Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1664214 megtekintés
Re:Gőzölgő
« Válasz #840 Dátum: 2015. Március 15. 08:21 »
......
Az alapszabály annyira szabálytalan, hogy a bíróság mindenképp visszadobja és újabb küldöttgyűlésen kell majd korrodálni. De akkor se lesz jó, mert antidemokratikus lesz.
.......
A választások is itt vannak. Arra is gyúrni kellene. Választási programot is adni kell. Szóval van min gondolkodni. Eldől a küldöttgyűlés után vagy akár előtte.

A "korrózió" nem feltétlenül helyes kifejezés, de legalább látszik a megfeszített igyekezete, hogy kifejezze magát kedves Ecsém. Amire ecsémuram gondol, az helyesen a "korrekció" szóval fejezhető ki és látszik értelmesnek. Mindenesetre érdemes lenne pontosítani, mert kend eme interpretációjával csak a mimikai izmokat dolgoztatja meg.
Tudja kedves Ecsém, az "erózió" és az "erekció" sem rokon-értelmű kifejezések (bár eléggé hasonló a hangzásuk), mint ahogy a hozzászólásából kisugárzó "dilemma" sem analóg a DIL-EMMA betűkapcsolatok jelentésével, mely utóbbi első három betűje egy kisfeszültségű, hosszú élettartalmú mágneskapcsolót, kontaktort jelez, az EMMA pedig az "Enterprise Multi Medikai Alkalmazás" kifejezés kezdőbetűiből alkotott betűszó...
A választásokra történő gyúrás eredménye sem a "pankráció" szóval, hanem a "produkció" kifejezéssel lehetne jellemezhető. E kontextusban viszont meg kell állapítsam: a kend produkciója nem egyéb, mint ecsémuram pankrációja a "megélhetési érdekérvényesítő ringben", s e tevékenysége folyamán nem valódi értékek mentén produkál, hanem egy szomorú bohóc cirkuszi mutatványának csúcspontját jelölő -figyelemfelhívó- "PRODUKCIÓ!!!" kiáltást intonál. Higgye meg ecsémuram, a "predikció" sem jelent produkciót, de ahhoz, hogy ne ilyen ökörségeket írjon le érdemes lenne a jó produkció érdekében a "prevenció" jegyében vagy többet olvasgatnia, vagy a kendben vacogó megváltó hevületet cseppet lehűtve először elolvasnia, amit leírt...

Re:Gőzölgő
« Válasz #841 Dátum: 2015. Március 15. 08:47 »
Sziasztok!


.....................................
Kedves Kas62 tudomásom szerint Gönyűről. Tudod az ott van Tökömfalva és Verdtelipusza között.
....................................




ÜDV:KARCSI

De akkor ki lakik Degecen??  Ki a Degec - i ??

No, látja kedves Atyám, ez már az Ön dilemmája. Az meg a józan olvasóké, hogy miként értékeljék ezt az egyenlő mércével mérő, cseppet sem végzetesen személyeskedő , a mocskolódás látszatát is kerülni igyekvő szösszenetét. Nem igazán fontos számomra, hogy tudatosítsam: egyedfejlődésem hajnalán Önhöz hasonlóan én is "atyai" ejakulátumként vágtam neki annak a küzdelmes útnak, melyet végigjárva ilyen szép "vertebrata" lettem, ellentétben Önnel, aki a Teremtő kifürkészhetetlen szándoka révén egyedfejlődésének az előbb említett kezdeti stádiumában ragadt meg...

Arra mindenesetre alkalmas volt e megnyilatkozása, hogy rávilágítson: a kettőnk viszonyával kapcsolatban továbbra se legyen senkinek illúziója, jobb, ha a 'v' hangzót elhagyják a szó elejéről.  Viszont köszönöm a lehetőséget, hogy az Ön "invertebrata" mentalitásának minden szépségére és mélységére segített felhívni a fórumközönség figyelmét...

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #842 Dátum: 2015. Március 15. 09:10 »
A küldöttgyűlés előbb-utóbb rájön, hogy a vezérkar módszeresen és gátlástalanul félrevezeti. Ennek következménye a hatalmi összekapaszkodás lazulása, majd jön a végzetes összeomlás.

Most még személyes beszélgetésen Fáskerti és a többi felügyelő bizottsági tag azt mondja, ha nem lenne az ellenzék olyan hangos, akkor már régen egyenként lemondtak volna. Ficzere Péter a bíróságra beadott nyilatkozat szerint csak most március végéig vállalja a tisztségét. Helyette is újat kell választani. Sőt hasonlót hangoztatott az etikai bizottság és az Intéző Bizottság három tagja is magánbeszélgetésen.
Még Cserényi is. De ....

