Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1661919 megtekintés
Re:Gőzölgő
« Válasz #225 Dátum: 2014. Február 02. 16:00 »
Szerettem volna meg menteni,de muszáj volt lerombolni. Sok gyerek volt a háznál ,és féltek tőlük. De ha már itt vannak az Olaszoknál a csapdát jó lesz ha nagyobbra készítjük, hogy bele férjenek jó sokan.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 02. 16:09 írta Nagyernyei Attila »

Re:Gőzölgő
« Válasz #226 Dátum: 2014. Február 02. 16:03 »
Még szerencse hogy ő is szereti a sört. A természetes ellensége elég rosszul teszi a dolgát, ha a Bordeaux-i kikötőbe  konténerben érkező néhány példány így el tudott szaporodni. Mi méhészek leszünk a természetes ellensége, ha ide tolja a pofáját. Irtását könnyíti, hogy gömb alakú fészket épít, mérete elérheti a 80 cm-es átmérőt.  Ez könnyen észrevehető és megsemmisíthető. Faodúba üregekbe ritkán fészkel.

Re:Gőzölgő
« Válasz #227 Dátum: 2014. Február 02. 16:48 »
Tudunk róla, nem örülünk neki, de ha csak ennyi lenne az összes gondunk igazán boldogok lehetnénk.

Nem fogjuk menekülőre fogni sem a méhesben, sem az érdekérvényesítésben e miatt.

Nem fogjuk csendben várni a halált, de lepkehálózással sem fogjuk tölteni az időnket.

Doktor Úr is leírta egyelőre feromoncsapda segítségével nagy valószínűséggel urai leszünk a helyzetnek.

Vegyétek észre a szándékot ha nagy a gáz, dobj be egy bulvárhírt. :-[
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 02. 17:03 írta Tóth Zoltán »

Re:Gőzölgő
« Válasz #228 Dátum: 2014. Február 02. 17:03 »
Akkor kedves Zoltán, mondhatnál valami kőzelebbit a most idei évre beharangozott méheket érintő problémáról. /egészségűgy/ . Nem mi találtuk ki, úgy mond búlvár hirt. Már megbocsás csak találgatunk. Vagy nem erre gondoltál, hanem valami másra?  Űdv. Antal

Re:Gőzölgő
« Válasz #229 Dátum: 2014. Február 02. 17:04 »
Antal!

Kérlek ne vegyél már mindig mindent magadra.

Belekezdtünk alapvető fontosságú kérdések megtárgyalásába, elértük a rendkívüli közgyűlés összehívásának kezdeményezését.

Pattanásig feszült a helyzet, és ebben a helyzetben bedob néhány ellenérdekelt olyan témákat melyeket már egy évvel ezelőtt is lázasan el lehetett volna kezdeni az OMME-nak.

Persze itt a jó érzésű méhésztársak reagálnak is rá, higgyétek el hogy nem rátok gondoltam mint hírbedobókra.

Attól a téma még nagyon is aktuális de nekem mindig felmerül mit tett eddig  az OMME az adott üggyel kapcsolatban az elmúlt egy év alatt. 
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 02. 17:16 írta Tóth Zoltán »

Re:Gőzölgő
« Válasz #230 Dátum: 2014. Február 02. 17:23 »
Szerintem simán beszélgethetünk egyszerre több témáról is párhuzamosan.
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Gőzölgő
« Válasz #231 Dátum: 2014. Február 02. 17:25 »
Szerintem is, mert lehet hogy a megoldások itt születnék ,alulról
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 02. 17:41 írta Nagyernyei Attila »

Re:Gőzölgő
« Válasz #232 Dátum: 2014. Február 03. 21:44 »
 :)Sziasztok Misi mókus és társai szép műsort csináltak Szekszárdon,meg érdemelték volna a Kránic haverjával együtt hogy nyakon legyenek verve, hát ez van ez az én véleményem.

Re:Gőzölgő
« Válasz #233 Dátum: 2014. Február 03. 22:28 »
Sziasztok! Most értem haza a szekszárdi előadásról. Jó volt az előadás,  én kíváncsi lettem volna az előadónak feltett okos kérdésekre, és még jobban a válaszokra. Helyette primitív ordibálás lett a vége.! Fel szeretném hívni Nagyernyei Attila figyelmét arra, (ahogy egy piros hajú mamika ordibálta,) nehogy megírja a fórumon, (mert ez így DEMOKRATIKUS,éljen a cenzúra!) hogy Szekszárdon milyen ordibálás volt. Megjegyzem én nem csak egy külső szemlélődő vagyok, de látszik ki kivel van, és érdekes,  csak az egyik oldal szimpatizánsai ordibáltak. Óvodás színvonal. Miért kell pillanatok alatt lerombolni azt amit nehezen hosszú idő óta felépítettek?!!
"Misi mókus csapata" meg ordibálás nélkül kulturáltan ossza az észt!!!
Tojás

