Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1657550 megtekintés
Re:Gőzölgő
« Válasz #765 Dátum: 2015. Január 23. 22:09 »
Veszti!

Sajnálom azt az időt amikor privátban megírtam a válaszom
a kérdéseidre.Felesleges volt.
Máskor is utaltam már rá:óriási hiányosságaid vannak!A méhészeti
közélet múltjáról keveset tudsz.A hozzászólásaidból kitűnik,ami infód
van az is a demagógok által szajkózottak.
Rossz oldalra tévelyedtél.

Csányi Antal

Re:Gőzölgő
« Válasz #766 Dátum: 2015. Január 24. 09:29 »
Január első napjaiban kértem az Admintól a regisztrációm törlését.
A mai napig nem sikerült neki összehozni, pedig még a Nagyernyei A.-t is megkerestem, hogy hívja fel a figyelmét.
Ne kelljen már egy ilyen kis horderejű ügyért is a családi jogászunkat bevonni.
Dobosi Szilveszter

Ez az SMF fórum (amit használtok) angol nyelvből fordított szabálya:
A hozzászólásokkal együttes nicktörlésre kizárólag akkor kerülhet sor, ha az adott felhasználó hozzászólásainak törlése nem rontja lényegesen a fórum olvashatóságát. Amennyiben súlyosan zavaró lenne az adott regisztrált felhasználó hozzászólásainak törlése, abban az esetben a moderátorok "Törölt nick" azonosítóra írják át a felhasználói azonosítót.

Egyetértek. A nicket állítsa át az admin arra, hogy pl. " Kilépett Veszti1982 régi bejegyzései".
Azokat a bejegyzéseket, amire reagált bárki nem szabad törölni, ebben igaza van Vesztinek, mert akkor nem lehet rendesen olvasni a fórumot. Szóval a bejegyzések maradjanak, ha volt utána olyan bejegyzés, amire válaszoltak. De egyenként végignézni a bejegyzéseket nem lesz triviális. 
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

Re:Gőzölgő
« Válasz #767 Dátum: 2015. Január 24. 16:56 »
Veszti 1982!
Ma beszéltem az Adminnal Kaposváron, hamarosan törölni fog.
Üdvözlettel:
Nagyernyei Attila

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Gőzölgő
« Válasz #768 Dátum: 2015. Január 26. 22:24 »
QUQURIQ!!!

Ma megkaptam az OMME kötelező, hírkalauzát, mind a négyet!
Három bontatlanul, kuka, még a postaláda mellett!
Azt az egyet meg nagyon nagy becsben tartom…
Tetszik, nem tetszik, megpróbálom szubjektíven olvasni.
Habár tudom a háttér érdekes tényeit…
Csak még végig lapoztam, így sem jót, sem rosszat  nincs jogom írni róla.
Azért mégis csak kell, hogy valami véleményt mondjak.
Itt van a jövő hét végén a Szekszárdi Tavaszváró!
Nem szerepel a lapban, persze mert nem hír értékű! Ott ahol még az Apimondia elnöke is megfordult. Ugye Lászlóffy Zsolt?
Most is jeles külföldi előadók is jönnek. De az OMME vezetésének nem számít!
Ők ugyan is tudnak csak igazán rendezvényt szervezni! Lásd Gödöllő OMME évforduló.  Zászló bontás, avatás szentelés  Kb. 30 fő előtt!
Gondoljátok csak el, a szakmai hozzáértést, rendkívüli küldött gyűlés, alapszabály elfogadtatással, előadásokkal, ebéd, zászló avatás és szentelés, plusz Vicze Ernő emléktábla avatás kint a kutatóban…
Mondjuk meg őszintén, Nagyot akart a szarka, de nem bírta a farka…
Az – az a sok rendezvényből mind katasztrofálisan sikerült!
Na ezért megint az „ellenzék” a hibás???
Szóval, egy kicsinyes, gyerekes megoldást választott megint az OMME vezetése!
Kihagyta az újságukból a Szekszárdi Tavaszvárót!
Egye, fene!
Azért én most tisztelettel meghívom Őket, hogy lássanak egy jó, valamire való rendezvényt!
Lehet ötleteket meríteni!
Igaz, a szervezők ingyen dolgoznak, nem pedig fizuért…

Az invitáló Kiskakas!
« Utoljára szerkesztve: 2015. Január 27. 06:21 írta atya »

Re:Gőzölgő
« Válasz #769 Dátum: 2015. Január 27. 08:59 »
Kiskakas!

