Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1657568 megtekintés
Re:Gőzölgő
« Válasz #345 Dátum: 2014. Február 27. 17:46 »
Javasolom, hogy ezen a fórumon csak az lehessen tag, aki maga is méhész.

Mi a fenének kotyog bele bárki kívülálló a méhészet szakmapolitikájába. Egy kívülálló bármit mond, más farkával veri a csalánt. Én se akarok a lovasok vagy a kertészek egyesületi életébe beleszólni, ők se szóljanak bele a miénkbe.

László!

Ez olyan Gebés volt...! Lassan váltania kéne...!

Nem szép, s nem igazán követendő a kirekesztő magatartás. Legyen hiteles, legyen meggyőző és "térítsen" meg bennünket...!

Vagy netán a szakma-politika egyedül a "megváltók" privilégiuma leend...?

A hasonlata nem igazán "kompetens", az ön fizikai állapotában a focis hasonlat meglehetősen inadekvát, noha ezt önön senki nem óhajtotta számon kérni...A javaslatom: efféle hasonlatokat ne használjon, mert az önt ismerők nem lesznek képesek a mimikai izmaiknak parancsolni, hiába éreznek együtt önnel, s hiába szeretnék elkerülni, hogy szájuk sarka mosolyra húzódjon...

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Gőzölgő
« Válasz #346 Dátum: 2014. Február 27. 18:53 »
varjú!
Szeretem ha a kérdésedben benne van a válasz is. Igaz nem kérdeztem.
De talán mert kérdés nélkül is tudod a választ, azért kéne egy hátast dobnom?
Idézet
Te hány éve méhészkedsz Atyám, és hány éve vagy OMME tag.

(csak mielőtt visszakérdeznél, én közel negyven éve, és ebből majd 30 főállásban, valamint legalább 20 éve egyesületi tag)

Vajon ez mire hatalmaz fel téged? Vajon ezzel mit szerettél volna bizonyítani, vagy demonstrálni?
Csak egyet felejtettél el. Azt miszerint egy ember egy szavazat. Minden tag ugyanannyira számít az OMME-ban legyen az 20 éves tagság, és akár 1 hónapos. Vagy te nem így látod??
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Gőzölgő
« Válasz #347 Dátum: 2014. Február 27. 19:07 »
Vajon ez mire hatalmaz fel téged?

Látod én is szeretem, ha megérted mire céloztam.
Éppen erre, hogy ez semmi különösre nem jogosít engem, de eképpen téged sem jogosít arra a pár éves tagságod, hogy Arisztaiosznak, meg tiltsd, hogy véleményt formáljon egy egyesület életéről, ami jelen állás szerint  ráadásul közhasznú is.
Láttál-e már karón varjút?

Re:Gőzölgő
« Válasz #348 Dátum: 2014. Február 27. 20:09 »
Kár, kár ,hogy személyeket vontok be a vitába miközben az egyesületi működés mögé bújtok.
Ha az egyesületi működésről akartok beszélni de ne legyen belőle személyeskedés.
Szeretném a ti véleményeteket is meghallgatni például az új újság alapítási körülményeiről, a kft-ről, az ügyvezető kinevezéséről,  az EB működéséről a közhasznúság feladására irányult tervezetről vagy akár a rendkívüli küldöttgyűlés nem összehívásáról is.
Köszönettel:

Üdv. jani bátya

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Gőzölgő
« Válasz #349 Dátum: 2014. Február 27. 20:09 »
varjú!
Nem szeretném hinni, hogy a korodnak tudható be az amit most írtál. Lehet hogy csak a front okozza a problémát, és reggelre kialszod.
Nem tudom hogy hogy írjam le, de én nem tiltottam meg senkinek, hogy véleményt formáljon az egyesület életéről.
Arra viszont téged is kérlek, hogy értő olvasással, ha kell akkor lassan olvasva, hogy meg  értsd, hogy aki nem tagja az egyesületnek, annak nincs beleszólása annak belügyeibe. Szerintem ezt még 20éves OMME tagsággal is meg lehet érteni. Az egyesület nyílt üléseire be sem jöhet, mert csak az egyesületi tagok számára nyílt.  Az pedig hogy közhasznú, szerintem nem azt jelenti, hogy mindenki bele szólhat a működésébe. Maximum csak annyit jelenthet, hogy az adója 1% utalhatja a megadott számlaszámra. És ennyi! Az ingyen újságot is csak tagdíj ellenében kaphatja meg. Javíts ki ha nem így van.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Gőzölgő
« Válasz #350 Dátum: 2014. Február 27. 20:38 »
Nem így van. ;)
Az egyesület nyílt (te írtad így, mégsem nem érzed az ellentmondást, azzal amit állítasz?) miért ne mehetne be? Különben hogyan ismerhetné meg az egyesület munkáját, hogy eldönthesse, esetleg óhajt-e belépni.
Beleszólni meg ha akarna sem tudna az egyesület életébe, ettől ugyan nem kell félni (nincs szavazati joga) de véleménye ettől még lehet (van is).

