Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1657337 megtekintés
Re:Gőzölgő
« Válasz #4095 Dátum: 2020. Április 03. 18:43 »
Az egyetemes emberi értékekhez sorolom az  együtt , együttesen , közösen , együttműködés  ]összefogás[/ fogalmakat is.
Közülük - példaképpen - az együttműködésösszefogás fogalmát emelném ki.
  /Ezt hallani -egyébiránt- másutt is a közéletben./
Most az OMME (szövetségi jelleg) keretein belűli az együttműködésére gondolok.
Hiszen a méhész (összefogásnak) együttműködésnek
leglapvetőbb bázisa ez a nonprofit terület, amiről alig esik szó,ugyanakkor egyik fő akadálya/akadályozója a méhészvilág összefogásának .
  /Megj. : Az előző OMME tisztségviselői választáson nem lehetet kihámozni a kandidálók köréből, hogy mi is ez valójában,  ?/

Kíváncsivá tesz: hogy.... vajon a mostani-soronkövetkező-közgyűlésen  lehet-e olvasni arról, hogy a tisztségre jelentkezők programot is írnak, vagy csak az elmúlt időszakban kereseik érdemeiket ?!  Lesz-e mersze  valakinek is a szervezet megújításával is foglakozni ?   Ezidáig a szervezet elveszett a sok cél, és feladat között. Igazi méh-méhészeti profilra van szükség!
Az emberi tényező oldaláról nézve :A szervezet szabályozói "elkényelmesítették" a tisztségviselőket,függetlenül attól, hogy egyetértés van , vagy nincs közöttük. A tiszteletdíjak, (biztos jövedelem) nem "kompenzálhatják"a szervezeti kihívások ódázását. :-X
« Utoljára szerkesztve: 2020. Augusztus 07. 16:14 írta Erdélyi János »

Re:Gőzölgő
« Válasz #4096 Dátum: 2020. Augusztus 11. 16:48 »
Mi újság van az ún . termelői csoportok körül. ? A mezőgazdaságban már a termelőszövetkezetekre ( nem a pártállami értelemben)! összpontosítanak!
Nem látható ezirányú elképzelés az OMME vezetése részéről !
Az agrár-közgazdászok egyértelműen azt állítják ez a jövő piaci értékesítési útja,módja.

Re:Gőzölgő
« Válasz #4097 Dátum: 2020. Szeptember 13. 10:21 »
Mi újság van az ún . termelői csoportok körül. ? A mezőgazdaságban már a termelőszövetkezetekre ( nem a pártállami értelemben)! összpontosítanak!
Nem látható ezirányú elképzelés az OMME vezetése részéről !
Az agrár-közgazdászok egyértelműen azt állítják ez a jövő piaci értékesítési útja,módja.

Szerintem a termelői csoportok létrehozása nem az OMME feladata. (ellentétes is lenne az Alapszabállyal.) A termelői csoport a benne részt vevők érdekeit képviseli, az OMME nem szűkítheti le a tevékenységét rájuk, neki az összes méhész érdekét kell néznie.



Van egyébként több termelői csoport a méhészet területén is.  Anyagi érdek, összefogás hozta létre egy-egy egyéniség vezetése mellett.  Létük alátámasztja a közgazdások elképzeléseit.

Koreában van egy mammut termelési és beszerzési csoport. Önálló cég, tulajdonosai a méhészek. A koreai apimondiát követően írtam róluk. Olyan, mint a mellifera lehetett volna. Csak nem volt. Persze az egy sikertelen próbálkozás nem jelenti azt, hogy sose lehet. De elég nehéz feladat: megfelelő tőke, telephely, megfelelő tárolás, labor, minőségellenőrzés. Nem lehetetlen, de nem is könnyű.

Játszunk el a gondolattal:
Megvan a termelői csoport. Te vagy a vezetője. Érkezik egy kérés: 5000 kg akácmézet kér valaki. Mit csinálsz? Mit csinál a termelői csoport mást, mint a kereskedő?
Felvásárolja, tárolja, minőségbiztosítást garantál, göngyöleget kezel, ... majd hordóban felrakja a kamionra és elküldi a vevőnek. Kezeli a kinnlevőségeket, beszedi a pénzt, majd ezután fizet a méhészeknek? Vagy van tőkéje, és mindezt megfinanszírozza?

Azaz miben különbözik a termelői csoport a kereskedőtől? Csak abban, hogy ki a cég tulajdonosa? 
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

Re:Gőzölgő
« Válasz #4098 Dátum: 2020. Október 02. 22:09 »
Kedves méhészek!
Kérlek segítsétek a szakdolgozati munkámat az alábbi kérdőív kitöltésével. Névtelen és körülbelül 5 percet vesz igénybe.
Köszönöm! A megosztásokért is hálás vagyok!

http://kerdoivem.hu/kerdoiv/1092501929/

Re:Gőzölgő
« Válasz #4099 Dátum: 2020. Október 02. 22:16 »
bettike09
Hidd el kitölti mindenki, de ehhez elég egy topicba beírni. Nem kell összeszemetelni az összeset!

