Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1658092 megtekintés
Re:Gőzölgő
« Válasz #705 Dátum: 2015. Január 03. 19:11 »
Tisztelt Fekete József!

Ezek után nekem még van teendőm?
A Méhészklub minden írója felnőtt ember.
A saját véleményét bárki szabadon megfogalmazhatja, ha pedig nem tetszik a hozzászólás, annak vannak megfelelő fórumai ahol ezt orvosolják.
Én nem szeretnék bíró szerepémben tetszelegni.
Akit kizártam egyedül Arisztaiosz volt.
Most is próbálkozik, de sokat javult.
Nagyernyei Attila

Re:Gőzölgő
« Válasz #706 Dátum: 2015. Január 03. 19:54 »
Az OMME Intéző Bizottsága novemberi ülésén úgy döntöttek az IB tagok, hogy Csuja László ellen jogi eszközökkel kell fellépni. Erről szavazással született IB határozat...

Geddekas!

Így a helyes!
Én meg is köveznélek!

Laci!
Nem mindenben értek egyet veled,de IB határozatot hozni arról,hogy
ellened fel kell lépni,ez nevetséges!
RÖHEJ!


Csányi Amtal


Egyetértek, ez abszurd. A Csuja László és a hozzá társított Geddekas név nem az OMME mint egyesület ellen lép fel, hanem egyes tisztségviselők ellen. A Geddekas név esetében eleve tisztázni kellene, hogy kizárólag a Csuja László használja-e. Erről én nem vagyok maradéktalanul meggyőződve, de ezzel a kérdéssel molyoljon az, akit érint a történet.

Miután nem az egyesület, hanem egyes tisztségviselők vonatkozásában fogalmaz meg negatív kritikát, arról egyesületi testületi döntést hozni, hogy jogi úton fellépnek a Csuja László ellen, a butaság netovábbja. Ha erre a célra az egyesület pénzéből jogi képviselőt is megbíznak, az botrány lesz.

Egyébként a despotizmusra, diktatúrára, személyi kultuszra jellemző az, ha támadás éri a „szeretett vezetőt”-vagy "vezetőket", akkor azt egyben az állam elleni támadásként is értékelik. Ilyen egy demokratikus berendezkedésben nincs, az egyesület esetében pedig aki a személyében jogtalanul, indokolatlanul megtámadva érzi magát, az egyénileg megkeresheti a jogorvoslati lehetőségeket, de még csak véletlenül sem egyesületi határozattal, és kiváltképp nem egyesületi pénzen.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #707 Dátum: 2015. Január 05. 10:59 »
Mivel olyan folyamatok vannak az OMME-ban, amik sok tagnál kíverték a biztosítékot, ezért nem érdemes meglepődni semmin. Ami Geddekas név alatt itt a fórumon megjelenik több ember véleménye, több ember megszólalhat benne. A véleményét van aki meg se meri fogalmazni. Vannak vezetők akik lemondásukkal fejezték ki. A normális működés lassan fog kialakulni, mert az emberek lassan változnak. De változnak! Ennek jele, hogy Fekete József megjelent. úgy tűnik viszont, hogy megrémült és nem jön válaszolni a feltett kérdésekre. Nem baj. Majd az OMME OV-n.

A Csujalaci ellen hozott IB határozat titkos, de van élő tanú a bizonyítására. Ha netalán bárki kételkedne, hogy megtörtént-e. Cserényi sokszor panaszkodik, hogy már semmi se történhet úgy, hogy ne tudná róla mindenki. Kérdem én: Hát nem ez a normális? Az OMME nem az IB magán cége hanem egy közös érdekeink érvényesítésére alakult társadalmi szervezet. Lehet, véleményem nem tetszik az IB-nek, de demokratikus szervezetek így működnek. Az OMME pedig demokratikus szervezet.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #708 Dátum: 2015. Január 05. 14:44 »
Geddekas!
Az OMME NEM demokratikus szervezet, de annak kéne lennie!
Majd kifejtem, hogy miért nem az, de erről sokat csevegtünk már.
Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #709 Dátum: 2015. Január 05. 20:45 »
Jogi szempontból demokratikus a szervezet. Az más kérdés, hogy nem úgy mükodteti a jelenlegi vezérkar.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #710 Dátum: 2015. Január 08. 09:38 »
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #711 Dátum: 2015. Január 08. 10:46 »
Személyes adatokkal való visszaélés.