Csak azt nem tudom, hogy miért nem érzik a többiek, hogy a jelenlegi folyamatok mekkora veszélyt hordoznak.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #843 Dátum: 2015. Március 15. 10:23 »


[/quote]

Tudja kedves Ecsém, az "erózió" és az "erekció" sem rokon-értelmű kifejezések (bár eléggé hasonló a hangzásuk), mint ahogy a hozzászólásából kisugárzó "dilemma" sem analóg a DIL-EMMA betűkapcsolatok jelentésével, mely utóbbi első három betűje egy kisfeszültségű, hosszú élettartalmú mágneskapcsolót, kontaktort jelez, az EMMA pedig az "Enterprise Multi Medikai Alkalmazás" kifejezés kezdőbetűiből alkotott betűszó...

[/quote]
Na meg a feszültség oldása céljából: az sem mindegy, hogy az Emmáról kinek mi jut az eszébe. Például mennyire más mikor azt hallom, hogy erek közé injekció, vagy ínyek között erekció.
DE:https://www.youtube.com/watch?v=i8_KiXKAP18 :o :-[ :-X

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Gőzölgő
« Válasz #844 Dátum: 2015. Március 16. 07:23 »
Sziasztok!


.....................................
Kedves Kas62 tudomásom szerint Gönyűről. Tudod az ott van Tökömfalva és Verdtelipusza között.
....................................




ÜDV:KARCSI

De akkor ki lakik Degecen??  Ki a Degec - i ??

No, látja kedves Atyám, ez már az Ön dilemmája. Az meg a józan olvasóké, hogy miként értékeljék ezt az egyenlő mércével mérő, cseppet sem végzetesen személyeskedő , a mocskolódás látszatát is kerülni igyekvő szösszenetét. Nem igazán fontos számomra, hogy tudatosítsam: egyedfejlődésem hajnalán Önhöz hasonlóan én is "atyai" ejakulátumként vágtam neki annak a küzdelmes útnak, melyet végigjárva ilyen szép "vertebrata" lettem, ellentétben Önnel, aki a Teremtő kifürkészhetetlen szándoka révén egyedfejlődésének az előbb említett kezdeti stádiumában ragadt meg...

Arra mindenesetre alkalmas volt e megnyilatkozása, hogy rávilágítson: a kettőnk viszonyával kapcsolatban továbbra se legyen senkinek illúziója, jobb, ha a 'v' hangzót elhagyják a szó elejéről.  Viszont köszönöm a lehetőséget, hogy az Ön "invertebrata" mentalitásának minden szépségére és mélységére segített felhívni a fórumközönség figyelmét...

 Petronius arbiter!
A poént nem csak csinálni kell, hanem érteni is! Mondhatnám azt is, hogy akinek nem inge nem veszi magára.!
Számomra szánalmas, és egyben rémisztő, a megnyilvánulása!!
Ezen írása sorait olvasva, én úgy látom, hogy még nagyon az elején tart annak a "küzdelmes útnak".

Én nem a lájk-okra hajtok!!Szerintem az írásaim a szomorú valóságot tükrözik!!
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 16. 08:11 írta atya »
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Gőzölgő
« Válasz #845 Dátum: 2015. Március 29. 11:00 »
Olvashatjuk Attilától, hogy szerinte  (Ki szerint?)Stork az OMME-t akarta szétverni.

Na most akkor emlékezzünk csak egy picit!!!

Voltak ugye az akkori Omme  ( MME) csapatába tartozó méhészek és az "OMME"-n kívüli egyesületek. A támogatások a Méhészeti Terméktanács tagsági igazolásához voltak kötve, nem az omme tagsághoz. Sikerült a brüsszeli kirándulásokkal megvakított ködös elmék idejében az MT-t szétverni, vagyonát megörökölni egyeseknek, holott a megszűnése esetén a tagok a befizetett tagdíjuk alapján részesültek volna abból. ( omme kapta, holott az ommen kívüliek is tagok voltak.) Akkortól már csak OMME tagok voltak jogosultak a támogatás igényléséhez.

"A Méhészeti Terméktanács Egyesület Közgyűlése lázható többséggel 4 (négy) nem és 4 (négy) tartózkodó szavazat mellett döntött arról, hogy a Méhészeti Terméktanács a mai napon, jogutód nélkül feloszlással megszűnik, az Alapszabály szerinti vagyonmegosztással.
A Méhészeti Terméktanács a Nemzeti Program alapján igényelt gyógyszertámogatást, 2005. március 20-i beérkezéssel tudja befogadni."


