Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1662964 megtekintés
Re:Gőzölgő
« Válasz #900 Dátum: 2015. Július 06. 15:06 »
Petronius!!
Nem gondoltam,hogy ennyire kedvelsz, Attiládnak nevezel.
Köszi a bókot, de nem kívánok élni ezzel a jelzővel, meghagynám feleségemnek.
Egyelőre akár milyen furcsa nem mániám a feljelentősdi.
Aki valótlan dolgokat állít rólam, sőt rágalmaz, nála nem kegyelmezek.
Most is van egy folyamatban lévő ügy, de ez az Etikai Bizottság kezében van.
Van amikor a méhészek érdekében sajnos meg kell tenni a jogi lépéseket, és hát persze azért, hogy Soós ügyvéd úr is megtalálja a helyét, mivel 4 millió forint lett megszavazva ügyvédi költségekre.
A bíróság ítélete mindenki számára szent, azt illik betartani.
Ha nem tárgyalnak az OMME Kontroll Csoportjával, gyorsan kimerül a keret.
Aztán, hogy ez Neked tetszik vagy sem, és mennyire szimpatikus, engem sem érdekel.
Én a véleményemet leírtam az Etikai Bizottságnak (OMME bűnös galerije) válaszomban, aztán várok.
Mindenről fogom a nagyérdeműt is tájékoztatni, de most még korai.
Ha toporzékoló, ordítozó embereket fogsz mostanság az OMME-ban látni, akkor sajnos azt én okoztam válaszommal.
Szóltam előre, hogy nagy baj lesz ebből.
És a java még hátra van, azt is itt a Méhészklubon fogom közzétenni, megígérem.
Arra kérlek a véleményed soha ne változtasd meg!
Nem bánom, ha engem Attiládnak becézel, bár egy kicsit hízelgő számomra,de a dokikáidról se feledkezz meg, ha esetleg változna a véleményed, néhány hasznos információ tudtán,amiről eddig nem értesültél, mert eltitkolták előled!
Ezért utálnak engem, mert belelátok a kártyákba, és a méhészek érdekében kiteregetek minden "mosandójukat".
Látod milyen finoman fogalmaztam?
Pedig nincs szennyes fantáziám.

Nagyernyei Attila

Re:Gőzölgő
« Válasz #901 Dátum: 2015. Július 13. 13:51 »
Mikor lesz a tüntetés !!!!!!!
« Utoljára szerkesztve: 2016. Április 20. 17:58 írta mézengúz »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #902 Dátum: 2015. Július 14. 17:43 »
Mikor!
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #903 Dátum: 2015. Július 20. 22:44 »
Tóth Péter szaktanácsadó és IB tag állítólag dühöng, hogyan szivároghatott ki, hogy Abony, Cegléd térségében 12 méhész esett áldozatul napraforgó táblán méhmérgezésnek. A hírt azért igyekezett az OMME IB titokban tartani, mert bizony OMME elnökünk és a ceglédi helyi szervezet elnökének, sőt más ismert méhésznek a méhészete is áldozatok között szerepel. Ráadásul megfejelte a történetet egy nyúlós eset felfedezése miatti zárlat is.

Tehát most a méhészeknek ott a mérgezett tábla környezetében kell a méhcsaládjaikat úgy ahogy rendbe hozni.
Rendbe hozni?
Ha lehet.
Nagyon komoly veszteséget fognak elszenvedni még akkor is ha értenek ahhoz, mit is kell csinálni egy méregezett állománnyal.

Reggeltől estig tartott a mintavétel. Vajon mi mit fog ezekből a mintákból kimutatni a labor?

Vajon hogyan is juthatott ki a hír? - teszi fel a kérdést az OMME IB.
Nekem meg az a kérdésem, hogy miért titok a mérgezés, hiszen ez bizony nem magánügy?

A hír több szálon is jutott repült szét a szakmában. Részben méhészektől, részben hivatalos értesítéssel a járási állatorvostól, amiben szerepelt egy figyelmeztetés is, hogy szóljanak a méhegészségügyi felelősök körzetükbe tartozó méhészeknek, hogy a napraforgó ez évben "veszélyes üzem". Meg is tette mindenki és akkor kezdtek szállingózni  a hírek, hogy prominens személyek estek áldozatul.

