Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1657407 megtekintés
Re:Gőzölgő
« Válasz #285 Dátum: 2014. Február 15. 18:48 »
Igazad van Tóth Zoltán,undorító amit "művelten" művel !!!

Re:Gőzölgő
« Válasz #286 Dátum: 2014. Február 15. 21:13 »
Kérem szíveskedjetek Arisztaiosz beírásait többször és többször figyelmesen  elolvasni. Csak remélem, hogy sikerül megérteni.

Re:Gőzölgő
« Válasz #287 Dátum: 2014. Február 15. 21:49 »
gond..!

Neked lehet tartogat némi újdonságot Ariszta.. írása, de bírd rá a mamát az olvasgatásra nekem konkrétan felfordul tőle a gyomrom.  :-X

Olvashatsz tőle eleget a zöldfórumon.

Puszi a mamának! ;)
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 15. 21:53 írta Tóth Zoltán »

Re:Gőzölgő
« Válasz #288 Dátum: 2014. Február 16. 08:03 »
Kérem szíveskedjetek Arisztaiosz beírásait többször és többször figyelmesen  elolvasni. Csak remélem, hogy sikerül megérteni.
Kedves Fórumtársak!

A legegyszerűbb, hogy ne válaszoljunk semmire, amit Arisztaiosz ír. Még a nevét se írjuk ki. Legyen csak "A". A. eltereli a figyelmünket mindenféle fontos dologról.

Javasolom, hogy hozzunk létre egy "A. elmélkedései" topicot. És minden olyan bejegyzést, ami jelentősen eltér a topic megnevezésétől, pl. egy oldalon keresztül elemzi egy fórumozótárs helyesírási hibáit, stb. pakoljon át egy moderátor oda.  OTT aztán lehet olvasgatni sokszor, nagyon sokszor, nagyon nagyon sokszor annak, akit érdekli...

CSIP CSIP nem látjuk, hogy A. nem akar mást, csak azt, hogy elvegye az élét a fórumnak, és vele foglalkozzanak?

Eltereli a fontos dolgokról a figyelmet.

Másik ötlet, hogy legyen egy személyesködők klubbja, és oda lehetne átszórni azon bejegyzéseket, amelyek nem a tárgyról szólnak, és nem is építik a közösséget.

CSIP CSIP, a magot is tisztán szeretem!

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Gőzölgő
« Válasz #289 Dátum: 2014. Február 16. 08:33 »
gond..!

Neked lehet tartogat némi újdonságot Ariszta.. írása, de bírd rá a mamát az olvasgatásra nekem konkrétan felfordul tőle a gyomrom.  :-X

Olvashatsz tőle eleget a zöldfórumon.

Puszi a mamának! ;)

No de Zoltán!
A te Kedves, Jó, Édes Mamádat sem emlegette itt senki (legalábbis nyíltan ;))  te miért hozod fel a másét.
Eddig már tényleg nem kéne elmennünk!
Szerintem!
Láttál-e már karón varjút?

Re:Gőzölgő
« Válasz #290 Dátum: 2014. Február 16. 08:46 »
És igy szakad szét minden, nekem tetszik, neked nem, és vannak akik nem szólnak. Úgy gondolom, nem múszály minden írásra reagálni. De ha nagyon bántó, és sértő, akkor már igen. Nem védeni akarom, de sokszor mi is irunk egymásnak bántó mondatokat. Vagy nem ? De felvetnék én is valamit. Ezen a forúmon majdnem mindenki ismeri a másikat személyesen, én nem. Vagy találhatunk más ellentétet a másikban. Megyek a másik topicba,nem a mondani valomér, hanem a hibák /helyes írás/ -ért.  Űdv. Antal.

Re:Gőzölgő
« Válasz #291 Dátum: 2014. Február 16. 09:25 »
Varjú !

Miért én kiét emlegettem?

