Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1658013 megtekintés
Re:Gőzölgő
« Válasz #375 Dátum: 2014. Március 02. 12:25 »
Hová tűntek a méheim?

Rosszul indult a 2013-as év.
A márciusi tél miatt több generáció nem született meg a méhcsaládoknál.
Hogy mézem is legyen és ne csak a családok erősödjenek az akácon - összeraktam a családokat. A 115 családból csináltam  90 „akácravalót.”
Akác végén és pörgetés után a 90 családot 120-ra fejlesztettem.
Akác virágzás megszűnte után 30 nap hordástalan időszak következett.
Ezért etetéssel  tartottam szinten a családokat.
Negyvenkét éve méhészkedem. Ezalatt az idő alatt mindössze két alkalom volt, hogy hársról nemcsak nyalakodás volt, hanem érdemes volt pörgetni.
A 2013-as év is ilyen volt.
Az első hordás hársról június 23-án volt  és július 5-ig tartott.
Július 5 –én + 40 dkg.-_mal zárult a hárs virágzás. Közben 26 kg-mal lett nehezebb a mérleges kaptár, amiben egy közepes erősségű méhcsalád lakott.
Július 6-án – 0,80 kg. volt a fogyás.
Július 7-én – 1,20 kg. Volt a fogyás
Július 8-án -  1,30 kg. volt a fogyás és ezen a napon pörgettünk
Július 9-én egyenleg volt. Ami azt jelenti, hogy a párszáz méterre lévő 240 hektáros napraforgó tábláról megindult a hordás.
Ebben az időpontban olyan melegek voltak jóval 30 fok felett, hogy a méhek a kijáróban tőgyeltek minden este, már legalább egy hete.
Július 10én még melegebb nap volt, mint az előzőekben.
Este + 0,60 kg. többletet mértem a mérlegesen, tehát valójában elkezdődött a napraforgó virágzása.
Mérlegelés után elindultam az évtizedek óta megszokott mindennapos körutamra, a méhkaptárak bejáratát ellenőrizni. Ami abból áll, hogy minden kaptár kijáróját néhány másodperces ellenőrzésnek vetem alá. Már az első kaptárnál feltűnt, hogy a méhek nem „tőgyelnek” a bejáróban, mint az elmúlt napokban. Nemcsak az elsőnél, de mind a 120-nál ugyanezt tapasztaltam.
Már rámsötétedett így a további kutakodást másnapra halasztottam.
Következő napon kb.  15 kaptárt ellenőriztem.  Két nappal korábban  pörgetéskor a méhekkel zsúfolásig megtelt mézterekben a nyalatásra visszarakott még hársmézes kereteken most mindössze néhány tucat méh lézengett.
A hárs pörgetésekor számtalan olyan keret volt amelyek padlástól a pincéig le voltak fedve. Ilyen nagy mennyiségű mézet ilyen kevés méh nem hordhatott be.
Tehát a kijáró méhek zöme egyik estétől másnap estig eltűnt.
Reggel elmentek és nem jöttek vissza többet.
Nem találtak haza? ---------------------- Nem találtak haza!
Ugyanis a kaptárak előtt sem volt a szokásosnál több hulla. (A kaptárak eleje 1m. szélességben csupasz föld.) Darabonként meg lehet számolni a méhhullákat.
Elindultam megkeresni méheimet. A legközelebbi és többkilométerre lévő 3 nagy napraforgó táblát végigjártam, de egyetlen lehullott méhet nem találtam.
Sem a virágokon, sem leveleken, sem a földön. A virágokon itt-ott néhány még élő méh dolgozott.
Végkövetkeztetés: tehát a július 9-i egyenleg napján még tőgyeltek a méhek a kaptár bejáróban. Vagyis este még nagyon sokan voltak.
Másnap 10-én indult a napraforgó virágzása és estére a kijáró méhek már nem jöttek, nem találtak haza. Elnéptelenedtek a családok.
Nyomtalanul eltűntek a dolgozó méheim!
Azért nem omlottak össze a családok, mert akác utáni hordástalan időben etettem és a szokatlanul jó hárshordáson is felerősödtek. Rengeteg volt a fiasítás is amelyek a rekkenő melegben biztonságosan felnevelkedhettek.
Ezután már csak nyalakodások voltak a még virágzó növényekről főleg a solidágóról. A hó végén lett egy kevés vegyes méz amiben még keresve  sem  lehetett felfedezni a napraforgó méz ízét.
Évtizedek óta tavasztól őszig mindennap mérlegnaplót vezetek.
Visszamenőleg 10 évre meg vannak a naplóim. Tehát nemcsak a ránézésre hagyatkozva tudom megmondani, hogy mit csináltak a méheim.
Az itt leírtak is a naplóm dokumentációja alapján íródtak.
Utolsó kérdéseim: ki és kik, mi és mik a felelősek eltűnt méheimért?
Kinek és mivel bizonyíthatom mindezeket amiket itt leírtam, amikor egyetlen méhhullát sem tudok felmutatni?
Csak mint jelenségről tudtam beszámolni.
Másnak volt-e hasonló kára Karádon?
Igen csak ők nem vették észre, vagy nem tanúsítottak neki jelentőséget. Van aki csak hetente nézi meg a méheit. De legtöbben napközben amikor gyűjtő úton vannak a méhek és nem feltűnő az a jelenség amikről írtam. Ezenkívül a jó hárshordásból származó mézmennyiség és az utána jelentkező egyéb virágméz mennyisége még a gyanút is eloszlatta, hogy valami történt a méhekkel. Ugyanis a hárs és egyéb méz mennyisége azt a látszatot keltette, hogy jó volt a vegyesméz mennyisége az idén. Ugyanis nagy átlagban ezen a vidéken  kétszer pörgetünk. Ha a rengeteg eltűnt méh visszajutott volna a kaptárig, akkor rengeteg méhhullát lehetett volna találni.
Valami történt méheinkkel. Aki tudja mi az mondja el.

