Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1657852 megtekintés
*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #990 Dátum: 2015. Október 01. 08:30 »
Végül is a kérdés az, elválasztja e valami a küldetéstudatot és a hatalom vágyat.
Van e határ?
 És hol van az? Meddig küldetés tudat, és mikor hatalomvágy.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #991 Dátum: 2015. Október 01. 10:03 »
Vivaldi!

A válasz a csatolmányban van.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #992 Dátum: 2015. Október 01. 10:29 »
Ebben igazad van. Talán tényleg küldetéstudat. Viszont talán még tényleg neked lesz bajod ebből. A méhészeket nem érdekli az egyesület, csak a lé.
 Más a boldogság forrása. Nézd meg, milyen örömteli hírek vannak! Micsoda jó világ lesz néhány hétig. Van támogatás, pénzecske. Majdnem mind, abból ami járna.  ;D
Aztán felőlem azt csinálsz amit akarsz, de széllel szemben...
Sok sikert!

Re:Gőzölgő
« Válasz #993 Dátum: 2015. Október 01. 11:54 »
 A méhészeket nem érdekli az egyesület, csak a lé.


Fején találtad a szöget ;D.
 
Üdv:robi

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #994 Dátum: 2015. Október 01. 14:05 »
Ez nem állítás, ha nem ez tény. / Nem tudjátok ki mondott még hasonlót, jóval előbb.?/
De. A kérdés az, hogy valóban ilyenek e a méhészek, vagy csak a szervezeti felépítés miatt, nevezetesen, hogy úgy se szólhatnak bele semmibe, azért ilyenek.
Sajnos, én se mernék rá tenni egy lukas húszfillérest sem, hogy a méhészek zöme más lenne. De, abban biztos vagyok, hogy lennének olyanok akik most legyintenek az egészre, ha megtehetnék véleményt nyilvánítanak, és ha más nem annak annyi lenne a haszna, hogy a vezetőség maga mögött tudhatná azokat akiket érdekel a dolog, mivel ők választanák meg.
 Most az elitek harca folyik a tagság feje fölött, és ebben a rendszerben a tagság ugyanúgy nem képes megvédeni a regnálló elnököt, mint ahogy nem képes leváltani sem, ha arra kerülne a sor. Az egész inkább egy dél-amerikai katonai juntára hajazik ahol az egyik csoport meg akarja dönteni a másik csoportot a nép részvétele és egyetértése nélkül.
 Mit tehetünk hát? Mást nem nagyon, nézünk mint a moziban.


*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #995 Dátum: 2015. Október 01. 14:25 »
Vivaldi!

A válasz a csatolmányban van.


Ki az az ellenzék? Egyesület, bt, zrt. vagy mi, vagy ki? Van egy névsor amiben szerepel az ellenzékiek neve? Ki tartja őket nyilván? Kik azok akivel tárgyalni kéne a vezetőségnek? A parlamenti pártokat még értem, ott x-meg y párt a kormányon a többi ellenzék, de itt?
 Akkor írhatsz és tárgyalhatsz az ellenzék nevében, ha azok téged megbíznak, és a megbízási a lapon minden név szerepel aláírással aki ellenzéknek mondja magát. Így az ellenzék csak olyan szürke szamár a ködben, meg Columbo felesége.
 Szeretnék látni már egy névsort amiben fel van sorolva a mai vezetőség ellenzéke, névvel. Azt tudom, hogy kb kik írogatnak a vezetőség ellen, de hát én is írogatok. Mégse írnám alá a nem létező listát, mivel legalább annyit bírálom  a szellem világban létező ellenzéket, mint a vezetőséget.
Te, Csuja László kinevezed saját magadat ellenzéki vezetőnek, mivel úgy tárgyalsz mintha valóban megbízott volna valaki. De ki is aki téged megbízott? Ki választott meg? És ha már ez kiderül, kiderül az is, hogy hányan vagytok.
Mert úgy, hogy te itten csak úgy felajánlod, hogy majd te aztán..... valami szellem harcosok nevében, mint a Gyűrűk urában. Mert ez nem így működik. Te barátom egy valami vagy, egy nem túlságosan nagy létszámú tag egyesület elnöke. De, nehogy már az a 27 ember vegye magának a jogot, és csak úgy tárgyalgasson egy olyan vezetőséggel ami legalább is papíron még mindig legalább a tagegyesületek 75%-át, és az Omme tagok 90%-át képviseli. Mint az elefánt meg a kisegér a hídon. Milyen jót dobogunk mi ketten.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 01. 14:39 írta Vivaldi »

