Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1657275 megtekintés
Re:Gőzölgő
« Válasz #2850 Dátum: 2018. Február 18. 17:41 »
No ez globál tetszik. Lehet, hogy egy sör mellett mindenben egyetértenénk?

Az Alpok népe is elindult afele, hogy a természetet a legkevésbé rombolja.

A kicsi falvaknak az egyik legnagyobb problémája a nagy gépjárműforgalom. Valaki kitalálta, hogy ne jöjjenek a kocsik be a falvakba. Mindenki lehülyézte, "a síelők nem jönnek különben". Mára 35 település követi a példát. Pályaudvarról hozzák el a vendégeket. Aki leadja a kulcsot, kap egy kártyát, elektromos autókkal közlekedhetnek. https://www.alpine-pearls.com/

Ugyanezt a jelenséget már korábban átéltem: Egy dohányzásmentes bulit hirdettem c.a. 20 éve. Minden barátom hujjogott, nem fognak eljönni a meghívottak. Tele volt a buli. Utána többen megköszönték, a nagyestélyit nem kellett hetekig szellőztetni csak a dohányszag miatt.

Szóval vannak lehetőségek, látszólag esélytelen kérdésekben is! Csak ki kell találjuk...
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

Re:Gőzölgő
« Válasz #2851 Dátum: 2018. Február 18. 17:57 »
Rég nem a haszonról beszélek, sokkal inkább annak a "munkának" az irányáról.

Javaslatokat készíteni meg minek ha az rendre süket fülekre talál?

  (Az üvegezős méhészeket lassan tönkreteszi a kiszerelés erőltetése/népszerűsítése és lassacskán lehet, hogy a hordósokat is....)

Igazad van, nem a kiszerelést kell erőltetni, hanem a fogyasztás emelését. Nem szabad a cukorral versenyezni, hanem a gyógyhatásokat, a reform élelmiszer, az egészséget megtartó élelmiszert, a bio élelmiszert kell hangsúlyozni. Minden harmadik osztályos gyereknek, amikor a méheket tanulják méhészetbe kellene mennie, látnia a méheket, pergetni, kóstolni!

Utána megy magától. Ha a méhészt kérdezik, van-e méze, akkor lesz üveges.

A népszerűsítés viszont nem teszi tönkre a méhészeket, nem tudom, miért írtad ezt.

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Gőzölgő
« Válasz #2852 Dátum: 2018. Február 19. 10:35 »
Akkor légyszives OLVASS vissza, mert már leírtam azt is....

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #2853 Dátum: 2018. Március 09. 22:17 »
Egyik elnökségi tagunk nincs tisztában azzal a ténnyel, hogy az internetes felületen leírt szövegekkel kapcsolatosan a sértettség okán csak 30 nap felszólamlási idő van. Azt követően már nem kíváncsiskodhat sem a személyről, sem a jogorvoslatot nem kérhet a domén tulajdonosától, sem a bejegyzést tevőtől, mert a jogvesztő határidő letelt.

Van egy magánvádas első fokú büntető eljárás folyamatban, ahol ez az elnökségi tag szeretné a bírósággal felrúgatni ezt a szabályt. Hát nagyon remélem, hogy a domén tulajdonos rá fog kérdezni a bírótól, hogy melyik hozzászólásra van az illető elnökségi tagnak panasza, ugyanis, ha a 30 nap letelt, akkor már nem köteles a domén tulajdonos semmilyen információt adni az IP címről és a hozzá tartozó személyről.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #2854 Dátum: 2018. Március 14. 07:54 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 00:24 írta kivancsi111 »

Re:Gőzölgő
« Válasz #2855 Dátum: 2018. Március 14. 08:21 »
Ezt komolyan kérdezed Jenő?
" Akkor lehet valaki szaktanácsadó, ha benyal? Nem gond ha más a véleménye, ne is legyen más a véleménye. Komolyan? "
Nem kell senkinek nyalni, csak tiszteletben tartani a múltat.
Ez nem benyalás, hanem hátba szúrás.
Neked, ha segít valaki akkor azt hátba szúrod?
Én általában meg szoktam köszönni, és ha tudom visszasegítem.
Ettől még lehet más a véleményem , de itt sokkal másról van szó.
Tóth Péter úgy mosakszik, hogy másra próbálja ráborítani azt amit ő tett.
Vagyis nem tett semmit, most pedig a nyomás hatására átalakult.
Ennyi.
Szerinted a 7 elnökségi tag benyal Brossnak?
Nem, józanul gondolkodnak, mert szeretnének értünk dolgozni!
Ebben a légkörben pedig nehéz, de majd csak tisztul a társaság.
Amikor már azt is meg kell gondolni, hogy kivel beszélek mert felveszi a beszélgetést, majd azzal fenyeget, hogy bírósághoz fordul, nagy a baj.



