Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1662884 megtekintés
Re:Gőzölgő
« Válasz #330 Dátum: 2014. Február 19. 17:38 »
Arisztaiosz !  Á há . Szóval te vagy a mikulásnak öltözött emberke. Látod, látod hülyíted az embert .  Most már ideje van hogy normálisan viselkedj . Ha már itt vagy a méhészek között próbálj segíteni, hiszen a tudásod meg van. A  méhekre neked , illetve a növényeidnek is nagy szűksége van , nem ? Meg kéne komolyodni  Mikulás . Miért jó az neked ,hogy mindenki gúnyol  és beszól.  Ha ezt élvezed , akkor Bocsánat!  Üdv.  Antal
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 19. 19:38 írta Nagyernyei Attila »

Re:Gőzölgő
« Válasz #331 Dátum: 2014. Február 20. 00:51 »
Kedves Ántál!

Óvakodnék felhívni figyelmét, hogy ez a Klub, kedves Ántál nem egy hánytál, mi ide felszabadítani járunk...(bocs az idétlen asszociációs "szójátékért", a nemes tartalmat és szándékot természetesen nem a puritán burkolata kell, hogy minősítse)

Ha ön úgy véli, meg kéne komolyodnom, akkor segítsen ebbéli szándékomban: mutasson utat, vegye ön is komolyra a farbát, mielőtt a fórumközönség szája szögletébe rendszeresen mosolyt varázsol. Higgye el, a Teremtő számomra nem csak az irónia adományát adta meg, én akkor is sorba álltam, mikor az öniróniát mérték ki. Ha az irónia helyébe a "kritikát" helyettesíti, a szituáció ugyanaz, mindkettőnél kértem ezekből is a Mennyei Atyától. Ha igénye támadna önnek is felvérteznie magát eme adományokkal, keressen inkább privátban, kímélve a tárhelyet, s a fórumközönség mimikai izmait.

Ennek értelmében most megpróbálom egy kicsit szeretni önt, s ha gondolja, együtt is elmondhatunk egy fohászt egymás üdvéért és megvilágosodásáért...

Tisztelettel: A 

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Gőzölgő
« Válasz #332 Dátum: 2014. Február 20. 18:49 »
Az oroszok a spájzban...  ;D
Láttál-e már karón varjút?

Re:Gőzölgő
« Válasz #333 Dátum: 2014. Február 20. 20:08 »
Szia  A ! Hogy mosolyt csalok az emberek arcára, az jó. Egy kis jó kedv nem árt. Szeretném ha segítenél !  A gyűmőlcs fákra tudnál mondani  pár méh kimélő vegyszert ? El is mondom mire kell a nevűk . Gondoltam csinálok egy tájékoztatot amin felhívnám a falumbeliek figyelmét. Ha már permeteznek akkor milyen  vegyszert célszerű használniuk . Se nekik, se a méheimnek ne legyen káruk. Megírom, és ki tenném a hírdető táblára,talán használna . Tudnál  segíteni ? Űdv .  Antal

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Gőzölgő
« Válasz #334 Dátum: 2014. Február 22. 20:48 »
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Gőzölgő
« Válasz #335 Dátum: 2014. Február 23. 10:54 »
Sziasztok !  Régen foglalkoztat egy kérdés .  Mit  jelent hogy profi méhész ? Ő nem híbázik sose ?  Sok méhcsaládot jelent , vagy nem akarok a zsebében turkálni senkinek , de tőbb pénzt jelent ? Ő második, vagy hányadik generáciot jelent ? Vagy az egész igy egyűttvéve ? Űdv.  Antal

Re:Gőzölgő
« Válasz #336 Dátum: 2014. Február 23. 11:49 »
Szia Antal!
A profi megfogalmazás azt jelenti, hogy legalább 150 méhcsaláddal rendelkezik az illető.
Ez egy általános kifejezés, mert már találkoztam 460 családos amatőrrel is. Marhaságok sorozatát hajtotta végre méhészetében. Amikor pedig segítségemet ajánlottam, technológiájának fejlesztéséhez, ellenségnek kiáltott ki.
Nekem van egy szekszárdi barátom. 30 éve ismerem, 45-50 méhcsaláddal méhészkedik. Ismeri a szakmánk minden csínját-bínját, óriási eredményei vannak! Anyanevelés, a vándorlások időzítése, a legnagyobb teljesítmény kihozatala egy méhcsaládból, a kisujjában van. 15 éve nem volt téli vesztesége!!!!!!!!
Számomra ő az igazi profi! A 150 család lehet bár kinek, ha az esze gyerekre vall!
Nagyernyei Attila