Karád 2014. január 9.     Wiesner Sándor


Egy levél ,a tőlem keletre lévő Wiesner méhésztárstól. Amíg a méheik néhány napig hozzánk jártak (5-6 km), addig fogytak, aztán kinyílt a karádi napraforgó, ami semmi veszteséget nem okozott.  Talán ezek ismeretében jobban összeáll a kép. Ő is azonnal lépett és jól telel...

Kiváló bejegyzés. Az értelmezéshez kérek segítséget:

A Wiesner Sándor statisztikájában, vagy értékelésében valamit nem értek:

jun 7   -1,2
jun 8   -1,3
jun 9    0
jun 10  +0,6

Optikailag azt látta, hogy 10 én mérlegelésre 120 család tőgyelői eltűntek. Ez hogyan jön össze a kaptármérleg adatokkal? Begyűjtött +2,6 nektárt, majd ezt követően a valahanyadik körben elvesztett 2,0 kg méhet?
Jun 11 estére mit mutatott a mérleg? Megint minuszt, nincs kijáró bogár, a bentiek pedig fogyasztottak?


János
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

Re:Gőzölgő
« Válasz #376 Dátum: 2014. Március 02. 16:28 »
Eléggé bonyolult, de mégsem.

Az én méhészetem és a Wiesner (volt karádi polgármester) méhésztárs méhészete kb 6km távolságra van egymástól. Nekem a mérgező napraforgó legelő legközelebbi pontja 600m volt, neki talán 4-5 km, de szórt, nem egybefüggő táblák, megszakítva szőlészetekkel, erdőkkel, gyümölcsösökkel más kultúrákkal. Nem lényeges. A Karádon vetett napraforgó, -amelynek a számtani adatai nagyjából ugyan olyan távolságra voltak tőlem, mint a nálunk vetett Karádhoz képest, -csak a hárs után kezdett nyílni. Ekkor a miénk már a virágzása végén volt. Csekély elhullás július 5-ig. Nem járták a méhek. Aki oda ment, ott is maradt. Itt-ott volt néhány hulla akkor. 5-ről 6-ra virradó éjszaka esett 7mm zápor. 6 szombat. Akkor váltak ingerültté a méhek. Délután már feltűnő volt a mászkáló méhek száma. A napraforgó táblák között vezető úton is már szép számmal gyalogoltak estére. 7-én délután már a méhesben is látszott a baj, de ilyen volt már máskor is, aztán másnapra megszűnt. Megszoktuk. 8-án hétfőn már komollyá vált a mérgezés. Ekkor szót a Greenpeace embere a természet őrnek..., aki értesítette a hatósági állatorvost...., aki kérte, hogy hívjuk össze a méhészeket, ha náluk is gond van. Senki nem vette észre. Aztán kimentek a méhészek a méhészetükbe, és akkor csodálkoztak nagyot. Volt aki nálam sajnálkozott, majd kiment a sajátjaihoz (2km) itatót tölteni, és akkor vette észre, hogy nála is megfogyatkozott a kijáró méhek hada. 9-én volt a mintavétel. 10. után már nem volt minek elfogynia. Olyan csend volt mint 12c környékén. Éppen csak repdestek. A somogybabodi méhészek (7-9km) nem igazán hitték el mi történt nálunk. Aztán kaptak egy nagy zivatart, és egy hétig tartott náluk a mérgezés. Ott is volt mintavétel o eredménnyel. Ugyan ott vásárolt, ugyan olyan napraforgó magot vetettek mindkét helyen, Somogytúrban és Somogybabodon.
 A karádi napraforgó nem volt mérgező. Máshol vásárolt vetőmag volt. Abban alig voltak hullák, igaz, esőt sem kapott annyit.