Az OMME ujság ismét nem hazuttolta meg önmagát. Ezt már "megszokta" a mai méhésztársadalom!
Megszokta, mert amióta az első szám megjelent, azóta az "elnökség" által reprezentált egyoldalú információkat közöl.
Dübörög az OMME, szólnak a harsonák, folyik a csinnadratta.
Példaként: -télen is nyugodtan lehet méheket szállítani (lopni) - semmi bajuk nem lesz!
                - méh etetés felsőfokon (meg is lett 2014-ben eredménye - mézhamisítás felsőfokon)
                - 30 éves évforduló megünneplése (agrár hotel- csak azok nem voltak ott akiknek az OMME ujjászületé-
                   sét köszönhetjük - kivéve Nikovicz Antal) az újság azért ódákat zengett róla
                - egy kisebb csoport szinte minden lapszámban megemlített gyálázása, észrevételeik és az igazság
                  elhallgatása

És még sorolhatnám, de nem teszem!  Majd megteszi helyettem az idő! Az igazság mindig diadalmaskodik, csak idő kérdése!!!

Azokat az újságokat amiket + ban kapsz, ne dobd ki, add oda azoknak az a méhészeknek, akik nem OMME tagok, mert még mindig kevés az "agymosott méhész" , mert a buta, tudatlan méhész a "jó méhész"!
Azzal mindent meg lehet csinálni!

Üdv: Bercsényi   

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Gőzölgő
« Válasz #770 Dátum: 2015. Január 30. 19:44 »
Vége a szabinak fiúk??
Mindenki itt van, még az is aki saját magától ment szabira.
Üdv : Vivaldi, Varga Karcsi, és a jó öreg abrichkter.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #771 Dátum: 2015. Február 01. 07:54 »
Tükör barátunk írja, hogy őt felhatalmazták. Ezt felellengzős dumát! Hogy nem szakad le a ...

Ennek a jó embernek nem jut eszébe, hogy itt lelkiismereti kérdésről van szó. GMO szennyezett takarmányt nem illik elsumákolni, ahogy a hatástalan vagy mérgező Tactic esetén se szabadna.

Lelkiismeret lelkiismeret. Vajon ilyen van A szótárában?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #772 Dátum: 2015. Február 01. 08:52 »
Vége a szabinak fiúk??
Mindenki itt van, még az is aki saját magától ment szabira.
Üdv : Vivaldi, Varga Karcsi, és a jó öreg abrichkter.

Megvagyok, azonkívül, hogy tegnap temettük el az egyik legjobb barátomat, méhész kollégámat, és emiatt igen szomorú vagyok.
 De, meglehetősen egyéni véleményen vagyok, ami nem népszerű egyik csoportosulásnál sem. De ez nem egy hirtelen változás, én mindig is ilyen voltam.
 Azt hiszem a kakaskukorékolás téma körben a Bercsényi kolléga leírta az igazságot, és úgy látszik csak nekem tetszik,mert más figyelemre se méltatta. De legalább ketten már vagyunk, ez is valami.
Azt hiszem a zöld, meg a fekete fórum mellé kellene egy harmadik, egy színtelen is, amin meg azok véleményét írjuk le, azok akik sem ide, sem oda nem tartoznak.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Gőzölgő
« Válasz #773 Dátum: 2015. Február 01. 09:59 »
Idézet
Azt hiszem a zöld, meg a fekete fórum mellé kellene egy harmadik, egy színtelen is, amin meg azok véleményét írjuk le, azok akik sem ide, sem oda nem tartoznak.

Vivaldi!
Te is lehetnél egy új rendszer gazda! Már régebben is írtad, hogy jó lenne egy "független" fórum.
Ha van ADMIN ismerősöd rövid időn belül régi, új tagokat toborozhatnál......
Szerintem próbáld meg!

