Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1664920 megtekintés
*

irido

  • ****
  • 488
Re:Gőzölgő
« Válasz #870 Dátum: 2015. Június 04. 05:53 »
Kánya!
Én nem állítom azt, hogy ne lenne igazság a kritikádban. De egyszer nézz magadba! Hány szakmai hsz-ed volt eddig? Gyanítom, hogy elég sok, csak nem ezen a néven. Az mennyivel etikusabb? A Kánya nick Tomipapa ócsárolására született. Egy dolgot azért higgyél el nekem: mindenki el tudja dönteni magában, hogy melyik hsz milyen értékkel bír: legyen az irodalmi (ha már ócsárolsz, akkor Neked is javaslom az irónia műfaját, mert az legalább szórakoztató), vagy legyen szakmai: tényekkel alátámasztott logikus következtetés. Azért lenne ez jó, hogy egy személyes találkozón még le lehessen ülni normális módon beszélni egymással. Nekem nagyon jól esett, amikor olyan előzmények után Attila és Tomipapa, (előbbi beszámolója alapján) képes volt emberi módon kommunikálni egymással.
Itt engem az a vád ért, hogy a hatalom biztonságába húzódok. Szó nincs erről. Csak utálom a konfliktusokat. Sokszor gondolok arra, hogy Geddekas barátunkkal a sors nagyon elbánt. Fertőző gyermekbénulás, vérzékenység. Megfordult már a fejemben, hogy talán azért csinálja az egész küzdelmet, mert maga akar egy olyan székbe ülni, mely megfelelő jövedelmet biztosít neki. Attila nekem nagyon szimpatikus módon a maga részéről egy ilyen forgatókönyvtől teljesen elhatárolódott. Geddekas részéről ez még indokolt is lehet, hiszen ahogy Belphegor is írta, a méhészethez fizikai alkalmasság is szükséges. Járókerettel én nem is tudnék méhészkedni. Geddekas barátunk azonban egy dolgot nem lát: nagyon sok ponton van igazság abban, amiért harcol. Azt sem lehet mondani, hogy a békesség kedvéért el kell tűrni a méhészeti közélet antidemokratikus, szakmaiatlan cselekvéseit. Hiszen akkor a legegyszerűbb egy diktátort kinevezni vezetőnek. Az viszont már nem közélet. Csakhogy ennek a harcnak azt gondolom, hogy nem lesz nyertese, csak vesztese. Erre rá fog menni a méhészek közössége. Még egy jövő évi demokratikus (!!!) választás sem segíthet ezen, ahol az elnököt és a stábját egy alulról jövő jelölési rendszeren keresztül, elektori jellegű szavazással választanak meg (a küldött a saját tagtársait kötött mandátummal képviseli). Ugyanis annyira kétpólusú lesz ezen aknamunka következtében az OMME, ami az erejét jelentő egységet tépi szét. Akkor pedig  káosz lesz. Ha káosz lesz, akkor az egyesület nem fog MMNP koordinátori jogosultságot kapni. Ha nincs jogosultág, akkor OMME sem lesz. Legalábbis nem ennyi taggal. Ha nincs nincs MMNP, és tagság ,akkor fizetett tisztségviselők sincsenek. Geddekas fogja tudni társadalmi munkában vállalni az OMME elnöki tisztét ? Úgy, hogy esetleg naponta támadja majd a másik oldal ? Ha egyáltalán megválasztják! Az rendben van, hogy biztosan sok egyesület már esetleg mögé áll. De 50 százalék fölötti résznek kell lenni. A méhészek több, mint 50 százaléka szerintem nem olvasója az FF-nek. De ha mégis, akkor érti azokat a dolgokat, amiről szó van, és el is fogadja az ellenzéki érveket ? Na ezért gondolom, hogy ez a harc nem tud győztest szülni, csak vesztest. Persze ez csak egy magánvélemény. Az én levezetésem. Lehet, hogy a valóság teljesen másképpen alakul majd.

Re:Gőzölgő
« Válasz #871 Dátum: 2015. Június 04. 06:39 »
Irido!