Re:Gőzölgő
« Válasz #337 Dátum: 2014. Február 23. 12:59 »
Szia  Attila ! Igen Attila ez zavart engem is . Ott volt a hatalmas méh család és ....  Akkor vetődőt fel bennem a  kérdés. Mindig lehet tanulni valami újjat, de aki nemfogadja meg az már nagy baj. Lehetőségeim szerint én is probálom jól csinálni. A telelésen van mit tanúlni ,de szerintem a megoldás az meg van. Azért kérdezek. Idén jőttem rá, hogy a méhek nem állatok, ha érted mire gondolok. Kőszőnőm a válaszodat .  Űdv.  Antal

Re:Gőzölgő
« Válasz #338 Dátum: 2014. Február 26. 17:12 »
Nem lehetne valahogy megoldani,hogy friss regisztrációval egy ideig ne lehessen új témát nyitni?Kicsit stresszel már ez a spam áradat.
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #339 Dátum: 2014. Február 26. 18:01 »
A regisztrációt admin jóváhagyáshoz kell kötni, hogy robotok ne léphessenek be.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #340 Dátum: 2014. Február 26. 18:20 »
Sziasztok!
Az Adninunk már orvosolta a problémát!
Sajnos vannak akik ezzel szórakoznak, hogy támadják a honlap működését.
A regisztrációt egyelőre nem kívánjuk nehezíteni, majd jobban figyelünk!
Üdv. mindenkinek!
Nagyernyei Attila

Re:Gőzölgő
« Válasz #341 Dátum: 2014. Február 27. 07:26 »
Kedves Akárki!

E hozzászólás helyéről (Hír-les) két alkalommal távolította el a hozzászólásomat a nélkül, hogy az eltávolítást indokolta volna. Első esetben a hacker-spam-támadás takarításának egyszerű folyományaként értékeltem az üzenet eliminálódását, belátva, hogy ahol gyalulnak, a forgács is hullik.
Ez a teóriám az újbóli törlés következtében megdőlt, teret adva annak a vélelmemnek, hogy "az itt minden hozzászólásnak helye van" paradigma úgy látszik váltásra került.

Nincs is ezzel kapcsolatban kifogásom, ha a törlés indoklása rávilágít az üzenet azon részére, mely a Klub számára vállalhatatlan.

Kedves Akárki! Kérném, indokolja a döntését a törléssel kapcsolatban, mert annak híján az a szörnyű benyomásom támad, hogy egyszerűen a személyes ellenszenv vagy bosszú motiválja a cenzúrázót, s nem a hiteles, minden véleménynek helyet adó tájékoztatás a Klub  prioritása, hanem a törlő személy személyes ambícióinak, motivációinak egyszerű szócsöve, s amely vélemény azokkal nem egybevágó, azt nemes egyszerűséggel nem cáfolja, hanem lesöpri a klub oldalairól. A Klub "praeambulumával" ez nehezen egyeztethető össze...

Mivel dühös ugyan nem vagyok, de az esetet jelzés értékűnek vélem, itt is "elgőzölgöm"...

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #342 Dátum: 2014. Február 27. 14:27 »
Javasolom, hogy ezen a fórumon csak az lehessen tag, aki maga is méhész.

Mi a fenének kotyog bele bárki kívülálló a méhészet szakmapolitikájába. Egy kívülálló bármit mond, más farkával veri a csalánt. Én se akarok a lovasok vagy a kertészek egyesületi életébe beleszólni, ők se szóljanak bele a miénkbe.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #343 Dátum: 2014. Február 27. 15:15 »
Milyen bizonyíték kell ahhoz, hogy tag lehessen valaki?
Magamról mondhatom, hogy méhész vagyok?
Méhész bizonyítvány esetleg?
Méhész ismerős ajánlása, aki már igazolta magát mint méhész?
OMME tagsági díj befizetését igazoló nyugta?

Azt gondolom, elég kicsinyességre vall ez a javaslat.
Vagy inkább az érvek elleni tehetetlenségre utal?
Majd eldönti mindenki saját magában!

További szép napot!

Szabó József



*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #344 Dátum: 2014. Február 27. 16:07 »
Köszönöm, hogy megszólaltál. Nem mondhatja egy méhész se, hogy ő csak méhészkedik és a felelősséget meg viselje a szomszéd. Ha meg van felelőssége, akkor legyenek már jogai is. Tudnál te úgy levest főzni, hogy mindenki belekotyogna, mit és mikor csinálj? Ugye nem? Arisztaiosz inkompetensen belekotyog mindenbe. Ha kertészként csak a méhlegelő ügyekben adna tanácsot, akkor soha senki nem szólna rá.

A méhésznek van kompetenciája a saját ügyeiben elsődlegesen. A méhészek közös ügyeiben is elsődlegesen a méhészeknek van kompetenciája. Aki kívülálló naz foci hasonlattal élve, elfogadhatja a szolgáltatásokat, nézheti a meccset, de nem kompetens a belügyekben. A szurkolók is csak a B középben üvöltözhetnek, de be se tehetik a lábukat az öltözőbe, amikor az edző és a csapatkapitány megbeszéli a csapattal és a stábbal a teendőket.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.