Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1657361 megtekintés
*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #2820 Dátum: 2018. Február 11. 09:57 »
Kedves kollégák.
 Ez olyan jó téma, hogy nem lehet annyiban hagyni.
 Ha már feladtátok nekem a labdát, megígérem untatlak benneteket egy hosszabb írással, alkalmassabb időben, mivel most nem alkalmas, és hosszabb idő kell hozzá.
De, nem a politikáról, akarok beszélni, hanem mivel minden, mindennel összefügg, a liberalizmus méhészeti ágazati aspektusáról.

Re:Gőzölgő
« Válasz #2821 Dátum: 2018. Február 11. 12:03 »
Hónapok óta töprengek, hogy kell-e ez nekem? Vajon befizessem-e a tagdíjat?
Minek?
 Mondjon valaki legalább egy értelmes dolgot, hogy miért legyek OMME tag, ha támogatásra nincs szükségem.

A válasz sokkal egyszerűbb, mint kérdezed. Egy ideig tagja voltam egy egyesületnek. Fizettem tagdíjat, eljártam egyes rendezvényekre. A tagdíjat akkor is befizettem, amikor nem érdekelt épp a program. (Arról nem is beszélve, hogy magára a programra ingyenesen bárki elmehetett.) Azaz nem azért fizettem tagdíjat, mert be akartam menni a programra, hanem mert úgy gondoltam támogatom a munkát, esetleg felszólalok küldöttgyűlésen. Nagyon sok jó dolog történt az egyesületben. Sokat tanultam. Soha egyetlen forintot nem kaptam azért a tudásért, amit ott szereztem. De egyetéretettem az egyesület céljával. A programban volt, amit fontosabbnak éreztem volna, mint ahogyan azt a megválasztott vezetőség csinálta.

Szóval nem volt egyetlen forint hasznom sem. Pár év után kiléptem az egyesületből. Nem azért, mert a többség nem azt tartotta fontosnak, amit én, hanem mert másképp alakult az életem. A kiváló programokon nem volt időm részt venni. Kiléptem.

Szóval elmélkedj, mit akarsz tenni. Az egyesület egy szabad történet. Beléphetsz, kiléphetsz. Dolgozhatsz, vagy csak nézed, hogy mások mit csinálnak. Tőled, élethelyzetedtől, idődtől, vehemenciádtól függ, mit csinálsz. De a mutogatás nálam nem szerepel a listán. Azaz az nekem nem hiteles, aki semmit nem csinál, csak harsogja, ez és ez nem jó, ezt nem így kellett volna.

Ha tőlem kérdezed, hogy mit csinálj, akkor van egy-két javaslatom.
Járd körbe a méhészeted körül pl. 10 km-es körben a területet. Nétd meg, találsz-e vadrajt, bejhelentetlen méhészetet. Közben mérd fel a természetes növényeket. Milyen a méhlegelő? Hol milyen kultúra van? Írd össze a más beporzók talált mennyiségét.
Ha van bejelentetlen méhészet, akkor gondold ki, hogyan lehetne országos kampányban összegyűjteni az adatokat.
A következő évben ismételd meg. Tárd fel a változást minden téren: méhlegelő, méhállomány, bejelentett méhészet, ....
Készíts egy javaslatot a méhlegelők védelmében.

Ha akarsz az OMME tisztségviselőkre szavazni, akkor fizesd be a tagdíjat. Ha nem, akkor mindent meg tudsz tenni OMME nélkül is. Minden OMME rendezvényre elmehetsz, mind ingyenes és mind nyitott.

Az egyesület nem kft! Fizetek egy díjat és elvárok valamilyen szolgáltatást. Az egyesület mi, tagok vagyunk. Az elnökség "csak" az éves munkatervet hajtja végre.

A kft-ről meg NEKEM senki egyetlen szót se szóljon, hogy az elnökség így meg úgy. Amikor a küldöttgyűlésen javasoltam, hogy vegye napirendre a köldöttgyűlés a kérdést, hogy legyen-e hozzáértő Felügyelő Bizottsága a kft-nek, akkor a küldöttek nagyrésze azt mondta, még napirendre se vegyük. Nem lett napirend, még az érveket sem mondhattam el, hogy szerintem miért kell egy közhasznú egyesület 36 milliós alaptőkéjű kft-jéhez felügyelő Bizottság. A küldöttek nem voltak rá kíváncsiak.

