Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1657640 megtekintés
Re:Gőzölgő
« Válasz #3180 Dátum: 2018. Szeptember 03. 20:44 »
Vivaldi ezt írja KörmendyRácznak:
" Azt azonban még meg kelle gondolnom, hogy ahelyett, hogy ennyi mindent megtanultam, nem e lett volna jobb inkább olyan lódoktori címet szerezni mint neked van? Lehet neked van igazad, mert nem értesz ugyan semmihez, de egy doktori /Lódoktori/ címmel, sokkal jobban el tudja magát adni az ember."
Ne is haragudj Vivaldi de nekem olyan információm van, hogy Dr.Körmendy-Rácz Jánost nem ismered, soha nem találkoztatok, és nem beszéltetek.
Akkor milyen címen veszed a bátorságot, hogy így címkézz valakit?
Már belekötöttél a nevében lévő "y" betűbe is, ami szintén felháborító, valamint megfenyegetted.
Hagyd abba ezt a személyeskedést.
Annyit szeretnék megjegyezni, hogy az általad írt fenti idézet hemzseg a helyesírási hibáktól.
Amolyan "suksükölés"..
Először rakd magad rendbe, tanulj meg helyesen írni és utána pocskondiázz másokat.
Ettől  még lehetsz kiváló szakember, de a stílusod alpári.
Nagyernyei Attila
Klubvezető

Re:Gőzölgő
« Válasz #3181 Dátum: 2018. Szeptember 03. 21:37 »
Vivaldi ezt írja KörmendyRácznak:
" Azt azonban még meg kelle gondolnom, hogy ahelyett, hogy ennyi mindent megtanultam, nem e lett volna jobb inkább olyan lódoktori címet szerezni mint neked van? Lehet neked van igazad, mert nem értesz ugyan semmihez, de egy doktori /Lódoktori/ címmel, sokkal jobban el tudja magát adni az ember."
Ne is haragudj Vivaldi de nekem olyan információm van, hogy Dr.Körmendy-Rácz Jánost nem ismered, soha nem találkoztatok, és nem beszéltetek.
Akkor milyen címen veszed a bátorságot, hogy így címkézz valakit?
Már belekötöttél a nevében lévő "y" betűbe is, ami szintén felháborító, valamint megfenyegetted.
Hagyd abba ezt a személyeskedést.
Annyit szeretnék megjegyezni, hogy az általad írt fenti idézet hemzseg a helyesírási hibáktól.
Amolyan "suksükölés"..
Először rakd magad rendbe, tanulj meg helyesen írni és utána pocskondiázz másokat.
Ettől  még lehetsz kiváló szakember, de a stílusod alpári.
Nagyernyei Attila
Klubvezető


Kedves Vivaldy

A kérdés maradt, elolvastad 2016 évi beszámoló idézett oldalát? Dícséretes, hogy sok mindennel foglalkozol és foglalkoztál. Kár, hogy a lódoktori nem fért bele.

Mellébeszélsz, mint veseleves: Elolvastad 2016 évi beszámoló idézett oldalát?


Viva Aldy, éljen az occsó!

Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #3182 Dátum: 2018. Szeptember 03. 22:05 »
Leckét adsz fel nekem, vagy  mit akarsz?
Először  azt tárgyaljuk már ki, mit jelent a te beszámolód a fizető tagság szempontjából?
Tehát tegyük fel, mi lenne, ha nem íródott volna meg ez a nevezetes beszámoló?
 Szerinted a 13600 tagból hányan tudják, hogy volt ilyen?
 Mi a fontossága ennek a beszámolónak?
 Pontosan annyi mint a tavaly tavaszi enyhe szellő.
 

