Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1662785 megtekintés
Re:Gőzölgő
« Válasz #2520 Dátum: 2017. Március 13. 07:36 »
Aki nem járt soha a méhészetemben, soha nem látta méheimet a vándorhelyeken, semmit nem tud az eredményeimről, hogy veszi a bátorságot, hogy bármit is kijelentsen, minősítsen, hazugnak nevezzen?
Ehhez kell a nagy arc.
Valaki a vágyait fogalmazza meg írásaiban, én a valóságot tárom elétek, amit teljes mellszélességgel vállalok.
Tudom van amikor ez fájdalmas.
A Zöldön Zsíros méhésztárs moderátornak igen találó a mottója.
"Mérőszám? A tele hordók!"
A többi csak rizsa.
Ez dönti el, ki milyen méhész.
Attól, hogy valakinek sok méhcsaládja van, még nem biztos, hogy olyan eredményes mint akik nem nyilatkoznak.
Ismerek egy hasonló nagyszájú, dicsekvő méhészt, aki akácpergetés után olyan széles mellel közlekedett, hogy a pocakján pattogtak a gombok.
Mindenkinek áradozott az eredményéről, addig amíg az egyik szerény, addig nem beszélő kollégát meg nem kérdezte.
Na te mit csavartál?
Emlékszem, éppen 12 kilóval többet!!!!!
Kínosan kezdett röhögni az eredmény hallatán.
Többször írtam, hogy szaktanácsadóként megadatott nekem, hogy sok méhészetben járhattam, főként Tolna és Baranya megyében.
El tudom magam helyezni a méhésztársak között.
Ezek mind szavahihető komoly szakemberek akiknél megfordultam, és sok kaptárukba bele is kukkantottam.
Veszem a bátorságot, hogy erről is írjak nektek.
Az viszont még nálam is bátrabb, aki sosem látta a méheimet, és erről írogat naphosszat.
Nagyernyei Attila

*

kas62

  • ***
  • 146
Re:Gőzölgő
« Válasz #2521 Dátum: 2017. Március 13. 09:33 »
"Mérőszám? A tele hordók!"
"A többi csak rizsa.
Ez dönti el, ki milyen méhész."

Amikor sok a tele hordó az évjárat rossz és még ki is derül,hogy mivel van tele,na igazán az minősíti a méhészt!

Ráadásul még segítséggel el is van hallgatva.

Re:Gőzölgő
« Válasz #2522 Dátum: 2017. Március 13. 09:53 »
Kas62 nem tudom mire gondolsz.
Tegnap az OV-n nagyon sokat beszéltek erről.
A pancsolóművészeknek hamarosan befellegzik.
Az OMME olyan stratégiát dolgoz ki, hogy szankciók lesznek, ha valakinek úgy telnek a hordói, hogy nem a méhek szorgos munkája van mögötte.
Mint tudjátok sok mindennel nem értettem egyet Dr.Cserényi Péterrel, és a méz minőségi mutatókban is másként gondolom mint ő, de ebben kurvára igaza van.
Nem engedhetjük meg, hogy hamisítványok kiszorítsák a termelői mézeket akár a hazai, akár az európai piacról.
Amikor azt írtam, hogy "Mérőszám? A tele hordók!", a tisztességes méhészekre és a szaktudásukra gondolok.
A mézhamisítás más kategória.
Nagyernyei Attila

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #2523 Dátum: 2017. Március 13. 10:08 »
"Mérőszám? A tele hordók!"
"A többi csak rizsa.
Ez dönti el, ki milyen méhész."

Amikor sok a tele hordó az évjárat rossz és még ki is derül,hogy mivel van tele,na igazán az minősíti a méhészt!

Ráadásul még segítséggel el is van hallgatva.

Én még is csak Részben Buchinger Gyuri bácsival értek egyet meg az aranydiplomás méhész kollégámmal.

Gyuri bácsi: Egy arasznyi üzlet többet ér, mint a marha sok munka.

Fekete G: nem sokat kell pergetni és sokat dolgozni, hanem keveset , mert azzal kevés a munka, és jól eladni.

Én: A kapzsiságnak nincs határa.....

