Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1657071 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:gözölgő
« Válasz #720 Dátum: 2015. Január 09. 22:49 »
Nem szokásom senkit kóstolgatni. Ha valami nem tetszik, elgondolkodom miért, aztán, ha megértem és látok megoldást, akkor módszeresen megoldom. Néha rövidebb, néha hosszabb időt vesz igénybe. Nem az izmaimban hordom az agyamat, ezért a megoldásban sem ez az elsődleges szempont. Az agyafúrt szövegelés nem kenyerem.

Karcsi!
Aki meg nem méhész, de beleszól a dolgainkba, annak a véleménye, akármilyen cirkalmasan, dagályosan fogalmaz is, annyit ér, mint kóbor tyúkon a tetű.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:gözölgő
« Válasz #721 Dátum: 2015. Január 09. 23:14 »


......Nem biztos hogy ez ahogy öreg barátunk ír tanulható de ha igen akkor ha nem is a mondanivalója (bár elég sok mindenben egyetértek vele) de olvasmányossága kifinomult szerkesztése illetve általában stílusossága miatt szeretnék ennek a tudásnak csak alapszinten birtokába kerülni.Nem ismerem személyesen Tomipapát de remélem eljön még az az idő hogy ez másképp is lesz.

Mély tisztelettel Karcsi

Kedves Károly!

Sajnos rendkívül túlértékel, s ezt -bármennyire megtisztelő és jóleső érzés is- semmiképpen nem érdemeltem ki. Sokszor leírtam már, hogy sajnálatos módon nagyon sok a "korlátom", talán egyedül a hiúság hiányzik közülük.
Mindenesetre köszönöm, hogy visszaigazolta: nem teljesen feleslegesen koptatom néha a billentyűket. Sajnos, okosakat nagyon nehéz mondani itt, ahol okos emberek között kell helytállni, ráadásként nem elég csak okosakat mondani, hiszen az általam elérni kívánt bölcsesség (ami még szintúgy hiányzik a repertoáromból) állapotának eléréséhez pontosan ellenkezőleg kellene cselekednem. Tudom, hogy ez rendkívül ellentmondásos így, az én szerény nyelvi eszközeimmel leírva, ezért talán egy nálamnál okosabb és bölcsebb ember textusát venném kölcsön mondanivalóm pontosabb megvilágítása érdekében:
"Az okos emberek mindig fárasztottak, kimerítettek. Társaságukban úgy éreztem magam, mint valamilyen rosszhiszemű vizsgán. Örökké figyelnem kellett, mert ők is figyeltek engem, összehúzott szempillák alól, mint a vadász a vadat, vajon helyesen felelek-e okos megjegyzéseikre, elég okos vagyok-e ahhoz, hogy ők, az okosak, szóba álljanak velem? Nem, az okosak mindig fárasztottak. S nem is tudtam meg tőlük soha, semmi lényegeset. Többnyire csak azt magyarázták meg, miért nem jó valami az élet, egy ember műve, a tavasz vagy az ősz? De azt, hogy az élet jó is, a halál természetes, az ember nem egészen reménytelen, nem mondották soha; mert okosak voltak. Az okosság nem bölcsesség. Az okosság készség, idegrendszerbeli és értelmi fürgeség. A bölcsesség az igazság, a megnyugvás, az elnézés, a tárgyilagosság és a beleegyezés. Az okos emberek soha nem bölcsek, túl izgatottak ehhez, mintegy állandóan megrészegednek okosságuktól; de a bölcsek mindig okosak is, s ugyanakkor többek ezeknél, mert nem akarnak bizonyítani semmit. Az okosak társaságát kerüld, mert felizgatnak és végül megsértenek. A bölcsek társaságát keresd. Az okosakkal lehet beszélni. A bölcsekkel lehet hallgatni."
(Márai Sándor: Füves könyv - részlet-)

No, látja, ez a baj. Ha okosakat igyekszem mondani, nem lehetek bölccsé. Ha meg bölcsen hallgatnék, akkor viszont elesnék attól a jóleső érzéstől, hogy a gondolataim, emócióim közlésén túl sikerült néhány fórumozó ajkára mosolyt is csalnom...
Nehéz dilemma ez, de az is igaz, hogy hasonlóképp feloldhatatlan a kecske jóllakatásának és a káposzta megőrzésének paradoxona is...