"Neked lehet tartogat némi újdonságot Ariszta.. írása, de bírd rá a mamát az olvasgatásra nekem konkrétan felfordul tőle a gyomrom. "

Éppen te emlegeted az enyémet, legyen már egy kis eszed!

Amennyiben te ezt így értelmezed az egyedül téged minősít! :-[
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 16. 09:31 írta Tóth Zoltán »

Re:Gőzölgő
« Válasz #292 Dátum: 2014. Február 16. 10:37 »
Tisztelt Arisztaiosz!
Mit is írhatnék erre?Lassan már mindenféle marketingtől kezd megtelni a hócipőm.Túlzott idealizmusom miatt egyre jobban elszomorít a jelenlegi helyzet.Már dühös se vagyok,inkább szomorú,ha lenne búsongó topic,valószínűleg ott tölteném az időm nagy részét.Először a fejekben kellene rendet tenni,akkor talán lehetnének pozitív változások.
Ambivalens érzésekkel olvasgatom pengeváltásaikat,néha nagyon jól szórakozok a "szájkaratén",máskor viszont bosszant,mert ez nem vezet sehova.
Előre láthatóan nem lesz túl jó évünk,gond így is lesz bőven,nem túl szerencsés,hogy még az érdekképviselet zűrjeivel is foglalkozni kell.
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Gőzölgő
« Válasz #293 Dátum: 2014. Február 16. 10:57 »
Mások írásaiban is előfordul a személyeskedés, ez nem csak Arisztaiosznál érhető tetten. Ha Arisztaiosznál elítéljük, akkor másoknál is, akár magunknál is így kell tenni.
Az ellentétes véleménye miatt hiba lenne kizárni a fórumról. Így gondolom.
Szerintem az nyer a vitában, aki megőrzi a tárgyilagosságot, és tényeket sorakoztat fel az állításai mögé. Adott esetben az sem baj, ha tévedünk, és ennek belátása után azt elismerjük. Attól senki nem lesz kevesebb, és még a vitapartner közérzetét is javítottuk.
Arisztaiosz esetében, és általánosságban is fontosnak tartom, hogy mit kezdünk az ellentétes véleménnyel. Attól, hogy nem azt mondja, amit én igaznak gondolok, még tartalmazhat értékes információkat egy állítás.
Arisztaiosz szakmai írásai rendkívül értékesek. Szerintem egy embert egészében kell nézni, és az a kívánatos, hogy mindenki hozzáadja azt egy közösséghez, amiben ő a legjobb. (Személy szerint én értékelem a humorát... ;))
Ezt a fórumot is a szakmai információkért olvasom (olvasnám...), sajnos abból kevés van.
Az alapgondolat ami itt kidomborodik (OMME vezetés kritikája) szerintem kevés lesz a fórum hosszú távú működtetéséhez. Sokáig fogyasztva "sovány ez az eledel".
Előbbi mondataimmal nem kívánok állást foglalni abban, ami esetleg bíróságra tartozik.
Egy vezetői munkának vannak pozitív, és negatív hozadékai. Mindent el kell követni azért, hogy a "sarat" belsőleg tisztítsuk ki. Ha sehogy nem megy, és jogorvoslatot kíván az ügy, akkor véleményem szerint jobb, ha nem tálalunk ki a közvélemény felé, hanem a bíróság végzi a dolgát.
Rendkívül sajnálatosnak tartom, hogy egy közösség belügyeit nyilvánosság előtt tárgyaljuk ki. Megértem azt, amit Nagyernyei Attila mond, hogy nem akartak tárgyalóasztalhoz ülni..., de azt gondolom, így se jó.
Egy vezetésnek talán akkor kezdődik el a bukása, amikor nem figyel a körülötte lévő fajsúlyos emberek véleményére. (Természetesen nem mindenkiére...)
Amit N. Attila mondott, hogy kamerák előtt lesznek az ülések..., szerintem szükségtelen. Nem minden tartozik a közvéleményre, és a "népet" nem is érdekli minden apró részlet. Így nem lehet vezetni. Működjenek a dolgok, ez a lényeg. Nem attól lesz jó egy vezetés, hogy minden információt megoszt a közösséggel. Természetesen a szabályokat be kell tartani.
Köszönöm, hogy meghallgattatok.
Üdvözlettel: Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 16. 11:11 írta ata67 »

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Gőzölgő
« Válasz #294 Dátum: 2014. Február 16. 11:27 »
gond..!

