Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1658296 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #390 Dátum: 2014. Március 11. 23:10 »
Bújjál vissza lécci a fóliasátradba. Remélem, hogy ahhoz értesz. Ott éppen csúcs dologidő van. Lehet, hogy a sok vegyszer, kegyszer árt neked, amit ott használsz? Vigyázz, mert sok a rákkeltő közöttük! Annyira tudod, mi kell a méhészeknek. Egy kis csávázószert kínálsz itt mindenkinek, vagy mégsem?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Gőzölgő
« Válasz #391 Dátum: 2014. Március 12. 06:23 »
Kedves ROKON! /varjú/

Te mint aki első számú embernek tartod magad, bizonyos csoportban, ha ez a stílus jellemző rád nézve akkor, tényleg van baj.  Nem kicsi!
Idézet
Milyen indulatról is vartyogsz? Ha nem vetted volna észre így írogattam:  ;) ;D

varjú   = károg
szarka = cserreg
Béka   = vartyog

"vartyog" szinonimái: kuruttyol, brekeg
Nem árt egy kis emlékeztető neked sem!

Én, többet néztem ki belőled. De ez az én bajom.
Megpróbáltam megkeresni a szarkával kapcsolatos álláspontokat, definíciókat. Én most csak ezt találtam. Nem tudom eldönteni, hogy örüljek-e neki, hogy rokonságban van a varjúval.

"A szarkát fiatal korától nevelve háziállatként is tartják. Nincs tapasztalatom, nem tudom, mivel jár ez, de Konrad Lorenz, a híres etológus elismerően nyilatkozik a varjúfélékről (s köztük a szarkákról is) mint háziállatokról.
Néha szüksége van egy kis veszekedésre, a rend kedvéért. Van olyan is persze, hogy a nála nagyobbak kötnek bele, elpáholják, és utána elégedettek magukkal. De ez a ritkább eset.
A szarka felvállalta, hogy velünk él, hozzászokott a város veszélyeihez. Itt van az orrunk előtt, csak a szemünket kell kinyitnunk, hogy meglássuk. Egy értelmes, szép és kedves madár barátságát kínálta fel nekünk. Én úgy hiszem, ezt emberi kötelességünk elfogadni."


Megfontolandó!
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Gőzölgő
« Válasz #392 Dátum: 2014. Március 12. 07:36 »
QUQURIQ!

Üdvözlök mindenkit ezen a szép napos reggelen!

Arisztaiosz!

Csak annyit a szavazgatásokról, hogy nagyon régi motoros vagyok a szakmában.
Az ország minden részéről, kedves jó lelkű méhész barátaim, (elnökök) vannak.
Tisztán elmondják!
Ha a szavazás nyílt, úgy a jelenlegi vezetésre szavaznak.
Ha pedig titkos, úgy a jobbítók oldalára állnak!
Ez nagyon jól látszott a legutóbbi soros tisztújító szavazásnál.
Kinek is volt necces a szavazata?
Fáskerti Lacinak.
A még azelőtti választásunkkor, meg Cserényi doki maradt pár szavazat híján ki az IB-ből.
Mit gondolsz miért választották le, hogy legyen szakmai elnök is?
Mert csak ellenjelölttel lehetne elmozdítani.
Dr. Kelemen Bálint, megmondta, hogy Ő a szakmabelijével nem száll ringbe.
Pedig simán megnyerte volna....
Ezt Te is tudod.
Ami az egésznek a pikantériája, hogy nem is kellene állatorvosnak lenni szakmai vezetőnek...
Azelőtt volt?
Nem!
Mégis ezerrel dübörgött az OMME! :D
A titkos szavazás tükrözi a reprezentatív szavazást, ebben ugye nem lehet vitánk.
Mindenki 100% kinyilváníthatja a nézeteit.
Ezeknek az összessége hozza meg a végleges eredményt!
Ha szombaton ezek a szavazások mind titkosak lettek volna, most én verhetném büszkén a mellemet!
Látod a nagy demokráciában ez egy eszement lehetőség.
De szerinted ez így jó???
Tükrözi a valóságot?
Tükrözi az érdekeket?
Megnyugtatja a tagságot?
Azért kell mindent elfogadni mert látják ha szavazunk?
Szerinted a politikusok választása miért titkos?
Mert ha nem lenne az diktatúra lenne.....

