Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1657702 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #405 Dátum: 2014. Március 18. 18:37 »
Szívesebben venném, ha itt is inkább a méhészetről írna Bezzeg Laci.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Gőzölgő
« Válasz #406 Dátum: 2014. Március 18. 21:06 »
Ő is bevallotta, hogy azt se tudta mire szavazott igennel.

Ezt már annyit mantrázod, hogy magad is elhiszed, miközben szemen szedett hazugság!
Idézd be szó szerint hol írtam ezt! Ha nem tudod, kérj elnézést!
Láttál-e már karón varjút?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #407 Dátum: 2014. Március 18. 21:11 »
én elhiszem
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #408 Dátum: 2014. Március 19. 08:19 »
Kedves ződfórumos moderátorok.
 Azért írok ide nektek, mert tudom,hogy mindnyájan olvassátok ezt a fórumot is. Ma reggel tehát december 19-én a következőt írtam nektek a zöldön, a ti saját magántulajdonotokban leledző, saját cenzúrával ellátott fórumotokban.

" Azért valljuk be sokkal jobban alszol ha valamit kimoderálhatsz. Ilyen ember nagyon hasznos, sok kellene belőle, mert egy szart se ér."

Az előzményhez tartozik, hogy egy sort írtam tomipapának, egy újság cikkre válaszként, amiben az Isten is szerepelt. No , már most. Senkit nem sértettem meg, /ebben az esetben még tomipapát sem/ csupán egy sor volt, ami esetleg nem teljesen méhész ügy már, hogy ha Istent kívülállónak tekintjük, és azt valljuk, hogy semmi köze a méhészkedéshez.

Abban teljesen biztos vagyok , hogy ezt ki fogjátok törülni, ezért írtam le itt is.
Kiderült ugyanis, hogy suttyomban csak olvassa ezt a fórumot is mindenki közületek, bár annyira már nem mertek elmenni, hogy ide is be regisztráljatok. Ehhez ugyanis kellene egy kis gerinc. /Kivétel tükör, bár az nekem nemigen jön be ha valaki más néven kezd  publikálni, azt azonban a javára írom, hogy ő legalább bevallottan itt van./
Be kell látnotok lassan ezt a fórumot is, legalább olyan gyakran látogatja az ez iránt érdeklődő méhészközönség már, mint a saját magán tulajdonotokban létező "ződet". Valószínűnek tartom azért lógtok ide be időnként, csak suttyomban mert attól féltek, hogy egy olyan fórumon, ahol nincs a kezetekbe a mindenható "moderállás" jobban , és helyesebben írva cenzúra,  féltek attól, hogy esetleg kiderül, hogy nálatok időnként igen sántít az igazság.
Némi problémát látok a moderálási gyakorlatotokban. Ez ugyanis nem moderállás, hanem kemény cenzúra.
Amit megtehettetek akkor amikor egyedül voltatok a piacon. De már most jelen pillanatban is tudok három fórumról, ami léteznek, plusz a face.
Igazából meglepődtem amikor a facen felfedeztem ezeket az oldalakat/eddig vagy 10 van már ott is/, hogy tele van olyanokkal, akik azért vannak a facen, mert nem állják a zöldön dívó cenzúrát.
Nem hiszem, hogy ti ott meg tudnátok változni. Ezért ezt kár javasolni nektek. De azt azért elmondanám, hogy nem kevés energia fenntartani az érdeklődést ezeken a fórumokon, ugyanis méhész dolgokból, legyen az szakmai vagy bármi, túlkínálat van./hozzátenném már van két újság is/ Ezért, ha szépen elüldözgetitek azokat, akik érdemben tudnak vitatkozni, vagy hozzászólni a méhészet dolgaihoz, nem marad más, csak az a pár kezdő, aki meg vak vezet világtalant alapon, egymást fogja tanítgatni a méhészkedésre. Ezt mutaja, hogy az omme ügyeinek megvitatása is lassan átcsúszik erre a fórumra.
No, már most, vagy lenyelitek, hogy időnként azt is leírja az ember, ami a méhészkedéshez tágabb értelemben hozzátartozik,/ mint szerintem Isten is/ vagy cenzúrázhatjátok a kezdőket kedvetekre, amíg azok is előbb vagy utóbb meg nem únják.
Mivel az akác ügyében helyre tettem azt a néhány hülyét, aki öngyilkos módon képes saját érdekei ellen beszélni,/nem véletlen, hogy itt tart ez az ország , ha ilyenek vannak benne/ más fontosabb ügy meg mostanság nincs,/szakmai dolgokról szándékosan nem írok ott/ ezért nem igen gondolok hozzátok benézni /tavaly is kibírtam három hónapig/. Ezért, ha ezen írásomra reagálási kényszer kezd bennetek kialakulni, tegyétek meg itt.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 19. 11:49 írta Vivaldi »

