Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1657567 megtekintés
*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Gőzölgő
« Válasz #180 Dátum: 2014. Január 25. 19:08 »
Antal!
Nem voltam! Attól tartottam, hogy nem érek haza :D Ma voltam a méhesben és a kijárók takarítását végeztem el a fulladás elkerülése miatt.
Meg ha már ott voltam, gyorsan szemrevételeztem a családokat! Még nem "indultak" meg az anyák.
Remélem tájékoztatnak minket a Kaposvári eseményekről a többiek!
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Gőzölgő
« Válasz #181 Dátum: 2014. Január 25. 20:36 »
Zűmi! Voltam kint én is,bontottam egy-két kaptárt,ahol sok volt a méh hulla. Nem értem , mihelyt el érik a szotyit rögtön nozémásak lesznek. Ezt abból gondolom ,először a cukor szirup ,majd a szolidágo utána marad a szotyi  méz amit rajta hagytam de nem sokat. Amit most esznek. És miért csak egy-két családon mutatkozik ,A többin pedig nem. Egyforma erősen lettek be teleltetve, kaja bőven. Én arra gyanakszom,illetve aszt vettem észre amelyik a fészek alján, tartózkodik (család) azokkal van a baj. Nem sok sikerrel próbálkoztam ,fiók cserékkel ,nem jött be . Űdv:Antal
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 25. 20:40 írta Nagyernyei Attila »

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #182 Dátum: 2014. Január 25. 20:46 »
Konkrétan mit értesz fiók cserén? Én is szoktam fiókot cserélni. De betelelés előtt utoljára Augusztusban, amikor berendezem a kaptárt. fölülre kerülnek azok a keretek amikben a téli élelem lesz.

Re:Gőzölgő
« Válasz #183 Dátum: 2014. Január 25. 20:54 »
Szia vivaldi! ! Mind a két fiókban élelem,ahogy illik . Csak a méhek valami oknál fogva mindig alulra kőltőznek.

Re:Gőzölgő
« Válasz #184 Dátum: 2014. Január 26. 13:21 »
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Gőzölgő
« Válasz #185 Dátum: 2014. Január 26. 14:36 »
Köszönjük Linda!
Kellenek a hölgyek közénk!

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Gőzölgő
« Válasz #186 Dátum: 2014. Január 26. 14:52 »
Atya, hogy állsz a tankcsapdával? Gondoltam ezt a számot neked küldöm, mivel a teremtőhöz te állsz a legközelebb :D
http://www.youtube.com/watch?v=0G3OnxmiPUg
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Gőzölgő
« Válasz #187 Dátum: 2014. Január 26. 18:21 »
 ;)  Köszönöm.  :D
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Gőzölgő
« Válasz #188 Dátum: 2014. Január 26. 19:41 »
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Gőzölgő
« Válasz #189 Dátum: 2014. Január 26. 20:32 »
Szerintem hűen tükrözi, ezt, a mostani helyzetet. Ebben minden benne van!

http://www.youtube.com/watch?v=rnjv3qd2oaY
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Gőzölgő
« Válasz #190 Dátum: 2014. Január 27. 15:53 »
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Gőzölgő
« Válasz #191 Dátum: 2014. Január 29. 13:55 »
Én maximum a számítógép elől tudok felállni,de ahhoz most nincs kedvem.Tisztségem nincs,úgyhogy nincs miről lemondanom.Ha hiszed,ha nem.Megjegyzem könnyen utána tudsz járni.
Lényeg,a lényeg ma valahogy nincs hangulatom a szájkaratéhoz.Ha zsigerből elveted a másként gondolkodók véleményét,akkor csak annyiban különbözöl a jelenlegi döntéshozóktól,hogy mások a prioritásaid.Ennek nagyon nem örülök,mivel bíztam benne,hogy ez a csoport tényleg szóba akar állni a méhésztársadalom minél szélesebb rétegeivel. Különböző rétegekből,szakmákból jöttünk,ezért máshogy látjuk a világ dolgait.Ezzel nincs is gond,ettől kerek a világ.Egy dolog köt össze bennünket,(én legalábbis remélem,hogy az igen) a méhek szeretete. Nem kívánom elbagatellizálni a növényvédő szerek veszélyeit,mindössze arra szerettem volna rávilágítani,hogy azért ez a kép sokkal árnyaltabb,mint ahogy leírtad.Sokat dolgoztam modellekkel és azt tapasztaltam,hogy ha már az alaptevések nem tökéletesek,akkor az bizony nagyon félre tudja vinni a munkát.Építő jellegűnek szántam a kritikát,sajnálom,ha nem annak vetted.
https://www.youtube.com/watch?v=QvjaicTsU-8
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 29. 14:22 írta lindzzy »
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #192 Dátum: 2014. Január 29. 15:21 »
Mi a probléma? Egyik szebb dal, mint a másik. Mivel folytassuk? Hazám? Magyarország?
Ehhez mit szóltok:
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #193 Dátum: 2014. Január 29. 15:29 »
A Méhészeti Érdekérvényesítési Cselekvési Terv topicban Tóth Zoltánnal folytatott tegnap esti eszmecserénk utózöngéjeként fogalmazódott meg bennem az utóbbi pár gondolat.Csak már nem akarom ott megzavarni a gondosan előre elkészített tematikát,azért írtam ide.Viszont úgy tartottam korrektnek,hogy amennyiben "itt" aggályosnak tartok valamit,akkor kimondom,mint ahogy a vezetőség bizonyos cselekedeteivel kapcsolatban is megtettem ezt.
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Gőzölgő
« Válasz #194 Dátum: 2014. Január 29. 16:20 »
Mi a probléma? Egyik szebb dal, mint a másik. Mivel folytassuk? Hazám? Magyarország?
Ehhez mit szóltok:
Szerintem ez eddig a legjobb! Mindenkinek magára van bízva, hogy mit hallgat.  ;D
Én erre gondoltam:
Prognózis - Mindenki bolond
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye!