Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1657579 megtekintés
Re:Gőzölgő
« Válasz #2505 Dátum: 2017. Március 12. 09:54 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 00:37 írta kivancsi111 »

Re:Gőzölgő
« Válasz #2506 Dátum: 2017. Március 12. 10:13 »
111.
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 00:37 írta kivancsi111 »

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Gőzölgő
« Válasz #2507 Dátum: 2017. Március 12. 10:18 »
Aludtam egyet én is az olasottakra....

Amit hozzáfűznék:

-Ősszel errefelé kegyetlenül sok volt a darázs. Nekem két telephelyen vannak a méhek (Szekszárd két vége) A házam mellettin novemberig harcoltak a méhek a darazsakkal. Nem lódarázs, padlásdarázs.
Kiváló barátom Illés Sanyi nagyon panaszkodott ősszel, hogy szétszúrják a kezét méhészkedés közben a DARAZSAK. Ettől még a méhei átteleltek.. Tény, ami tény, volt darázs invázió Szekszárdon és környékén.
Úgyhogy azon nem kellene humorizálni, hogy kihez, hogyan járnak be a kaptárba a darazsak...

-Serkentés: Kiváló barátom (és én is) több, mint egy hete serkentünk. Nem etetünk, serkentünk(!), zacsiban. Etetni nem kell, mert rengeteg a méz. Viszont, nyílott a mogyoró, most nyílnak a Sió parton a füzek (ez nekünk röpkörzeten belül van), és nyílik az árvacsalán.
Az idő szinte minden délután alkalmas a méheknek a repülésre. Jön is be szépen a virágpor. Az adagról annyit, hogy 2-3 napra teszünk be fél-egy liter HÍG szirupot. Esküszöm, ha repcére összeomlanak, megírom itt. Ha Sanyié összeomlik, azt meg hallani fogjátok, mert akkor nem tudja megnevelni a sok-sok anyát, amit MÁR megrendeltek tőle.

-Elhiszem, hogy úgy gondoljátok, kedves személyeskedők, hogy Attila (Nagyernyei Attila) a Bross Péter földi helytartója (Illés Sanyi meg egyenesen a sátáné), és ha őt idegesítitek, akkor Brosson ütöttetek egyet.. Ezt ti tudjátok.
Remélem, hogy Attila mosolyogva írja a válaszokat nektek. Nos mit is mondhatnék? Akkor veregessétek egymás vállát Bufla úrral! Neki aztán vannak eredményei!!!! Nála repkedett már a harkály ki-be a konténerből.

Tudom! Megint nem voltam elegáns, nem ilyen kell legyen szerintetek egy moderátor... Vegyétek úgy, hogy ez a véleményem, mint fórumozónak.

Üdv: Bicska
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 12. 10:23 írta Bicska »
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Gőzölgő
« Válasz #2508 Dátum: 2017. Március 12. 11:09 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 00:36 írta kivancsi111 »

Re:Gőzölgő
« Válasz #2509 Dátum: 2017. Március 12. 11:28 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 00:36 írta kivancsi111 »

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Gőzölgő
« Válasz #2510 Dátum: 2017. Március 12. 12:49 »
Jenő!  ;D ;D ;D ;D

Én az elmúlt pár napról, vagy akár a mai napról írtam. A Balatonnál hideg van? :)
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Gőzölgő
« Válasz #2511 Dátum: 2017. Március 12. 13:31 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 00:36 írta kivancsi111 »

Re:Gőzölgő
« Válasz #2512 Dátum: 2017. Március 12. 17:35 »
Néhány gondolat röviden,mert a téma egy része idejemúlt foglalkozni nincs értelme vele legfeljebb a következményeivel,de vitatkozni rajta teljesen értelmetlen.Szekszárd környékén valóban hihetetlen sok darázs volt,a konténerek sarkaiban,előtetők alatt folyamatosan építették fészkeiket,nem győztük leszedni.Az ország szinte minden pontjáról szavahihető,reális gondolkodású kollégáktól kapott tájékoztatás alapján elmondható,hogy dicsekvésre nincs ok. Akiknek veszteség nélkül vagy kis veszteséggel átteleltek,azoknak is többszöröse munkát bele kell fektetni,hogy az állomány minél nagyobb arányban termelőképes legyen,a drasztikus pusztulásokról ne beszéljünk.Mindenki nagyon vegyes állományokról beszél,állományon belül hatalmas szórásokkal.Amikor telefonban 30-40 éve méhészkedő, idős méhész a könnyeivel küszködve mondja,hogy az állomány 60-70%-a elment,akkor mi van azzal akinek még a tapasztalata is hiányzik?Tavalyi év:ATKA,NOSEMA,TÖMÉNYTELEN NÖVÉNYVÉDŐSZER,ATKAÍRTÓK KÁROS HATÁSAI,DARÁZSINVÁZIÓ.Melyik az a  család, amelyik ezt károsodás nélkül kibírja?Bár a korábbi írásokból kiindulva vannak olyan országrészek,melyek ezek szerint ez alól mentesültek.Korai serkentés!Nincs rá szükség?Akkor hogyan csináljunk ápr. közepére rajzás határán álló családokat dajkáknak álcázáshoz?AMENNYIBEN MEGVOLT A TISZTULÁS SEMMI BAJUK NEM LESZ A HÍG SZIRUPTÓL!Ez az év a méhészkedés,a sok méhészkedés éve.Szerintem most különösen egy nagy verseny indult,hogy mekkora arányban tudnak a méhésztársak termelő állományt összehozni.Akik most nem tesznek semmit ott ez nem fog menni,de nyilván vannak kivételek,mint olvashattuk.Itt is azt oktatják a tanulóknak a helyi bizonyítványosztóban,hogy nem kell serkenteti,"ugyanoda ér a család" címszóval.Valóban ugyanoda az akácerdőbe és ugyanakkor,de hogyan?Sok erőt,egészséget a méhésztársaknak ehhez a példátlan felkészülésre a termelésre!

