TETTE.
Hanem, szép csendesen a haveri körnek, nevezzük bárhogy, de csak és kizárólag a legszűkebb körnek adta ki a figyelmeztetést. A pórnép, az egyszerű méhész nem kapott semmi figyelmeztetést. És ez nem méltó a pozíciójához.

Aki repcére vitte méheit elveszítette a kijáró népet, kb 1-1,5 kg méhet. Tehát nemcsak a rossz időjárás és a fagyott akác tehető felelőssé a gyenge export teljesítményért, hanem az elvtelen, erőtlen, felelőtlen OMME vezérkar is, akik nem adták ki időben a szükséges figyelmeztetést, hogy kerüljétek a repcét, ha jó akáctermést szeretnétek pörgetni.

Az árutermelő méhészetekben átlag pörgetési eredmény 5-7 kg/méhcsalád lesz. Aki nem kényszerül kivenni, majd csak a következő mézelő növény eredményével együtt fogja kivenni. Sokan szégyellik bevallani, hogy úgy érkeztek az akácra, hogy volt rengeteg fiasítás a fészekben, de a méztérben nem volt méh, mert a repcemérgezés elvitte az összest.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #448 Dátum: 2014. Május 26. 18:46 »
Tíz éve okoz a repce elnéptelenedést, így akácra legyengült családokkal és nem méhektől zsúfolt kaptárakkal kell termelnünk!!!!!!!

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Gőzölgő
« Válasz #449 Dátum: 2014. Május 29. 20:26 »
QUQURIQ!

Szép napot Mindenkinek!

Megmondtam, hogy a vegyszer növényre ne vándoroljon ezentúl senki!!!  :o
Csak azok menjenek repcére, akinek nagyon túlnépesedtek a méhcsaládjai!!!
Mindenkinek ajánlom a repcét rajzásgátlásra!!! (SZERINTEM ERRE A VEGYSZERNÖVÉNY A LEGALKALMASABB)!

kISKAKASKA!