 Mi következett ebből? Mindenki átlépett az önálló Ommen kívüli egyesületekből. Ha nem születik akkoriban ilyen határozat, a mai napig az atádi egyesület elnöke csak, és nem a KFT Igazgatója, és Omme KFT sincs. Na pl ezek ellen harcolt a Stork és a Bozó Ferenc. No meg ugye más ellen is. Nem szerette volna ha a méhész nem szabadon dönt, hogy hova tartozik. Mielőtt vád érne nem haza beszélek, mert én éppen abban az időben- megelőzően- Telleréknél voltam tag egy MME-n kívüli szervezetben Fehérváron, és mivel messze volt, ezért alakítottunk egy helyi egyesületet, amely a többségi akarat szerint Omme tag lett. És képzeljétek el, semmi harag nem volt ezért sem a Stokkal, sem pedig Teller Laci Bácsival. Storknak az sem tetszett amikor az akkori Méhész Újság lejáratása napirenden volt minden összejövetelen. Egy eset. A pacsai hordó üzemben csinált riportot a újságnak, és reggeltől várta -ha jól emlékszem a nevére Kanta Béla - Storkot, de a Wartburgja hengerfejes lett, azonnal kerestem egy szerelőt, és ingyen elvittem, majd még az nap este az ingyenes előadására, mert akkor még akinek mondanivalója volt, az a méhészekért beszélt, nem léért. (És ki csinált ma egy új méhészújságot? Az akkori szekértábor jogutódja. Bizony ám.) Ingyen írtunk abban az újságban, Nikovitz szavaival: "Aranyos Jenőkém Ti segítitek életben tartani". Mi volt akkor a méhészek felé vetített kép? Nem bír el a méhésztársadalom két lapot. Meg kell nézni valamelyik utolsó számban le van írva, hogy kik adtak össze pénzt az utolsó kinyomtatott példányok postai kézbesítésére, mert már csak 2 havi lapot lehetett a maradék pénzből eljuttatni az olvasóhoz. Ekkor már csak nevetve beszéltek OMME vezetők is a Méhész Újságról és Storkról, Nikovitzról. Sőt ma már 12-es Hunoros méhész akkoriban röhögve mondta micsoda ökörségeket írok a lapban. Azóta felébredt. Megvezetett barmok vagytok, mondtam neki.
Na most ugye mennyire másképpen értékelődik egy új lap megjelenése amikor akasztják a hóhért? Természetesen én is látom, hogy nem méhészekért íródik, de a Stork lap értünk volt, és a cikkekért nem kértünk és kaptunk pénzt. Ma már egy kicsit nehéz elképzelni amikor a méhészek még méhésztársak voltak, nem csak annak szólították egymást. Akkor még a szakmáról szóltak viták, nem a ki tud többet lopni a csoportból, nekünk meg semmi :( mert ugye az egyes tagot megvágni sokkal nagyobb kihívás, mint a megbutított csoportot megdézsmálni. Na ezért kellett egypártrendszer a méhészetben :o.
A Stort nem akart méhésztoborzást, csak előfizetőket a lapnak, amelynek egyik életben tartója volt. Nem szerepelt a telefonszáma egyik számban sem ahol méhésztanfolyamokra invitálta a méhészeket. Nem hitegette azzal őket-amikor már megfogyatkozott a tanulni vágyók "darabszáma", -hogy az Únióban csak szakmunkás lehet méhész stb...szakoktatást szeretett volna a meglévő méhészeteket kezelőknek. Szerintem a nyájat közös akarattal vágóhídra sem szeret küldeni a mézZéRT beeeeeeeeee.
Ne bántsátok a Storkot, mert elkezdem az akkori időkben történteket feleleveníteni, aztán akkor kiderül, hogy semmi sem változott, csak mások lopnak és többet.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 29. 11:24 írta kivancsi111 »

Re:Gőzölgő
« Válasz #846 Dátum: 2015. Március 29. 11:17 »
VII.   AZ  EGYESÜLET  GAZDÁLDODÁSA

 Az  egyesület  bevételei:

 -          belépési  és  tagsági díj

-          miniszteri  ("információs")  támogatás

-          egyéb állami, közületi  vagy magán  támogatás

-          saját  alapképzésre  szolgáló befizetések

-          az egyesület  egyéb  tevékenységből  eredő  bevételei

-          kamatok.


Az  egyesület  éves költségvetés alapján   gazdálkodik.

Az  egyesület  tartozásaiért  saját  vagyonával felel.

 Az  egyesület  nem nyereségérdekelt,  nyereséget nem képez,  az éves bevétele  költségfelhasználáson  felüli részét  a következő évi feladatok  megvalósítására fordítja  a közgyűlés döntése szerint.