Remélem segítettem. De kinek? Már régóta tudom, hogy teljesen felesleges bármit is leírnom és elmondanom ebben az ügyben. Sokan csak az üres kaptárjaikat észlelték országszerte, vagy azt sem, mert amikor hetek múlva kaptárat bontottak, akkor már látták az időközben kikelt új nemzedéket. Aztán csodálkoztak az anyák visszafogott petézésén, de hát ugye azt meg ráfogják a hordástalanságra, a virágpor hiányára no meg a nyári nosemára, és még ki tudja mennyi marhaságra. Akkor meg mi értelme van itt és bárhol leírni a tapasztalást? Kit érdekel, hogy Csuja elmondta a növény minta vételi teóriáját  (zöld mintavevőnek, amit másik méhésztől tudtam meg, azt sem tudtam, hogy ismerték előtte egymást) a nyaralását megszakító vegyi anyag szakértőnek, és abban megtalálták a méreganyagot? Vajon mennyit találtak volna akkor, ha tényleg pontosan úgy vette volna, ahogyan Csuja elmondta? Vajon mennyi mérget találtak volna, ha úgy vesznek méhmintát, ahogyan azt Csuja kitalálta? Már az sem bosszant, amikor a témához teljesen laikus emberek hülyeségeket írogatnak. Egyébként Csuja már majdnem elmondta a mintavételezést, ami nagyon egyszerű, de Tolnán lebeszélték, és majd ott mondhatta volna el, ahova össze hívják azt a "kerekasztalt" amiről szóban megegyeztek. Valaki emlékszik még valamire ebből, aki ott volt?
Somogybabodon szedett minták eredménye még a mai napig sem lett volna megküldve a károsultaknak, ha Kaposváron a szokásos méheüs továbbképzésen nem állít a "főnök" butaságokat, amelyek hatására kezdett lincshangulat kialakulni. Neki még mindig az volt az utolsó információja, hogy a méhészek a Greenpeacet keresték meg először. Na ugye a főnökeivel együtt a médiából (szenzáción kívül semmi nem fontos nekik) kapta a híreket, pedig csak ki kellett volna valamelyik helyszínre menni. A megyei szaktanácsadónk sem ért rá az időtájt, aztán egyszer csak tetten értük amint oda settenkedett a mérgezett területre. Vajon ki küldte inkognitóban?  Engem úgy megfenyegettek, hogy sok méhész bekakált volna. Más nyilatkozatait nekem tulajdonították. A méhesem elé küldték beosztottjaikat, hogy saját kezű írásommal jelentsem ki, hogy nem csávázószer okozta a mérgezést. Addig én is permetezésre gondoltam, de akkortól tudom mi miért van. Nyilatkozat tételére köteleztek. Rám akarták kenni, hogy a tévében levetített riport utáni napon értesítettem csak a hatóságot stb. Hetek múlva értesültem a karádi esetről. Ki sem mentek oda mintázni. Könyvet lehetne írni már erről.
 Aztán Bükk is a hatóságtól várja a megoldást. Nem szoktunk társalogni egymással, de privátban megkerestem, hogy átadjak neki néhány információt, amelyektől meglepődött volna. Arra nem is válaszolt. Sebaj. Jókat lehet itt írni egymás gondolatait továbbszőve, amelyek már alapjaiban tévesek, vagy szándékosan vakvágányra irányítottak. Megy a hülyítés rendesen. Nem szakmai fórum lesz ebből is hamarosan, ha ezt az irányt követi a többség.
Szombaton 8.  a tabi egyesületbe hívtak. Ez lenne a téma, mert ott is sejtenek valamit, de nem értik az összefüggéseket. Nem tartok előadásokat, de volt kapcsolatom velük régebben is, elmegyek. Mielőtt kapnék a fejemre: soha nem kértem és nem is fogadtam el díjazást, még az üzemanyagot sem. Szerintem ingyenes mindenkinek... ::)
           