Re:Gőzölgő
« Válasz #996 Dátum: 2015. Október 01. 14:33 »
Valódi egyesületi élet lehet hogy valahol van, de a mi kis városunkban nincs. A méhészek elmennek a gyűlésre, befizetik a befizetnivalót, korábban érkezők az imerősökkel beszélgetnek a folyosón, vége a gyűlésnek gyorsan haza mert elhűl az ebéd. Kb ennyi van, akit ismerünk, van akinek csak a neve ismerős , a többi meg biztos méhész különben nem lenne itt.
Ha valamit meg kell szavazni az meglesz, csak ne kelljen semmit elvállalni. Még szerencse hogy van néhány gyüzsögni szerető ember. Az elnököt is le kellene váltani, mert sok oka volna, de nincs más helyette. meg különben is félünk tőlle, a feltételezett hatalmától a kapcsolataitól, ami lehet hogy nem is létezett. Valami hasonló a valóság. Én ezt már vagy tíz éve meguntam nem is vagyok tag. Ha lenne egy internetes méhész egyesesület még el is gondolkodnék a tagságon, még virtuálisan is nagyobb lehetőségek, és több komunikáció áramlás lenne a tagok között.
Persze szoktam találkozni a méhész ismerőseimmel beszélgetünk, de tényleg fogalmuk sincs egyébként semmiről.

Re:Gőzölgő
« Válasz #997 Dátum: 2015. Október 01. 14:56 »
Vivaldi!

A válasz a csatolmányban van.

De, nehogy már az a 27 ember vegye magának a jogot, és csak úgy tárgyalgasson egy olyan vezetőséggel ami legalább is papíron még mindig legalább a tagegyesületek 75%-át, és az Omme tagok 90%-át képviseli. Mint az elefánt meg a kisegér a hídon. Milyen jót dobogunk mi ketten.

hogy mi van??? a vezetőség a tagok 100%-át és a tagegyesületek 100%-át képviseli! ha tényleg úgy van ahogy leírtad akkor az rohadt nagy probléma!
ha azt írod, hogy 75% és 90% bizalmát élvezi a vezetőség, az más!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #998 Dátum: 2015. Október 01. 15:19 »
Vivaldi!

Úgy látom el se olvastad a kérdésedre adott válaszomat, hisz nem arra reagáltál csak jön belőled a szó, mint szüreti gyerekből a hasmenés.

Légy már logikus. Azt mondod, hogy a tagságot nem érdekli az egyesületi élet. Aztán arról beszélsz, hogy elitek harca zajlik. Kösz a megtisztelő jelzőt még az IB nevében is.

Természetes, hogy a tagság nagy részét nem érdeklik a szakmapolitika kérdései. De van akiket igen. Te mondod, hogy ez kicsi létszám. Ebből a kis létszámból kerülnnek ki mindig a választott tisztségviselők. Ez akkor is így lenne, ha közvetlen választás lenne, akkor is, ha a jelenlegi küldöttgyűlési választás van, hiszen nagyon kevesen hajlandók országos feladatokkal foglalkozni.

A jelen vezetés a saját diktatórikus magatartásával szülte meg az ellenzéket. Ha Fáskerti, Cserényi duó nem lenne, mi nem léteznénk. Ez a két ember minden jobbító javaslatot eltipor. Ahogy az ő személyes meggyőződésük, hogy nem kell közhasznúság. Miért? Nem egyesületi közös érdek miatt. Viszont, ha már így gondolkodnak, akkor miért is vállalták az egyesületi tisztséget?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #999 Dátum: 2015. Október 01. 15:24 »
A választott tisztségviselőknek kutya kötelességük a tagság 100%-át képviselni, hiszen erre kaptak felhatalmazást.

Jelenleg az a baj, hogy nem ezt teszik. Ez adja jogosságát az ellenzéki tevékenységnek.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #1000 Dátum: 2015. Október 01. 15:33 »
Vivaldi! Többször emlegeted ezt a 27-et. Mi ez? A Csintó csárdában tényleg 27 vezető jött össze. Mögöttük kb 2700 tag lehet. Erre gondolsz?

