Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1657759 megtekintés
*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #750 Dátum: 2015. Január 13. 09:00 »
Sziasztok!


Kidobjátok azt amit nem értetek? Tanulmányozzátok szerintem fejleszti az olvasás ill szövegértési képességeket. A mai világban sok és sokszor több a durvaság mint kellene.Miért bántjátok azért mert sajátos stílusba ír?Nem vagyunk ősemberek hogy bunkóval verjük agyon ha nem értjük a delikvenst.Szatirikus stílus nem mindenkinek érthető de ettől még nem biztos hogy rosszat akar csak más szemszögből világít meg bizonyos dolgokat. Nem mindenben találja meg az igazságot de sok részletét eltalálja de evvel szerintem mindenki szembesül saját példája okán.Atya nem tudom mi oka lenne máshol írni ha egy a köszöntőbe megjelent hozzászólásra reagált.Vagy nem ilyenkor szoktál figyelmeztetést írni?Oké hogy lőni sokkal eredményesebb lesből de hol a sportszerűség?Egyébként mindegy akkor is jót nevettem.


ÜDV Karcsi

Hát, ha valaki veszekedett a zöldön Tomipapa Abrikter Mikulással az én voltam. Tomipapa ugyanis rendkívül fárasztó. Ez abból fakad, hogy pihent agyú. Ezért este nyolc körül senki meg se kísérelje olvasgatni.
De, én elvből elvetem azt az eljárást, hogy bárkit is kidobáljanak a véleménye, és esetleg írásmódja miatt, ha nem személyeskedik. Lehet, hogy ez abból fakad, mert én így jártam a zöldön.
 Én azt mondanám, ne csináljátok ugyanazt mint a zöldön csinálgattak nem is kevés emberrel, mert akkor ez a fórum is ugyan oda süllyed. Azért, hogy más a véleménye, vagy mert nehezebb értelmezni nem kell kidobni senkit.
 Az egysíkú, egy véleményű fórum előbb utóbb el hal.
Persze vannak határok. De ezt tomipapa meg más is biztosan megérti, és ha túllépi meg kell neki magyarázni, hogy hol a határ.
Tomipapa jelenléte ugyanis azt jelenti, hogy érdemesnek tartják ezt a fórumot arra, hogy megnyilvánuljanak rajta, tehát tulajdonképpen akárhogy is nézzük bizonyos rangot ad neki.
Biztos, hogy vannak itt olyanok akik most azt gondolják, hogy a ződ amazok, ez meg az ő fórumuk, és ha ott úgy bántak el velük, akkor itt is ugyanúgy kell.
Én aszondom, pedig én is azok között vagyok akiket onnan eltávolítottak, legyetek nagyvonalúak velük szemben, és legyen ez az a fórum ahol mindenki elmondhatja a véleményét vagy azt, hogy mi fáj neki.
Mert az az egyszerű eljárás amikor már nincsenek érvek, és az érveket azzal helyettesítjük, hogy eltávolítunk valakiket valahonnan, az bizony a gyengeség jele.
Mert akinek igaza van, azt nem lehet kizárni, sem elhallgattatni a mai világban, ahol annyi megnyilvánulási lehetőség van. Az igazság az igazság, az is marad. Azt nem kell kitalálni, az létezik csak úgy magától. És aki úgy gondolja, hogy igaza van az meg is tudja indokolni, nem kell hozzá nagy ész, mert az igazságot  a legkönnyebb megindokolni, míg a hazugságot magyarázgatni nehéz. És amikor a hazugságokat nem lehet már magyarázni, akkor szoktak az eltávolítás fegyverével élni.
Ezért mindenkit türelemre intenék.
 Mert ha nevezetesen tomipapának lenne igaza úgy sem tudnátok, /és én sem/ vele mit kezdeni. Ha meg nincs, akkor hiába ír ő le bár mit, ez rá nézve is vissza felé sül el. Nem kell tehát félni tőle.
 Mert én hiszek az igazság erejében. Mert sokan, és hosszú ideig megpróbálták már elnyomni az igazságot az emberiség történelmében, de mégis valahogy újra és újra elő jön, és újjá születik. Ezért ne féljetek senkitől ameddig úgy érzitek igazatok van.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Január 13. 09:15 írta Vivaldi »

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Gőzölgő
« Válasz #751 Dátum: 2015. Január 13. 10:05 »
Vivaldi!