Jani bátya! Te itt is félreértettél valamit. Nem személyeskedett senki.
Szerintem.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 27. 21:27 írta varjú »
Láttál-e már karón varjút?

Re:Gőzölgő
« Válasz #351 Dátum: 2014. Február 27. 20:45 »
Na én mára felhagyok a "népbutítással".  :) Akit esetleg mélyebben érdekel a másik topicban pedzegetett téma,annak belinkelek egy kis olvasnivalót. Persze ezen kívül is sok anyag van róla a neten. Természetesen ez nem kötelező,meg nem is kapcsolódik szorosan a témához,de ha már érdekérvényesíteni  szeretnénk,akkor hasznos lehet... ;)
http://hdteam.hu/aktualis/mit-erdemes-tudni-az-asszertiv-kommunikaciorol/
http://www.hrportal.hu/hr/konfliktuskezeles-asszertiv-kommunikacioval-20080818.html
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Gőzölgő
« Válasz #352 Dátum: 2014. Február 27. 21:19 »
! Az ingyen újságot is csak tagdíj ellenében kaphatja meg. Javíts ki ha nem így van.

Kijavítanám...

Önnek ingyen, nekem térítés fejében.

A lap árának átutalása ellenében gyakran előbb megkapom a lapot, mint azok, akik tagdíjuk fejében jogosultak rá.

Röndös helyen megböcsülik a kuncsaftot...

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Gőzölgő
« Válasz #353 Dátum: 2014. Február 27. 22:15 »
varjú!
Reméltem az olvasás menni fog. Lehet ment is, de nem értetted amit olvastál.
Megvilágítanám a gondolatmenetedet: Bemész a boltba, és azt mondod, hogy meg akarod kóstolni a zsemlét, mert ha ízlik akkor megveszed.
Kb ezt értettem, akkor amikor azt írtad :
Idézet
miért ne mehetne be? Különben hogyan ismerhetné meg az egyesület munkáját, hogy eldönthesse, esetleg óhajt-e belépni.
Szerintem mutasd meg magad az orvosodnak  8)
Vagy hagyd az okfejtést másra, te meg vonulj az ágyba. ;)
Jó éjt.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Gőzölgő
« Válasz #354 Dátum: 2014. Február 27. 22:26 »
Attilát kérdezem!
Atyának lehet ilyen módon gúnyolódni? Miközben egy abszolút ide nem illő bugyuta hasonlatot hoz, aminek semmi köze az általa idézett mondathoz.

Jut eszembe: arra még mindig nem válaszoltál Atya, te mióta vagy OMME tag és mióta méhészkedsz? (csak kíváncsiság)
Láttál-e már karón varjút?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #355 Dátum: 2014. Február 27. 23:06 »
Varjú!
Neked milyen válasz tetszene arra, hogy "mennyi ideje méhészkedsz?"

Áttérve arra, hogy ki miben kompetens, és arra, hogy mennyire kompetens Arisztaiosz a méhészek belügyeiben egy történelmi hasonlattal élek. A megélt magyarországi szocializmus attól szenvedett (sőt lehet, hogy ezért is bukott meg), mert valami tök idegen eszme nevében olyan emberek beleszólhattak egy-egy közösség belső ügyeibe, akik nem voltak részei az adott közösségnek. Vagyis ők kényelmesen más farkával verték a csalánt, ugyanakkor nem figyeltek arra, hogy a közösség energiáinak jelentős része a teljesen inkompetens személyekkel fordítódott és a káros hatásuk kivédésére.

Nekem méhészként is, biológusként is közvetlenül kézzel fogható egzisztenciális kockázatot jelent bármilyen álláspontot képviselni a méhészet területén, de Arisztaiosz közvetlen egzisztenciális kockázat nélkül, pontosabban fogalmazva teljességgel felelősség nélkül játszadozhat a szavakkal és akár súlyos kárt is okozhat. Miután kedvére kibeszélte magát, szépen kimegy a fóliasátraiba és vidáman kertészkedik. Itt a fórumon az a célunk, hogy kompetens módon beszélgessünk közös ügyeinkről. Mi a szakmai demokratizmus hívei vagyunk.

A demokrácia nem az Arisztaiosz féle pletykákról szól, merthogy amit tesz nem több, mint pletykálás, hanem a kompetens személyek egyenrangú vitájáról és szükség esetén döntéshozataláról is.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #356 Dátum: 2014. Február 27. 23:11 »
Varjú!

Akkor is mernél itt provokálni, ha tudnák a kilétedet akikkel szórakozol?

Szerinted az egyesület munkáját csak úgy lehet megismerni ha belép oda valaki?