Neked lehet tartogat némi újdonságot Ariszta.. írása, de bírd rá a mamát az olvasgatásra nekem konkrétan felfordul tőle a gyomrom.  :-X

Olvashatsz tőle eleget a zöldfórumon.

Puszi a mamának! ;)

Akkor itt milyen mamára gondoltál?
Láttál-e már karón varjút?

Re:Gőzölgő
« Válasz #295 Dátum: 2014. Február 16. 14:43 »
Arisztaiosz még nincs törölve?

Engem a zöldfórumról 1 óra 11 perc alatt ennek töredékéért nem csak moderáltak hanem véglegesen ki is zártak.

Nekem és úgy látom már sokan másoknak is elegük van ömlengő semmitmondó élvezkedő írásaiból, s főleg annak tartalomhiányától.

Szívesen megválaszolgatnék neki nap mint nap csak ugye átlátok rajta.

Neki(k) pontosan ez a céljuk, unalmassá tenni ezt a fórumot.

Még néhány nap és elfogynak az olvasók amennyiben ez így megy tovább.

Senki sem kíváncsi egy ilyen ömlengésre értelmetlen szóf...-ra.

Küldjétek el a "vén töketlent"  :D csak árt mindennek,  mindenkinek.

Koncentráljunk a munkára és a feladatokra!

Brávó!

Ennél precízebb "arcképet" az öreg Buonarotti sem igen festhetett volna önről...