Mindenki egyedi!
Meg próbálok én is egyedi lenni, és nem tucat.
Én is látom a hibákat, és kisebb nagyobb sikerrel tanulok is belőle.
Idézet
Persze vannak határok. De ezt tomipapa meg más is biztosan megérti, és ha túllépi meg kell neki magyarázni, hogy hol a határ.
Úgy látom a nekem küldött képek alapján, az akiről írásodban írsz, az a második gyerekkorát élheti. A Mikulások nem mai gyerekek  ;) ( Ez jó, mert azt mondják aranyosak a gyerekek)
Mivel feltételezhetően a két gyerekkori időszak közötti idő, nem volt elég arra, hogy megtanuljon úgy beszélni ember társaival, hogy ne bántson meg másokat, nyugodtan állíthatom, hogy már tényleg nem is akar. Így nem marad más mint, példát statuálni. (Persze csakis segítő szándékkal)
Ha jól tudom van egy olyan mondás, miszerint " egy időben elcsattantott pofon, többet ér száz jó szónál"
Na nem mintha híve lennék az erőszaknak, mert azt is tudom, hogy ha valaki nem akar megváltozni, azt hiába  is "pofozod", erőlteted.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #752 Dátum: 2015. Január 13. 17:17 »
Nyugodtan fogjátok fel úgy, hogy  én azért vagyok itt mert zsíros kirúgott a zöldről. Tomipapa pedig azért mert szeret benneteket.

Re:Gőzölgő
« Válasz #753 Dátum: 2015. Január 13. 20:23 »
Kedves Barátaim !



Lehet hogy szövegértési képességeim nem firtatni valók az is lehet hogy egy időbe adott pofon hatékony de az is lehet hogy nem akarván vitatkozni se veszekedni se okoskodni se észt osztani ezért egy időre elbúcsúzom.Sok sikert a további világmegváltáshoz én egy darabig pihentetek mivel nincs szükségem arra hogy feleslegesen koptassam az ujjam.



Üdv Karcsi

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #754 Dátum: 2015. Január 13. 22:45 »
Kár hogy lelépsz. Te nem Tomipapa vagy. Te valóban méhész vagy és nem a kötekedés a fő tevékenységed.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Gőzölgő
« Válasz #755 Dátum: 2015. Január 13. 23:13 »
Csodàlkozom, hogy Vivaldi tollàból olvasom az Arisztaioszt védő beszédet, és az alap megàllapítàsàval egyetértek: nem szabad kirekeszteni a fòrumròl azt, akivel nem értesz egyet! Én sem értek vele egyet, amikor a gúny eszközét felettébb hasznàlja, de attól még élvezem a humoràt, és értékelem a rendkívüli tudàsàt a növényvilàg területén. Voltak màsok is, akik helytelen jelzőket hasznàltak a vitapartnerre, és nem lettek kizàrva. (Ne kívànd, hogy megkeresem, nem töltök ezzel óràkat...) 
Làtok olyan vitàkat is, amikor a vitàzó fél rà sem hederít a partnere érvelésére, csak mondja tőle függetlenül a magàét. Magàval beszélget..., azt meg minek?
Vivaldi!
Szerintem jól döntöttèl, hogy nem vàllaltad a moderàtor szerepét. Nem valò Neked, a szabadszàjúsàgod miatt. (Ezzel együtt tisztelem, ha valaki ezt lelkiismeretesen műveli.)
Varga Kàroly!
Sajnàlnàm, ha sokàig nem írnàl! Szívesen olvastam az íràsaidat, és Veled együtt nevettem egy-egy szellemes poénon!

Ritkàn írok a fórumra, de szeretem olvasni. Úgy sejtem, a többség véleményével nem egyezik a hozzàszólàsom, meglàtàsom, mégis idejàrok, főként a szakmai informàciók miatt. Szerintem fontos a sokszínűség..., a kontroll miatt is...(Hàtha nem nekem van igazam..., vagy nem mindenben.) Az atka elleni védekezésben is ezt hasznàljuk.
Üdvözlettel :Attila

Re:Gőzölgő
« Válasz #756 Dátum: 2015. Január 14. 07:33 »
Jó reggelt Méhészek!
Látom Arisztaiosz menesztése megosztja a Méhészklubot.
Pont ezt szeretné, ez a célja.
Természetesen szakmai hozzászólásai, és "ízes" kritikái nem kivetni valók.
Viszont nem szeretnék tőle olyan sorokat idézni, ami méltatlan ehhez a közösségi laphoz.
A rossz gyerekeket is megbünteti az óvónéni, hogy máskor ne csináljon olyant.
Itt ÓVÓ bácsik a moderátorok, és egy tanult embert próbálnak jobb belátásra bírni.
Minél feljebb kerülünk korban az oktatásban, a nagybetűs életben,  egyre szigorúbbak a szankciók.
Nem börtönbüntetésre ítéltetett Tomipapa, hanem egy kis gondolkodási időt kapott, hogy változtasson stílusán, mert a mocskolódásba hajló "jópofa humora" nem fér bele a véleménynyilvánításba.
Ezért a döntésért sem Varga Karcsinak sem másnak nem szabad bevetni a durcást.
Végül is a moderátor tette a dolgát, ezért van.
Üdvözlettel: Nagyernyei Attila


