Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1658091 megtekintés
Re:Gőzölgő
« Válasz #135 Dátum: 2014. Január 15. 23:32 »
Sziasztok!  Úgy illk hogy bocsánatot kérjek tőletek. Mindent félre értettem, és csak zűmi értette jól, ahogy irod .  Bocsánat!  Megzavart a hirtelen jőtt népszerűség , csak gondoljatok bele . Én a pici, a Nagyok kőzőtt .  Űdv. Antal

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Gőzölgő
« Válasz #136 Dátum: 2014. Január 16. 00:22 »
Ez jó Antal! Attila is biztos bóknak veszi, hogy NAGYRA tartod :D ;D jó fórumozást ;)
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Gőzölgő
« Válasz #137 Dátum: 2014. Január 17. 09:02 »
Jőn a tavasz, illetve a hétvégén már megint meleg lesz 15 fok . Nővekszik a fű, elről jut eszembe nálunk a falúban már meg volt az első nyirás.  Űdv.  Antal

Re:Gőzölgő
« Válasz #138 Dátum: 2014. Január 17. 21:14 »
Látom egyre jobban eldurvul a helyzet.Ez nagyon nem jó.Bizonyos szempontból irreleváns,hogy ki,mikor és miért kezdte.Most az lenne mindannyiunk érdeke,hogy ne süllyedjünk még ennél is mélyebbre a mocsokban.
Jó lenne az összes kulcsszereplőt egy szép,hosszú fehér asztal mellé beterelni,ahol nyilvánosan kibeszélhetnék,kit mi bánt,ki kit mivel vádol...Készülhetne videó is,akkor mi "kis pontok" is képbe kerülnénk és nem maradnának kétségeink bizonyos körülményeket illetően.
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Gőzölgő
« Válasz #139 Dátum: 2014. Január 17. 21:36 »
Szia Lindzzy!
Sajnos itt tartunk! De most már nincs visszaút!
30 év alatt az OMME történetében még hasonló nem fordult elő :'(
Egy biztos, tiszta vizet kell önteni abba a bizonyos pohárba, csak akkor lehet újra nyugalom!
Bízzunk benne, hogy minden rendbe fog jönni :-\

Üdv Zümi
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Gőzölgő
« Válasz #140 Dátum: 2014. Január 17. 21:43 »
Ha egy asztalhoz űlnének, beismernék hogy hazudtak. Pedig most ezt  megkéne lépniűk , igy még emelt fővel távozhatnának. Szerintem. Űdv. Antal

Re:Gőzölgő
« Válasz #141 Dátum: 2014. Január 17. 21:50 »
Kedves Linda!
Többször javasoltuk ezt a megoldást!
Te látsz esélyt egy fehér asztal melletti beszélgetésre, akkor amikor be sem engednek az OMME hivatalos üléseire? Kizavarnak,megaláznak,hogy ez nem tartozik ránk! Saját székházunkban?
Normális dolognak tartjátok ezt? Ez a kérdés válasszatok!
Szerintem az "ellenzék" végig konstruktív volt, viszont folyamatosan kaptuk a nagyobbnál nagyobb pofonokat!
Ezt a bizalmatlanságot csak egy új választás fogja helyretenni! Már több mint egy éve ezt szorgalmazzuk. Maguknak keresték a bajt! A méhészek akarata fog érvényesülni a küldötteken keresztül!
Minden rosszban van valami jó! Mindkét erő egyet akar! Az OMME egységét!
Akkor mi a baj? Lesz egy választás, és mindenki lenyugszik!
Bármelyik csapat fogja ezek után a méhészek érdekét képviselni, a "vesztesnek" el kell ismernie, hogy alulmaradt!
Ha nem így lesz, soha nem lesz vége, és valóban megtörténhet az amit senki nem akar!
Elválnak útjaink! Ez nem lehet cél!
Nem személyeket támadunk,hanem szemléletet! De erről már írtam eleget.
Ez nagy különbség!
Nagyernyei Attila

Re:Gőzölgő
« Válasz #142 Dátum: 2014. Január 18. 07:48 »
Pont azért mondom,hogy kellene egy nyilvános fórum,ahol ütközhetnek az eltérő nézetek,mert tartok tőle,hogy ennek így soha nem lesz vége.Könnyű úgy "kampányolni",hogy nincs olyan személy a teremben,aki ellentmond,esetleg célzott kérdéseket tesz fel.Egy "szembesítéskor" több minden kiderül egy ember jelleméről,mint amikor "szónokol".Lehet én értelmeztem rosszul,de a hozzászólásokból nekem az jött le,hogy van néhány személy,akikkel hosszú ideje "gondok" vannak,nehéz velük együtt dolgozni,stb. Ha ez így van,akkor hogyan kerülhetnek újra meg újra vezető pozícióba?Ennyire nem volt más alternatíva?Mi,akik csak mezei tagok vagyunk,csak azokat ismerjük,akik lejönnek előadást tartani.Vagyis,hát azokat se ismerjük,csak látjuk,halljuk őket 1-2 órán keresztül,addig meg ugye bárki tud elbűvölő,meg rém okos lenni,főleg,ha a kutya se bántja. ;)
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Gőzölgő
« Válasz #143 Dátum: 2014. Január 18. 08:16 »
ququriq!