Kaptam egy privát levelet, amiben az újonnan alakult szekszárdi méhészklub egyik tagja védekezik a címlista felhasználása miatt. Ez nagyon pontosan szabályokkal védett területe a személyiségi jognak. Egyesületi tisztségviselés feljogosítja az illetőt a címlista használatára, de ha tisztségét elveszíti, akkor már csak saját személyiségi jogainak védelmére használhatja, de arra nem, hogy egy másik szervezetet toborozzon ennek felhasználásával.

Egy mézfelvásárló sem használhatja a saját címlistáját a mézfelvásárlással kapcsolatos dolgokon kívül más célra a címlistában szereplő személyek beleegyezése nélkül.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

gözölgő
« Válasz #712 Dátum: 2015. Január 09. 18:50 »
.... Látod nem eszi meg senki  Varga Karcsit sem.

Még mindig képes könnyekig megröhögtetni kedves Ecsém...!

Ahogy én olvastam, ha megenni még nem is próbálta, kóstolgatni annál inkább... Egészen addig, míg a "megkóstolt" kilátásba nem helyezte annak lehetőségét, hogy alkalmasint a kend nyaka köré hajtogatja a járókeretét...

Ezért javasolnám, hogy csak óvatosan azokkal a kóstolgatásokkal, egyszer még az is előfordulhat véletlenül, hogy Varga Károly nem kend mellé talál ülni, hanem elvéti... Abban a nagy tolongásban... Oszt' ha nem ő, majd valaki más. Ha jól emlékszem, Vargából is van több tisztelője kendnek, valamelyik majd csak a hóna alá nyúl, ha nem találja a helyét...

Ne kockáztasson fölöslegesen Ecsém, no, meg a Tükör is veszélyes lehet kendre nézve. Még a végén meg találná pillantani magát benne... Az lenne még csak végzetes szembesülés önmagával.

 

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:gözölgő
« Válasz #713 Dátum: 2015. Január 09. 19:28 »
Az, hogy mit veszekedtek az egy dolog.
 De kedves Petrónius Abrikter/ vagyis magyarul: Petrónius egyengető gyalu/ ezt mért a köszöntéseknél teszed az már rejtély számomra.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Gőzölgő
« Válasz #714 Dátum: 2015. Január 09. 19:51 »
QUQURIQ!!!

Igaz, hogy nem méhészeti téma, de az egészség nélkül méhészkedés sincsen!
Kiskakasnak, van egy alap elve, a gyógyszer vegyszer!

Ezt, orvostól kaptam, küldöm is tovább!