Re:Gőzölgő
« Válasz #377 Dátum: 2014. Március 02. 18:01 »
Köszönöm, Én tanultam belőle.

Hogy kinek lehet segíteni? Annak, aki hagyja. Ne gondold, hogy nem olvassák a fórumot. Aki olvas, érti.

Köszönöm.

János
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #378 Dátum: 2014. Március 02. 23:46 »
Én már nagyon pesszimista vagyok. Annyi rosszindulattal találkoztam saját méhésztársaimtól, hogy az egy falura való embert megölt volna. Nem is értem, hogy miért foglalkozok még ezzel a témával. Kényelmesebben élhetnék, ha csak a rakodókasaimmal foglalkoznék. Annyi kárpótlásom van, hogy amíg a szellemi sötétség és a rosszindulat tombol, addig magas áron tudom eladni a szaporulat méhcsaládjaimat, mert a méheimmel be se teszem a lábamat mérgezett területekre.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Gőzölgő
« Válasz #380 Dátum: 2014. Március 04. 10:13 »
Hofi már mikor megmondta:

Idézet
"Szójapörkölt, szójakolbász, szója fasírt, szólj a nővérkének, hogy befostam!"
Láttál-e már karón varjút?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #381 Dátum: 2014. Március 05. 17:01 »
Szeretettel köszöntöm a fekete-fehér méhészklub hűséges olvasóit, úgymint Dr. Mészáros Lászlót, Fekete Józsefet, Lászlóffy Zsoltot, dr. Cserényi Pétert, Fáskerti Lászlót, Rádi Tibort, Tóth Pétert és az OMME többi tisztségviselőit.

Javasolom nekik, hogy a szervezet demokratizmusának javítása érdekében ne csak olvassák, de próbálják meg az OMME és a magyar méhészek sorsának jobbítása érdekében megfogadni és megvalósítani javaslatainkat.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #382 Dátum: 2014. Március 06. 16:53 »
Ma aztán rendesen volt , van munkája a moderátoroknak a sok spam miatt.

Üdv. jani bátya

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Gőzölgő
« Válasz #383 Dátum: 2014. Március 06. 16:57 »
 :)
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Gőzölgő
« Válasz #384 Dátum: 2014. Március 09. 15:34 »
Ha valakinél fellelhető még a 2012-es pénzügyi beszámoló és a 2013-as tervezet legyen szives szkennelje már be ide, oszlassátok már el kételyeimet.
A tegnapi napon elhangzott, hogy az 50 mikulás kft,alapítás címszó alatt szerepel a tervezetben.
A kételyem abból adódik, hogy tavaly áprilisban a küldöttgyűlésen a Méhészet lap és a velejáró kft megvásárlásáról volt szó. A kft alapítás csak az őszi októberi OV.-n lett megszavaztatva. A kérdésem a következő, akkor,hogy szerepelhet már áprilisban ezen a címszó alatt az újságvásárlásra megszavazott összeg, holott ekkor még szó sem esett  a saját kft alakításáról?