Jelentem, nem titok a Gödöllői Méhészegyesület taglétszáma közel 200 fő. De volt Csintóba 500 fős és 40 fős csapattól is.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #1001 Dátum: 2015. Október 01. 20:22 »
Sziasztok!
Jelentem a Tolna Megyei Méhész Egyesület visszakapta közhasznú státusz besorolását!
Pedig később veszítettük el mint az OMME!
Az akkori egyesületei vezetők kaptak az OMME-ból egy kottát, és mi is simán elveszítettük a közhasznú egyesület besorolásunkat.
Azonnali első intézkedésem az volt, hogy ezt visszaszerezzük!
Aki nem tudja, hogy ez milyen előnyökkel jár, nem való egyesületi vezetőnek!
Az OMME elnöke jól tudta, hogy ez mivel jár.
Rá is játszott, hogy elveszítsük, pedig a küldöttek a közhasznúság mellett szavaztak!
Igen ám, de így könnyebb kijátszani az összeférhetetlenséget, és talán egy kicsit jobban titkolódzhatnak.
Na ezért vesztette el az OMME a közhasznúságát.
Egyszerű ez mint a faék, nem kell túlbonyolítani.
Javaslatom az, hogy ezeket a hozzászólásokat a szakmapolitikában folytassuk, mert odaillő téma.
Vagy mindenki gőzölög?
Nagyernyei Attila

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #1002 Dátum: 2015. Október 02. 07:34 »
A csatolmány utolsó bekezdése:
 " felajánlottuk, hogy részt veszünk az alapszabály kidolgozásában, és így lett volna esély a konszenzusra. Két héttel ezelőtt ilyen  javaslatot tett az E L L E N Z É K az omme elnök számára, viszont az intéző bizottság elutasította az együtt működést."
Jegyezte mindezt Geddekas, alias Csuja László.

 Na most az a kérdésem, hogy ez az ellenzék milyen szervezeti formában működik?
 Ki a vezetője vagy vezetői, tisztségviselői stb.
 Kik a tagjai?
 Mert Ugye az omme vezetője, és tisztségviselői meg vannak választva jegyzőkönyvileg, rendes összejövetel alkalmával, /általam ugyan sokat bírált szervezeti formában,/ de mégis csak törvényesen.
 Végül is az Omme vezetősége nem tárgyalhat csak úgy akár kivel. Akkor én is megyek "oszt tárgyalgassunk má egy kicsikét. Oszt majd én is teszek javaslatokat. Hú de jó lesz."
 Az ellenzék meg van e választva törvényesen, vagy csak úgy van magának néhány tagegyesület, szanaszét, akiknek tagjai feltehetően egyetértenek az elnökükkel? Ezért ellenzéknek nevezi magát.
 Vagy csak Csuja bácsi, mivel ők Pest megyeiek amúgy is közelebb áll a tűzhöz, úgy gondolja majd ő lesz a főnök, beadogat ilyen meg olyan petíciót, meg tárgyalgatna valami meghatározatlan szellem harcos ellenzék nevében.
 Na, erre kérnék választ.
 Mert ha van valóban valami törvényes keret, ami által az ellenzék behatárolható, és Csuja bácsit megválasztották elnöküknek, így ezek nevében bármi beterjeszthető, akkor ez jogos, nem szóltam semmit.
De, ha nem így van, dőreség lenne az omme vezetőségétől, hogy tárgyaljon velük. Én se tárgyalnék.

*

bükk

  • ***
  • 169
Re:Gőzölgő
« Válasz #1003 Dátum: 2015. Október 02. 09:25 »
Bükk!

A rosszindulatú baszogatást abbahagyhatod.
De ismersz már, hogy amilyen az "Adjon Isten", olyan a "Fogadj Isten". Tehát,  nem érdemled meg, hogy udvarias legyek veled, nem is leszek az.
1.
A rendszerváltás az ilyen gyáva és rosszindulatú kukacok miatt lett olyan amilyen te vagy.
2.
Nem állítottam, hogy minden mézben van méreg. De még az se kizárt, hogy abban az évben amikor írtam erről, akkor bizony lehet, hogy nagyon kevés helyen NEM volt vetve neonikotinoiddal csávázott napraforgó.
3.
Ha a növény neonikotinoiddal csávázott magból kelt, akkor nagy valószínűséggel a virágporban is volt neonikotinoid.
4.
Van jobb módszer is már, mint a zongorahúr. Egyszerűen megfelelő mozdulattal kell hozzányulni és akár eszköz nélkül is tökéletesen lehet boldogulni. De te leragadtál persze az általános iskola első osztályánál és még most is vonalkázott füzetben tudsz csak egyenes sorokat írni, mert a rosszindulat elönti az agyadat.

