Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1658284 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #420 Dátum: 2014. Március 19. 21:19 »
Nem tudom, hogy az OV jkv-ba mi került bele abból, amit kft alapítás ellen érvként felsoroltam, de tény, hogy Bezzeg László Tükör megszavazta a kft. alapítást, DE én és még sokan nem szavaztuk meg. Sokan tartózkodtak, de a többség Tükörhöz hasonlóan beszopta a cumit.
De sebaj! Csak a közös pénzünk bánja, ha nem sikerül. - mondta egy általam nem ismert OV tag szendvicset majszolva a szavazás utáni szünetben. Azt is mondta, hogy majd egy év múlva legfeljebb felszámoltatjuk. Volt már ilyen az OMME életében.
Na, erre mondom, hogy Lacikák, Pistikék, Jancsikák akárhány évesek is, soha sem tanulnak. Bezzeg, ha saját pénzükről lenne szó, és a feleségük szemébe vagy a tükörbe kéne belenézni, akkor biztos ezerszer meggondolnák a szavazatukat.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Gőzölgő
« Válasz #421 Dátum: 2014. Március 19. 21:53 »
A cumit te szopod be módszeresen a saját gazdaságodban, a hóbortos elképzeléseiddel.
Az a baj, hogy időnként másokat is belerángatsz, mint a kasba, meg a feromonos bohóckodéásba.
Jelzálog lement már a házról?
És neked higgyek bármilyen gazdasági kérdésben aki a sajátját nem tudja rendeben tartani?
Eridj má' jóember!

Tisztelt Bezzeg László!
A pirossal jelzett szövegrésznek komoly jogi következményei lehetnek!
Kérlek a Te érdekedben töröld, és béküljetek meg egymással valamilyen elfogadható szintre.
Én is kihúzhatnám,  de ezt szeretném rád bízni.
Köszönöm!
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 19. 22:40 írta Nagyernyei Attila »
Láttál-e már karón varjút?

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Gőzölgő
« Válasz #422 Dátum: 2014. Március 19. 21:56 »
Geddekas,varjú!

Ezt keresitek?


Nem ezt kerestük,.
Ez már az ominózus félremagyarázás után született.
Ezért írtam ezt a mondatot:
Idézet
Tehát ha már azt nézzük ki nem tudta miről szavaz, akkor azt kell mondanom, senki nem tudta...
Láttál-e már karón varjút?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #423 Dátum: 2014. Március 19. 22:23 »
Varjúkám!

Kár, kár, nagy kár, hogy személyeskedsz. Mostmár nemcsak a botom kirúgásáról locsogsz, hanem a zsebemben is turkálni próbálsz? Nem szégyelled magad! Kérsz egy személyiségjogi pert a nyakadba? Te csak akkor tanulsz, ha tényleg a nyakad közé sóznak egy kártérítést? Gyorsan töröld a hozzászólásodat, mert ha holnap reggel is fent lesz az interneten, akkor indítom a keresetet és törzsvendég leszel itt a Gödöllői Városi Bíróságon.

Egyébként meg régen rá kellett volna jönnöd, hogy a tények akkor is makacs dolgok, ha én mondom. Te megszavaztad a kft-t és már akkor látható volt, hogy gázos az ügy.

A rakodókas tőled függetlenül és akár tetszik neked, akár nem, működött, működik és működni fog.

Tisztelt Csuja László!
Kérlek a sértő szót töröld.
Bezzeg Lacinak is üzentem, hogy próbáljatok békülékenyebb hangnemet megütni.
Köszönöm!
Nagyernyei Attila


OK. Én töröltem.

Látom, és köszönöm Neked!
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 20. 06:16 írta Nagyernyei Attila »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Gőzölgő
« Válasz #424 Dátum: 2014. Március 19. 22:46 »
Mivel is fenyegetőznél, amikor az igazsággal szembesítenek!
Perelj be nyugodtan! ;)
Láttál-e már karón varjút?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #425 Dátum: 2014. Március 19. 22:58 »
Te valóban ezt akarod? Még reggelig valóban van időd meggondolni. Hidd el, hogy reggel 9 óra a határidőd. Ha utána is fent lesz akárhol is a neten, És ha akárki is lementi és felteszi bárhova a netre, akkor is te vagy az első helyi kártérítési felelős.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Gőzölgő
« Válasz #426 Dátum: 2014. Március 19. 23:10 »

OK. Én töröltem.