A fórumozók tudják, az OMME EB nem kapott jogosultságot a kft ellenőrzéséhez, az őszi küldöttgyűlésen a kft vezetője elmondta, hogy nem tudja, hogy a kft nyereséges-e. A kérdést előre megkapta, fel tudott rá készülni. Nem árulta el.

Ki az az épelméjű kft ügyvezető, aki késő őszön nem tudja, hogy az általa vezetett kft nyereséges-e vagy veszteséges-e? Kérem jelentkezzen az a cégtulajdonos, méhészet tulajdonosa, aki nem ismeri az éves bevételeit és költségeit, és fogalma sincs a vállalkozása nyereségességéről? Ki az aki szabadon költheti a bankszámlájáról a pénzt, és fogalma sincs, hogy több-e a költsége, mint a bevétele?

(VAN ILYEN: milliomos cicababája, aki kapott egy aranyszínű bankkártyát. Banki kivonatot nem látott, azt a házvezetőnő elteszi bontatlanul a borítékot.)

Az OMMÉ-ban egyetlen ilyen embert tudok, az a kft ügyvezetője, mert ő nem a saját pénzét költi. Kit érdekel, hogy mi a bankszámla állása, ha nem az enyém a pénz. Legyen elég az ügyveteő és munkatársak miniszteri bérének kifizetésére. Aztán majd lesz valami, addig is fel lehet venni a fizut.

Rá lehet kenni a kérdést az elnökségre, de tudomásul kell venni, hogy aki csak felteszi a kérdést, hogy hogy áll a kft, azt hirtelen mindenki közellenségnek tekinti. Csak azért, mert senki nem szereti bevallani, bocsika, rossz döntés volt.

Az elnökség egyik része azért nem mer hozzányúlni, mert ha bármit mond, akkor az a vád éri "megfojta az aranytojást tojó tyúkot". Az elnökség kisebbik része meg azért nem, mert ők hozták létre, és nem fogják bevallani, hogy hiba volt.

Közben független ügyvédi iroda feltárta a kft sok-sok problémáját, az adóhátralékot. Mégsem mer senki lépni!

És még ott van az az ADÓ, amit a kft elfelejtett befizetni, és még jó sokáig ketyeg az elévülés.


A közgyűlésen sok érvem lett volna, milért kellene a kft-nek felügyelő Bizottság. A kft-ben olyan vagyon van, amire a méhszeknek figyelni kellene. Nem az van, hogy beletettünk milliókat, és max elbukjuk.  Ennél sokkal többről van szó.

Mi a legrosszabb eset? Mi lehet legrosszabb esetben a kft sorsa? Feléli a vagyonát. Mit fogtok csinálni, ha a kft esetleg megszorul, és az üvegforgalmazás kizárólagos jogát eladja valakinek, aki azt csinál majd az üveg árával, amit akar? Vagy a felszámoló elárverezi ezt az üvegforgalmazási jogot? És mindegy, hogy ezt adóhártalék miatt teszi, vagy azért, mert a miniszteri fizetések felemésztik a vagyont, és a törvényes határ alá csökken a kft saját tőkéje!

Szerintem felelőtlen minden méhész küldöttől, hogy nem érdekli az üveg sorsa. Itt jön be, hogy az OMME kétféle méhész érdekét képviseli, a hordós és a kiszerelt mézes méhészekét. A hordós értékesítőket nem érdekli az üveg sorsa.
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Gőzölgő
« Válasz #2822 Dátum: 2018. Február 11. 21:50 »
Rég nem a haszonról beszélek, sokkal inkább annak a "munkának" az irányáról.

Javaslatokat készíteni meg minek ha az rendre süket fülekre talál?

  (Az üvegezős méhészeket lassan tönkreteszi a kiszerelés erőltetése/népszerűsítése és lassacskán lehet, hogy a hordósokat is....)

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #2823 Dátum: 2018. Február 11. 23:51 »
KörmendyRácz elemzése soha nem volt ilyen tárgyilagos és pontos.