Re:Gőzölgő
« Válasz #3183 Dátum: 2018. Szeptember 18. 20:09 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 00:12 írta kivancsi111 »

Re:Gőzölgő
« Válasz #3184 Dátum: 2018. Szeptember 18. 21:13 »
Tudjuk, hogy önbizalomhiányban nem szenvedsz.
Abban talán egyet értünk, hogy nem létezik ......legokosabb.
Az okostól is van okosabb, és annál is okosabb.
Ezért fejlődik a világ.
Fel kell állni, meg kell cáfolni ha nem értesz vele egyet.
Én viszont rengeteg magyar (szinte az összes) szakelőadót ismerem, előadásait hallottam.
Volt amelyikkel én sem értettem mindenben egyet, de tökéletes ember nem létezik.
Azt már régen tervezik, de még nem született meg.
Nagyernyei Attila

Re:Gőzölgő
« Válasz #3185 Dátum: 2018. Szeptember 18. 21:51 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 00:12 írta kivancsi111 »

Re:Gőzölgő
« Válasz #3186 Dátum: 2018. Szeptember 19. 07:54 »
Kivancsi111!
Egyáltalán nem állítom, hogy buta vagy, sőt.
Viszont azt állítom, hogy a Hunor12-es technológiádban óriási tartalékok vannak, amit elpocsékolsz.
De mivel nálad a szaporítás, és a rajok eladása a fő profil, így elfogadom, hogy a méz nem érdekel, megelégszel ennyivel.
Az én módszerem pedig a maximális "mézkinyerésre" van kihegyezve úgy, hogy a méhcsaládjaim is jó kondiban maradjanak.
Ezért nem kell egymásnak esnünk.
Majd most jössz azzal, hogy neked akácon 5 csapon is folyt a méz, és a Balaton szintjét is Te állítottad be, mert nem vetted észre hogy valamelyik segéded nem zárta el a csapot.
Nagyernyei Attila
 

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #3187 Dátum: 2018. Szeptember 19. 16:02 »
Áruld már el nekem Attila egy olyan rendszerrel ami megerőszakolja a méhek alapvető tulajdonságát, miszerint a méhek függőlegesen, és nem oldalra szeretnek terjeszkedni, méh barát módszerrel, rengeteg mézet termelni?
 Mert én nem jöttem rá. Pedig méhészkedtem a Nagyboconádi meleg építményű változatával is, mert még ez is méhbarátabb. Ezek közül még a 24 keretes kétanyás a leginkább méhbarát, a hidegépítményes 1 anyás csak ennek a lehülyített változata.
Azonkívül lemerem fogadni, találnék nálad is egy más módszert, ami nem méhbarát.
Mennyire méhbarát például amikor fiasítás egy részét bele pele pergeted a mézbe, mint minden nagyboconádis.

Re:Gőzölgő
« Válasz #3188 Dátum: 2018. Szeptember 19. 16:49 »
Áruld már el nekem is, hogy miért hegyezted ki a válaszodat a méh-barátságra, mikor Attila nem erre utalt? Illetve, amit nem értek (de biztosan azért, mert egy kotyogós buta vagyok), hogy mióta számít egyáltalán a méhek alapvető tulajdonságai közé, hogy kaptárban élnek? Szerintem az, hogy azon belül már merrefelé pakolnak, az a méhész alapvető érdeke, nem a méheké, nem?
« Utoljára szerkesztve: 2018. Szeptember 19. 16:53 írta Jam Clerk »
A méhek nem hazudnak.
Sem arról, hogy mivé kellene változtatnunk a környezetünket, sem arról, hogy végül mivé sikerül.

Re:Gőzölgő
« Válasz #3189 Dátum: 2018. Szeptember 19. 19:02 »
24-es,  egyanyás, lehülyitett változat. Elég tájékozatlanságra vall az ilyen hozzászólás. Mintha Boczonádi nem így találta volna ki. Már megint a kaptárkérdés.....Van rajta sapka vagy nincs rajta sapka...