Azért szeretném megemlíteni, hogy elfogadom: a felszabadító harcnak lehet egyik fegyvere a hazugság is, hiszen deklaráltan a "szakma-politika" népszerűsítése céljából jött létre ez a Klub, így ide túlnyomó részt "politikusok" járnak. Igazat mondó politikus pedig oly ritka, mint a fehér holló (ezért javaslom megbecsülni és megtartani itt Varjú kollégát - aki közeli rokona a kuriózum-számba menő hollónak-, mert ritka kincset kaptak személyében, egy bölcs öreg, "fehér varjút").
Ha viszont "jó politikusként" hazudni óhajt, akkor tegye azt úgy, hogy a sánta kutya ne verjen önre 50-et  100 méteren... Nem törölték felhasználóként, a (sem)Ez(sem)Az nick élő felhasználóként szerepel a Méhész Fórumon. Erről bárki meggyőződhet, csak át kell lépnie oda. A kitiltás-törlés módszeréről kérdezze Geddekast, őt már több nickje alapján is törölték a regisztrált felhasználók sorából. Ezen esetben az internetes neve feketével jelenik meg, s az elérhetőségeit, profiljának adatait sem szerepeltetik a hozzászólásai kapcsán. Ezt persze csak a sokat hozzászólókkal teszik, a gyorsan kiszelektálódott felhasználókat egyszerűen mindenestől törlik. Vivaldi már más eset, őt e névvel felhasználóként soha nem törölték, csupán rövidebb-hosszabb ideig "parkoltatták", mely idő alatt volt ideje a szabályzatot tanulmányozni. Azt a szabályzatot, melyet, mint felhasználói "szerződést" gondolom ön is tanulmányozott, mielőtt regisztrált volna oda, s mivel a regisztrációnak alapfeltétele a Szabályzat ismerete és elfogadása, feltehetően regisztrációjakor nyilatkozott is a Szabályzat elfogadásáról. Akkor meg nem értem, milyen erkölcsi alapról nyikog, ha a szándékos provokációját a moderátorok a "hozzászólás törlése" szankcióval sújtották. Ők csak érvényt szereztek a szabályzatban foglaltaknak. Nem mondhatja, hogy ezzel nem volt tisztában, hiszen regisztrált oda és elfogadta a szabályzatot. Furcsa mentalitás az öné, először elmegy "prostituáltnak", aztán meg azon borong, hogy a strichelése láttán "leprostizzák".  Az (internetes) "gondolatnyilvánítás alapjoga-Szabályzat-szerződés" kérdéskörről egyszer beszélgettünk Atyával is a "ződön", gondolom, ön is olvashatta, ha nem, szívesen átidézem, de véleményem szerint fölösleges, a klubtagok nagyrészt a Méhész Fórumon is regisztráltak vagy gyakorta olvasgatnak, így azt a beszélgetést ott is elolvashatják. Önnek is melegen ajánlom...
A hozzászólása további részéről inkább nem lamentálnék fölöslegesen, egyrészt belátva, hogy a felszabadító harcukhoz kénytelenek önmagukat és egymást is rendszeresen hergelni, mert a folyamatos "erekció" fenntartása rendkívül nehéz lehet. Ha úgy látja, hogy az "erekciójuk" fenntartásához a határozott ellenségkép megrajzolása elengedhetetlen, akkor azt is képes vagyok belátni, hogy az ügyeletes ellenség személyét valakiben, jelen esetben bennem szükséges felfedeznie. Lelke rajta, ha ön úgy véli, hogy bennem találta fel ezt az önhergeléshez elengedhetetlen alakot, legyen az ön kedve szerint.
Kirekesztő, megsemmisíteni szándékozó indulatát már kevésbé értem, hiszen emlékeim szerint ezt a klubot éppen a kirekesztés ellen óhajtották létrehozni, eképpen e szándékai vagy tudathasadásos állapotára utalnak, vagy már a "preambulum" is hazudott. Nem hiszem, hogy a kirekesztés, a szegregáció, a karaktergyilkosság és a megsemmisítés szándéka és gyakorlata hitelesebbé tenné önt, önöket, gyanítom, sokan inkább elgondolkodnak azon a jelenségen, hogy egy "tökös" surmó egyetlen "érve", hogy nem szükséges itt érvekkel élni, elég, ha a "vén töketlent" elhajtják innen. Szerencsére az ilyen érvrendszer arra a legjobb, hogy felnyissa többek szemét: ha ilyen az ideológus, ilyen lehet az ideológia is. Hozzászólása nem engem semmisített meg, mindössze kiállította saját magáról a bizonyítványt és segített meggyőzni azokat, akiknek eddig kétségei lehettek jelleme, mentalitása és kvalitásai tekintetében. Köszönöm önnek, sok energiámat megspórolta...

Üdv: A

Re:Gőzölgő
« Válasz #296 Dátum: 2014. Február 16. 15:09 »
Ariszta apónak kerek egy nap szükségeltetett hogy képes legyen válaszolni.

Amit írt most is valótlanságra alapította, cáfolja törlésemet a hozzászólók részéről


"Véglegesen kitiltottak erről a fórumról.

További információért lépj kapcsolatba a fórum adminisztátorával.

Kitiltás oka: moderálás, moderátorok nem megengedhető bírálata

A kitiltás felhasználónév alapján történt.
" meheszforum.hu

Ariszta!

Belépni nem tudok tehát töröltek mint felhasználót.

Én az igazat írom, te pedig süketelsz az agyrémeidről.

Már csak akkor tudsz kijönni a hazugságból, ha visszaállíttatod a regisztrációm a meheszforum.hu-n. :o

A "vén töketlen"-re várható volt, hogy nem állod meg szó nélkül.  :D. Vén tökéletlent szerettem volna írni, valahogyan így sikerült de mivel bevallottad korábban ezen problémáid amit már mindenki tud így rólad, gondoltam neked már úgyis mindegy.