Üdv: Zümi
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #774 Dátum: 2015. Február 01. 12:58 »
Hát akkor mi ketten nem így látjuk./Bercsényi kolléga és én/
Én úgy látom, hogy az omme problémáinak gyökere nem újkeletű. Nyilván az omme mostani vezetésének is ez volt a kényelmesebb, ezért hagyott mindent úgy ahogy volt. Ez a Bross és a körülötte lévő emberek kreálmánya, ezért kell most toldozgatni foldozgatni az alapszabályt, holott az új elnöknek, és az új vezetőségnek nyomban meg kellett volna változtatni, és teljesen átdolgozni. Ez kellett volna , hogy legyen az első dolga.
 De talán nem is merülnék ebbe bele jobban. Viszont feltennék egy kérdést.
Vegyünk egy példát: X Y utánfutót szeretne vásárolni. Már jó előre lebeszéli ezt az arra illetékesekkel. Befektet, legyártatja kifizeti. A papírokat rendesen be is adja időre. És mégis azt mondják neki, "barátom nincs pénz." Előfordulhat ez? Persze , hogy előfordulhat, hisz semmi féle papír, igérvény nincs rá, hogy kifizetik neki. Csak szóbeli igéret van.
 A kérdésem az lenne, ez az illető hová fordulhat jogorvoslatért?
Egyszerű kérdés, remélem kapok rá egyszerű választ is.
 Ja és azért kérdezem ezt ezen a fórumon, mert ez a Bross alatt lett így kitalálva.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Február 01. 13:06 írta Vivaldi »

Re:Gőzölgő
« Válasz #775 Dátum: 2015. Február 01. 13:13 »
Vivaldi!
Ha megengeded én fogok neked még ma válaszolni.
Annyit előre, hogy mindent meg fogsz érteni, de most nincs időm kifejteni, viszont akartam üzenni.
Este ez lesz az első, hogy írok róla.
Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #776 Dátum: 2015. Február 01. 14:26 »
Vivaldi!
Ha tudsz rossz példát írd le. Ha tudod az okot, azt is.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #777 Dátum: 2015. Február 01. 14:32 »
Hasonlót akartam írni én is. Arra kérlek, ha vannak neked nem tetsző dolgok írd le, és próbálj ezzel szembe állítani egy szerinted igazságosabb megoldást. Biztosan össze tudnánk hozni ennyien a többségnek tetsző alternatívát.
Akarat kérdése csak az egész.

Üdv. jani bátya

Re:Gőzölgő
« Válasz #778 Dátum: 2015. Február 01. 15:18 »
Vivaldi: Ha már épp az utánfutót említetted. Én is jeleztem a szaktanácsadónak, hogy szeretnék futót venni. Azt mondta, éppen felírja, de semmi jelentősége nincs. Az kap, aki hamar beadja és még nem merül ki a keret. Ha egyből beadja olyan, aki nem jelezte előre, azt sem lehet elutasítani, akkor az megelőzött, hiába én fel voltam íratva, de egy nappal később adtam be.

Re:Gőzölgő
« Válasz #779 Dátum: 2015. Február 01. 15:24 »
Amúgy ha jól tudom, annál a keretnél is visszaosztás van, tehát ha kimerült a keret, de még valaki beadta, mert már legyártatta és kifizette, akkor azt sem lehet elutasítani, csak akkor mindenki kevesebbet kap. Az OMME azért próbálja menedzselni a dolgot, azért jelzi, hogy hol tart, hogy mindenki képben legyen. Az sem jó, ha a megítélhető összegtől sokkal kevesebb jut, mert akkor meg nincs értelme. Tehát ha már látom, hogy betelt, akkor vigyem át inkább a következő évre, hogy a teljes összegre esélye legyen mindenkinek. A probléma akkor van, ha nagyon sokan kényszerülnek évről évre halasztani, mert akkor egyre több igénylő halmozódik. Nem tudom, hogy így van-e, mennyien vannak, akik nem jutottak hozzá, pedig akartak. Erre is jó lenne egy felmérést végezni.