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #3190 Dátum: 2018. Szeptember 19. 19:12 »
Tartsak neked is méhésztanfolyamot? A méhek a természetben címmel?
Leírom a méhek természetes mozgását röviden. Beteleléskor a méhek a lépek alján ülnek, fölöttük méz van. Nem szeretnek a mézen ülni mert hidegebb, mint az üres lép. Ezen felfelé mozognak ahogy fogy a méz, és nem váltanak. Mindig a gömb felső harmada táplálkozik, bár igazából, télen ha nyugodtan hagyják őket, csak a tartalék tápanyagot használják el. Ezért van ha , hogy ha megzavarják őket, mézet esznek, és aki eszik az ürít is. Tehát ha nem bírnak repülni Decemberben, januárban, benn ürítkeznek. De, ha nem zavarják őket akkor nincs belső ürítkezés.
 Ez így volt úgy 100 millió évtől 1955-ig amikor a sok hóbabukott méhtartó el nem kezdte a szerencsétleneket megerőszakolni, a nagyboconádi rendszerrel.
 De folytatom tovább. Tél vége, tavasz eleje a méhek fenn vannak az odu tetjén ahol nem mellékesen megmarad a meleg, mert az ősember nem jár kitakargatni őket az oduba, nem kőbaltázta le róluk a fát, így mindig takarva voltak, úgy több méter fával.
 Na most, a méz elfogyott az anya itt kezd petézni, és jön befelé a méz, virágpor mert tavasz van. Az anya a petézéssel így szorul mindig lefelé, hogy őszre elérje a már egyszer leírt állapotot a lépek alján.
Ez a méhek természetes mozgása. Ehhez még hozzá jön, hogy csak annyi család van a területen amennyit el bír tartani. És nem utolsó sorban olyan hatalmas fák, amiből válogattak a méhek, lakhelyet, lásd Ipolytarnóc őslábnyomos kiállító terület.
 Igaz a méhek sok mindent kibírnak, mert nagyon alkalmazkodóak, így éltek túl mindent 100 millió év alatt, még a nagyboconádi méhészkedést is. Bár legújabban úgy tűnik a kemizállás már nekik is sok.
 No most, azért aki azt mondja nekem, hogy röpke 70 év alatt, mióta bevezették a nagybocis rendszert, megváltoztak a méhek, azok amiket 100millió, vagy több év evolúciója alakított ki, annak finoman is azt mondanám, hogy alulképzett.
Ezért állítom és tudom, mert tapasztaltam, a rakodó, és annak több fiókos technológiája, amibe a telelés is több fiókon értendő, sokkal közelebb áll a méhek ösztönéhez, mint a nagyboci.
 Bár tisztában vagyok vele, senkit sem lehet meggyőzni aki úgy szeret méhészkedni, hogy gondolkodni ne kelljen, és szereti a húst a mézben.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Szeptember 19. 19:18 írta Vivaldi »

Re:Gőzölgő
« Válasz #3191 Dátum: 2018. Szeptember 19. 19:26 »
Csakhogy ebből a leírásból egyáltalán nem következik, hogy amikor elérik a maguk szerint optimális lépméretet, akkor elkezdenek maguk fölé fiókokat (plusz lépeket) pakolni, ha pedig lent elérik a "padlót", akkor meg kirágják maguk alatt a fát, mert "nekünk ez az alapvető ösztönünk, megmondták a fórumon is." Ha helyre van szükségük, akkor oldalra is mehetnek - vagy meg is rajozhatnak. A NB-lépen talán nincs "fent" elég méz a teleléshez? Nem tudtam. Köszönöm a gyorstalpalót.

Egyébként képzeld, pár éve találtam egy családot egy fa ágán fészkelve. Rájöttem, hogyan tudok képet csatolni, úgyhogy be is teszek róluk egyet. Nem odúban éltek, hanem húztak vagy 7-8 kb. ovális alakú lépet (arra egy viasztetőt), egyik lép sem volt "mélyebb" 40 centinél, se szélesebb 50-nél. Ott hogyan oldották meg azt, amit leírtál?
« Utoljára szerkesztve: 2018. Szeptember 19. 20:34 írta Jam Clerk »
A méhek nem hazudnak.
Sem arról, hogy mivé kellene változtatnunk a környezetünket, sem arról, hogy végül mivé sikerül.