Nincs betegség? -- Majd csinálunk! -- Gyógyszermaffia
    Hogyan szerez vevőket a gyógyszermaffia?
Először is szeretném leszögezni, hogy amikről ebben a levélben olvasni fogsz, azok nem vélemények, nem az én gondolataim, hanem TÉNYEK!
   Az itt közzétett információk bizonyos emberek számára sokkolóak lehetnek, mások talán már tudnak némelyikről.
  Nem kívánok véleményt fűzni hozzájuk, mert mindenki le tudja vonni magának a következtetést.
  A gyógyszeripar évi 1100 milliárd dolláros üzlet a világban, tehát az egyik legnagyobb üzlet.
  És azért szeretném megosztani veled ezeket, hogy egyrészt tanulj belőlük, mint üzletember, másrészt felismerd, mi történik, amikor rajtad próbálják meg alkalmazni. Szóval íme néhány stratégia, amiket a gyógyszergyárak alkalmaznak a vevőszerzésre:
1. Stratégia: az "egészséges" határértékek leszállítása
Például a vércukorszintnek van hivatalosan rögzített határértéke papíron.
 Tegyük fel, hogy 9-es értékig normális a vércukorszint.
 Hogyan csinálnak pillanat alatt sok millió új beteget. Összeültetnek egy tudományos bizottságot, akik leszállítják a határértéket 6,3 értékre. Mostantól ha valakié ezt meghaladja, kapja a gyógyszert a "betegségére"
    És apránként csökkentik a határértéket évről évre!
 Ugyanezt csinálják a vérnyomással, a koleszterinszinttel stb.
 Kiválóan működik, mert máris van több millió új "beteg" akiknek el lehet adni gyógyszereket jó magas profittal.
2. Stratégia: az egészséges táplálkozás manipulálása
 Mivel az emberek egészségesen táplálkoznak, nem betegek, és nem kellenek nekik a gyógyszerek.
 Ez profit kiesést jelent a gyógyszergyárak számára.
 Ezért összeültetnek még egy tudományos bizottságot, akik "felfedezik" például azt, hogy az amúgy egészséges só fogyasztása káros, és le kéne csökkenteni a napi bevitelét.
 Az állami hivatalok pedig gondolkodás nélkül intézkednek, hogy csökkentsék a só fogyasztását például az iskolákban.
A gyerekek máris kevesebb sót esznek, és mivel a sóhiányos embereknek gyakrabban van fejfájásuk, el tudnak nekik adni például fájdalomcsillapító gyógyszereket.
Ugyanezt eljátszották a magas zsírtartalmú ételekkel is, és még sorolhatnám...
3. Stratégia: konkurrencia hatástalanítása
 3/1. konkurencia hatástalanítása állami hivatalok által
Csak egy példa: jogilag kizárólag gyógyszerre mondhatod azt, hogy attól "meggyógyultál"