Üdv. jani bátya

Re:Gőzölgő
« Válasz #4100 Dátum: 2020. November 01. 20:46 »
Kedves Méhésztársak!

Szeretném felhívni a figyelmüket, hogy Varga József illegálisan használja az általunk is használt csomagolóanyagot. A benne lévő lepény nem a mi üzemünkben készül, hanem egy bácsalmási, illegálisan működő üzemben. A lepény forgalmazására hatósági engedély nincs, azt sehol nem engedélyeztették, valamint tartalmaz az EU által betiltott nozéma elleni hatóanyagot. Az alábbi linkekre kattintva láthatják a csomagolóanyagról a fotókat.

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=422IMG_0485.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=184IMG_0486.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=640IMG_0487.jpg

Üdvözlettel:
Szilágyi Katalin

Re:Gőzölgő
« Válasz #4101 Dátum: 2020. December 20. 11:51 »
Mi várható  FÖLD ügyben ?  Mik a legközelebbi változások az agáriumban ?

Többeket érinthet.
Csak annyit tudni, hogy a törvény a nem osztható közös földekről készen van a végrahajtási utasítás,és már egy ideje várat magára. Úgy látszik, hogy valamilyen okból ez év elején  hozzák nyilvánosságra! .
« Utoljára szerkesztve: 2021. Január 03. 15:02 írta Erdélyi János »

Re:Gőzölgő
« Válasz #4102 Dátum: 2021. Április 22. 21:57 »
Kedves mindenki!

Nem találtam hirtelen jobb topicot a mondandómnak.
Ha valaki a napokban a facebook csoportokban hangosan elkezdi hírdetni az anyanevelői zárlatok fontosságát, azok betartásának szükségességét, akkor miért van az, hogy pont ő az egyik legnagyobb "szélhámos". Minden ÍROTT és íratlak etikai szabályt megszegő illető? Hogy is vannak a jogszabályok az anyanevelő zárlattal kapcsolatban? Persze, ha engem érint, akkor szigor és hiszti, de ha én pofátlankodok be máshová, akkor mea culpa? Van otthon tükör? Én nem tudnék bele nézni...

Üdvözletem

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Gőzölgő
« Válasz #4103 Dátum: 2021. Április 22. 22:02 »
Hoppá Fácán!
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Gőzölgő
« Válasz #4104 Dátum: 2021. Április 22. 22:29 »
Kedves mindenki!

Nem találtam hirtelen jobb topicot a mondandómnak.
Ha valaki a napokban a facebook csoportokban hangosan elkezdi hírdetni az anyanevelői zárlatok fontosságát, azok betartásának szükségességét, akkor miért van az, hogy pont ő az egyik legnagyobb "szélhámos". Minden ÍROTT és íratlak etikai szabályt megszegő illető? Hogy is vannak a jogszabályok az anyanevelő zárlattal kapcsolatban? Persze, ha engem érint, akkor szigor és hiszti, de ha én pofátlankodok be máshová, akkor mea culpa? Van otthon tükör? Én nem tudnék bele nézni...

Üdvözletem

Fiatal vagy te nomader. Mire annyi idős leszel, mint én rájössz szépen, hogy semmi, de semmi nem változik, akárhogy is igyekszel, harcolsz. Az átkosban az elvtársak mondák meg az éles, most meg az urak. A hatóság nem azért van, hogy rendet teremtsen, hanem azért, hogy úgy tűnjön, mintha rend lenne. Az érdekvédelmi szervezet nem azért van, hogy az érdekeidet védje, hanem, hogy jól éljenek belőle a hatalmat éppen birkoló kiválaszottak. Most épp teljes hűséges elnökség van a mi elnökünk háta megett. Aztán mit is sikerült eddig összehozni? Szaktanácsadói fizetés emelés, tervben van, hogy OMME autót kapjanak, pénzt a méhcsaládok után, mint az EÜ-sök. Majd bele is szakadnak. Véleményem szerint semmit, de semmit nem tettek az elmúlt évben. Sem előadások, sem méhészklubok, sem semmi... Mit tesz az elnökség? Megy a Rúzsa Magdi kampány. A pénz jön, lesz székház. Pénz akkor is lesz, ha alig lesz méhész. Legfeljebb megemelik a tagdíjat. A folyó kiadásokra. Én vén fejemre ráébredtem, hogy akár Mészáros, akár Bross, akár Tóth, nem lesz itt semmi. Szépen felveszik a milliócskákat. Lesz itt egyenruha, kitűző, naptár, akármi. Furkázás az OMME pénzén, finom napidíjak. Lehet kommunikálni, hogy eljött a Kánaán. (nem jött el) Vagy épp, hogy itt az apokalipszis. Eben guba. A méhész, a méhész érdeke senkit nem érdekel. Az ígéretek meg... Hol a webkamera? Hol az EÜ helyzet javítása? Hol a rendrakás? Újabb négy év megy a kukába... Ez a baranyai szaktanácsdó viszont tökös, Ő az egyetlen, aki csinált valamit.
« Utoljára szerkesztve: 2021. Április 22. 22:34 írta kérgeskezű »