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #2524 Dátum: 2017. Március 13. 17:34 »
Gyuri bácsi az arasznyi üzletet mindíg megtolta jó sok munkával. Ezért is voltak nem mindennapi eredményei. Olyanok, amit legtöbbször el is titkolt, mert rengetegen tartották elérhetetlennek. Vivaldi! Te szerintem soha nem értél nyomába.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #2525 Dátum: 2017. Március 13. 18:52 »
Én meg téged toldanálak már meg egy villanyéllel........ Ideje lenne valakinek.

Mert te a nyomába értél? Ha jól tudom nem is pergetsz már évek óta semmit. Egy rendes omme vezetés már régen ....... volna, de ezeknek ehhez sincs tehetségük.....
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 13. 19:29 írta Bicska »

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Gőzölgő
« Válasz #2526 Dátum: 2017. Március 13. 19:33 »
Vivaldi!

Esküszöm, kezdelek megkedvelni! :) Csak arra vigyázz, hogy ne ragadtasd el magad túlságosan! Használd szép magyar nyelvünk adottságait! ;)

Üdv: Bicska
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Gőzölgő
« Válasz #2527 Dátum: 2017. Március 13. 19:53 »
Vivaldi az az ember, akit érdemes személyesen megismerni! Egy nagyon jóindulatú személy!

Re:Gőzölgő
« Válasz #2528 Dátum: 2017. Március 13. 20:17 »
Hát nem egy hiszti kriszti :D.

De azért Gyuri bácsi eredményei nem természetfölöttiek, jó feltételek mellett jó családokkal, intenziv vándorlásal elérhető.
Üdv:robi

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #2529 Dátum: 2017. Március 13. 20:46 »
Vivaldi:
Idézet
Én meg téged toldanálak már meg egy villanyéllel........ Ideje lenne valakinek.

Mert te a nyomába értél? Ha jól tudom nem is pergetsz már évek óta semmit. Egy rendes omme vezetés már régen ....... volna, de ezeknek ehhez sincs tehetségük.....
Megdicsértem Buchingert, de neked nem tetszik és fenyegetőzöl.
Normális vagy te? Te aztán tényleg merérdemelnéd a villanyelét, de a szívlapátot is.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #2530 Dátum: 2017. Március 13. 20:57 »
Gyuri bácsi az arasznyi üzletet mindíg megtolta jó sok munkával. Ezért is voltak nem mindennapi eredményei. Olyanok, amit legtöbbször el is titkolt, mert rengetegen tartották elérhetetlennek. Vivaldi! Te szerintem soha nem értél nyomába.

 Te nem Buchingert dicséred, te engem ócsárolsz.  Mondjad már te őstulok, hogy hogy a fenébe jutott eszedbe a Buchinger mondásáról, hogy én mennyit pergetek? Buchinger a 24 keretes 2 anyás fekvőt a csúcsra járatta. Ezt én mindeg elmondom. Ám akkoriban más volt az éghajlat és más volt a méhlegelő.

Amúgy meg álljunk már ki egyszer egy párbajra, felőllem szívlapáttal is lehet. Legalább helyre tenném vele az agyad. Biztos lesz közönség, még fogadnak is rá.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #2531 Dátum: 2017. Március 13. 21:05 »
Idézet
Te nem Buchingert dicséred, te engem ócsárolsz.
Tettél is érte.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #2532 Dátum: 2017. Március 13. 21:10 »
Ide figyelj. Mintha nem én kötöttem volna beléd az előbb sem. Amit beírtam, nem hozzád szólt, nem neked szólt. Néven nem említettelek. Én nem vagyok az omme tehetetlen és impotens vezetősége. Ha belém akarsz kötni rosszul jársz.

Re:Gőzölgő
« Válasz #2533 Dátum: 2017. Március 13. 21:28 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 00:35 írta kivancsi111 »

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Gőzölgő
« Válasz #2534 Dátum: 2017. Március 13. 21:40 »
 ;D ;D ;D ;D

Ha már erre van gusztusod Jenő, készíttes video-t!!! A hangfelvételt nagyon könnyű hamisítani! ;) Meg aztán a képi anyag látványosabb...

Üdv: Bicska
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"