 Ez azért is ellentmondásos, mert ott van például a skorbut betegség, amit már az orvosok is elismernek a C-vitamin hiánybetegségének.
 Ebből következik, hogy ha nem eszünk C-vitamint, előbb utóbb skorbutban meghalunk.
De ha már megvan a skorbut, csak még kezdeti fázisban van, és időben szedünk rá C-vitamint, akkor még "meggyógyul" - nem?
Mindenesetre ilyet tilos mondani valamiért.
3/2. eset: konkurencia hatástalanítása: az egészséges koncentrált élelmiszerek (táplálék kiegészítők)
 Már nagyon sok MLM rendszerben forgalmazott egészséges készítmény van, amiktől emberek egészségesebbek lesznek.
Ez profit kiesést jelent a gyógyszergyárak számára. Ezért amelyikről csak tudják "kiderítik" hogy káros, és betiltatják.
Ha árultál már valaha táplálék kiegészítőket, tudod miről beszélek.
 És valószínűleg azt is tudod, milyen akadályokat kell leküzdened a gyógyszermaffiával azért, hogy forgalomba tudj hozni egy egészséges készítményt.
(Miközben az alkohol, a dohányzás, illetve a gyógyszerek, amelyek mellékhatása közt szerepel a "hirtelen halál" gond nélkül árulhatók. -- Azokkal semmi probléma, de egészséges élelmiszert azt ne.)
3/3. eset: konkurencia hatástalanítása: vitaminok
 Mivel túl sok vitamint szednek az emberek, nem betegek, és nem kellenek nekik a gyógyszerek. Ez profit kiesést jelent a gyógyszergyárak számára.
 Ezért összeültetnek még egy tudományos bizottságot, akik "meghatározzák" a vitaminok napi bevitelének "határértékeit" és azokat állami hivatalokon keresztül elfogadtatják és betarttatják.
Ne egyenek már olyan sok vitamint az emberek, mert még a végén egészségesek lesznek, és ez csökkenti a gyógyszergyárak bevételét.
De van erre sokkal durvább példa is.
Ott van például a B17 vitamin, ami valamiért nem szerepel a vitaminok általánosan "elfogadott" nemzetközi osztályozásában.
Bár "A világ rák nélkül" könyv teherautónyi bizonyítékra derít fényt arról, hogy a rák valóban a B17 vitamin hiánybetegsége, épp úgy, ahogy a skorbut a C-vitamin hiánybetegsége.
De amikor B17 vitaminról megkérdeztem egy onkológust (rák orvost), azt a választ kaptam, hogy "B17 vitamin nem létezik, és az egész egy nagy baromság."
Mivel a könyv szerint B17 vitamin legnagyobb mennyiségben a sárgabarackmagban található, megkérdeztem róla az onkológust, aki a következőt mondta: "a sárgabarackmag mérgező!"
Mondom neki: Doki, 20-at eszek naponta!!! - Na, arra nem tudott mit mondani.
(Gondoltam magamban, ennyit az "orvostudomány" álnéven futó gyógyszermaffiáról.)
 Nyilván, ha a gyógyszermaffia beismerné, hogy a rák tényleg a B17 vitamin hiánybetegsége, az évi 100 milliárd dolláros rákbiznisz egyik napról a másikra történelem lenne...
 ...mivel nem lehet monopolizálni a sárgabarackmagokat, se a B17 vitamint, se azt a másik 1400 természetben előforduló élelmiszert, ami még tartalmazza.
 Tehát az információ hatástalanítása egyértelműen anyagi érdek a gyógyszermaffia számára, akik mellesleg tenyerükön hordozzák az orvosok tananyagait is.
4. Stratégia: Betegségek kitalálása - Nem vicc!!!
  Erre csak egy megtörtént esetet szeretnék megosztani veled, bár sok van belőle.
Ez a példa nem a kitalált betegségekre árult védőoltásokkal kapcsolatos, bár azok is ide tartoznak.
A példa, amit mondani fogok sokkal durvább azoknál!
 Sőt, olyan durva, hogy dokumentumfilmek is készültek róla.
 (Máris mondok címet is!)
 A sztori röviden: Az 1990-es évek elején Amerikában a gyógyszergyárak vezetői összeültek, ahol a jelmondat a következő volt:
 "Ki kell terjesztenünk a piacunkat a gyerekekre, mivel ők még kihasználatlan piacot képeznek."
 Majd meghívtak pszichiátereket, amit aztán nem követett semmilyen tudományos vizsgálat. Egyik napról a másikra gyerekek több mint 10 százalékát "hiperaktívnak" diagnosztizálták.
 Mi volt a megoldás?
 Természetesen gyógyszerek, mégpedig pszichostimuláns drogok, például: Ritalin, Concerta, Methylin, Equasym XL... hogy néhány márkát említsek.
 Ez 69 milliárd dollárt hozott annak a pár gyógyszergyárnak.
 Hogy volt-e mellékhatása ezeknek a drogoknak?
 Persze! Bár azokat "elfelejtették" előre közölni az orvosokkal, és "betegekkel"
 Mellékhatás volt például az eset, amikor a kisfiú egyszer csak minden ok nélkül leszúrta a saját apját tévénézés közben, majd pár nappal később öngyilkos lett.
 Szintén mellékhatás volt az, amikor az egyik gyerek fegyverrel ment iskolába, ahol 14 embert minden ok nélkül lelőtt, majd öngyilkos lett.
Hihetetlen?
 Dokumentumfilmek készültek róla valódi orvosokkal, szülőkkel, kiszivárgott felvételekkel arról, hogyan kenték a gyógyszergyárak
 a hatóságokat azért, hogy mindezt engedélyezzék.
Ha tudsz angolul, erről a legjobb dokumentumfilm a Generation RX de óvatosan nézd, mert horror!
 Zárásképp szeretném még egyszer leszögezni:
Amit ebben a levélben megosztottam veled, azok nem az én véleményeim, hanem TÉNYEK!
 Nem kívánok hozzájuk véleményt se fűzni, mivel Te is le tudod vonni a következtetéseket.
 De ha kíváncsi vagy a véleményemre: védd meg magad és a családodat az olyan bűnözőktől, mint a gyógyszermaffia.
Ja!
 És soha ne használj olyan etikátlan marketing eszközöket, mint ők, mert ahogy Shakespeare is mondta, az igazság előbb utóbb úgyis kiderül, és akkor vége a játéknak.
 Üdvözlettel,
 Debreceni Gergely