Nagyernyei Attila

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #2856 Dátum: 2018. Március 14. 20:26 »
Rég nem a haszonról beszélek, sokkal inkább annak a "munkának" az irányáról.

Javaslatokat készíteni meg minek ha az rendre süket fülekre talál?

  (Az üvegezős méhészeket lassan tönkreteszi a kiszerelés erőltetése/népszerűsítése és lassacskán lehet, hogy a hordósokat is....)

Igazad van, nem a kiszerelést kell erőltetni, hanem a fogyasztás emelését. Nem szabad a cukorral versenyezni, hanem a gyógyhatásokat, a reform élelmiszer, az egészséget megtartó élelmiszert, a bio élelmiszert kell hangsúlyozni. Minden harmadik osztályos gyereknek, amikor a méheket tanulják méhészetbe kellene mennie, látnia a méheket, pergetni, kóstolni!

Utána megy magától. Ha a méhészt kérdezik, van-e méze, akkor lesz üveges.

A népszerűsítés viszont nem teszi tönkre a méhészeket, nem tudom, miért írtad ezt.

Ha ezzel eléred, hogy így elkel a Magyarországon megtermelt méz 40%-a, én 6 szor lövöm magam tökön minden nap a füstölővel. Időnként ébredjetek már fel. A magyarországon megtermelt méznek még az 50%-a sem értékesíthető semmilyen reklám tevékenységgel.
 Ehelyett a hülyeségek helyett amit itt beszélgettek inkább azon kéne törnötök a fejeteket, hogy hogyan lehetne megvalósítani, a méz kiüvegezve történő kiszállítását.
 Ja, hogy ez pont azoknak a mézkereskedőknek ellenérdeke akik a ti haverjaitok?
 Hát akkor barátaim hallgassatok, mint sz@r a fűbe és ne beszélgessetek hülyeségeket.

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Gőzölgő
« Válasz #2857 Dátum: 2018. Március 14. 20:43 »
Vivaldi!

Ha már ennyire tisztában vagy a dolgokkal, megkérdezném azt, hogy neked lenne-e valami ötleted arra, hogy miképp lehetne fel lendíteni a méz kiüvegezve történő kiszállítását? Nekem nincs egy mézkereskedő haverom. Van egy felvásárlóm, aki hosszú évek óta elviszi a mézemet, azonnal fizet, (az ár most ebben a kérdésben nem lényeges) meg vagyok vele elégedve.
Nem vagyok a barátod,(nem is szeretnék az lenni) és nem is szeretnék hallgatni mint a szar a fűben, a kussoltatásból volt elég......

Nb18

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #2858 Dátum: 2018. Március 14. 22:21 »
Idézet
Amikor már azt is meg kell gondolni, hogy kivel beszélek mert felveszi a beszélgetést, majd azzal fenyeget, hogy bírósághoz fordul, nagy a baj.
Nem kell olyat beszélni! Az érdekvédelem nem bandaháború, ahol a közös bűn tartja össze a csapatot.

Nem hatalomra, rablásra szövetkeznek az érdekvédelem választott vezetői, hanem egy tágabb közösség - a 20 000 méhész - biztonságos termeléséért és életviteléért.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #2859 Dátum: 2018. Március 14. 22:43 »
Ezt komolyan kérdezed Jenő?
" Akkor lehet valaki szaktanácsadó, ha benyal? Nem gond ha más a véleménye, ne is legyen más a véleménye. Komolyan? "
Nem kell senkinek nyalni, csak tiszteletben tartani a múltat.
Ez nem benyalás, hanem hátba szúrás.
Neked, ha segít valaki akkor azt hátba szúrod?
Én általában meg szoktam köszönni, és ha tudom visszasegítem.
Ettől még lehet más a véleményem , de itt sokkal másról van szó.
Tóth Péter úgy mosakszik, hogy másra próbálja ráborítani azt amit ő tett.
Vagyis nem tett semmit, most pedig a nyomás hatására átalakult.
Ennyi.
Szerinted a 7 elnökségi tag benyal Brossnak?
Nem, józanul gondolkodnak, mert szeretnének értünk dolgozni!
Ebben a légkörben pedig nehéz, de majd csak tisztul a társaság.
Amikor már azt is meg kell gondolni, hogy kivel beszélek mert felveszi a beszélgetést, majd azzal fenyeget, hogy bírósághoz fordul, nagy a baj.