OMME elnökünk eddig burokban élte életét közöttünk, most megtapasztalja, hogy milyen is a méhészek élete a maga valójában. De ott van mellette Tóth Péter, akinek szaktudásában megbízik, ő mindenben segít neki. No meg ott a 4 millió Ft a jogi képviseletre. Legalább nem a Kontroll Csoportra költik.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

irido

  • ****
  • 488
Re:Gőzölgő
« Válasz #904 Dátum: 2015. Július 21. 08:19 »
Azért annyit a tárgyilagosság miatt hozzá kell tenni, hogy hatóanyagról nem esett szó. Ha netán kiderülne az, hogy egy piretroid mérgezés volt, ami a hiányzó neok miatt lett bevetve, akkor az tényleg közügy. Mert azt jelenti, hogy ezzel mindenütt számolni kell. A mérleg akkor vonható meg, hogy a méhésztársadalom mit nyert, illetve veszített a neok betiltásával, ha az okok megfelelően tisztázódnak. Szerintem az senkit nem vigasztal, ha most kiderül: a neok betiltása indokolt volt, de ugyanannyi méh pusztul el a piretroidoktól. Amúgy megjegyzem, hogy napraforgó virágzás idején a saját méhészetemben közepes népességvesztés történt idén is. A kaptárak előtt csak kiöregedett méhek hulláit találtam,mászkálás semmi,  nem vizsgáltattam. Érdemes lenne olyan monitoringot is elvégeztetni, ahol jó hordás volt napraforgóról, és ahol nem, ott milyen hatóanyagbeli különbségeket lehet találni ? Az eltűnt méhek biztosan nem hordtak, ahol pedig jó hordás volt, ott nem valószínű, hogy eltűntek. Nyilván azonos föld és azonos fajta kellene a vizsgálatokhoz.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #905 Dátum: 2015. Július 21. 09:12 »
Ha igazak a hírek, a mérgezéses tünetek gombaölöszeres permetezés után indultak el. De a laboratóriumi mérések és a növények eddigi élete során használt szerek ismeretében lehet majd többet mondani, sőt még akkor is csak nehezen. Az OMME IB dühöngése viszont biztos, merthogy titkolni akarták a történteket.

A jó laboratóriumi méréshez jó mintavétel kellene. Ez az egész napos mintavétel aligha tekinthető jónak.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #906 Dátum: 2015. Július 21. 10:37 »
Amíg be nem vezetik az internetes nyilvános kötelező permetezési naplót, addig bennünk marad a kétség, vajon mi az igazság. Ugyanis a laboratóriumi mérés csak egy szűk körben tud biztos információt adni. Pl piretroidok esetében nagyon ritkán, mivel azok napfényre bomlanak. Gondold el, hogy mi lehet a piretroidból másnap v harmadnap.

Mi van, ha szinergens hatás, tehát több méreg fokozza egymás hatását?

Kizárható-e a méhész felelőssége? Tóth Péter még nyilvánvaló mérgezéses tüneteknél is gyanakodott a laboratóriumi eredmények birtokában méhegészségügyi okra.

Szóval nagyon kíváncsi vagyok a fejleményekre. De annak nagyon örülök, hogy ez az ügy nyilvánosságot kapott, annak ellenére, hogy OMME IB egyes tagjai titkolni akarták.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #907 Dátum: 2015. Július 21. 20:20 »
Olvasgatva az alábbi írásokat, felmerült bennem, hogy vajon most a labor kimutat e valamit az atkán és a nosemán kívül. Saját bőrén tapasztalva az ember egy kissé másképp éli meg a dolgokat. /saját tapasztalat/.
Sajnálatos a dolog ami történt és minden kárörvendés nélkül de mondom csak bejönnek a régi mondások.

Üdv. jani bátya

Re:Gőzölgő
« Válasz #908 Dátum: 2015. Július 21. 22:11 »
Az OMME elnöke kicsit kilátogatott a frontra, és meglepődött, hogy ott éles a helyzet, nem úgy mint a Hivatalban.
Ott flottul megy minden, semmi gond.
Még vagy 25 évig tanulja a szakmát, utána szakmai nyilatkozatot is adhat, persze mint méhész.
Azzal egyet értek, hogy a zárlat alól kiengedték őket, mert több kilométerre voltak a nyúlóstól, valamint még nagyobb veszélynek lettek volna kitéve ha maradnak.
Ez egy okos döntés volt a hatósági állatorvos részéről.
Egyébként elnökök találkozója volt a napraforgón!
Tudtátok ezt?
Mintavételek?
Jövő ilyenkor remélem már egy új csapat végre normálisan, az EU előírásait figyelembevétele, megfelelően veszi a mintát.
Én azon már nem akadok meg, ahogy most sarlatán módra teszik.
Senki,soha nem írta le és nem magyarázta el nekik a mintavétel módját.
Annak nagyon szigorú szabályai vannak, különösen ha több helyről veszik és össze akarják hasonlítani az eredményeket.
Éppen másfél óráig tartott az előadás, amit nem voltak hajlandók okosék meghallgatni.
Én ezen már nem görcsölök, mert reménytelennek látom ezt a szakmai stábot.
Elnökünk kapott egy kis ízelítőt a méhészet sötét oldaláról, jegyzetelt, telefonált, intézkedett.
Volt aki féltette az állását, és szaladt is.
Őszintén sajnálom az elpusztult méheket.
Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #909 Dátum: 2015. Július 22. 11:52 »
Úgy tudom, hogy a méhpusztulás kezdetétől számítottan egy hét múlva történt mintavétel. A tökörészés nem a méhésznek kedvez, hanem a gazdáknak, mert a méreg fokozatosan eltűnik a méhekből.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #910 Dátum: 2015. Szeptember 23. 23:58 »
Iridó!