Sok részével egyet értek írásodnak, de vannak olyan sorok amikre reagálni szeretnék.
" Ugyanis annyira kétpólusú lesz ezen aknamunka következtében az OMME, ami az erejét jelentő egységet tépi szét. Akkor pedig  káosz lesz. Ha káosz lesz, akkor az egyesület nem fog MMNP koordinátori jogosultságot kapni. Ha nincs jogosultág, akkor OMME sem lesz. Legalábbis nem ennyi taggal. Ha nincs nincs MMNP, és tagság ,akkor fizetett tisztségviselők sincsenek."
Látod ez az OMME baja!
A Magyar Méhészeti Nemzeti Programra alapozza a működését, és a jövőjét!
Tehát egy támogatást elosztó, pénzforgató hivatallá silányult.
Katasztrófa!
És hol az érdekképviselet szerepe?
Azért vannak a méhészek az egyesületben, hogy támogatást kapjanak?
Feláll a hátamon a szőr, mert az OMME teljesen vakvágányra szaladt, és a jelenlegi galeri ehhez teljes politikai hátszelet élvez, ki tudja meddig.
Amikor az OMME alakult még fény évnyire sem volt az unió, meg a vele együtt járó béklyó, a támogatás.
Tehát az OMME vezetőinek szemléletét a pénz, és annak elosztása irányítja, így eltorzítva az érdek képviseleti, érdekérvényesítő munkát!
Ezért van a sok seggnyaló a jelenlegi vezetés "farvizén", de ha ők elmennek végre, másik popsit keresnek.
Ezektől az emberektől undorodom!
Jól látod, nem kell fizetett tisztségviselő!!!!!!!!!!
Ez ne egy miniszteri fizetéssel járó kiváltságos munkahely legyen, különösen olyan emberek számára, akik remegnek a pénz láttán!
Tiszta, őszinte méhész érdekeket tükröző vezetés kell!
A mostani minden, csak nem ez!
Azon már rég túl vagyunk, hogy menniük kell, csak a módját szeretnénk úgy megválasztani, hogy az OMME a legkevésbé sérüljön.
Ez egy háború!
A titkolódzó, hazug, mellébeszélő, maszatoló, kirekesztő, lekussoltató rezsimmel szemben!
Kevesen olvassák a Fekete-Fehér Méhészklubot?
Az OMME elnöke naponta többször is, valamint komoly feljegyzést készít a hozzászólásainkból.
Cigi, kávé, egy két telo, jól ültök a szeren, meg csá csocsesz.
Most ez a duma a sztár az OMME hivatalban.
Hamarosan komoly változások lesznek, de nem kell sürgetni!
És ez nem aknamunka!
A méhészek vagyonának megvédése szerinted aknamunka?
Ki lő kire?
Az alapszabály ellenes, olykor törvénytelen működés ellen emeljük fel a szavunkat, és azzal vádolsz, hogy
"szétverjük az OMME-t?"
Inkább azoktól féltsd az egyesületünket, akik eltussolnak olyan adatokat a küldöttek elől, ami már a hatóságra tartozik!
Lehet a Kontroll Csoport tagjait "feljelentgetősdi társaságként" elkönyvelni.
Ezt naponta megkapom én is, aztán mikor kitérek a részletekre, és elmagyarázom, hogy ezek a "drágák" mit művelnek, alig tudom fékezni az indulatokat.
Bizony, a küldöttek, a méhészek egy rózsaszín fátyolban látják a Viola utca 50-ben működő OMME Hivatalt, a valamikori székházunkat!
Sokat tettünk, és teszünk azért, hogy tisztuljon a köd, és még egyszer ne tőlünk féltsd az OMME-t, hanem azoktól akik zárt ajtók mögött döntenek a méhészek pénze, és dolgai felett!