Te beszélsz jellemről, mentalitásról, kvalitásról csak így jellemtelen névtelen senkiként sértegeted itt a hozzászólókat ha nem engem akkor másokat.

Egyetlen egyszer is gondoltál már arra miképp lehetne a méhek számára elviselhetőbbé tenni környezetünket.

Amennyiben igen ezeket az írásokat várom tőled!

Amennyiben nem, kérlek tarts meg magadnak a véleményedet.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 16. 15:33 írta Tóth Zoltán »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #297 Dátum: 2014. Február 16. 18:17 »
Arisztaiosz és Tomipapa!

Két név, két test, egy lélek. De! Hogy cifrább legyen a történet, Arisztaiosz néven be szokott lépni Tomipapa is. Nincs szó skizofréniáról. Tudatosan történik így.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #298 Dátum: 2014. Február 16. 18:56 »
.....
Túlzott idealizmusom miatt egyre jobban elszomorít a jelenlegi helyzet.Már dühös se vagyok,inkább szomorú,ha lenne búsongó topic,valószínűleg ott tölteném az időm nagy részét.Először a fejekben kellene rendet tenni,akkor talán lehetnének pozitív változások.
Ambivalens érzésekkel olvasgatom pengeváltásaikat,néha nagyon jól szórakozok a "szájkaratén",máskor viszont bosszant,mert ez nem vezet sehova.

Kedves Lindzzy!

Látja, ön is képes ambivalens érzéseket generálni még az olyan vén töketlenben is, amilyen én vagyok. Örülök annak, ha kedvét leli egyik-másik írásomban, szomorúan konstatálom, ha bosszantom velük. Az arányokat nem firtatom, azt önmagában kell kialakítania, mindenesetre biztató, ha nem csak negatívak a velem kapcsolatos emóciói.
Azt is be kell vallanom, hogy megmelengette a szívem tájékát, annyira kedves és szerethető volt még így, a tél végi depresszió állapotában is. Ne csodálkozzon, ha aggasztja, elkedvetleníti sok dolog, nemükből eredően a nők sokkal empatikusabbak képesek lenni, hiszen ők a "befogadók", a "megtartók", s gyakran ők az aggódóbbak is. Viszont ők azok, akik képesek egyszerre több fontos dologra koncentrálni, és szerencsére ők azok, akik a békeidőkben és a "háborúk" idején is adják a hátországot, a folyamatosságot, a gondoskodást.
Ne adja hát át magát túlzottan a borongásnak, hiszen párjának, családjának, környezetének és barátainak szüksége van pozitív kisugárzására, azt meg depisen nem lehet sugározni...

Aztán lehet, hogy nem is olyan borús az a helyzet, lehet, hogy idén sikerül jobban teljesítenünk, mint tavaly, talán a tavasz is kedvezőbben alakul, szép, aranysárga mozaikot festenek a repcetáblák a tájba, illattól terhes akácerdeink ontják a nektárt, nem lesz aszály, aratáskor nem lesz özönvíz, folyóink a medrükben folynak, gazdagon mézel a selyemkóró, a napraforgó és a Solidago.  Ropogós héjú és ruganyosan lágy bélű új kenyeret szegünk, mosolygós, szüreti illatokban gazdag, hosszú és melengetően szép lesz a vénasszonyok nyara, gazdagon csordul a must a présekből, tüzes bort csordít a vincellér a poharakba, aranyszínűre pirul a kemencében a lúd, a sertés tenyér-vastag szalonnával, kerek sonkákkal, hétrőfös kolbászokkal fizet a tengeriért, s ami a legfontosabb, teli mézeshordókra licitálnak a vásárlók advent idején... Természetesen zárszalagos OMME mézesüvegben pakolhatunk ki a karácsonyi vásárokon, ahol mézes pálinkákkal űzhetjük el a torokkaparást, párálló forralt boros poharakon melengethetjük életre a pénzszámolásban megdermedt ujjainkat...