Azért még egyszer köszönöm, s magam is remélem, hogy rövidesen alkalmunk nyílik élvezni egymás társaságát is. Elképzelem, hogy egy illatterhes akácos vándortanyán üldögélünk a kaptársor mellett, néha egymásra emeljük a poharunkat, s a csendes zsongásban elégedetten, boldogan, bölcsen nagyokat hallgatunk...

Most már csak azt árulja el: ki az a Tomipapa...? 

Re:gözölgő
« Válasz #722 Dátum: 2015. Január 10. 01:09 »
Nagyon szeretném meghallgatni mind a két előadásod Attila de sajnos most nincs lehetőségem kisvárdára menni. Ha hajdúban valamikor a tél tavasz folyamán tartasz előadást akkor kérlek itt tüntesd fel és elmegyek. Ahogy olvastam a hozzászólásokat talán itt családiasabb a hangulat mint a konkurens fórumon. Mindenesetre én jó ötletnek tartom hogy elindítottad ezt.

*

irido

  • ****
  • 488
Re:Gőzölgő
« Válasz #723 Dátum: 2015. Január 10. 05:56 »
Na itt a kontraszt.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:gözölgő
« Válasz #724 Dátum: 2015. Január 10. 09:55 »
Így van. Kedves tomipapa egyengető gyalu barátom, aki ráadásul petrónius is.
Szeretem hallgatni amint dicsérni kezded magad. No persze, a stílusodhoz illő álszerénységgel. Arra vigyázz azért, hogy ez zárt helyen tedd, legalább a plafon megfogjon, mert ha nem fog meg semmi, esetleg úgy is felfúvódhatsz, hogy elindulsz a ionoszféra felé, és elhagyod a földbolygót. És mint tudjuk elhagyni könnyebb mint vissza térni, utalnék a Columbia űrrepülő példájára.
Valószínű a lexikális tudás azon szintjét közülünk, soha a büdös életben senki sem érheti el, az itt lévő propolisz vakargatók közül, /de, nem is ér rá senki annyira/ mint te. Lévén, hogy neked nem hogy méheid, de még egy döglött legyed sincs. Azt is tudom régebbről, ha valaki le akart fárasztani mindig téged hívtak segítségül. Te aztán elrágogattad azt a bizonyos anyaggal bekent zsinórt, az idők végezetéig.
Minden rosszban van valami jó.....Gondoltam én. Amikor az emlékezetes, nagy moderátor géniuszotok Zsíros, engem kizárt a "ződ-ről", de hát mint kiderült, a dolog megfordult. És inkább az a jó, hogy kizárt, mert ott már néhány madár hálón előforduló luk megtárgyalásán kívül nem igen van semmi. Amit viszont valóban Isten áldásának hittem az nem következett be. Nevezetesen, hogy megszabadultam tőled.
Tény , hogy most itt vagy. Hogy hogyan jutottál el ide, azt a köztünk lévő árulóknak tudom be. Ugyanis, én tudom téged csak időzített bombaként telepíthetett ide, valami titkos szolgálat, talán a CIA, vagy a MOSZAD, vagy pedig Oszama Bin Laden-ék, vagy a Zsíros. Mert tény az is, hogy ahová te beteszed a klaviatúrádat, ott előbb vagy utóbb de kő kövön, biztos nem marad. Most is itt is, kiharcoltad magadnak, hogy majdnem mindenki veled foglakozik, de ha nem úgy lenne akkor te foglalkozol vele.
 Csak ezt nem értem még, hogy ezt az Isten adta tehetséget ami neked van, mért nem külföldön valamely ellenséges országban kamatoztatod. Kár ezt itt ránk elpazarolnod.
Ugyanis a dolog nagyon egyszerű. Ahová téged elküldenek, az az ország előbb utóbb kiürül. És nem kell hozzá, háború, meg atom bomba, nem kell hozzá semmi más, mint egy számítógép amit neked a kezedbe adnak.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Január 10. 10:22 írta Vivaldi »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:gözölgő
« Válasz #725 Dátum: 2015. Január 10. 10:42 »
Feltételezem, hogy az OMME vezérkarából néhány személy - akik őt ideküldték - különösen nagy örömét leli az ilyen emberekben. Lehet, hogy ők azt szeretnék, ha az OMME tagjai is kb annyit értenének a méhészethez, mint a méhészek többsége a fóliás virágkertészkedéshez. Ez is egyfajta egyenlőség, egyfajta demokrácia. De kinek jó?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:gözölgő
« Válasz #726 Dátum: 2015. Január 10. 11:04 »
Kedves Csuja bácsi. Azt hiszem most jobb lett volna ha nem szólsz hozzá. Egyáltalán nincs szükségem mankókra. Azt hiszem képes vagyok megfogalmazni a saját véleményemet, úgy hogy nem szükséges hozzá kiegészítés.
Különben meg én azt gondolom, hogy Tomipapa csak azokat a helyeket keresi meg ahol megnyilvánulhat. Amikor a zöld ment akkor ott volt, most, hogy  a vita áttevődött ide itt van, ennyi. Túlbonyolítani nem kell a dolgokat.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:gözölgő
« Válasz #727 Dátum: 2015. Január 10. 11:33 »
Nem kívánok senki mankója lenni. Amit írtam a saját véleményem. Többször írt ez az ember olyan hozzászólásokat, amiből egyértelműen kiderült, hogy egyesületi életünkről bennfentes információk birtokába jut folyamatosan.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