Az a Kiskakas, aki hisz az igaz, jövőben,....és hisz az elnökök döntéseiben, ami a szavazófülkében dől el!!!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #393 Dátum: 2014. Március 12. 08:23 »
Egy gönyüi kertész csak annyit tud az OMME életéről amennyit Varga Tomi, Bezzeg Laci  megtanít vele. Miért gondolja bárki, hogy Szenttamási úrnak Tomipapa és Arisztaiosz működtetőjének közvetlen ismerete lenne a méhészek belügyeiről?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #394 Dátum: 2014. Március 12. 08:25 »
az elnökök mitől félnek? mi az ami miatt nem hajlandóak nyíltan vállalni a véleményüket?
egyébként az elnökök nem egy tagságot, egy csoportot képviselnek?
az elnököknek először nem a tagságot kellene megkérdezniük, milyen álláspontot képviseljenek?
amennyiben megkérdezték a tagságot, a tagság azt fogalmazta meg, hogy ha nyílt szavazás van,  akkor a jelenlegi vezetés mellé tegyék a voksukat, ha titkos szavazás van, akkor viszont az ellen oldalt támogassák! te ezt elhiszed?
amennyiben az elnökök nem kérték ki a tagság véleményét, akkor miért legitim az elnökök döntése? (bárkit is támogatnak!)

és ezeknek az elnököknek majd akkor is hiszel, mikor majd Téged szemtől-szemben dicsérnek???
hmm....

ajjjajj....van itt kérdés kérem, nem is kevés!


Szabó József

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #395 Dátum: 2014. Március 12. 10:23 »
Jogos a felvetésed. Mi Gödöllőn egy órás vitában döntöttünk arról , hogy mit képviselünk. Tudok több egyesületi vezetőről, aki tabutémaként kezeli ezeket az ügyeket és bárki felveti lehurrogja.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 12. 10:45 írta Geddekas »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #396 Dátum: 2014. Március 12. 12:00 »
Kedves Kakasunk!

Még mindig nem értem, ugyan mitől lenne antidemokratikus egy böcsületes, arcot-nevet felvállaló nyílt szavazás?

Ha meg tetszik figyelni, még a parlamentben is bevett szokás, hogy egyes "kényes" kérdésekben a parlament NYÍLT, NÉV SZERINTI szavazással dönt, s nem a névtelenség mögé, a "tömegbe bújva" nyilvánítja ki az akaratát. Ha a meggyőződése és a "pártfegyelem" miatt ellentmondásba keveredne önmagával és tisztségével a képviselő, akkor pedig a név szerinti szavazás idejére elhagyja az üléstermet, mint azt legutóbb Illés Zoltán a paksi bővítésről szóló szavazás alkalmával tette, aki bevallottan azért maradt távol a név szerinti szavazástól, mert kormánytagként (államtitkárként) nem szavazhatta le a saját kormányát, magánemberként viszont nem akarta feladni a meggyőződését. Kiballagott... Tehetett volna mást is: mondjuk lemond az államtitkári posztról... Nem azt választotta...

Az meg fölösleges agyalás, ha arról beszélgetünk, mi lett volna, ha... Nem lett... A többség pedig meggyőződésem szerint nem azért nem akart, s akar váltást, változást, mert azt az arcát vállalva lehetne, kellenék akarnia, hanem azért, mert nem akar. Ez is két oldalú dolog: vagy egyáltalán nem akar változást, vagy nem olyan változást akar, mint a "változás csapata". Ha majd a többség úgy érzi, hogy a változás elengedhetetlenül szükséges, akkor majd a változásra szavaz. Mindenképpen arra a változásra, melyet a sajátjának érez. A változást -csakúgy, mint a forradalmat- nem lehet senkire rátukmálni. Ahhoz a változást szükségesnek látó reform- (vagy forradalmi-) hangulat szükséges. Ja, és elsősorban többségi szándék, többségi akarat, mert az a nélküli változást nem reformnak nevezik, hanem puccsnak...

A realista ornitológus és tikász: Arisztaiosz

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #397 Dátum: 2014. Március 12. 12:08 »
Azért nem tudod, mert nem kell tudnod. Belügy. Te kertész vagy, méheid nincsenek, nem adnak ki neked támogatáshoz igazolást, nem kapsz szervezeted programjához pénzt. Egyébként meg semmi közöd hozzá.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #398 Dátum: 2014. Március 12. 17:08 »
Kedves Tomipapa. Időközben sikerült néhány emberrel megismerkednem, sajnos veled még nem "szerencséltetett össze hozni a sors" személyesen. Pedig várom már a pillanatatot, bár lett volna rá lehetőség, hogy benézzek a fólia sátor alá, és megnézzem milyen módon szórod a trágyát. Ez a lehetőség el múlni látszik, mivel a fiú gyermekem hátra hagyta a győri egyetemet.
De a következők a kérdéseim:
Te, mennyi pénzt kapsz azért, hogy megvédd azokat, akikkel úgysem lehet semmit kezdeni? /pontosan a rendszer hibája miatt/
Ki, és mikor, kért meg arra, hogy legyél az ügyvédje, avagy fogadatlan prókátora , egy olyan egyesület egyik oldalának, amihez semmi közöd nincs.
Honnan veszed a bátorságot, hogy véleményt mondj olyan méhészekről, akik így vagy úgy, de tettek valamit a Magyar méhészetért, ellentétben veled, akinek egy padlás darazsa se volt egész életében?
Hasonló esetben te jó néven vennéd e, a magyar kertészeti társaságban véleményt mondanánk rólad?
Azonkívül, jó lenne , ha te is beírnád a méhészigazolványod számát ide. Te is kibírnád azt az 5000ft omme tagdíjjat évenként.
Végül is, mi a fene az ami vonz téged hozzánk méhészekhez, és miért nem lehet téged levakarni rólunk  semmilyen módszerrel, hasonlóan mint a légy fogóról, a döglött legyet. Lám már a fekete fórumon is veled kell vitatkozni, holott a zöldre se hívott senki.
Azt azonban mi is belátjuk, ha belépsz az omme-ba, nyugodtan dumálhatsz amit akarsz. Még ingyen újságot is kapsz.
Viszont ha sajnálnád az 5000ft-ot, javaslom  figyeld inkább a kertészek öt percét.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 12. 17:25 írta Vivaldi »