Olyan méhészekkel szemtelenkedsz, akik felfedik kilétüket? Milyen jogon mártod bele magadat mások munkájába rosszindulatú megjegyzésekkel? Tegyél le valamit az asztalra, és akkor lesz jogod másokat pellengérezni, ha különb vagy náluk. Senki vagy Te. Ugató szélhámos. Vagytok néhányan, akik a kerítésen keresztül piszkálgatják a házőrzőt, aztán ha rátok szól a gazda, akkor elszaladtok, vagy a jogaitokat bizonygatjátok. Ilyen semmitérő emberekre nincs szüksége a méhészek táborának. Beleugattok a szakmába és kötekedtek. Neked még neved sincs. Egy senki vagy.
Talán Atya nem régóta méhészkedik, de akkora marhaságokat (szakmai is) biztosan nem irkál ide mint Te. Téged meggyőzni sem tudtak arról, hogy nem gyűjtenek a méhek 4-6c léghőmérsékleten. Miért nem olvasol? Miért nem végzel el egy méhész tanfolyamot. Hitelesebb lennél, ha legalább az alapvető ismeretekkel rendelkeznél. Írásaidat olvasva a gyakorlott és tanult méhészek kinevetnek téged. Szélhámoskodni jársz ide, semmi másért. Neked sincs itt helyed, de ez nem az én dolgom. Hamarosan innét is el fognak vándorolni a tagok, mert semmitérő magukat méhésznek nevező, -vagy még annak sem- okoskák rombolnak és bomlasztanak. Te is csak egy troll vagy.

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Gőzölgő
« Válasz #357 Dátum: 2014. Február 27. 23:32 »
Varjú!
Szerinted az egyesület munkáját csak úgy lehet megismerni ha belép oda valaki?

Nono! Nem látsz az idegtől koma. Ilyet hol írtam?

Ez a ki fedi fel a kilétét és ki nem, ez itt egy vicc. Nekem jössz ezzel?
Előttem már egy pár nicknek felhánytorgathattad volna ezt úgy érzem. Ezért vagyok senki?
Akkor soroljam, hogy szerinted ki még itt a senki?( a teljesség igénye nélkül: tyúkocska, kiskakas, jóbarát, batka manó,stb) Hagyjuk ezt szerintem!

Ha én azt látom a saját szememmel, hogy 6 fokos léghőmérsékleten (megjegyzem napsütésben) 700 méterre eljárnak a méhek mogyoró virágporért, akkor sajnos nem mondhatok mást, ha ennek bárki állítja az ellenkezőjét, akkor sem.
Azt mondják te nagy tudású méhész vagy. Ebben csak az a furcsa nekem, hogy mégis másnak kellett felhívnia a figyelmedet mi a teendő, ha mérgezés gyanúja van a méhészetedben.Igaz régen volt amikor az első méhésztanfolyamot végeztem, de ez már akkor is egy alapvetés volt.

Végül: remélem a te hozzászólásod is hasonló elbírálás alá esik, mint bárki másé ilyen esetben, és a moderálása is megtörténik!

Üdvözlettel: a higgadt Varjú

Láttál-e már karón varjút?

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Gőzölgő
« Válasz #358 Dátum: 2014. Február 27. 23:41 »
Varjú!
Neked milyen válasz tetszene arra, hogy "mennyi ideje méhészkedsz?"

Ezt nem értem. Hogy-hogy milyen? Ami igaz.

Egzisztenciális kockázat?
Igen épp ez a baj veled talán. Neked egzisztenciális kérdés is ez az egész. Arisztaiosz épp azért látja objektívebben a történéseket, mert az ő egzisztenciája semmilyen formában nem függ az itteni történésektől. Ettől még láthatja jól. Sőt épp ezért jobban.
Láttál-e már karón varjút?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #359 Dátum: 2014. Február 27. 23:58 »
Varjú!

Te nem érzed a felelősség és a felelőtlenség között a különbséget. Erről valószínűleg nem tehetsz, valószínűleg így születtél. Vannak ilyen emberek. Ez egy születési rendellenesség nálad. De sajnos, ha ezt nem érzed, akkor a demokratizmus elvét is csak ugatod, mint kutya a holdat. Tudomásul vettem. Nem is próbálok veled ennek részleteiről beszélgetni, mert vak embernek hiába beszélek a zöld szín árnyalatairól.

Az objektivitás bizonyos szintjéhez, a szakmai objektivitáshoz nélkülözhetetlen a kompetencia és a tapasztalat, esetünkben a méhész tapasztalata. Arisztaiosz ezzel sem rendelkezik.

Pszichológusok szerint a gyereknevelésben sokkal körültekintőbben döntenek és több stratégiai szempontot vesznek figyelmembe azok az emberek, aki maguk is gyereket nevelnek, mint azok akik vagy előtte vagy utána vannak a gyereknevelés feladatának. Ez igaz minden kompetenciát igénylő döntéshozatalra, így a méhészetre is. Következésképpen Arisztaiosznak semmi helye ott, ahol szakmapolitikai kérdéseket vitatnak meg.


Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.