irido

  • ****
  • 488
Re:Gőzölgő
« Válasz #728 Dátum: 2015. Január 10. 17:28 »
Egy dolog látszik. Nem érted amit írok. Hallottál már olyanról, hogy irodalom? Erre gondolok.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #729 Dátum: 2015. Január 10. 17:43 »
Ez egy szakmai fórum, itt a szépirodalmi idézetek szerintem nem pótolják Tomipapa kompetenciájának és a jóindulatának érzésem szerint zavaró mértékű hiányát.

A kórházi elmeosztály tele van olyan emberekkel, akik tízszer annyi szépirodalmat tudnak pontosan idézni, mint egy magyar tanár, de ettől még az illetők devianciája olyan mértékű, hogy - bár ismeretanyaguk minden tiszteletet megérdemel, de - ön és/vagy közveszélyességük miatt gyógykezelésre szorulnak.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

bükk

  • ***
  • 169
Re:Gőzölgő
« Válasz #730 Dátum: 2015. Január 10. 19:30 »
Itt aztán kezd túlnyomás lenni.

Az a baj a világgal,hogy a hülyék mindenben holtbiztosak,az okosok meg tele vannak kételyekkel.
Bertrand Russel Nobel-díjas matematikus,filozófus

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:gözölgő
« Válasz #731 Dátum: 2015. Január 10. 19:32 »
Nem kívánok senki mankója lenni. Amit írtam a saját véleményem. Többször írt ez az ember olyan hozzászólásokat, amiből egyértelműen kiderült, hogy egyesületi életünkről bennfentes információk birtokába jut folyamatosan.
Igen csak akkora humorérzéked van mint egy éhes jegesmedvének, amúgy meg már üldözési mániába szenvedsz az omme vezérkartól.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #732 Dátum: 2015. Január 10. 19:58 »
Kedves Attila!

Megelőző beszélgetésünk ugyan nem itt folyt, de nem szeretném, ha Vivaldi alaposan a nyakunk közé cserdítene a helytelen topic-választás mián, így jobb híján átjöttem ide, nem találván igazán téma-hű helyet. Fontolgattam ugyan, hogy a Kakaskukorékolásban is folytathatnám, de beláttam, hogy még nem sikerült olyan szinten megtanulnom "baromfiul", hogy ott kukorékoljam ki, ami a klaviatúrámat feszegeti...