Gratulálok!
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #2824 Dátum: 2018. Február 12. 10:10 »
Javaslatokat készíteni meg minek ha az rendre süket fülekre talál?

Látod, erről beszélek. Vérmérséklet és kitartás. Én akkor is javasoltam, hjogy legyen a kft-t ellenpőző szerv: a felügyelő bizottság, amikor azt az elnökség elutasította. Csakhogy se Te, se sokan mások támogattátok még azt sem, hogy napirendre vegyük, és beszélkünk róla.


  (Az üvegezős méhészeket lassan tönkreteszi a kiszerelés erőltetése/népszerűsítése és lassacskán lehet, hogy a hordósokat is....)

Ezt nem értem, kifejtenéd?
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

Re:Gőzölgő
« Válasz #2825 Dátum: 2018. Február 12. 10:15 »
KörmendyRácz elemzése soha nem volt ilyen tárgyilagos és pontos.

Gratulálok!

Kritikádat visszautasítom. Minden általam tett előterjesztés, elemzés pontos volt. Csak sokakat nem érdekelt. A Gödöllői Méhészegyesület jelöltjei felszólaltak amellett, hogy a közgyűlés vegye napirendre, és beszéljen arról, kell-e Felügyelő Bizottság a kft-hez?

A többség kényelmes, és nem fog felállni, ha azt látja, hogy a többség úgysem akar időt tölteni a kft ügyeivel. Belefáradtak a küldöttek, hogy órákat vitatkozzanak egy olyan kft-ről, amelyik tavaly nullszaldós volt.

Emelkedő bevétel, csökkenő haszon. Első évhez képes 30 %-kal nőtt az üvegeladás, miközben a kft haszna 2,3 millió forintról nullára csökkent. Senkit nem érdekel.

Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #2826 Dátum: 2018. Február 12. 11:08 »
Körmendi Úr!

A Gödöllői Méhészegyesület többször hozzászólt a kft ügyéhez, mint az Apiterápiás Társaság. Ezt lehet ellenőrizni a Küldöttgyűlési és OV jkv-kban. Már a megalakításnak szükségességét is kifogásolta. Az ellenőrzés szükségességét is sokszor felvetette. Pl. azt a javaslatot tette, hogy külön rendszeres díjazást kapjanak az OMME Ellenőrző Bizottság tagjai, de végezzék el a kft ellenőrzését. A levezető elnök nem tette fel szavazásra a javaslatot.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Gőzölgő
« Válasz #2827 Dátum: 2018. Február 13. 22:38 »
Javaslatokat készíteni meg minek ha az rendre süket fülekre talál?

Látod, erről beszélek. Vérmérséklet és kitartás. Én akkor is javasoltam, hjogy legyen a kft-t ellenpőző szerv: a felügyelő bizottság, amikor azt az elnökség elutasította. Csakhogy se Te, se sokan mások támogattátok még azt sem, hogy napirendre vegyük, és beszélkünk róla.


  (Az üvegezős méhészeket lassan tönkreteszi a kiszerelés erőltetése/népszerűsítése és lassacskán lehet, hogy a hordósokat is....)

Ezt nem értem, kifejtenéd?