Nagyernyei Attila

« Utoljára szerkesztve: 2015. Június 04. 06:50 írta Nagyernyei Attila »

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Gőzölgő
« Válasz #872 Dátum: 2015. Június 04. 06:42 »
irido!
Írásodból kiragadtam egy számomra fontos részt.
Idézet
Azt sem lehet mondani, hogy a békesség kedvéért el kell tűrni a méhészeti közélet antidemokratikus, szakmaiatlan cselekvéseit. Hiszen akkor a legegyszerűbb egy diktátort kinevezni vezetőnek. Az viszont már nem közélet. Csakhogy ennek a harcnak azt gondolom, hogy nem lesz nyertese, csak vesztese. Erre rá fog menni a méhészek közössége. Még egy jövő évi demokratikus (!!!) választás sem segíthet ezen, ahol az elnököt és a stábját egy alulról jövő jelölési rendszeren keresztül, elektori jellegű szavazással választanak meg (a küldött a saját tagtársait kötött mandátummal képviseli). Ugyanis annyira kétpólusú lesz ezen aknamunka következtében az OMME, ami az erejét jelentő egységet tépi szét. Akkor pedig  káosz lesz. Ha káosz lesz, akkor az egyesület nem fog MMNP koordinátori jogosultságot kapni. Ha nincs jogosultág, akkor OMME sem lesz. Legalábbis nem ennyi taggal. Ha nincs nincs MMNP, és tagság ,akkor fizetett tisztségviselők sincsenek.
Kérdésem a következő?
Akkor, hogyan tovább szerinted? Hagyjuk a dolgokat a  maga útján folyni, és törődjünk bele a vezetőség szabálytalanságaiba, csak azért mert félünk, a szabálytalankodók "haragjától"?
A konfliktusokat én sem szeretem, de a dolgokat meg kell oldani! A konfliktusok elkerülése érdekében, az egyik félnek be kellene látnia, hogy törvénytelen eszközökkel nem lehet hosszú távon meg élni, ha már a bíróság is kimondta.  Szerintem akkor nem lenne alapja a konfliktusnak, ha önként állnának fel a jelenlegi vezetők.
Névvel, felvállalva vállaltuk, hogy jelezzük az aggályainkat, a méhészek kifogásait. Válasz: letolt gatya. Ezt te hogy élted volna meg? Ebből, és az azóta végrehajtott cselekedetekből, cselekedeteikből, milyen következtetést lehet levonni szerinted?

Most már, én is kíváncsi lettem volna arra az esetre amikor egy "ismeretlen" teszi meg a nemzetközi lépéseket, egy civil szervezettel szemben.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

irido

  • ****
  • 488
Re:Gőzölgő
« Válasz #873 Dátum: 2015. Június 04. 07:13 »
Attila!
Tisztelem az álláspontodat.  Azt gondolom, hogy következetesen is képviseled a meggyőződésedet. Én azonban látok olyan célterületet, amely kompromisszumok árán mindkét oldal érdeke. Sokat támadtátok az OMME méhészetet. Én úgy látom, hogy minimum egy, maximum 2 évtizeden belül olyan atkatörzs lesz Magyarországon, amely hármas rezisztenciával fog rendelkezni (amitráz, kumafosz, fluvanilát) Kettős rezisztencia 6-8 év. Ennek 95 % esélyt adok. Most még nem lenne késő oxálsav alapú technológia kidolgozása. Azt gondolom, hogy országos méretben ez csak más módszerrel kombinálva adhat  kielégítő eredményt. A más módszer pedig alapvetően a hőmérsékleti kezelés lenne (lép vagy méhmelegítés). Ehhez viszont pénzre van szükség. Sok pénzre, fizetett alkalmazottakra. És megegyezésre. A méhésztársadalom megegyezésére, hogy ez egy fontos cél, hogy időben legyen alternatív megoldás. Azt hiszem ez Geddekasnak való feladat lehetne. Napi támadások kereszttüzében ez a kezdeményezés is elbukna. Ezt lehetne végezni az OMME méhészetben. Abban látom a gondot, hogy ha győztök is a harcban, akkor utána ugyanolyan harc kezdődne, csak a másik oldalról. Az állandó csatában pedig mindkét fél kivérzik, pedig lehetne közös célokat megfogalmazni. Elismerem, hogy erre most nincs a másik oldalon fogadókészség. Tehát semennyivel nem kisebb az ő felelősségük az adott helyzetben. Tehát én azt gondolom, hogy a kiegyezési pontokat kellene közösen megkeresni a bírósági ügyek helyett. Igen , belátom, ebben a másik oldal nem partner. Ezért innen megkérem őket, hogy egyszer üljön le egymással a két oldal, amíg a torzsalkodás nem vezet el addig, hogy ez már lehetetlen lesz. Közel vagyunk hozzá!