Üdv. jani bátya

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Gőzölgő
« Válasz #385 Dátum: 2014. Március 09. 21:31 »
QUQURIQ!

De nagy a csend az OV -felől?
A "Zöld" is hallgat, meg a fekete is?
Kizárások?
Felfüggesztések?
Hiányos pénzügyi beszámoló elfogadása? (már megint).......... érdekes?
Persze volt magyarázkodás!
Nem adtak szót a beszámoló után az elnököknek, habár az elnök egy mondattal azelőtt Ő maga kérte, a hozzászólásokat!
Azért, Ficzere Péter kapott szót, mivel Ő magyarázkodott a hiányos pénzügyi beszámoló miatt!!!
No ez nem diszkrimináció?
Hol van a demokratizmus?
Na menjünk tovább!
A kispadosok nem kaptak szót a hozzászólási stádiumban!
Volt olyan, aki több mint fél órán keresztül jelentkezett szólásra.
Az etikai biz. elnöke, sztár elnöklő volt, az OV kb. egyharmadán keresztül azt taglalta, hogy nem is tudom, hogy mit taglalt, mivel úgy belebonyolódott Tajti szapulásába, és csak feltételezéseket mondott, nem megtörtént tényeket. Ha valaki ezt a támogatást vette fel, de nem azt akarta, akkor mekkora kár érte volna!!!
De ez nem egy megtörtént esemény volt, hanem csak ha
De nem mondott egyetlen egy nevet, sem megtörtént konkrét dolgot!
Hát ez a pár óra erőlködés tényleg egy nagy HA-HA-HA volt!
Azaz mégsem!
Ezentúl meggondolom, hogy elutazzak-e OV-ra ilyen értelmetlen időtöltésre!
A végén sokaknak ez volt a véleménye!
Ezt az egész fegyelmi ügyet tíz perc alatt le lehetett volna zavarni, ugyanezzel az eredménnyel!
Na az meg gyomorforgató volt, amit a Zselici elnök csinált a kampányával!

1. Ellenőrző biz. tag, egyben elnök is!
    Alapszabály ellenes!!!
2. Az egyesülete 2013 évi tagdíját 2014 fizette be az OMME -nek!
3. Hogy folyik az ellenőrzés az OMME-ba?
    1+ 1 milliót ezért nem tudtak visszaigényelni? Na ez nem etikai vétség?
4. Befizetett tagdíj nélkül hogyan szavazhatott az elnök a zselici elnök?
5. Nem kéri senki számon az egyesületében?
Ugye-ugye!
Először a saját portánk előtt kéne sepregetni.....

A Kiskakas!



« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 09. 21:35 írta kiskakas »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #386 Dátum: 2014. Március 11. 00:08 »
Nem is értem a beszámoló elfogadását, hiszen maga a Ellenőrző Bizottság mondta, hogy nem elfogadható. Nagyon furcsán viselkedett ez a nyolcvan ember. Mintha OMME elnökünk meghipnotizálta volna őket. Olyasmiben is melléálltak az elnökünknek, amire ha rákérdeztem, hogy egyetértene egy ilyen és ilyen dologgal, akkor kijózanodva a szünetben minden megkérdezett tiltakozott. Szóval van ebben a dr. Mészáros Laciban egy különös tömegeket hipnotizáló képesség. Isteni adomány vagy inkább Ördögi????
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Gőzölgő
« Válasz #387 Dátum: 2014. Március 11. 20:19 »
varjú!
Miért van benned ekkora indulat?
Ez a méhész klub, ugyan olyan dolgokkal foglalkozik mint a méhész fórum.
Tehát az emberek állandók, itt is ott is. Már akik látogatják ezt a számodra semmitmondó maroknyi hőzöngő írásokat. De azért tis csak itt vagy, és olvasod. Sok olyan van, aki ott is, azon a néven fut, mint itt.
Én úgy látom, hogy nem a holdra szállás viszontagságait vesézzük itt ki, hanem az általánosságban vett méhészeti közéletet.
Szerintem, az ide történő regisztrálásod okán nem kellett volna másik fantázia nevet kitalálnod.  De te tudod miért csináltad. Számomra viszont ez egy picit olyan furcsa.
Ezt csak azért írom le neked, mert már sokadszor kapok irányotokból névcserére javaslatokat. Nem mintha kértem volna ez irányú segítségeteket. Én engedelmeddel, megmaradok olyannak amilyen vagyok, egyszóval és kisbetűvel csak úgy atya. Itt is ott is, mindenhol. Nekem nem kellett másik név hogy írjak a zöldre!
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Gőzölgő
« Válasz #388 Dátum: 2014. Március 11. 21:25 »
varjú!
Miért van benned ekkora indulat?