Nagyernyei Attila
Mi most harmadszor alakítjuk újjá a polgár őr egyesületet. Mielőtt még valaki fújolna, elmondom, hogy  jogilag ugyan olyan egyesület, mint az omme.
 A kérdést én tettem fel, de bevallom hallottam valahol. Ha mindig mindent ugyan úgy csinálunk, akkor miért várunk el más eredményt?
Ezért vagy csináljuk úgy, hogy örömünket leljük benne, vagy sehogy.
 Ezokból kikerült a csapatból például a rtl-es tv sztárunk, Andrág gazda.
De, tudom, itt a támogatás miatt olyanok is össze kényszerülnek akik amúgy szóba sem állnának egymással. Ez bizony szívás. Tehát felesleges mindig ugyanabban a körforgalomban ugyanazon kérdés körül köröznünk. Semmi nem változik. Mindig ugyan az a civakodás fog menni. És csak a buták hiszik, hogy ezt meg lehet változtatni.

Re:Gőzölgő
« Válasz #2860 Dátum: 2018. Március 15. 07:03 »
Idézet
tönkreteszi ..... a hordósokat is....)



majd a méz minőségi paramétereinek lerontása, - a méhészek kihagyása nélküli egyeztetések- az is segít ezen ......
« Utoljára szerkesztve: 2018. Március 15. 07:07 írta Gömbi a virágbogár »

Re:Gőzölgő
« Válasz #2861 Dátum: 2018. Március 15. 07:38 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 00:23 írta kivancsi111 »

Re:Gőzölgő
« Válasz #2862 Dátum: 2018. Március 15. 09:14 »
Rettenetesen mellette vagy a dolgoknak Kivancsi111!
Inkább méhészkedj, hogy végezz a hideg előtt!
Miket szoktam én írogatni?
"Nincs zárta ajtó, nincs titok!
Ezeket az OMME-n belüli IB-kre, elnökségi ülésekre, OV-kra, és Küldöttgyűlésekre írtam, nem magánbeszélgetésekre!
Óriási különbség.
Most a Zöldön megy az, ami nálunk ment 3 éve.
Kicsit későn érő típus az a társaság, de tök igazuk van.
Közhasznú civil szervezet iratai, ülései nyilvánosak, de itt teljesen másról van szó.
Egy elnökségi tag csesztet, majd bejelenti, hogy amit beszéltünk telefonon tanúja van rá.
Milyen ember az ilyen?
Ha felhív kinyomom, aztán beszélgessen magával.
Üdv:
Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #2863 Dátum: 2018. Március 15. 12:01 »
Attila!

Nincs zárt ajtó, nincs titok? mi a jó méz Téma nagyon zárt körben zajlik. Pedig a méhmérgezések mellett ez a második legfontosabb és mindenkit érintő probléma. Ez ügyben az elnökség zártan tárgyalt egy levéltervezetet, továbbá a mézkereskedőkkel március 1-i tárgyalás is zártan zajlott.

Tudjuk, hogy a mézkereskedők érdeke a méz minősítés fellazítása, éppen ezért a méhészek érdeke a nyilvánosságra hozása mi is történik, történt a zárt ajtók mögött.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #2864 Dátum: 2018. Március 15. 18:54 »
Geddekas!
Írásaidból végig érződik a sértődöttség, és most már a kivetettség.
Soha nem tudtál magadnak álljt parancsolni, mész előre mint egy faltörő kos, és nem veszed figyelembe a tényeket.
A méz minőségének "lerontása" megint egy szakmapolitikai hecckampány része, mert arra a tévútra viszi a gondolatokat mintha az OMME elnöke valamelyik mézkereskedőnek szeretne kedvezni.
Miért nem teszitek neki fel élesben a kérdést, és akkor nincsenek találgatások?
Az OV-n erről hosszasan lesz szó.
Az én magánvéleményem ( ami nem szakmai) az, ha így maradnak a paraméterek, nagyon sok termelőnek az akácméze sajna virágméz kategóriába kerül.
Kicsit nézz utána mielőtt vádaskodsz.
Annyi mindenhez értesz, hogy nincs a Fekete-Fehér Méhészklubnak olyan rovata amelyhez nem volna hozzáfűzni valód.
Nincs ezzel semmi gond, csak a felületességeddel.
Egyébként ha jól belegondolsz, hány OV és hány OMME Küldöttgyűlés zajlott le úgy, amikor szót kértél már felhördült a terem.
Sajnos ezt a tetszésnyilvánítást nem mérlegelted, és azóta is teszel mások véleményére.
Ennek az a vége, hogy totálisan egyedül maradsz, és így elvésznek értékes gondolataid, mert közutálatnak leszel kikiáltva.
Miért nem lehet belátni, hogy ez az út nem járható?
Nagyon sokáig sok témában egyet értettem veled, de most valahogy elszakadtál a Földtől, és lebegsz felettünk.
A méz minőségével kapcsolatban nincs titka az egyesület vezetésének, mindenről őszintén be fognak számolni az OV-n.
Gyere el, csendben, hallgasd meg élesben!
Üdvözlettel:
Nagyernyei Attila