           Illés Sándor

Re:Gőzölgő
« Válasz #2513 Dátum: 2017. Március 12. 18:48 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 00:36 írta kivancsi111 »

Re:Gőzölgő
« Válasz #2514 Dátum: 2017. Március 12. 19:51 »
A figyelmed lanyhulni látszik amikor ezt írod:
"Tehát a február 28-án ilyet ajánlani nem szabad. kb 16. után szabad csak megkezdeni, az előrejelzés szerint. Északon még akkor sem. Borsodi haverom egyszer hozott bimbós mogyorót, nálunk pedig már elvirágzott akkor."
És én melyik megyékről írtam?
Ezekről:
"Csak a tudatlanok néznek ilyen bambán, de fél Baranya és Tolna megye hete óta etet."
Ne keverjük be a valótlanságokat!
A méhészkedést nem a naptárhoz, hanem az időjáráshoz kell igazítani.
2013-ban szabadott serkenteni március 16-án?
Nálam éppen mínusz 5 fok, és 60 centis hó volt.
Egyébként az etetés rovatban már válaszoltam.
A darazsak nem a főszezonban károsítanak leginkább!!!!!
Ki írt ilyent Jenő?
Éppen Te bombáztál azzal, hogy Karácsonykor nehogy már repüljenek a darazsak.
Tehát akkor garázdálkodnak igazán, ha a méhmozgás már megszűnik.
Ez a szemtelen, agresszív rovar 9 fok alatt is simán repül, amikor a méhek már dermedt állapotban vannak!
Ez az igazi gond és ekkor lehetnek neked akár milyen bomba családjaid.
A darazsak úgy járnak ki-be mintha haza mennének.
Gyere ide felénk, hozz egy pár szép méhcsaládot ősszel, beállítunk egy Web kamerát, és megnézzük Kivancsi111 méhei, hogy küzdenek 8-9 fokban a darazsakkal.
Sehogy!
Mondom Jenő, veled az a gond, hogy másokat hülyének nézel.
Kicsit lazíts, mert ezt az oldalt szakemberek is olvassák.
Nagyernyei Attila

Re:Gőzölgő
« Válasz #2515 Dátum: 2017. Március 12. 20:01 »
Kiváncsi111 lehet úgy gondolta, hogy karácsonykor még a darazsak sem rosszalkodnak, mert csak a szeretet ünnepe... :D

Re:Gőzölgő
« Válasz #2516 Dátum: 2017. Március 12. 21:28 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 00:35 írta kivancsi111 »

Re:Gőzölgő
« Válasz #2517 Dátum: 2017. Március 12. 21:34 »
Jenő!
Befejeztem.
Mivel nem jártál még a méheimnél, sem akkor sem soha, nekem ne mond, hogy hazudok!
Üdv:
Nagyernyei Attila

Re:Gőzölgő
« Válasz #2518 Dátum: 2017. Március 12. 21:41 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 00:35 írta kivancsi111 »

Re:Gőzölgő
« Válasz #2519 Dátum: 2017. Március 12. 22:19 »
Volt darázs bőven nálam is, szokatlanul sok, fejbe is nyomott rendesen egy kettő. De ősz végére eltűntek, a méheimet nem b@szogatták egyáltalán, igazából ez meg sem fordult a fejemben.
Amit láttam egy kettőt később az már itthon volt. Ami idegesitett az a katica volt, mindenfelé volt az ifában >:(, február elején szembe néztek velem, na mondom átteleltek a k...anyjukat.
Jó hirem van ha már szóba került, mostanra megdöglöttek, ki lettek seperve a fülkéből is, és február elején éltek és mászkáltak, hogy közbe mi lett velük nem tudom, nem értek hozzá.
Üdv:robi