*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Gőzölgő
« Válasz #757 Dátum: 2015. Január 14. 08:32 »
Nem tudom mire ez a nagy felhang! Mondjátok meg kinek, és miért állítsunk szobrot.
Ha veled, vagy veled, vagy veled tenné meg azokat az arrogáns pejoratív megjegyzéseit, azonnal tiltakoznál. Ami a legrosszabb, hogy reagálnál rá. És ez már beláthatatlan dolgokat generálna. Remélem egyet értünk!
Soha nem arról volt, van, szó, hogy a szakmai írásaival  kárt okoz. Az írásai olyan részével van gond, melyben valamiféle felsőbb rendűség,(lenézés) mutatkozik meg.
Nem vagyunk egyformák. Van akinek ez belefér, van akinek nem. Én úgy gondolom, (hogy azt választom) azok mellé állok, akinek ezek a sértő (pejoratív) megjegyzések nem férnek bele a mindennapjaikba.
Remélem érthető voltam.

Szerintem mindenki önszántából jött közénk. Ha úgy akarja önszántából megy is el.
Persze, ha valamiért ki nem zárják.
Tudomásom szerint jelen pillanatban, még senki nincs a tiltólistán.

Moderátor

« Utoljára szerkesztve: 2015. Január 14. 20:00 írta atya »
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

Veszti1982

Re:Gőzölgő
« Válasz #758 Dátum: 2015. Január 23. 08:28 »
Január első napjaiban kértem az Admintól a regisztrációm törlését.
A mai napig nem sikerült neki összehozni, pedig még a Nagyernyei A.-t is megkerestem, hogy hívja fel a figyelmét.
Ne kelljen már egy ilyen kis horderejű ügyért is a családi jogászunkat bevonni.
Dobosi Szilveszter

Ez az SMF fórum (amit használtok) angol nyelvből fordított szabálya:
A hozzászólásokkal együttes nicktörlésre kizárólag akkor kerülhet sor, ha az adott felhasználó hozzászólásainak törlése nem rontja lényegesen a fórum olvashatóságát. Amennyiben súlyosan zavaró lenne az adott regisztrált felhasználó hozzászólásainak törlése, abban az esetben a moderátorok "Törölt nick" azonosítóra írják át a felhasználói azonosítót.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Január 23. 08:32 írta Veszti1982 »

Re:Gőzölgő
« Válasz #759 Dátum: 2015. Január 23. 10:21 »
Mi a gáz Veszti?
Állandóan a Méhészklubon lógsz, Te is hátulról szeretnél csak lesni?
Vállald Önmagad, ha pedig nem teszik az igazság hangja, nem kell hozzászólnod.
Az ittlét senki számára nem kötelező.
Ha előkerül az Adminunk, biztosan töröl.
Nagyernyei Attila

*

Veszti1982

Re:Gőzölgő
« Válasz #760 Dátum: 2015. Január 23. 11:21 »
Hát mit is mondjak: Nagyon fogtok hiányozni, de valahogy majd csak az idő megszünteti az űrt.
Ja ja én is csak leselkedő szeretnék lenni, mert az olyan valóság show feeling hatású.
Örültem hogy itt lehettem, remélem a webmester nem csak évente egyszer jár erre.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Gőzölgő
« Válasz #761 Dátum: 2015. Január 23. 11:24 »
Heló veszti!

Mi a probléma  regisztrációddal??
Nem szeretnék beleszólni a dolgodba, mert nem én kértem, hogy regisztrálj erre a klubra!
Csak egy példát mondanék a hasonló esetek végett.
Pl, ha valaki szeretne cigarettázni, nem kell megkérdeznie a dohánygyártó céget, hogy "fogyaszthatja-e a termékét. Egyébkéntis olyat szív amilyet akar. Kvázi, ha le akar szokni, akkor sem kell engedélyt kérni-e a gyártól. Csak egyszerűen nem vesz többször cigarettát, leszokik. Tehát te is csak egyszerűen ne legyél itt velünk, ha nem akarsz.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

Veszti1982

Re:Gőzölgő
« Válasz #762 Dátum: 2015. Január 23. 11:34 »
Kánya, szeretlek!
Úgy indult, hogy privátban hisztiztem, csak az Admin nem írt már 20 napja, majd írtam a Klubvezetőnek, ő sem reagált, most hogy felírtam a nyilvános felületre, mindjárt sikerült válaszolni.
Atya, ha valaki menni akar, az had menjen. Én is így vagyok ezzel.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #763 Dátum: 2015. Január 23. 12:40 »
Veszti!

Én úgy látom, hogy te nem akarsz elmenni, hanem láthatatlan akarsz lenni, ugyanis rendszeresen belépsz a neveden és órákig bent is vagy, pedig állítólag - a te elmondásod szerint - 20 nappal ezelőtt már nem akartál ide belépni. Ha meg itt akarsz lenni, akkor miért mondod, hogy nem akarsz itt lenni?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #764 Dátum: 2015. Január 23. 16:21 »
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”