Nem tudom, miért szeretnéd mindenáron összemosni velem ezt a kft dolgot.
Egyszerű tag vagyok/voltam/ és az ég világon senki meg nem kérdezte tőlem, hogy legyen-e kft vagy sem.
A véleményem róla az, hogy nem is kellett volna létrehozni a kft-t ahogy azt az újságot sem ilyen formában ahogy van.
Az üvegezős/hordós dolgot nem szívesen bontom ki, nincs kedvem most újabb vitákba szállni, lényeg az, hogy gondolkodni kéne, méghozzá hosszú távon.
Talán van még néhány főállású méhész aki megél még abból, hogy méhészkedik és mellette kiszerel- piacozik. Hagyni kéne békén a dolgot.
Minél többet hangzik el az, hogy üvegezzenek minél többen, annál több méhész jelenik meg a piacokon, annál jobban hígul fel még az a maradék lehetőség is.
Nem is beszélve az árakról. Minél többen üvegeznek annál többször fog megtörténni, hogy alávágnak az árakkal a másiknak. Ez törvényszerű.
A hordóst is befolyásolná, hiszen annak is egy kisebb része az itthoni üzletekbe vándorol.
Ha itthon kevesebb kell az üzletekbe nyilván többször hallhatjuk majd, hogy most épp nem kell, mert tele a raktár...
A mézmarketingről meg az a véleményem, hogy nem a mézet, hanem inkább a méhészkedést sikerül vele népszerűsíteni.
A jó terméknek nem kell cégér! Az emberek egyre jobban ráébrednek a mézre és szerintem elég kevés embernek nincs még méhész ismerőse.
Folytathatnám még hosszasan, de nem sok kedvem van most írogatni és nagyrészt ki is lettek már ezek a dolgok tárgyalva.
Lennének megoldások Erdélyi Jánosnak volt nemrég egy beírása, ott kellene kezdeni a dolgokat!
Megnézni, hogy milyen a méhészek összetétele, hányféle réteg/ érdek van és a többség érdekei alapján rendezni a sorokat és elindulni egy egészen új szálon. rögtön megszűnnének a civakodások. Onnantól kezdve ha valódi munka kezdődne valószínű sok háttérbe húzódott józanul gondolkodni tudó ember is visszatérne és segítséget nyújtana.

Majd mindjárt írok még valamit a méhlegelőbe is, Hogy kicsit megértsd miért fordul el az ommétól egy ilyen vérmérséklet és kitartás nélküli "kívülről mutogató" ember, mint én :-)

Re:Gőzölgő
« Válasz #2828 Dátum: 2018. Február 15. 15:46 »
Hogy is van ez?Ez tényleg igaz?

 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.02.15. 00:23
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1228    
Gyerökök!

Alig akartam elhinni, hogy létezik ilyen ismétlődés, de amikor az egy esztendővel ezelőtti történésekre próbáltam visszaemlékezni, szembesültem egy akkori írásommal. Természetesen nem minden napra pontosan történik, "Laci" idén már tudomásom szerint utazik a Profik kongresszusára Brossal és Lászlóffyval, s ha ott lesz, talán ki sem lépnek a Profik táborából, de a méhészek elleni támadáshoz immáron nem csak hallgatólagosan, hanem tevőlegesen is csatlakozott az elnök úr, amikor -az Egyesület közhasznú státuszát cinikusan és pimaszul félrerúgva- "nagytitokban" beterjesztett egy levelet az Elnökség elé. Bemutatta ezt a levelet a legutóbbi elnökségi ülésen, a személyi döntések miatt elrendelt "zárt ülés" farvízén, azt gondolva, hogy titokban tud tartani egy olyan tervezetet, melyet a mézkereskedők és az érdekképviseletünk elnöke!!! az Élelmiszerkönyv előírásainak megváltoztatását "kikönyörögni" szándékozva a miniszterhez intéztek.

A mézkereskedők és csomagolók csoportjának szándéka érthető, de teljességgel elfogadhatatlan, hogy ezt a levelet az OMME képviseletében Bross Péter elnök alá kívánta, alá kívánja írni. Jól értik, ezt a levelet nem Bross Péter méhész kívánja aláírni, hanem Bross Péter, az Országos Magyar Méhészeti Egyesület elnöke. Az Elnökség e levélhez nem volt ugyan hajlandó most a hozzájárulását adni (jelentős többséggel leszavazták Brosst), de érzésem szerint a szándék az elnök részéről továbbra is "tartójának" maradéktalan kiszolgálása, a levélben foglaltak támogatása.

Nekünk az az álságosság fáj leginkább, melyet a hazai mézeket eddig kiválogató kereskedők és csomagolók szeretnének elfogadtatni: mélyen le kívánnák szállíttatni az akácméz akácpollen-arányát, a diasztáz-aktivitás mérőszámát és a glükóz-fruktóz-arányt is csökkentenék, s a "hamisítási markerként" ismert aszkorbinsav, citromsav koncentrációt szeretnék megemelni, s a szacharóz (jobb esetben=répacukor, rosszabb esetben=nádcukor) engedélyezett arányát szeretnék megemeltetni az itthoni polcokra kerülő mézekben. Nem hiszem, hogy az a méhész ne bőszülne fel, akitől a 20 %-nyi akácpollen-arányt el nem érő mézét nem vette át az a kereskedő, aki most arra panaszkodik, hogy a "hungarikumot" az 5 % pollenarány miatt levetették a polcról, nem fogadva el azt akácmézként. Ezek a kereskedők most zokognak, hogy teljesíthetetlen az a feltétel, amit ők viszont konzekvensen megköveteltek a méhésztől. Árulja már el valaki, hogy ha a hazai és az export méz minősége azonos, hogy a nyavalyába lesz egy 15-20 %-os pollenarányú akácméz a kereskedő üvegében 5 %-ossá? Vagy mindenki hülye itt, csak éppen a nagyméltóságú kereskedő "helikopter"?