Petronus!
A stílusod miatt nem kéne rád pazarolnom az időm.
....

Kedves Attila!

Önnek mélységesen igaza van! Előre kell bocsátanom, hogy éppen az öregecske és sekélyes stílusom miatt vagyok rendkívül hálás, hogy mégis pazarolja jobb sorsra érdemes energiáját. Sajnos, közismerten nem kenyerem nékem a szó, ezért nem is kérném, hogy a szavakra fókuszáljon, nekem már az is ajándék, ha a mondanivalót sikerül átküldenem...

Mint látom, nem tesz jót a helyesírásának és a stílusának az, ha indulatba jön...
A mostanság használatos nevem nem Petronus. Ha  a nick-nevem és az itteni tevékenységem közötti -vélt- összefüggésre asszociálva tévesztett, akkor írjon Patronus-t (patrónus=pártfogó,védnök, védőszent). Ha meg mégsem, akkor a helyes név Gaius Petronius arbiter. A könnyebbség kedvéért a Gaius bátran elhagyható, az "arbiter" pedig vélhetően ragadványnév a nérói udvarban elnyert "arbiter elegantiae" cím nyomán. Innen talán már a nick-választásom sem talányos, a Klub vezetése megpróbálta a klasszikus "nérói hagyományokat" újjáéleszteni, magam pedig a "névadóm" irodalmi műfaját, a szatírát becsempészni a Klubra. Az eredményt meg már ismeri, lassan ezt a nickemet is majd megszokja...
Mint az előzőekben írta, keresztelte már el Bross Péter egykori OMME-elnök urat is "Boss"-nak. Lehet, hogy  igazán az sem  "elkeresztelés" volt? Néha működik a tudatalatti ... Ráadásul egy kedves szójátékra is lehetőséget ad az ilyetén "botnyelvés": Bross was our Boss... (az angoloknál boss = főnök, góré, fejes, szóval a "gazda"). Nem szégyen ez, hiszen az ön számára még ma is Bross Péter a "gazda". Egy fenét ilyen nemecseki kisbötükkel... írjuk inkább így: a "GAZDA", a "FŐNÖK"!  Nem kell ezen szabadkozni, szép és nemes vonás a kötődés... Főleg akkor, ha -mint a jelen esetben is- minden érdektől mentes. Sajnos a mi viszonyunk már valószínűsíthetően soha nem lesz ilyen baráti, bár én rendkívül sokat dolgozom azon, hogy ez ne így legyen. Valószínűleg hiányoznak a közös sportsikerek, élmények, de amikor ön a testét, az akaratát és a kitartását edzette ily acélosra, én kénytelen voltam elsősorban "agytornászni" a versenysport helyett. Abban sem értem el olyan kimagasló sikereket, mint ön a versenysportban, mégsem sajnálom a tanulással, olvasással, túrázással, természetjárással és munkával töltött időt. Az is adott némi pozitívumot, esetenként sikerélményt is. Persze egy bizonyos időszakban futottam is... Elsősorban a nők után, de Eurüdikével és Orpheusszal megesett malőröket követően leszűrtem a konzekvenciákat és ezt a sportot sem űztem már versenyszerűen... Maradtak a szellemi sportok, azok is a "tömegsport" szintjén, de kérném, hogy ne kárhoztasson, ha csak idáig jutottam. Tudja, önnel ellentétben nekem szerényebbek a vágyaim, nem oly magasztosak a céljaim. Valahogy úgy vagyok ezzel, mint Woody Allen: "I don't want to achieve immortality through my work; I want to achieve immortality through not dying.  I don't want to live on in the hearts of my countrymen. I want to live on in my apartment..."                                       

Megtisztelt azzal, hogy mégis ilyen sokat foglalkozott velem minden szánalmasságom ellenére. Köszönöm, köszönöm, köszönöm...! Igyekszem hálás lenni, s remélem, néha talán olyan gondolatok is kikerülnek ezután is a klaviatúrám alól, amik az ön fennkölt lelkét is meg- megérintik, s épülését szolgálhatják. Csak ezzel fejezhetem ki hálámat és nagyrabecsülésemet, melyet ön iránt érzek és sajnálom, ha nem mindig mulattatók ezek a gondolatok, de legalább a sajátjaim...