Re:Gőzölgő
« Válasz #874 Dátum: 2015. Június 04. 07:59 »
Irido!
Ismét nagyon sok okos gondolatoddal egyetértek, viszont tovább ragoznám a témát.
Ezt írod:
"Abban látom a gondot, hogy ha győztök is a harcban, akkor utána ugyanolyan harc kezdődne, csak a másik oldalról. Az állandó csatában pedig mindkét fél kivérzik, pedig lehetne közös célokat megfogalmazni."
Ettől nem kell tartanod!
Az OMME Kontroll Csoport nem vérzik ki, inkább napról-napra erősebb, és most már olyanok is támogatásukról biztosítanak akik Cserényi doktor holdudvarába tartoztak.
Szeretném a véleményedet hallani mit szólsz a Paralimpiai Bizottságban történtekhez, vagy a FIFA és Blatter lemondásához?
Ott is egy 10% alatti kisebbség lázadt fel, és takarította el a vezetést, mégsem kell tartaniuk a régiek támadásától.
Fülüket-farkukat behúzzák!
Célunk között szerepel, hogy évtizedekig ne lehessenek vezető beosztásban emberek, mert kialakulhat egy mutyi, egy korrupció gyanús közeg.
Havi fél millióért milyen érdekvédelmi munkáról tudsz beszámolni az elmúlt fél évben?
Egyet mondj!
Nehogy a mézes-mázos reggeliről, meg akác-kampány koalíciót, meg stratégiai megállapodást említsd, mert sikítok!
Az OMME vezetése semmit nem csinál, mert állítólag velünk vannak elfoglalva.
Soós ügyvéd úrnak a tagdíjunkból megszavazott 4 millió forint nem lesz elég a zűrös ügyeik rendezésére.
Hogy le kéne ülnünk beszélgetni?
És ezt kinek kéne kezdeményezni?
Kiegyezési pontok a bíróságokon fognak eldőlni, mert az alapszabályra fittyet hánynak, és ezzel a normális párbeszédet elutasították!
Szerinted, hogy lehet olyan emberrel beszélni, aki a kérdésedre nem válaszol, vagy egyszerűen nem ad szót?
A bíróságon úgy megeredt a nyelvük.
Fél tizenkettőig vettem a parkolóban jegyet, de már fél tizenegykor az utcán találtuk magunkat, annyira egyértelmű volt a jogsértésük!
A bíró nem "Laca-pacázott!"
Azért van az alapszabály, és azért vannak a jogállami törvények, hogy azokat mindenkinek be kell tartania.
Ha az autóddal gyorsan hajtasz, feljelentenek.
Miért nem reklamálsz a rendőrnek, hogy minek jelentett fel?
Ezt meg lehetett volna előzni, ha az OMME EB keményebb!!!!!!!!
Ki tartsa górcső alatt a vezetést, ha nem az EB?
Akkor marad a bíróság, de ha az sem elég a tüntetés, erről néhány napon belül olvashattok.