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Gőzölgő
« Válasz #399 Dátum: 2014. Március 18. 09:15 »
Kedves ROKON! /varjú/

Te mint aki első számú embernek tartod magad, bizonyos csoportban,

Nagy tévedés. Ez az óriási különbség kettőnk között.
Ugyanis te vagy egy önjelölt "próféta" aki meg akarja váltani azt az OMME-t, ami nem biztos, hogy óhajtja ezt a megváltást, míg engem rábeszéltek, hogy jelöltessem magam, majd megválasztottak erre a posztra.
A "szarka" dolgot meg ne magyarázd félre, mert csak belegabalyodsz!
Tudod te, miért ezt javasoltam!
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 18. 09:38 írta varjú »
Láttál-e már karón varjút?

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Gőzölgő
« Válasz #400 Dátum: 2014. Március 18. 10:19 »
Legtöbbet ebben Bezzeg László Tükör Varjú,

Most én is soroljam fel az összes nevedet Geddekas-apóka-margita-stb legújabban pestlőrinc Csuja Laci?
 Nem akarom itt ezzel a tárhelyet foglalni! Ráadásul ami csúnya ebben, hogy mindezt egy fórumon használtad, és ez etikátlan, minden internetes plénumon!
Maradjunk abban, hogy én itt "varjú" vagyok. Fölösleges bármit is mellé írni!

Ez szól Antinak is!
Itt varjú vagyok, a ződön Tükör, telefonon, meg a profiknál Bezzeg Laci!

Ennyi..
Láttál-e már karón varjút?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #401 Dátum: 2014. Március 18. 15:45 »
Ha jól emlékszem, Bezzeg Laci bevallotta, azt se tudta, hogy mire szavazott. Innetől kezdve kicsoda ez a varjú meg tükör?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #402 Dátum: 2014. Március 18. 17:05 »
Már nem azért, de nektek nem elég , ha egy néven utálnak? Mi a fenének kell, meg zavarni szegény emberek fejét, két, pláne négy vagy öt álnévvel. Én, vagy ezen a néven vagyok,vagy a facen a saját polgári nevemen. Én is megtehettem volna, hogy amikor tavaly Bezzeg László véglegesen kizárt  a zöldről, vissza kullogok más álnéven./Az más kérdés, hogy meglepetésemre amikor néhány hónap múlva tettem egy próbát, akkor meg nem voltam kizárva/ Én, én vagyok, nem bújok el, vállalom amit leírok és kész. Ne csináljunk már úgy, hogy marha nagy jelentősége lenne annak, amit mi ide írogatunk. Azért nem érdemes nevet váltogatni. A világ, jelen esetben a magyar méhésztársadalom, úgyis megy tovább amerre megy, és ezt nem tudjuk befolyásolni, ha húsz nevünk van akkor se.
És, ha már itt tartunk tudom , hogy engem sokan ellentmondásos személyiségnek tartanak. De, én /Isten látja a lelkem/ személyesen nem utálok senkit. Én nem személyre, hanem kizárólag arra próbálok reagálni amit valaki leír. És megpróbálom kifejezni azt, amit az igazságnak érzek.
Én úgy látom, hogy ti ketten, és /mások is vannak ilyenek/ személyesen utáljátok egymást. Akkor is utálnátok , ha egy szót sem szólna, vagy írna a másik.
És ez baj barátaim, mert sehová nem vezet. Nagy baj.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 18. 17:28 írta Vivaldi »

Re:Gőzölgő
« Válasz #403 Dátum: 2014. Március 18. 17:24 »
222
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 29. 21:45 írta méhész »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #404 Dátum: 2014. Március 18. 18:01 »
Nézd Vivaldi!

Bezzeg Laci tényleg utál engem. De ...
Ha utálnám Bezzeg Lacit, akkor már rég nem lenne itt ezen a fórumon, sőt a facebookon is kizárhattam volna több témacsoportból. Szerintem jó méhész, tapasztalt. Csak annyi a problémája, hogy 3 számmal nagyobb cipőt hord, mint kéne, így aztán a közéletben csak csetlik-botlik. Erre már nemcsak én hívtam fel a figyelmét. Ő is bevallotta, hogy azt se tudta mire szavazott igennel.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.