LINDZZY!

Teljesen igazad van!
Ennyit lát a tagság az egészből.
Hidd el amit teszünk,( nem egy hálás feladat) Érted, és a tagságért tesszük!
A fehér asztalos tárgyalásokon már régen túl vagyunk.
Olvasd el a Kiskakas évértékelőjét. Persze ez azért készült, hogy akit érdekel, hogy miért jutottunk el ide, választ kapjon, mert mindenki csak titkolózott!!!
Hidd el, hogy amit ott olvasol, minden igaz!
Ezen most már a fehér asztal sem segít!
A nyilvános fórum, OV- közgyűlés, ott mindenki módszeresen félre lett tájékoztatva. (évértékelő)....
Nem volt más megoldás!!!
Mint olvashattad a bíróság előtt vannak a törvénytelenségek.

Bízom abban, hogy egy kicsit most már világosabban látsz!

Üdvözlettel: a Kiskakas!

Re:Gőzölgő
« Válasz #144 Dátum: 2014. Január 18. 12:55 »
Linzzy!
Lehet én értelmeztem rosszul,de a hozzászólásokból nekem az jött le,hogy van néhány személy,akikkel hosszú ideje "gondok" vannak,nehéz velük együtt dolgozni,stb. Ha ez így van,akkor hogyan kerülhetnek újra meg újra vezető pozícióba?
A legutóbbi elnökválasztáson már többszörösen az emberek egy csapatot választottak /nem a pótválasztásra gondolok/. A csapat működött /az idő bizonyítja/. Annak hogy az elnök és még akkor többen bedobták a gyeplőt a lovak közé oka van ezeket az okokat firtatta a mostani "ellenzéknek nevezett" tömörülés.

Üdv. jani bátya

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #145 Dátum: 2014. Január 18. 13:15 »
Ellenzék? Inkább az OMME Megújításának csapata vagyunk. Profi, nyitott és méhészbarát csapat vagyunk. Ezt a fajta hozzáállását, működését hiányoljuk az OMME-nak.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #146 Dátum: 2014. Január 18. 13:22 »
Egy korábbi megszólalásomban írtam, hogy a változás mi méhészek vagyunk. A sorsunk a saját kezünkben van. Ha mi nem jól képviseljük, más nem fogja kijavítani, hanem csak tönkretenni. összefogás nélkül megoldhatatlanná válnak a problémák és bukik az egész méhészeti ágazat.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #147 Dátum: 2014. Január 18. 17:19 »
"Aki tenni akar valamit,az megoldást keres,aki nem,az kifogást."
Hát akkor:
http://www.youtube.com/watch?v=5y_KJAg8bHI
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Gőzölgő
« Válasz #148 Dátum: 2014. Január 20. 08:57 »
Idézet az OMME honlapjára feltett anyagból.
Márcsak a  "A történelmi hűség jegyében...    | Nyomtatás |
2014. 01. 17."  is.

 
Kivonat a 2013. 10. 12.-i Országos Vezetőségi ülésérének jegyzőkönyvéből:

Dr. Mészáros László tájékoztatja az OV-t, hogy az IB, OV, majd a Küldöttgyűlési döntés után 50 MFt-ig kapott az egyesület felhatalmazást, hogy kft. formájában megvásárolja a Méhészet szaklapot.
Azonban ez a vétel meghiúsult. A kiindulópont, hogy szakmai lap kell az egyesületnek. Kft. formájában kellene ezt megvalósítani. Az egyesületnek lehetősége van egy saját szaklapot létrehozni. Tájékoztatja az Országos Vezetőséget a szaklap létrehozásával kapcsolatos információkról.
A napirenddel kapcsolatosan 18 küldött részéről hangzott el hozzászólás.
Dr. Mészáros László szavazásra teszi fel a kérdést, hogy akar-e az egyesület önálló szaklapot a Kft-s formában kiadni?
47 mellette
11 ellene
5 tartózkodás
Mindezek alapján elmondható, hogy az egyesület valamennyi fóruma több ülésén is állást foglalt, határozatban döntött a saját OMME tulajdonú lap mellett. Tájékoztatásul fontos lehet minden érdeklődőnek, hogy az egyesületünk jelenleg is érvényes alapszabálya (a honlapunkon OMME hírek menüpont alatt olvasható) eszerint ezen kérdések eldöntésére az Országos Vezetőségnek vannak jogosítványai.


Kérdezem a tisztelt méhész kollégákat, hol látható ebben a felsorolásban az 50 millió áfa tartalma, és hol keressem, a tagdíj emelést, valamint nem találom, az apportként bevitt tőkét, az üveg szerszám árát sem?? Aki látja kérem segítsen, és mondja el nekem. Köszönöm.   /Jó pap holtig tanul jeligére./
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 20. 09:21 írta atya »
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Gőzölgő
« Válasz #149 Dátum: 2014. Január 20. 09:07 »
Tisztelt Méhészek!
Botrány az OMME-s üveg körül?
Hamarosan,  részletes friss hírek!
Még én is emésztem!
Hát ebből mi lesz?
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 20. 10:05 írta Nagyernyei Attila »