Nagyernyei Attila

*

irido

  • ****
  • 488
Re:Gőzölgő
« Válasz #875 Dátum: 2015. Június 04. 08:23 »
Attila!
A paralimpiai dolgot hagyjuk. Szándékom ellenére (!!!) érintett vagyok a dologban, pont a feljelentői oldalról, családi kötődések miatt. Az én álláspontom abban az ügyben ugyanez, mint itt: nagyon alapos körültekintéssel kell meghozni minden döntést, így a feljelentést, bírósághoz fordulást.
Az érveidet illetően nem tudok vitatkozni, azt gondolom, hogy mindenre van jogalap. Pont ez a baj. Ha alap nélküli vádaskodás lenne, akkor egyszerűen el lehetne intézni a dolgot. Csak arra szerettem volna felhívni a figyelmet, ha mindkét fél (!!!)  megpróbálna felülemelkedni önnön magán, akkor lehetne közös nevezőt találni.
Az elvérzést nem mostanra értettem. Arra az esetre, ha nyerő pozícióba kerülnétek, akkor a másik oldal lesné árgus szemekkel minden elkövetett hibátokat, minden fillér költéseteket, amely adott esetben indokolt is lehet, de az erőket az efféle küzdelmek fogják lekötni. Pont a valós feladatokra nem fog erőforrás jutni. Lehet, hogy most is sok általad kifogásolt dolog plusz munkaerő igénye leköti azokat az erőforrásokat, amelyek máshol hasznosabbak lennének. Harc közben nem lehet országot építeni. Ne gondold, hogy a győzelem a katarzist fogja elhozni. Az csak a harc folytatása lesz, ahol Ti vagytok a célkeresztben. Én legalábbis ettől félek, és ezt nem akarom. De, mint írtam, ez egy magánvélemény. Hiszen a Fórum az, ahol megjelennek a magánvélemények, és mindenki kialakít magának egy képet, hogy melyik érvet tudja elfogadni. Nem észosztás és okostojáskodás, hanem egy vélemény közzététele. Atyának is válaszolva: szerintem sincs az rendjén, hogy egy közösségben ne lehessen a közösségnek alakítania a közösség életét. Egy jó alapszabály pont arra volna jó, hogy lefektesse ennek a szabályozását, a számon kérhetőségét. Ebben az ügyben nagyon rosszul vizsgázott a jelenlegi vezetés.

Re:Gőzölgő
« Válasz #876 Dátum: 2015. Június 04. 08:41 »
Irido!
Most van az a pont ahol majdnem mindenben egyet értek veled, kivéve ezt a mondatodat:
"Arra az esetre, ha nyerő pozícióba kerülnétek, akkor a másik oldal lesné árgus szemekkel minden elkövetett hibátokat, minden fillér költéseteket, amely adott esetben indokolt is lehet, de az erőket az efféle küzdelmek fogják lekötni."
Szerintem ettől nem kell tartani mert nem lesznek zárt ajtók!
A jelenlegi vezetés titkolódzik, az útiköltség elszámolásoktól kezdve, a kft. dolgai mind nagyon zűrösek.
Dr. Péterfalvi Attila iránymutatása szerint is kötelező minden iratot átadniuk tanulmányozásra.
Most állítjuk össze a szakértői csapatot aki az OMME irodában fog tevékenykedni, mert az EB csak felületesen tesz javaslatokat, és hárítja a felelősség kérdését.
Annyi szerencsénk van, hogy tudjuk mit keresünk.
Aki ezt a feladatot vállalja, tisztában kell lennie azzal, hogy 12.000 méhész pénzével sáfárkodik, és ez a közpénz nem egy szűk csapat saját vagyona!
Ezek az adatok nyilvánosak, ezt már többször kifejtettük, de süket fülekre talált.
Meg szeretnélek nyugtatni, hogy itt senki nem akar "nyerő pozícióba kerülni.", valamint ezt a választók fogják eldönteni!
Mi egyet viszont nagyon akarunk!
A méhészeket és a küldötteket korrektül tájékoztatni, mert most ez nem történik meg!
A KUSS erre nem megoldás!
A méhészek pénzéből üzemeltetett OMME nem a kiváltságosok klubja!
Átlátható gazdálkodás és nyílt párbeszéd nélkül nincs méhészeti közélet.
A zárt ajtó, a titkolódzás azt sejteti, hogy valamit nem akarnak az orrunkra kötni.
Otthon, a saját családi költségvetésükben ezt megtehetik, de az OMME a Méhészeké!
Nagyernyei Attila


*

irido

  • ****
  • 488
Re:Gőzölgő
« Válasz #877 Dátum: 2015. Június 04. 09:58 »
Igen Attila, utolsó hsz-ed minden mondata igaz. A titkosítás jogszerűtlensége Péterfalvi Attila nélkül is evidensnek kellene lennie, főképp egy jogvégzett ember esetében. Ez egyszerűen nem lehet vita tárgya! Punktum!