Re:Gőzölgő
« Válasz #715 Dátum: 2015. Január 09. 20:45 »
Szia kiskakas ! És még aszt mondják nem ez a pokol ! Azért ez elég kemény ! Űdv .  Antal

Re:gözölgő
« Válasz #716 Dátum: 2015. Január 09. 21:05 »
Kedves Barátaim!


Jó a duma majdnem visszaléptem az időben kb42 évet mivel azt hiszem ennyi idő szobatisztaság után majdnem összecsináltam magam olyan jót röhögtem!!! Ez kérem művészet bárki bármit is mond mély tiszteletem azoknak az embereknek akik csak a közelébe is érnek a magyar nyelv ízes és mélyreható ismeretében Petronius arbiternek.
Ez nem ellened szól kedves Laci hanem azt erősíti meg hogyha nem is fel magasztal de mindinkább óv nehogy beleszaladj egy vagy két jobbosba. Ezt ne rám értsd mivel nem vagyunk egy súlycsoportba ha tettlegességre kerülne a sor én keresnék magamhoz méltó tudású ill súlyú ellenfelet. Számomra azért volt üdítő a  monológ mivel sokkal több benne a tudás a szavak és az irodalmiság mint amikor te mint egy durva pokróc csak úgy védekezel hogy húzzál el nem vagy méhész.Nem biztos hogy ez ahogy öreg barátunk ír tanulható de ha igen akkor ha nem is a mondanivalója (bár elég sok mindenben egyetértek vele) de olvasmányossága kifinomult szerkesztése illetve általában stílusossága miatt szeretnék ennek a tudásnak csak alapszinten birtokába kerülni.Nem ismerem személyesen Tomipapát de remélem eljön még az az idő hogy ez másképp is lesz.




Mély tisztelettel Karcsi

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Gőzölgő
« Válasz #717 Dátum: 2015. Január 09. 21:06 »

Re:Gőzölgő
« Válasz #718 Dátum: 2015. Január 09. 22:16 »
Kedves Attila!

Megelőző beszélgetésünk ugyan nem itt folyt, de nem szeretném, ha Vivaldi alaposan a nyakunk közé cserdítene a helytelen topic-választás mián, így jobb híján átjöttem ide, nem találván igazán téma-hű helyet. Fontolgattam ugyan, hogy a Kakaskukorékolásban is folytathatnám, de beláttam, hogy még nem sikerült olyan szinten megtanulnom "baromfiul", hogy ott kukorékoljam ki, ami a klaviatúrámat feszegeti...


Petronus!
A stílusod miatt nem kéne rád pazarolnom az időm.
....

Kedves Attila!

Önnek mélységesen igaza van! Előre kell bocsátanom, hogy éppen az öregecske és sekélyes stílusom miatt vagyok rendkívül hálás, hogy mégis pazarolja jobb sorsra érdemes energiáját. Sajnos, közismerten nem kenyerem nékem a szó, ezért nem is kérném, hogy a szavakra fókuszáljon, nekem már az is ajándék, ha a mondanivalót sikerül átküldenem...