Csak nem felbosszantottam a demokrácia és a nyilvánosság "bajnokát" a véleménnyel?
Rólad szól az akkor más eset úgy tűnik.

1.
Szociológiai tanulmányok születtek arról,hogy akik nem voltak katonák forradalmi/háborús hősöknek képzelik be
magukat.Itthon ez különösen elterjedt,45 után hirtelen tele lettünk partizánokkal,legújabban meg rendszerváltókkal.

2.
Te bizony sok-sok mindent állítottál a neok.-al kapcsolatban csak nem igazolódtak be (pld.fagyasztott virágpor)  vagy nem jött be.Nagy a csend a beharangozott titkos szuper mintavételezéssel kapcsolatban is.
Sajnálatos módon a Greenpeace úgy tűnik inkább a dongókkal foglalkozik.
Nem válaszoltál:mit kellett volna tenni az általad neo.-val szennyezettnek titulált  napraforgó mézzel.Megenni vagy megsemmisíteni?

3.
Na erre nem válaszolok annyira "tudományos" szintű.

4.
A kasos,vagy ha úgy tetszik Top bar méhészkedés nekem szimpatikus( úgy 40 éve volt kasos méhcsaládom),
működőképes is olyan területeken ahol megfelelő méhlegelő van hozzá.
Magyarország döntő területe nem ilyen.A zöldön meglettél fogva folyamatosan etettél aztán ment a mángorló.
Jenő biztos emlékszik akkori művésznevedre amilyen elkövetted.


« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 02. 09:29 írta bükk »

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Gőzölgő
« Válasz #1004 Dátum: 2015. Október 02. 09:54 »
Vivaldi!

Mi lenne akkor, ha egyszer a szöveg tartalmával foglalkoznál, és nem azzal hogy ki mondta.
Tudom, most azt mondhatnád hogy az is számít.
Igen, igazad van. De ebből a szemszögből nézve, te is írsz, reagálsz, az itt megjelentekre úgy hogy egy egy megfogalmazásodban leírod azt, hogy hülyeségeket irkálsz.
Most akkor hogyan tovább?? ...... Mi, vagy ki számít?
Másik:
Nem tudom, hogy mit szeretnél ki kényszeríteni a kérdéseddel?
Soha senki nem "szakosodott" ellenzéknek lenni.
Ezt az e-fajta elégedetlenséget, maga az OMME vezetése generálta, generálja önmagának.
Ha figyeled a vezetés működését, magad is láthatod.
Senki, de senki nem ment neki a vezetésnek, csak azért mert nem tetszett a neve, vagy a haja, vagy a szeme színe! (Persze itt mindent ki lehet találni, "el lehet adni", mert vevő az van rá.)
Te is félre magyarázod a helyzetet.
Az én meglátásom az, hogy kialakult egy olyan csoportosulás, az OMME-n belül akik szeretnék ha az egyesület, nem szabálysértő módon működne, hanem betartaná a rá vonatkozó, és az önmaga felállított szabályokat. Ehez nem kértek senkitől engedélyt, mert ők tisztában vannak azzal, hogy hogyan is kellene működnie egy olyan egyesületnek mint az OMME.
A "vezetőség" pontosan látta, látja, hogy kik azok a személyek akik köré olyan méhészek álltak akik szeretnék visszaállítani a jogszerű működést. És ahogy ezt én látom, sajnos elkerülhetetlen az hogy egyen többen lesznek azok akik magukat "Kontroll csoportnak" nevezik. Egyébként, szerintem a név nem rossz, mert nagyon úgy néz ki, hogy mostanság nincs kontrollja az OMME-nak.
De azt hangsúlyozni szeretném, hogy az nem számít minek nevezik magukat, hanem csak az, hogy létrejöttek, és hogy miért jöttek létre.
Minden olyan megnyilvánulás, mely diktatórikus álláspontot sugall, az csak olaj a tűzre. Még a látszatát is elkerülik, hogy figyelembe vegyenek más álláspontot, álláspontokat, és  konszenzusra egyetértésre, együttműködésre törekedjenek.
Egy pici önismeret senkinek nem árt. Egy kritika megfogalmazása, nem feltétlen ellenségeskedés!!
Ha valaki egyből az ellenségeskedést látja a kritikában, azt soha, de soha nem lehet együttműködésre felkérni.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.