*

leo

  • ***
  • 198
Re:Gőzölgő
« Válasz #4105 Dátum: 2021. Április 23. 00:10 »
 "Véleményem szerint semmit, de semmit nem tettek az elmúlt évben. Sem előadások, sem méhészklubok, sem semmi... Mit tesz az elnökség? Megy a Rúzsa Magdi kampány. A pénz jön, lesz székház. Pénz akkor is lesz, ha alig lesz méhész. Legfeljebb megemelik a tagdíjat. A folyó kiadásokra. Én vén fejemre ráébredtem, hogy akár Mészáros, akár Bross, akár Tóth, nem lesz itt semmi. Szépen felveszik a milliócskákat. Lesz itt egyenruha, kitűző, naptár, akármi. Furkázás az OMME pénzén, finom napidíjak. Lehet kommunikálni, hogy eljött a Kánaán. (nem jött el) Vagy épp, hogy itt az apokalipszis. Eben guba. A méhész, a méhész érdeke senkit nem érdekel. Az ígéretek meg... Hol a webkamera? Hol az EÜ helyzet javítása? Hol a rendrakás? Újabb négy év megy a kukába... Ez a baranyai szaktanácsdó viszont tökös, Ő az egyetlen, aki csinált valamit."

*

leo

  • ***
  • 198
Re:Gőzölgő
« Válasz #4106 Dátum: 2021. Április 23. 00:14 »
Azért írom ezeket, hogy mit szóltok hozzá? Vélemény:

*

wr

  • *****
  • 889
Re:Gőzölgő
« Válasz #4107 Dátum: 2021. Április 23. 07:20 »
Véleménye az mindenkinek van, de ahogy a legtöbb értelmes embert egyáltalán nem érdekli a nagy politika, úgy a szakmapolitika sem. Mert mi változott benne az évszázadok óta? Semmi! Oszd meg, és uralkodj. Annak az oka, hogy ez az elv még ma is működhet nem más, mint úgy globálisan az emberi táradalom szégyene, a globális intelligencia béka popója alatti szintje.
Ma, 2021-ben még mindig ott tartunk, hogy 2 olyan dolog van ami miatt egy ember lazán kivetkőzik önmagából, és tükörbe tud nézni akkor is amikor egyébként nem tudna, ezek pedig a pénz és a hatalom. És így van ez nagyban és kicsiben is. Az emberek jó részét a mai napig ugyanúgy meg tudják téveszteni, hogy jobb meg baloldal és egyebek. Észre kellene már venni, hogy ilyen nincs, vannak a nagy asztalnál, a húsos fazék körül ülő emberek, meg van az összes többi. És ezért megy a marakodás elvtársak!
Majd ha azt mondanák, hogy kap az omme elnök havi százezret plusz térítést, na akkor talán olyan ember kerülne oda, aki oda való. Mert akkor nem lenne cél sem a hatalom sem a pénz, maradna az érdekvédelem. De amíg a népet sakkban tartják a támogatásokkal addig tag marad, mivel a támogatás összege jóval nagyobb mint a tagdíj, hülye lenne nem kihasználni!
El kell venni az ommétől ezt, semmi értelme. A támogatást miért ne vehetné fel bárki tagság nélkül alanyi jogon (mivel méhészkedik), és miért kéne tagnak lennie? Az összes dolgot, támogatások, eü ügyek, mérgezési esetek stb. simán el lehet intézni államilag is, hiszen akár bírság, akár kártalanítás van, az úgyis államilag, hatósági szinten történik. És akkor tényleg rend lenne az omméban is, meg talán végére lehetne járni ezeknek az évek óta húzódó mérgezéses eseteknek is.

*

buksi

  • ****
  • 310
Re:Gőzölgő
« Válasz #4108 Dátum: 2021. Április 23. 08:05 »
Hát ez a lényeg!De az időjárás meg rá tesz egy lapáttal,hacsak az OMME urai azt is nem maguknak formálják meg!

*

wr

  • *****
  • 889
Re:Gőzölgő
« Válasz #4109 Dátum: 2021. Április 23. 09:04 »
Kimaradt az írásomból, hogy tényleg levezethetné nekem valaki aki képben van, hogy egy szernek hogy lesz durván százszoros támogatási ára, tehát hova (kinek a zsebébe?) vándorol az a brutális árkülönbözet? Nagyon kíváncsi lennék rá, de tényleg.