Berezeltél? (így jó lesz Attila?)(egyébként a "beszoptad a cumit" az nem probléma igaz? Erről ennyit)
Én viszont már lementettem amit írtál, és több tanúval is tudom ráadásul igazolni, hogy fent volt és olvasták!
Meg van még egy pár szösszeneted, úgyhogy:  Hajrá!

Tisztelt Bezzeg László!
Csuja Lázló megtette amire kértem.
Itt az újabb beszólásod. Kérem töröld, vagy végleg búcsút intek Neked, mert ezt a stílus megbotránkoztató, és a Méhészklub színvonalához nem méltó. Sokan igen keményen fogalmazunk ezen az oldalon, de soha nem sértegettünk senkit. Akár milyen nehezedre esik, nem az oviban vagyunk, hogy "az én apukám erősebb"!
Várom további megtisztelő hozzászólásaidat, mert Rád is szükségünk van.
Üdvözlettel: Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 20. 08:42 írta varjú »
Láttál-e már karón varjút?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #427 Dátum: 2014. Március 19. 23:12 »
Reggel 9 óráig tényleg törölheted, de utána csak a jogi úttal foglalkozok.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #428 Dátum: 2014. Március 20. 07:55 »
Na körülbelül itt hagyjátok abba. Komolyan mondom, mint a szaros gyerekek.  Vagy beszélgessetek a méhészetről, vagy a hozzá kapcsolódó dolgokról, vagy jobb ha abba hagyjátok. A méhészkedésről lehet veszekedni. De egy más személyéről, hogy ki milyen arról nem. Mert ez nem ide, sokkal inkább magán életbe tartozik.

Egy ilyen fórumon a másik személyes sértegetése, másrészt a perrel, meg bírósággal fenyegetőzés azért nonszensz. Ez nem parlament, ez is mint a többi, csak egy fórum. Lehet vitatkozni. Érvekkel, érvek ellen. Bizonyítékokat felhozni, de nem arra nézve, hogy ki vak, és ki félszemű.

Egyébbként, mindig ott kötünk ki amit én már rég mondok. Ez egy rosz rendszer. Én saját személyemben semmi kivetni valót nem látok se a kft alapításban, sem a vállalkozásban, hiszen az omme ban, aminek ennyi a tagja, jóval több van. És ahol ennyi pénz van, azt már forgatni kellene. Csak hogy én ebben a küldötti rendszerben semmi garanciát nem látok arra nézve, hogy a küldöttek egyszer össze beszélnek az elnökkel, és fogják a pénzt és kuss, mint a melliférában annak idején. És én nem konkrétan a mostani elnökről és küldötekről beszélek. És nem is azt mondom, hogy ők megcsinálták, vagy megcsinálják, vagy meg fogják csinálni. És nem is akarok nekik tippeket adni, de ebben a rendszerben megtehetik. Fogják a pénzt és kuss. Mármint a tagságnak, legalább is a melliférában mintha ez lett volna. Legalább is a látszat ez volt. Rosszul emlékszem?
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 20. 08:29 írta Vivaldi »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #429 Dátum: 2014. Március 20. 08:29 »
Azt javasoltam a kft-ről szóló vitában, hogy az egyesület saját maga végezze a gazdálkodást ekülönített könyveléssel, mert az sokkal kisebb költégteher és kisebb kockázat az egyesület számára, mint egy kft alapítás és működtetés. Azzal érveltek ellenemben, hogy az ellentétes a közhasznúsággal. Ez az érv nem igaz. Ugyancsak nem igaz, hogy az áfát nem igényelheti vissza az egyesület vállalkozó részlege.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #430 Dátum: 2014. Március 20. 09:04 »
Ugyancsak nem igaz, hogy az áfát nem igényelheti vissza az egyesület vállalkozó részlege.