Re:Gőzölgő
« Válasz #409 Dátum: 2014. Március 19. 09:02 »
Tisztelt Vivaldi!
Tetszik írásod.
Az OMME-ban nem kezdődik úgy nap, hogy ne olvassák el a Méhészklubon történteket.
Dr. Mészáros László minden írást kinyomtat, főként "Kiskakasét". Lassan könyv készül belőlünk.
Még az OV-n is megemlítette, hogy cukor kakaskát küldtek neki egyesek.
Hihetetlen mekkora reklámot csinálva ezzel nekünk.
Ezt a honlapot van aki szakmapolitikai K1-nek hívja. Abban a sportban az a szabály, hogy nincs szabály.
Egyedül a lágyékot kell kímélni. Nálunk azt sem. Itt minden véleménynek helyt adunk. Az utóbbi időben szóba sem jött a moderálás, mert nincs rá szükség. A szabad véleménynyilvánítás alapvető jog. Természetesen kulturált módon,tényekkel alátámasztva.
Éljetek továbbra is vele, akinek meg nem tetszik a kritika keres más elfoglaltságot.
Ami itt található nem kötelező olvasmány, viszont írásaink sok csukott ajtót kinyitottak már, és rávilágítottak rengeteg vezetési, szakmapolitikai hibára.

Nagyernyei Attila

 

Re:Gőzölgő
« Válasz #410 Dátum: 2014. Március 19. 10:43 »
Tisztelt Vivaldi!
Tetszik írásod.
.......
Similis simili gaudet...!

Re:Gőzölgő
« Válasz #411 Dátum: 2014. Március 19. 11:06 »
222
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 29. 21:47 írta méhész »

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #412 Dátum: 2014. Március 19. 11:51 »
Így van tomipapa. De neked ki örül?

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Gőzölgő
« Válasz #413 Dátum: 2014. Március 19. 13:33 »
én elhiszem

Tehát: mikor kérsz elnézést?
Láttál-e már karón varjút?

Re:Gőzölgő
« Válasz #414 Dátum: 2014. Március 19. 14:12 »
Így van tomipapa. De neked ki örül?

Kedves Vivaldi!

Elég régtől levelezünk már a Méhész Fórumon, nagyjából tisztában lehet vele, hogy soha nem a népszerűségért fórumoztam. Hogy ki, s miképp szeretne örömet szerezni magának, talán bízzuk az érintettre...

A hasonlóság tekintetében egyébként arra a mentális állapotra igyekeztem utalni, mely az itteni megnyilatkozások tükrében néhány fórumozó esetében pontosan érzékelhető. Talán emlékszik még rá, egykor Horváth János önhöz is intézett egy üzenetet, melyet a pontosság érdekében talán jobb teljes egészében ide beidéznem:
Idézetet írta: Horváth János
Horváth János    Hozzászólás témája: Re: Akác
 Elküldve: 2014.01.30. 22:37
Tag
Csatlakozott: 2009.06.11. 10:28
Hozzászólások: 278
Tartózkodási hely:Somogyország   
Vivaldi!
Tény, hogy sértett, haragvó ember vagy, tüskékkel teli a lelked és ezért békétlen is. Kívánok Néked megtisztulást és békességet.
Most egy kicsit szerettelek a távolból és imádkoztam is érted, hogy jobb sorod legyen.

Nos, valahogy így gondoltam én azt a szentenciát, melyre az elébb igyekezett reagálni. Az empátiámmal meg azt kezd, amit akar...


*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #415 Dátum: 2014. Március 19. 15:45 »
Varjú Koma!

Szerintem nincs miért kérnem. Meggyőződésem, hogy te fogsz legjobban felháborodni egy év múlva azon, ami a szavazásod következménye.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #416 Dátum: 2014. Március 19. 16:48 »
Így van tomipapa. De neked ki örül?

Kedves Vivaldi!

Elég régtől levelezünk már a Méhész Fórumon, nagyjából tisztában lehet vele, hogy soha nem a népszerűségért fórumoztam. Hogy ki, s miképp szeretne örömet szerezni magának, talán bízzuk az érintettre...