*

irido

  • ****
  • 488
Re:Gőzölgő
« Válasz #878 Dátum: 2015. Június 04. 10:16 »
Kánya!
Nekem ezt senki nem mantrázta. Semmilyen kapcsolatot nem tartok az OMME tisztségviselőivel. Ez egyszerűen egy logikai következtetés. Ami már egy évvel ezelőtt alakult ki bennem. Alapvetően ezzel sincs semmi gond. Ha valaki úgy érzi, hogy többet, jobban tud tenni a közért, az miért ne állhatna ki, hogy ítéljétek meg Ti, hogy érdemes vagyok-e erre? Én attól félek, hogy a jelenlegi szisztémában kiállni sem lehet (mi a jelöltállítás menete ?). Többek között ez sincs rendjén. Ha jól belegondolok, jövő tavaszig az idő is kevés lenne ahhoz, hogy egy alternatív elnökjelölt bemutassa magát a 12000 tagnak, hogy ez vagyok én, és ezt akarom elérni. Minden szervezethez elmenni, és elmondani. Egyszer a Stork ezt megcsinálta. Nem lett eredménye még így sem. 12000 méhész fejében elültetni a gondolatot, hogy az megeredjen, termékeny talajban fejlődjön, nagyon hosszú idő kell. Ezért gondoltam azt, hogy a normális párbeszéd, a közösen kigondolt alapszabály, a közösen elfogadott cselekvési terv, a számonkérés közösen elfogadott normarendszere talán hatékonyabb megoldás lenne. Ezt egy kívülálló mondja, aki részrehajlás nélkül szemléli a dolgokat. Tehát kérném, hogy ne a másik oldal szócsövének véljetek. Nem is vagyok biztos abban, hogy nekik ez a megoldás tetszene. Sőt...Csak ha már lesz egy demonstráció, akkor arra gondoltam, hogy lehetne tenni egy ilyen gesztust. Ahol le lehetne zárni a múltat, és valami közös jövőn elkezdeni gondolkodni.

*

gewi

  • **
  • 78
Re:Gőzölgő
« Válasz #879 Dátum: 2015. Június 04. 17:40 »
Szia Irido!

Tiszteletben tartom az írottakat mivel ez egy Ember magánvéleménye.
Engedd meg, hogy pár szóban én is leírjam a véleményem.
Ha valaki vét a törvény ellen az számítson rá, hogy megbüntetik. Legyen ez a szólásszabadság megsértése, közérdekű iratok titkosítása, vagy akár hűtlen kezelés. Véleményem szerint itt azért sokkal komolyabb dolgokról van szó mint amit el lehetne intézni azzal, hogy üljünk le és beszéljük meg mit csináltunk rosszul, és hogyan tovább. Nagyon remélem, hogy a kontroll csoport nem szünetet tart, hanem lázasan dolgozik azon, hogy a törvény előtt is bizonyítani tudja egy eljárás során, a szabálytalanságokat.

Szerintem az nem elegendő, hogy akik anyagi kárt okoznak azok kapnak egy kis ejnye-bejnye jellegű büntetést.