Milyen indulatról is vartyogsz? Ha nem vetted volna észre így írogattam:  ;) ;D


. Én engedelmeddel, megmaradok olyannak amilyen vagyok,

Na pont ezért gondoltam erre a "Szarka" nickre...  :-X ;D
Láttál-e már karón varjút?

Re:Gőzölgő
« Válasz #389 Dátum: 2014. Március 11. 22:57 »
Nem is értem a beszámoló elfogadását, hiszen maga a Ellenőrző Bizottság mondta, hogy nem elfogadható. Nagyon furcsán viselkedett ez a nyolcvan ember. Mintha OMME elnökünk meghipnotizálta volna őket. Olyasmiben is melléálltak az elnökünknek, amire ha rákérdeztem, hogy egyetértene egy ilyen és ilyen dologgal, akkor kijózanodva a szünetben minden megkérdezett tiltakozott. Szóval van ebben a dr. Mészáros Laciban egy különös tömegeket hipnotizáló képesség. Isteni adomány vagy inkább Ördögi????

Gebbekas!

Eszerint nyolcvan ember viselkedett "furcsán"? A nyolcvan emberből több, mint hatvan, aki nem lihegett önnel együtt?

Sajnálatos, de mintha ezt neveznék a jobb helyeken "demokráciának", annak a demokráciának, amiről itt szokás olyan fennkölt pátosszal szónokolni...

Ez a mintegy nyolcvan ember kinyilvánította a szándékát, nézőpontját, akaratát. Pont! Ez a nyolcvan ember túlnyomó többsége levonta a konzekvenciát: nem kér az önök vérgőzös hőbörgéséből. Pont!
A nyolcvan ember úgy döntött, nem kér a gebbekasi észosztásból, abból a mentalitásból, amelyet ön méltóztatik képviselni.

Lehet elmerengeni a tényen: ezen a bitang autópályán mintha mindenki szembe jönne... Nicsak, tényleg szembe jönnek...! Te jóságos Teremtő, hát itt eszerint már mindenki nyomorult gazember?

Nem, kedves László, ezt nevezik demokráciának. Ezt nevezik önkormányzatiságnak! Ezt nevezik a józan többség dominanciájának!

Önnek egy lehetősége maradt: holnap becsoszog az OMME székházba, s átadja az elnök úrnak az OMME tagságról való lemondó nyilatkozatát, mellyel a minap "fenyegetett meg" bennünket. Ez az igazi "tökös", geddekasi magatartás... Büntesse már meg az OMME-et...! Toljon már ki velünk, s mondjon le  az egyesületi tagságáról...!

Ezt követően viszont ne szónokoljon itt nekünk "kompetenciáról", "belügyekbe történő beleszólásról", szépen, lassan tudatosítsa magában: a józan többség több, mint kétharmada másként vélekedett, mint ön... Ezek mind-mind szembe mentek a józan ésszel...? Kár... Kár..., beh nagy kár...!

Viszont a tények és szavazatarányok ismeretében így járt...! Kár... Kár..., beh nagy kár...!