 Az  egyesület  megszűnése esetén vagyonát  a tagok között az utolsó év  befizetése  arányában fel kell osztani.


http://telnet.datanet.hu/~meheszet/
Bal oldalon "Alapszabály."

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #847 Dátum: 2015. Március 29. 19:01 »
Storkot a 80-as évekből ismerem. Lelkiismeretes és nagyon jó szervező volt. 1985 októberében Japánban volt az Apimondia és mint fiatal tudományos kutató mentem ki a Strok szervezte csapattal. Ha jól emlékszem közel 60 főből állt az expedíció. Mindent kitűnően megszervezett, pedig akkor még ellenséges világnak számított Japán. Lelkiismeretesen vezette a csapatot és nagyon jó programokat állított össze az Apimondián kívül is, ugyanis a visszautazásban kötve voltunk a Nahodka-Yokohama hajójárathoz, ami emlékeim szerint 18 naponként jött és ment.

Stork nekem külön segített, hogy találkozzak egy olyan japán biológussal, aki méhekkel és darazsakkal foglalkozott. Akkor éppen mandarin darázzsal végzett kísérletet. Kaptam is tőle alkoholban tartósított mandarin darázs példányt és egy kisgyerekeknek szóló méhészeti ismeretterjesztő könyvet, amit ő szerkesztett.
A mandarin darázst én a páncélos középkori lovagokhoz, Ő a szamurájokhoz hasonlította. Nagyon veszélyes a házi méhre, de gyönyörű rovar.

Voltak az expedíció során súlyos konfliktusok is, és Stork türelemmel megoldotta elsimította. Igazán jó hangulatban tértünk vissza az egy hónapos útról.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.


*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #849 Dátum: 2015. Április 27. 11:54 »
Számos alkalommal kértem már betekintést az OMME hivatalos irataiba, OV jegyzőkönyvbe, küldöttgyűlési jkv-be. Egy eset kivételével soha nem kaptam. Legutóbb pénteken küldtem kérelmet az OMME hivatali email címére.

Ma bementem. Bent volt az OMME elnöke, megtagadta, pedig a személyi és tárgyi, sőt időtartami feltételek is rendelkezésre állnak. Azzal fizetett ki, hogy hivatalos választ fogok kapni.  Elmondtam, hogy az elutasítás miatt hatóság felé panasszal fogok élni.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Gőzölgő
« Válasz #850 Dátum: 2015. Április 27. 22:49 »
QUQURIQ !!!

Ez az ember csak az időhúzásra játszik, aztán öngól, középkezdés!

A foci bíró Kiskaks!

Re:Gőzölgő
« Válasz #851 Dátum: 2015. Április 28. 07:16 »
Engem válaszra sem méltat, lassan egy hónapja.
Nagyernyei Attila

Re:Gőzölgő
« Válasz #852 Dátum: 2015. Április 28. 07:44 »
Vaklahogy így kapod majd a választ???

Aláírás : Mészáros József
            OMME hivatal
  vagy
          : Dr. Mészáros László
            OMME hivatal

Gyerekek ez már a gyalázat kategóriája!

Minden választott és kinevezett "vezér" vegye már észre: az OMME  A MIENK IS !! Gyalog méhészeké !!! Nem csak az OMME katonáké!!!

Vajon mit szól ehhez majd a hatóság?

Bercsényi

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #853 Dátum: 2015. Április 28. 12:07 »
Az OMME még mindig nem hívott, hogy mikor tekinthetek be a 2015 március 1-i OV jkv-be, továbbá a március 28-i küldöttgyűlési jkv-ba.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Gőzölgő
« Válasz #854 Dátum: 2015. Április 28. 21:24 »
QUQURIQ !!!

„Az OMME még mindig nem hívott, hogy mikor tekinthetek be a 2015 március 1-i OV jkv-be, továbbá a március 28-i küldöttgyűlési jkv-ba.”
Kedves Laci!!!
Az OMME nem is fog behívni, Mi küldünk, de mész Te magadtól is…
Bár csak többen lennének olyanok, akik a  tagságból  aktivizálnák magukat.
Mészárosék  süketfüle, nagyothallása és vaksága  már minden szavazó tagnak érződött.
Jutalmazni is fogják a tisztújításkor.
Arra azért befizetnék, hogy ha a törvényszék akadályoztatás révén, megbüntetnék az elnöki  makrancosságot.
Ki könyvelné le a tételt és hová???
Az OMME elnöke jelenleg úgy érezheti magát, hogy erősen tapos a híg mocsárban, de egyre lejjebb és lejjebb süllyed!
Már nem lesznek segítő kezek gereblyével, hogy húzzuk ki…

A lidérc fényes Kiskakas!  :o