Hozzáteszem, hogy nem csak a méhészek ellen irányul ez a kezdeményezés, hanem a méz "tisztaságának" letéteményese ellen is. Úgy megy neki a hatóságnak, hogy közben a termelő méhészt kívánja maga elé tartani. Ki merem jelenteni, hogy ebből a "megváltásból" nem kérnénk, nem hiszem, hogy a méhészeket kell (és szabad) felhasználni a hatóság ellen. Nem jó ómen fölöslegesen szembe menni a hatósággal, amelynek ráadásul lehetősége sincs az előírásokon változtatni, uniós tagállamként nincs lehetőség uniós változtatás nélkül a hazai előírások felpuhítására. Feltehetően az agrárminiszter sem ad olyan utasítást, hogy a hatóság hunyjon szemet, ha szabálytalanságba ütközik...

Végül elérkeztünk a lényeghez: Bross elnök úrnak el kellene döntenie, az Egyesület tagjaitól kapja-e a 8,4 milliós tiszteletdíját, s az egyéb juttatásokat, vagy azt a mézkereskedők és mézcsomagolók dobták össze neki. Követelem, hogy hozza nyilvánosságra azt a levelet és mellékletét, amelyet a miniszternek a kereskedők és csomagolók küldeni szándékoznak (az aláírók listájával együtt), s azt követően magyarázza el, hogy miért kellene ilyen sunyi módon (ha jól idézték:".....Szeretnénk ezt az egyre kínosabb ügyet "házon belül" lerendezni, a teljes hazai közvélemény, sajtó kizárásával!........"), fű alatt eladni néhány kereskedőnek harminc piculáért a teljes méhészeti ágazatot.

Különösen kínos lehet egy ilyen "ügy" éppen most, amikor a hamisított ázsiai mézek elleni harc a finisébe érkezett, ráadásul egy újabb botrány a Mézjelentésnek sem válna díszére, pedig a jó érdekképviseleti elnök nem oly régen (a legutóbbi Küldöttgyűlésen) éppen a rendkívül elterjedt, hozzáadott cukorral elkövetett hazai mézhamisítás-dömpingről számolt be. Szóval itthon sem ártana "bátorkodnia", nem csak Brüsszelben... Furcsa, de a sok "levélnemküldés" után úgy belejött a miniszternek szóló levelek írásába, hogy már a harmadikkal bombázza az árvát röpke egy hónapon belül, s a hírek szerint ez még csak a kezdet. Hogy nem képes észrevenni, hogy nem csak magából csinál bohócot, de a méhészekből is?

Szerintem az előbb említett levél immár pont az "I"-n, ha a neonikotinoid csávázószerek elleni fellépés elsunnyogása nyomán nem érezte a jó Bross elnök úr, hogy a tagság bizalma megingott, itt a lehetősége, hogy végre felmérje a helyzetét és szembesüljön a ténnyel: esmeg "elkúrta". Álljon a nyilvánosság elé és számoljon be az őt megválasztó tagság előtt, mert ma már a Mézjelentés mögé sem bújhat, nincs túl sok értelme tovább "bátorkodnia", neki már kevés esélye van hiteles harcot folytatni a mézhamisítások ellen, s a politikusi léthez sincs már meg a hitele.

Nem hittem volna, hogy a történelem ennyire és ilyen rövid "amplitúdóval" képes ismételni a történteket:

Arisztaiosz írta:

Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek Hozzászólás Elküldve: 2017.03.04. 18:06

Laci!