Értjük mi. Te vagy Petrónius Abrikter. Magyarul: Egyengető Gyalu Petrónius.
Nem lenne egyszerűbb a tomipapa?
« Utoljára szerkesztve: 2015. Január 10. 20:02 írta Vivaldi »

Re:Gőzölgő
« Válasz #733 Dátum: 2015. Január 11. 18:53 »
Értjük mi. Te vagy Petrónius Abrikter. Magyarul: Egyengető Gyalu Petrónius.
Nem lenne egyszerűbb a tomipapa?

Nem!
Úgy hallottam, Tomipapa (érdemtelensége elismerése mellett) -az ön legnagyobb megkönnyebbülésére- már régen önként nyugdíjba vonult, bár talán még emlékszik egyik-másik hozzászólására, melyben eléggé hatékonyan "abriktolta", "egyengette" az ön mentális, morális és nyelvi "Csomolungmáit" és "Mariana-árkait"...

Ilyen értelemben akár kedves figyelmességként is értékelhetném, hogy emlékezvén az "öreggel" folytatott polémiáira, -melyben ő gyakorta felhívta az ön figyelmét a megismerési folyamattal kapcsolatos heroikus küzdelmének sikertelen voltára- most itt újjáéleszteni szeretné az egykori "vitatkozó-fórumot". Látom, mostanában sem múlt a vitatkozó kedve, s láthatóan máig sem sikerült magáévá tennie Robert Quillen örökbecsű aforizmáját: "Discussion is an exchange of knowledge. An argument an exchange of ignorance."

Nos, ezen tények ismeretében nem érzem hivatottnak magam, hogy most én "abriktoljam", s érje be tőlem azzal, hogy még ha lett volna is hajlandóságom, hozzászólásainak tükrében teljességgel elmúlt a késztetésem önnel argumentálni, látván, hogy ma is teljességgel alkalmatlan a diszkusszióra. El kellett volna vállalnia azt a moderátori státuszt, teljességgel az ön habitusára szabták azt...

Apropos moderator: valamilyen megfoghatatlan okból néhány hozzászólásunk -többek között az öné is- átkerült egy új témába, a !Szolgálati Közlemények! közé. Furcsállottam, mert a témát állítólag én nyitottam volna... Három okból is furcsának tűnik: először is, mert abba a főtémában nem nyithatok témát, kizárólag olvasható a mezei fórumozók számára; másodjára a Méhészeti közélet csoportban már létezik egy Gőzölgő téma; harmadsorban én feltehetően még illuminált állapotban sem nyitnék témát Gözölgő címmel, lévén ha a helyesírásom bármilyen okból éppen nem is lenne készség-szintű, a szövegszerkesztőm jelezné az ékezethibát...
Nos, ha ez a moderálás újabb formája lenne, "a la F-F", akkor sem értem: a nem megfelelő helyen megjelenő és egyúttal nem kívánatos hozzászólásokat a moderátori értékítélet ily módon gondolja karanténba zárni? (Hallottam már pl. egyszerű áthelyezésről is a megfelelni látszó témába.)  Rendelkezésre áll a "törlés" lehetősége, mint afféle "könyvégetés", azaz az eltávolítása a hozzászólás(ok)nak, hiszen az eszköztárban ott van az "index librorum prohibitorum", vagy az "index librorum expurgandorum" a hozzászólás teljes vagy részleges moderálásával, azonkívül lehetősége van a moderátornak a "hairetikosz" hozzászóló(k) "autodaféra" küldésére is... Mindenesetre furcsa, s gondolom mindenki számára az, aki itt a "szent vélemény- és szólásszabadság" eltántoríthatatlan híve... 

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #734 Dátum: 2015. Január 11. 19:48 »
No, ne hülyíccsé má öcse, hogy nem te vagy tomipapa.