Re:Gőzölgő
« Válasz #234 Dátum: 2014. Február 04. 00:43 »
Sziasztok!
Nekem nagyon bejött Baldavári Laci előadása.
A hátsó sorokból szemléltem az eseményeket, feleségemmel csendben hallgattuk az előadót.
Sajnos a tegnap estéből nekem is az ordibálás hagyott mély nyomokat.
Az a vörös hajú nő akiről tojás írt, nagyon kedves volt ne bántsd őt!
Csak annyit mondott, hogy szemét ember vagyok! Nevetnem kell rajta.
Én más nőtől ezt várom, akkor legalább feleségem nem lesz féltékeny.
Különben most sem tudom mi baja. Az OMME-n belüli harc is megedzett, a hangadókkal nem foglalkozom.
Többet érnek az utána kapott biztató szavak. Aki információ hiányban szenved, hagyni kell magában elmélkedni.
Mindenki azt kérdezte miért hagytam ezt. Mit vitatkozzak olyannal aki elkönyvelt ellenségnek.
Volt aki úgy ordított, hogy belevörösödött! Ő az egyik hangadó, aki azt állítja, hogy szét akarjuk verni az egyesületet. Szerintem aki kiabál, többet árt közösségünknek mint aki szótlan.
Tegnap még hívott az OMME elnöke, ismét megtudtam tőle mennyit dolgozik értünk, én ismét közöltem vele,  hogy az ellenzéknek nem ez a baja velük. Kérdeztem az üveggyárról, mi a helyzet. Állítólag hétvégén korrekt tuti választ kapnak a megyei elnökök. Én mint akit soha nem hívnak sehova, de mindenhol ott vagyok, megyek és meghallgatom.
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 04. 06:52 írta Nagyernyei Attila »

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Gőzölgő
« Válasz #235 Dátum: 2014. Február 04. 11:51 »
:)Sziasztok Misi mókus és társai szép műsort csináltak Szekszárdon,meg érdemelték volna a Kránic haverjával együtt hogy nyakon legyenek verve, hát ez van ez az én véleményem.

Na most, én régebben itt felháborodott hozzászólásokat olvastam, hogy az "erős ember" fenyegetőzött a küldöttgyűlésen stb.

Most hol vannak ezek a hangok?
Ha itt hangzik el akkor rendben van?  Kár, nagy kár.
Ne járassuk már le magunkat mi sem ilyesmivel!


A Baldavári Lacival meg tényleg nem lenne semmi baj, csak ne lenne ennyi "pálfordulása" neki.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 04. 11:54 írta varjú »
Láttál-e már karón varjút?

Re:Gőzölgő
« Válasz #236 Dátum: 2014. Február 04. 12:17 »
Sajnos én nem vettem részt ezen a gyűlésen, pedig szándékomban volt.
A véleményem csak annyi, hogy nem feltétlenül annak van igaza aki a leghangosabban kiabál. Ha valaki felemeli a hangját a másokkal való beszélgetésben az általában azt jelenti, hogy elfogytak az érvei vagy a türelme a kommunikáció során.

Üdv. jani bátya
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 04. 13:51 írta jani bátya »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #237 Dátum: 2014. Február 04. 16:38 »
Gőzölgök egy kicsit a tegnap esti szekszárdi történet kapcsán.

Baldavári Laci kitett magáért. Gyakorlatban nagyon jól hasznosítható ismeretet adott át. Ráadásul kiváló vitapartner és nagyon sok vitatémát felvetett. Ezekből a vitákból sokat tanulhatnak a fiatalok. Szerettem volna ha a kaptártípus, etetés, felső takarás, anyanevelés témákat megvitathattuk volna.

Sajnos Hánmisi és 3 társa ezt a tanulási lehetőséget ellehetetlenítette önző és méltánytalan viselkedéssel. A tolnai méhészeknek okozott ezzel kárt és saját jó hírét is rontotta. Egy okos felvásárlónak akkora hitelvesztés egy ilye tobzódás, amivel saját magának okoz súlyos anyagi kárt. Ki fog vele ezután szóba állni?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #238 Dátum: 2014. Február 04. 19:19 »
Ebben nincsen igazad , mert üzletben nincsen barátság az ár dönt!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #239 Dátum: 2014. Február 04. 19:23 »
Ez nem igaz. Aki ilyet csinál, miért gondolod, hogy az üzletben tisztességes? Az üzletben az egyenes gerincre legalább annyira szükség van, mint az élet többi területén.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.