Bizton elkerül minden embert és jószágot a kórság, igaz szívvel fogadhatjuk a Kisdedet, hálatelt szívvel mondhatunk köszönetet hálaadáskor, megtisztult lélekkel járulhatunk Húsvétkor a templomba, áldást kérve a foszlós kalácsra, az olvadó sonkára, mosolygós, pingált tojásokra, a flaska tüzes borra.

Elégedetten szemlélhetjük gyermekeink, unokáink számának gyarapodását, anyagi, lelki és szellemi gazdagodását, ülhetünk szép keresztelőket, lakodalmakat és foghatjuk a kezét szeretteinknek, ha békés elmenőben búcsúzkodnak tőlünk, s megbékélt torokon emlékezhetünk rájuk.

Akkorra már nem kell aggódnunk az érdekképviselet miatt sem, nyugodtan konstatálhatjuk, hogy a becsületes, törődő ügyvivői testület demokratikus úton, békés körülmények között szolgálhatja a méhészek nyugodt, elégedett, konfliktusmentes társadalmát.

Így legyen!. Látja, ha ezt mind megadja az Úr, nincs miért borongania, aggódnia, nem lesz mit féltenie. Különben is, az Ön korában hagyja a felszabadító harcot a zord férfiakra, s ha megtérnek a győztes csatákból, kösse be a sebeiket. Ön még nagyon fiatal, de talán hallott arról az időszakról, amikor a fiatalok békésen ültek a Dam lépcsőin, s a gitáros énekesek azt dalolták: "Szeretkezz, ne háborúzz!"... Pedig akkor is volt, lett volna miért aggódniuk, mégis fontosabbnak tartották a szerelmet, mint a hatalomért folytatott kakaskodást. Ön se háborúzzon... Szeressen helyette... Ha elűzi a negatív emóciókat, könnyebb lesz meghallania a megnyugtató, biztató belső hangokat, megtalálni minden apróságban az örömét, a belső békéjét. Tényleg így legyen!



*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Gőzölgő
« Válasz #299 Dátum: 2014. Február 16. 20:19 »
Arisztaiosz!

Tetszik az írásod, de biztosíts kérlek arról, hogy nem ettél meg, holmiféle gombákat az erdőből. Én úgy gondolom, hogy nem vagy te öreg, csak talán töketlen.
Olvasva ezt a szösszenetet, melyben sikerült fölborítanod, a jókívánságokkal teli vödrödet, már - már a valódi mondanivalónak szinte nyoma veszik. Mindennek ellenére én rátaláltam, még ha furmányos módon ketté szelted vele a gondolatmenetet, mely valójában az OMME mostani, "régi" vezetésről szól.

"ha békés elmenőben búcsúzkodnak tőlünk, s megbékélt torokon emlékezhetünk rájuk.
Akkorra már nem kell aggódnunk az érdekképviselet miatt sem, nyugodtan konstatálhatjuk, hogy a becsületes, törődő ügyvivői testület demokratikus úton, békés körülmények között szolgálhatja a méhészek nyugodt, elégedett, konfliktusmentes társadalmát.
"
"Így legyen!"

Ide most beteszek egy tapsot. TAPS

Úgy gondolom, ezen sorok olvasása után, kijelenthetem, hogy Te egy nagy tanácsadó vagy!
Te mindentudó, látó.
Kérdéssel fordulok hozzád, mert úgy gondolom, hogy kíváncsiságom szomjúságát csak Te olthatod.
Az MMOE éves, rendes közgyűlésével kapcsolatban tudnád kíváncsiságomat enyhíteni, ha hűen beszámolnál az ott elhangzottakkal, és történtekkel kapcsolatban.
Én úgy hallottam, hogy valaki kihúzta a gyufát, mert csúnyán viselkedett.
Neked mi erről a véleményed?

« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 16. 20:47 írta atya »
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.