Szakmai Ámokfutást és nemcsak szakmai ámokfutást te csinálsz folyamatosan.
Be is vallod, hiszen nem én mentem te utánad, hanem kimondtad, hogy te jöttél én utánam.
Nincs is egyéb szándékod itt, csak keresed a kötekedési lehetőséget.
Ha hibázol, soha nem ismered el, hanem hablatyolsz, hogy tulajdonképpen a te mondatod úgy is érthető, hogy ..... És ráfűzöl hatezer mondatot.
Szép példa erre a szűznemzés összekeverése az ivartalan szaporodással. Abból erősen összezavarodva sem tudsz kimászni, ha nem ismered el, hogy igen bocsánat hibáztam.

Áttérve az OMME mostani választott vezetőinek viselt dolgaival kapcsolatos fellépésemre:
Soha nem léptem volna egyetlen lépést sem a választott vezetők ellen, ha a neonikotinoidok ügyében nem viselkedett volna méhészellenesen az OMME (szerintem ebben erősen bűnös) "vezetése".
Abban a pillanatban, amikor ezt szóvátettem, azonnal elindult ellenem a hadjárat és az ellenem verbuvált hadseregbe saját bevallásod szerint önként és dalolva te is beálltál.

A neonikotinoidok tekintetében te soha nem léptél fel az OMME IB ellenében semmilyen formában.

Téged soha nem zavartak az OMME választott tisztségviselőinek méhészeket hibáztató kijelentései.

Téged nem zavart, hogy az OMME újság címoldalán siratja a neonikotinoidok bukását.

Téged nem zavart, hogy a jelen választott tisztségviselőink hanyagsága miatt elveszítette az OMME a közhasznúságot.

Téged nem zavar, hogy két év óta az OMME gazdálkodása átláthatatlan, hogy a kutatásra fordított - idestova 100 millió Ft-ból - semmilyen értékelhető tudományos munka nem született.

Téged nem zavar, hogy az OMME 2013 ősze óta egyetlen OV-t vagy küldöttgyűlést nem tudott szabályosan összehívni és levezetni.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #911 Dátum: 2015. Szeptember 24. 08:04 »
Te meg szélhámosságodat folytatva szétvágod ezt a fórumot is, és csak bajt , káoszt vagy képes termelni méz helyett. Soha nem tettél le semmit az asztalra. Onnét mindig csak elvettél. Hazugságokkal, félremagyarázásokkal zsákutcába viszed az embereket bárhol megjelensz. Nem csak itt, hanem mindenhol.
Én sem értem irido írásait, meg sokan mások sem, azt hiszem. De elolvasom. Úgy gondolom Ő tudja amiről ír, Te meg amikor ismételten rajtakapnak a tudatlanságodon, akkor újfent előjössz a hamis ellenségképpel. Már senki nem eszi meg a régiek közül.

Aztán jön a hülyítés. Az OMME IB okozta a neonikotinoidok által okozott méhveszteségeket? Ugye nem? Azt tudjuk, hogy nem a méhészeket képviselték, hanem inkább az ellenkező oldalt támogatták politikailag, de most ehhez mi köze iridonak? Amit Te "léptél" ez ügyben, annak volt értelme? Egyszerűen iridonak nem voltak méhveszteségei e miatt -gondolom-, és nem érezte át saját méhészetén keresztül ezt az egész érzést, amit a méreg okozott. Vagy nem megy fejjel a falnak, lenyelte a békát, mint mi sokan.
Aztán a többi dolog is amiket lentebb felsorolva a nyakába öntesz, annak mi köze az atka ilyen olyan szaporodásához? Vivaldiként, elfogytak az érveid, ne de ugye az a hülye aki érvel.
Inkább csinálj egy önkontrollt az elmúlt években elkövetett írásaidat végigelemezve, aztán vegyél méheket, váltsd ki az őstermelőidet, na persze előtte lépj be a kamarába, mert feltétel. Azután ha végre egyszer sikerülne áttelelned az állományodat (ugye előttem eltitkolva, de mástól megtudtam) az atkát normális méhészként kezelve, akkor talán nem biztatnál másokat sem a sok oxálsavas hülyeségre, amitől elment minden évben a telelés alatt az java méhészeted. Ha nem hagyod abba mások, (itt a fórumon, a többi nem érdekel) macerálását, akkor elmesélem mindenkinek az ...sok mindent  :-X :o ???
Irido! Habár nem ismerlek, és tényleg nem értem sokszor az írásaidat, de ez nem a Te hiányosságod, hanem az enyém, vagy miénk. Itt (is) maradsz, mert Te építesz, nem rombolsz!!! Asztakesevesmindenségitavilágnak ;D