A hasonlóság tekintetében egyébként arra a mentális állapotra igyekeztem utalni, mely az itteni megnyilatkozások tükrében néhány fórumozó esetében pontosan érzékelhető. Talán emlékszik még rá, egykor Horváth János önhöz is intézett egy üzenetet, melyet a pontosság érdekében talán jobb teljes egészében ide beidéznem:
Idézetet írta: Horváth János
Horváth János    Hozzászólás témája: Re: Akác
 Elküldve: 2014.01.30. 22:37
Tag
Csatlakozott: 2009.06.11. 10:28
Hozzászólások: 278
Tartózkodási hely:Somogyország   
Vivaldi!
Tény, hogy sértett, haragvó ember vagy, tüskékkel teli a lelked és ezért békétlen is. Kívánok Néked megtisztulást és békességet.
Most egy kicsit szerettelek a távolból és imádkoztam is érted, hogy jobb sorod legyen.

Nos, valahogy így gondoltam én azt a szentenciát, melyre az elébb igyekezett reagálni. Az empátiámmal meg azt kezd, amit akar...

Nem értem, hogy ezzel mit akarsz? Horváth János azért írta a következő sorokat, mert le mertem írni az igazat a bükki nemzeti parkot, és a környezet védelmet megszálló ejtőernyős erdész lobbiról. És , ezzel tabut sértettem, mert le löktem őket arról a piedesztáról, amire ők magukat emelték, hosszú idő alatt.
Ezt ma is tartom, sőt mégegyszer megismétlem: Magyarországon azért nincs környezetvédelem, mert a hivatásos, fizetett környezetvédők mind az ejtőernyős erdészek közül kerültek, és talán még most is kerülnek ki. Ez nem teória, csak utánna kell nézni. Egyszerűen bizonyítható.
Másrészt, én azt mondom, hogy hasonló az eset ahhoz, mintha a bölléreket, meg a mészárosokat neveznénk ki állatvédőnek.
 Ezt Horváth János sem cáfolta, csak engem minősített. Mint a gyerekek amikor indoklás nélkül vissza mondják ha csúfolják őket.
Másrészt tomipapa azért rajtad is eldolgozgatna néhány évig vagy három pszichológus. Mint ahogy valamelyik zöldön lévő moderátoron is./nem tudom melyik ott  "nagybarátom" csoki például azt mondta nem ő/
De, ha te tudod tomipapa, javaslom próbáljátok meg kezeltetni magatokat velük együtt, hátha adna valami engedményt a Csernus doktor, ha mindjárt többen mentek.
 

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Gőzölgő
« Válasz #417 Dátum: 2014. Március 19. 19:01 »
Varjú Koma!

Szerintem nincs miért kérnem. Meggyőződésem, hogy te fogsz legjobban felháborodni egy év múlva azon, ami a szavazásod következménye.

Csak a szokásos mellébeszélés!
Azt idézd be, amit hazudtál!
Láttál-e már karón varjút?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #418 Dátum: 2014. Március 19. 19:20 »
Nyugi. Egy év múlva beszélgetünk még erről és akkor majd meg fogsz érteni dolgokat. Csak azt nem értem, hogy ti mindig elfelejtitek a tanulságokat és újra meg újra beszopjátok a cumit. Miért jó ez nektek?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kas62

  • ***
  • 146
Re:Gőzölgő
« Válasz #419 Dátum: 2014. Március 19. 20:36 »
Geddekas,varjú!

Ezt keresitek?
Litterae írta:
"Szólok, mielőtt feleslegesen tévútra kerülnétek. A Küldöttgyűlés arról döntött, hogy az OMME tárgyalásokat kezdeményez a MÉHÉSZET szaklap megvásárlása tárgyában és megállapodás esetén egy Kft-t alapít a lap átvételére és a kiadói feladatok ellátására. A szándék erre irányult és nem másra. A Kft. alapítása csak az eszköz lett volna és nem a cél.

Mivel a cél nem valósult meg, a Kft. alapítása is okafogyottá vált. Ha az egyesület ügyintéző szerve úgy gondolja, hogy egy akár hasonló, de másik cél érdekében is szükséges egy Kft-t alapítania az egyesületnek, akkor ehhez, az ebben a kérdésben kizárólagos hatáskörrel rendelkező Küldöttgyűlés döntése szükséges.

A Küldöttgyűlésen saját alapítású szaklapról és az ezt kiadó Kft-ről szó sem volt, így erről értelemszerűen nem is dönthetett a Küldöttgyűlés."

Tükör írta:
"És most már csak azt nem értem, ez miért nem jutott eszébe senkinek az OV-n?
Se az egyik, se a másik oldalnak.
Mert aki ellene szavazott az újságnak, az sem ezért tette!
Tehát ha már azt nézzük ki nem tudta miről szavaz, akkor azt kell mondanom, senki nem tudta...

A konkrét határozatot azért nem árt megnézni, hogyan van megfogalmazva, mert néha egy-egy szón is sok múlik, bár ezt neked nem kell magyarázni."

2013.11.20.OMME hírek

Lehet magyarázkodni,hogy ki hogyan értelmezi,vagy értelmezte.