Adószám: 19008295-1-43

A törvény szerint csak "2"-es, illetve "3"-as ÁFA kódú adóalany által kibocsátott számla tartalmazhat áthárított ÁFA-t. Úgy tudom van olyan eset, mikor az "1"-es ÁFA kód mellett is lehetséges az adó felszámítása és áthárítása, de ebbe véleményem szerint nem tartozik bele az OMME illetve a tevékenysége.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #431 Dátum: 2014. Március 20. 09:26 »
Tudomásom szerint külön számlán kell kezelni a közhasznú szervezeteknek a vállalkozással kapcsolatos bevételeket és kiadásokat és a 6 millió ÁFA terhet viselő forgalmat kell elérnie, hogy visszaigényelhessen ÁFA tartalmat.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #432 Dátum: 2014. Március 20. 10:31 »
Aki tudja, legyen szíves részletezni, hogy milyen előnye származhat egy mezei OMME tag méhésznek abból ha az egyesülettől "független" önálló jogi személyiséggel rendelkező kft áfát igényelhet vissza?

Köszönettel!
Üdv. jani bátya

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #433 Dátum: 2014. Március 20. 17:52 »
Hát, kedves jani bátyám elmondanám neked, hogy neked semmi.  Meg, nekem sem.
Amit egyenlőre ha valamit, az omme javára lehet írni, az csak annyi, amennyivel részesedett az akác megvédésében. Bár mondhatnánk, hogy ez az omme-nak kutya kötelessége volt. De ez azért valami, ismerjük el, ha nem is közvetlen azonnali haszon, de reméljük évek alatt azért jelent valamit.
 Egyébként, a tagság pénzén csináltak mindent, mégpedig úgy , hogy megemelték a tagdíjjat, minden szemrebbenés nélkül.
De, azért legyünk jó szívűek, adjunk még nekik egy kis időt./Mást úgy se tehetünk./
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 20. 17:57 írta Vivaldi »

Re:Gőzölgő
« Válasz #434 Dátum: 2014. Április 04. 07:30 »
Darázsfészek!
Ennek a hozzászólásomnak nem találtam megfelelő rovatot, és egyébként is felháborít.
2014-től a tűzoltóság dolgai közül kivették a darazsak irtását.
Még szaktanácsadóként a Szekszárdi Megyei Tűzoltóságnál előadást tartottam a szakszerű méhraj befogásról,
és megbeszéltük a "riadó láncot". Ebbe 7 Tolna megyei méhész vett részt. A neveket az OMME központ is nyilvántartotta! Nekik szólt az ügyletes, ha méhraj "veszélyeztette" a lakosságot. Évekig gond nélkül működött a dolog, és tudomásom szerint senki nem fogott be a rajokkal együtt nyúlóst sem.
Most viszont másról van szó! Tegnap ismét kerestek, hogy négy helyen is gond van.
Nagyon elszomorodtam. Eddig azt gondoltam jók a méheim, de erre nem gondoltam, hogy már rajokat is kell fognom, a kollégák állományai már itt tartanak.
Aztán jött a meglepetés. Darazsakról van szó. Részben örültem, mert mégis csak van igazság, időszaknak megfelelőek a méhcsaládjaim.
Azt mondták a darázs is veszélyes rovar, tehát fogják be a méhészek!
Most éreztem igazán milyen balek voltam, amikor vállalkozásként akartam elkezdeni a veszélyes rovarok, hüllők befogását. Amerikában ezt egy jól működő szakgárda végzi, nem kicsi gázsiért.
(Kezdő méhészek beavatásának nem rossz.) Természetesen ezt viccnek szántam, de a minimum vizsga kérdések között szerepeltetném,hogy milyen a "pizsamája a méhnek, és a darázsnak.
A gyermekek 91%-a az óvodában sárga, fekete csíkos rovart rajzol ám!
Szerintem az OMME-nek volna ebben a kérdésben tenni valója, de lehet, hogy a Nemzeti Program új elemei között fogjuk viszont látni a "darázsirtást"?
Várom megtisztelő hozzászólásaitokat.
Nagyernyei Attila