Tavaly valaki betört a tanyámra, de nem vitt el semmi, mert a tanya üres volt. A bíró meg adott neki  felfüggesztett büntetést. Mondtam a bírónak, hogy szétbarmolta az ajtót csákánnyal, ez nekem pénzbe került.
Büntessék meg azzal, ha már fizetni nem tud, hogy fölássa a kertemet. Hát azt nem lehet.
Az én álláspontom szerint ezért nincs rend ebben az országban.
Nagy Zoltán

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #880 Dátum: 2015. Június 04. 18:14 »
Ne haragudjatok, de ez polémia rólam és arról, hogy mi motiválja feltételezések szerint a cselekedeteimet, kihozza belőlem hajdúvért.
A kib@szott nénikéjét annak, és az összes felmenő anyai ágában, aki azt terjeszti rólam, hogy járókerettel közlekedek. Eszem megáll a pofátlan aljasságtól. Még jó, hogy nem végtagcsonkolt kerekesszékesnek hirdetnek.
Amikor a térdem eltört, akkor se járókereteztem.
Van egy elegáns 100 éves görbe botom, azt használom.
Az egészségi állapotomról ennyit.

Hogyan méhészkedem? Jó kedvvel és amit nem bírok erővel pótolom ésszel és jó baráti segítséggel.

Miért foglalkozom érdekvédelmi problémákkal?
1986 óta ilyesmivel foglalkozom. Rutinom van benne, ismerem az eszközrendszerét, jó eredményeim vannak benne. Az OMME-ban átlátom a feladatokat, tudok benne célt kitűzni, eszközrendszert rendelni hozzá. Tudok a méhészek közösségének ezzel segíteni. Miért ne csináljam, ha értek hozzá? Ilyen egyszerű a motivációm.
Az meg, hogy kikből fog állni a vezetés, a küldöttek döntik el. Azt is tehát, hogy bármilyen posztra jelölnek-e, választanak-e. Korai jósolni. Egy biztos viszont, bárhogy áll össze a vezetés, a növényvédőszer méreg a méhekre, akkor is, ha beleválasztanak a vezetésbe, akkor is ha nem.

Tehát a választási eredménytől függetlenül velem úgy kell számolni a továbbiakban is, hogy mindig a méhek és a méhész oldalán fogok állni. Minden érdekvédő a saját fajtáját védje. Tehát ne tőlem méhésztől várják el a minisztériumban, Agrárkamarában, hogy a növényvédőszer lobby érdekeit védjem, mert az nem kompromisszum, hanem elvtelen korrupció.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Június 04. 18:24 írta Geddekas »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

irido

  • ****
  • 488
Re:Gőzölgő
« Válasz #881 Dátum: 2015. Június 04. 18:48 »
Itt a Fórumon olvastam. Addig én is botról hallottam.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #882 Dátum: 2015. Június 04. 19:55 »
Gewi,

A Kontroll Csoport nem lázas és nem is dolgozik lázasan. De dolgozik. Módszeresen. Most négy ügyben már a jogos intézmények dolgoznak. Na, ők se lázasan. Akinek oka van lázasan dolgozni, az az OMME IB EB. Nekik okuk van lázasnak lenni, de erről már ők nyilatkozzanak!
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

irido

  • ****
  • 488
Re:Gőzölgő
« Válasz #883 Dátum: 2015. Június 04. 20:13 »
Nem ő volt. Válasz volt egy sértőnek is nevezhető beköpésre, melyet Geddekas nevű fórumozónk engedett meg magának. Valószínű a hatás kedvéért használta a járókeret kifejezést, mert szemléletes volt. Abban igazad van, hogy pont ezen hsz alapján bennem  is  felmerült, nem Tomipapa lehet-e  nick mögött. De aztán ez a gyanúm eloszlott később.   A képzetet bennem az erősítette meg, hogy Geddekas barátunk említette a járványos gyermekbénulását. E két dolog olyan egybevágó volt, hogy nem is vontam kétségbe. Elnézést, ha ezzel téves képzet alakult ki bennem Geddekasról. Talán akkor  szó sincs arról az élethelyzetről, amit én gondoltam róla.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Június 04. 20:23 írta irido »

*

irido

  • ****
  • 488
Re:Gőzölgő
« Válasz #884 Dátum: 2015. Június 04. 20:25 »
Közben szerkesztettem, de az eredeti szerző az idézetből is látszik, hogy nem Tomipapa volt.