Mondjuk jobb lett volna, ha inkább te hívod fel valamelyikünket Olaszországból, hogy posztoljuk ki: Brossnak eszébe se jutna a mézdirektíva megváltoztatását a termelői érdekekkel szemben támogatni...

Már csak azért is jobb lett volna ha így történik, mert tudomásom szerint nagyformátumú elnökünk momentán a Beecom kongresszuson tartózkodik Piacenza-ban ( http://www.beecome2017.it/index.php/en/ ), e kongresszusnak pedig az egyik fő támogatója az EPBA (European Professional Beekeepers Association). Igen, az az európai profi méhész egyesület, melyből Bross annak idején kiléptette az OMME-et, s csak Mészáros idejében lett újra tagja az Egyesületünk. Tagadhatatlan, hogy immáron ismét az OMME az EPBA hivatalos tagja, de néha nem árthatna, ha a hazai Profik elnöke is a közelben lenne, mert nem árthat elnökünknek némi kontroll, nehogy megint eszébe jusson véletlenül kilépni ebből az egyesületből...

Amúgy meg rendkívül elcsodálkoztam annak hallatán, hogy újramelegített elnökünk nem rendelkezik elegendő információval, adattal ahhoz, hogy a mézcsomagolókkal, kereskedőkkel és a hatósággal szemben ülve megfontolt döntést legyen képes hozni a méz-irányelv kereskedők szája íze szerinti módosítási szándéka tárgyában. Tudomásom szerint átmeneti visszavonulása idején is gőzerővel folytak az OMME mézvizsgálatai, s azok eredménye alapján nem lehetne nehéz eldöntenie, a kereskedők és csomagolók, vagy az általa képviselt(?) méhészek, méz-termelők érdekét kellene-e képviselnie. Szóval az én elnököm ne a kereskedőket támogassa, hanem azokat a termelőket, akik mézét némely kereskedő a fennállása óta folyamatosan kimazsolázta, majd "homogenizálta" és így értékesítette. Furcsa, hogy a termelőktől az alacsony akácpollen-arányú mézeket nem vette át, most meg azokra a termelőkre mutogat, akik hátán eljutott az alacsony pollenarányú és diasztáz-aktivitású "termelői" mézeihez. Hihetetlenül cinikus a hazai méhészekre lőcsölni a megbukott mézek felelősségét, különösen annak fényében, hogy e kereskedő az, aki kiváló laboratóriumi háttér birtokában tudta kiválogatni eddig a hazai mézek színe-javát, s mikor a konkurenciát kellett eltakarítani az útból, akkor ugyanazokat a méhészeket bujtogatta demonstrálni, akiket most kvázi mézhamisítóként igyekszik beállítani. Ennél már csak az a cinikusabb és szomorúbb, hogy ehhez az Egyesületünk=érdekképviseleti szervezetünk elnöke hajlandó asszisztálni, még ha hallgatólagosan is. Tényleg ennyire "birka" lenne a hazai méhész-társadalom?

Mindenesetre köszönet az információért, legalább nem Agyernyei szózata alapján kellett megtudnunk, milyen elszántan képvisel bennünket a mi Bross Apánk...


Nos, ezen idézet fényében nem nehéz megítélni, hogy nincs új a Nap alatt, de az tényleg hihetetlennek tűnik, hogy annak az embernek még mindig van hitele némelyik méhész előtt, aki már időtlen idők óta "brosstituálta" magát olyan személy(ek) és ügy(ek) érdekében, akikről nyilvánvaló, hogy nem a méhészek érdekét tekintik prioritásnak. Tehát várom a jó elnök megnyilatkozását, s ha kérhetem, ne várja meg a következő Méhészújság megjelenését, hanem akár a szócsőként egyébként is folyamatosan használt FF Klubon (ahol Agyernyei a Klub tulajdonosa) tegye már közzé a levelet és mellékletét. Ha eljuttatja hozzám, én is szívesen megosztom itt a Nagyérdeművel. Azért kértem, hogy ne várjon egy hónapot, mert ha nem lép a "házi nyilvánosság" elé mihamarabb, kénytelen leszek elkérni valakitől azt a levelet és közszemlére bocsátani. Ez utóbbi esetben viszont az én kommentárjaimmal, s nem csak itt, hanem a szélesebb sajtónyilvánosság igénybevételével. Talán még Brüsszelig is elhallatszik...