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #912 Dátum: 2015. Szeptember 24. 08:28 »
Nekem csak egy kérdésem lenne, nem pont idevágóan. / Már megint ez a hülye igazságérzet./  Több mint száz egyesület van az országban. /Megpróbálkoztam, de valamiért nem tudom elérni az Omme honlapot, ezért nem tudok pontos számot mondani./
 No már most. Vannak nagy létszámú megyék, ahol több, talán tíz egyesület is van. És van például a Nógrádi, ami talán közepes létszámú megyében, de egyetlen egyesületben tömörül.
 Most akkor példának okáért a gödöllői egyesület kb. huszonvalahány tagja is azonos súllyal esik latba, mint például a a nógrádi több ezer? /Bevallom pontos számot nem tudok, de talán nem is érdekes, csak az arányok./
« Utoljára szerkesztve: 2015. Szeptember 24. 08:34 írta Vivaldi »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #913 Dátum: 2015. Szeptember 24. 08:41 »
Jenő!
Szélhámos ember sunyi, behízelgő, besímuló. Ilyennek engem soha nem láttál.

Kipusztult volna a mérgezéstől a méhállományod, ahogy a többieknek is a környékeden, ha nem fogadtad volna meg a tanácsomat. Ennyit tuti letettem az asztalra, de ennél sokkal többet is.
De ha ez szerinted semmi, akkor hallgass azokra akik szerint a neonikotinoidok szinte semmi veszélyt nem jelentenek a méheinkre. Biztos mindenki más téved.

Iridó hibázott, de nem képes beismerni a hibáját. Ehelyett hablatyol. Az Ivartalan szaporodáshoz még hatásában sem hasonló a szűznemzés.
Te se hiszed amit Iridó állít, hiszen mindig kineveted azokat akik rezisztenciáról beszélnek és azt mondod, hogy időben és rendesen kell védekezni atka ellen. Ugyanezt mondom én is, de annyival kiegészítem, hogy kialakulhat rezisztencia, de ez nem tart örökké, amilyen gyorsan kialakul, han gyorsan el is tünik.  Ha a méhek atkák Ivartalanul szaporodnának, akkor ez nem következhetne be. Ivartalan szaporodás esetén a rezisztencia örökre fennmaradó lenne. De a méhek nem tudnak Ivartalanul szaporodni. Az emberi hülyeség viszont igen.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #914 Dátum: 2015. Szeptember 24. 08:42 »
Szia Vivaldi!
Nem azonos súllyal esik latba!
Az egyesület taglétszáma határozza meg, hogy hány küldöttet delegálhat az OMME-ba!
Minden megkezdett 50 fő után 1 főt, plusz az elnököt!
(ezért szedtek szét több egyesületet, hogy az ő szekerüket tolók kerüljenek túlsúlyba)
Lásd, Szeged, Szekszárd.
Összesen 114, de lehet, hogy 115 egyesület van az OMME-n belül.
Ami nincs leszabályozva, és senki nem tudott rá értelmes választ adni, hogy melyik taglétszám a küldöttek mandátumának alapja!!!!!!!!!!!!
Ezt az nagyon fontos kérdést, hogy hány küldöttel kell számolni (dátum szerint) az OMME-ban nem tudják!
Én azt az információt kaptam először, hogy a létszámot a megelőző év december 31-i záráshoz kell igazítani, ami logikus. (nekem, nem nekik)
Most kaptam egy olyan levelet, hogy szeptember 10-i állapotot kell figyelembe vennem, viszont ez sehol nincs leírva, nincs ez a fontos kérdés szabályozva.
Ennyit a jelenlegi OMME működéséről.
Ki hibázott?
Biztos mi a küldöttek.
Az egész irányítás úgy katasztrófa ahogy van.
Bármilyen kérdésed van szívesen válaszolok, mert ezt még az OMME-ban sem tudták, mint kiderült a héten megejtett telefonjaimból.
Üdvözlettel:Nagyernyei Attila