Re:Gőzölgő
« Válasz #3192 Dátum: 2018. Szeptember 19. 19:38 »
Most nem a kaptárkérdés a legnagyobb gondunk. Hogy mi, azt majd a méheü. felelősök megmondják.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #3193 Dátum: 2018. Szeptember 19. 19:55 »
Csakhogy ebből a leírásból egyáltalán nem következik, hogy amikor elérik a maguk szerint optimális lépméretet, akkor elkezdenek maguk fölé fiókokat (plusz lépeket) pakolni, ha pedig lent elérik a "padlót", akkor meg kirágják maguk alatt a fát, mert "nekünk ez az alapvető ösztönünk, megmondták a fórumon is." Ha helyre van szükségük, akkor oldalra is mehetnek - vagy meg is rajozhatnak. A NB-lépen talán nincs "fent" elég méz a teleléshez? Nem tudtam. Köszönöm a gyorstalpalót.

Egyébként képzeld, pár éve találtam egy családot egy fa ágán fészkelve. Ha tudnék képet csatolni, be is tennék róluk egyet. Nem odúban éltek, hanem húztak vagy 7-8 kb. ovális alakú lépet (arra egy viasztetőt), egyik lép sem volt "mélyebb" 40 centinél, se szélesebb 50-nél. Ott hogyan oldották meg azt, amit leírtál?

No akkor elmondok neked valamit, hogyan telel a méh, ha nem avatkozol be. Értsd két hunor fiókon. Esetleg, három négy fél kereten.
Mármint gondolom ezekből amit írogatsz hogy azt el se tudod képzelni, hogy lehet így is telelni, pedig én már majdnem 20 éve csinálom.
 Szóval alul üres keretsor, felül vastagon takarva. Ez nem fólia, és nem hőtükör, az nem takarás. A 25mm vastag fenyő, vagy a 2cm-es hungarocell, az a takarás.
 Etetsz. A Méhek a vastag takarás alá kezdik hordani a mézet.
 Tovább etetsz a végső állapot, a felső fiók tista méz, és alul ülnek.
 De, a szélső kereteket mindkét oldalon üresen hagyják, és csak a 8 keretet foglalják el, még akkor is ha tovább eteted őket, inkább lehordja az alsó fiókra maga mellé, de a két szélső keret ott is üres. Ki is lehetne szedni ha lenne értelme, de ha 20 évig gond nélkül telelek így akkor minek.
 Minden esetre léputca váltás nélkül érnek fel a keretfedő alá tavaszra, és csak akkor mennek oldalra, ha már olyan a hőmérséklet, hogy szét mászik a téli gömb.
Gondolom te ezt azért nem érted, mert a nagybocira jár az agyad, és azt hiszed itt is egy fiókon kell telelni. Mint nálatok. Nos ez nem így van. A hunoron két fiók, a félkeretsen három négy, és a zanderen 3 fiókon kell telelni. Bezony.

Re:Gőzölgő
« Válasz #3194 Dátum: 2018. Szeptember 19. 20:12 »
Mondok én is valamit. Írtam neked korábban arról, milyen rendszerrel méhészkedem, illetve miért, és hol tartok ebben. Valószínűleg nem emlékszel rá, nem is rovom fel, de nem is ez most a kérdés. Egyszerűen csak túl könnyen ítélkezel azok felett, akiket lenézel, és tulajdonképpen nem is érdekel, mit kérdezett vagy mondott a másik. Mintha nem is értenéd. Ezzel viszont én nem tudok mit kezdeni, sajnálom.
A méhek nem hazudnak.
Sem arról, hogy mivé kellene változtatnunk a környezetünket, sem arról, hogy végül mivé sikerül.