Ja, és van még a tarsolyban elég sok finom, szaftos cucc, vevő meg mindig van egy kis botrányra...


Vissza a tetejére    
 Profil E-mail küldése 
 
torok    
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.02.14. 12:15
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.06.20. 08:44
Hozzászólások: 3    
bükk írta:


Re:Gőzölgő
« Válasz #2829 Dátum: 2018. Február 15. 21:38 »
Nagy a csend!  ::)
De semmi gond nemsokára kapunk egy új gumicsontot hogy ne a főnökről beszéljünk. ;D

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Gőzölgő
« Válasz #2830 Dátum: 2018. Február 15. 21:49 »
QUQURIQ !!!

Janóka!

Azt láttad volna, hogy az előző vezetés mekkora gumicsontot osztogatott...biztos tetszett volna!
Akkoriban is jól jött volna a segítséged, hogy közösen rágcsáljuk a mócsingjukat...
...de sajnos elmaradtál, pedig nem sajnáltuk senkitől, Neked is jutott volna a sarkából... ;D

kiskakas

Re:Gőzölgő
« Válasz #2831 Dátum: 2018. Február 16. 18:43 »
Az omme valahol ott tart ahol a liberális demokráciák, amikről már tudni lehet, hogy bukni fognak, ám még nagyon is virulensnek tűnhetnek a felületes szemlélődő szemében.
Mert  még működnek. Már nincs bennük semmilyen hajtó erő, sőt igazából már erő sem, hacsak a nehézkedési erőt ami még valahogy tovább gördíti a dolgot nem tekintjük annak.
 De belső erejük már nincs. Csak elvannak valahogy. Mert úgy vannak mint a kiszáradt tökhéj, ami keménynek tűnik, de belül teljesen üres.
 És bár nagyon jól tudom, kapok a fejemre, de biza ide másfél év alatt jutottunk.

Tudom én, az omme nem Brüsszelben van, hanem itt Pesten. De a jelenség hasonló. Már az omme létezése, is csak  a támogatásnak köszönhető. Enélkül úgy törne össze mint az fentebb említett tök.

Egy dolog van állandó, az pedig a változás. Az egyesület ereje a tagságban van.
Az OMME megvolt Nemzeti Program nélkül. És akkor mindenki a lelkesedését tette bele. Az a méhész, aki maga már nem gondolkozik, csak vár a csodára, hogy valami megemelje a méz árát, az nem csinált sem most, sem a Mészi Laci alatt semmit. Márpedig tagság nélkül az egyesület semmi.

De tévedsz!

Maga a fórumok léte, mind a tízé bizonyítja, hogy az emberek önszervezőek. És mindenki gondolkozik dolgokban. Mindenkinek más a véleménye.

Szóval az OMME támogatás nélkül megtisztulhatna, mert kiesne néhány komponens. Nem megszűnne, hanem átalakulna. De nekünk is tenni kell valamit. Keresd a tennivalókat, amit leírtam a másik topicban.
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #2832 Dátum: 2018. Február 16. 21:50 »
Én merek fogadni az összes vagyonomra, hogy Uniós támogatás nélkül, az első évben felére. A második évben négyezerre. És öt éven belül 100 tagja sem lenne az Omme-nak.
 Ugyan úgy ahogy közönyös a tagság aziránt, hogy nem csináltok semmit. Ugyan úgy közönyös lenne az omme sorsát illetően. Még a varjú se károgna utána.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #2833 Dátum: 2018. Február 16. 22:17 »
Én merek fogadni az összes vagyonomra, hogy Uniós támogatás nélkül, az első évben felére. A második évben négyezerre. És öt éven belül 100 tagja sem lenne az Omme-nak.
 Ugyan úgy ahogy közönyös a tagság aziránt, hogy nem csináltok semmit. Ugyan úgy közönyös lenne az OMME sorsát illetően. Még a varjú se károgna utána.
De ez nem így van. A Magyar Méhészeti Nemzeti Program előtt az OMME már többezres egyesület volt. Döntő súlya lesz később is, akkor is, ha nem lesz EU-s pénz.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #2834 Dátum: 2018. Február 16. 22:40 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 00:25 írta kivancsi111 »