Mint látom, nem tesz jót a helyesírásának és a stílusának az, ha indulatba jön...
A mostanság használatos nevem nem Petronus. Ha  a nick-nevem és az itteni tevékenységem közötti -vélt- összefüggésre asszociálva tévesztett, akkor írjon Patronus-t (patrónus=pártfogó,védnök, védőszent). Ha meg mégsem, akkor a helyes név Gaius Petronius arbiter. A könnyebbség kedvéért a Gaius bátran elhagyható, az "arbiter" pedig vélhetően ragadványnév a nérói udvarban elnyert "arbiter elegantiae" cím nyomán. Innen talán már a nick-választásom sem talányos, a Klub vezetése megpróbálta a klasszikus "nérói hagyományokat" újjáéleszteni, magam pedig a "névadóm" irodalmi műfaját, a szatírát becsempészni a Klubra. Az eredményt meg már ismeri, lassan ezt a nickemet is majd megszokja...
Mint az előzőekben írta, keresztelte már el Bross Péter egykori OMME-elnök urat is "Boss"-nak. Lehet, hogy  igazán az sem  "elkeresztelés" volt? Néha működik a tudatalatti ... Ráadásul egy kedves szójátékra is lehetőséget ad az ilyetén "botnyelvés": Bross was our Boss... (az angoloknál boss = főnök, góré, fejes, szóval a "gazda"). Nem szégyen ez, hiszen az ön számára még ma is Bross Péter a "gazda". Egy fenét ilyen nemecseki kisbötükkel... írjuk inkább így: a "GAZDA", a "FŐNÖK"!  Nem kell ezen szabadkozni, szép és nemes vonás a kötődés... Főleg akkor, ha -mint a jelen esetben is- minden érdektől mentes. Sajnos a mi viszonyunk már valószínűsíthetően soha nem lesz ilyen baráti, bár én rendkívül sokat dolgozom azon, hogy ez ne így legyen. Valószínűleg hiányoznak a közös sportsikerek, élmények, de amikor ön a testét, az akaratát és a kitartását edzette ily acélosra, én kénytelen voltam elsősorban "agytornászni" a versenysport helyett. Abban sem értem el olyan kimagasló sikereket, mint ön a versenysportban, mégsem sajnálom a tanulással, olvasással, túrázással, természetjárással és munkával töltött időt. Az is adott némi pozitívumot, esetenként sikerélményt is. Persze egy bizonyos időszakban futottam is... Elsősorban a nők után, de Eurüdikével és Orpheusszal megesett malőröket követően leszűrtem a konzekvenciákat és ezt a sportot sem űztem már versenyszerűen... Maradtak a szellemi sportok, azok is a "tömegsport" szintjén, de kérném, hogy ne kárhoztasson, ha csak idáig jutottam. Tudja, önnel ellentétben nekem szerényebbek a vágyaim, nem oly magasztosak a céljaim. Valahogy úgy vagyok ezzel, mint Woody Allen: "I don't want to achieve immortality through my work; I want to achieve immortality through not dying.  I don't want to live on in the hearts of my countrymen. I want to live on in my apartment..."                                       

Megtisztelt azzal, hogy mégis ilyen sokat foglalkozott velem minden szánalmasságom ellenére. Köszönöm, köszönöm, köszönöm...! Igyekszem hálás lenni, s remélem, néha talán olyan gondolatok is kikerülnek ezután is a klaviatúrám alól, amik az ön fennkölt lelkét is meg- megérintik, s épülését szolgálhatják. Csak ezzel fejezhetem ki hálámat és nagyrabecsülésemet, melyet ön iránt érzek és sajnálom, ha nem mindig mulattatók ezek a gondolatok, de legalább a sajátjaim... 

Re:Gőzölgő
« Válasz #719 Dátum: 2015. Január 09. 22:42 »
Petronius arbiter!

Mi a kérdése?
Ez az írása olyan, mintha magában beszélne.
Nagyernyei Attila