Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1662192 megtekintés
Re:Gőzölgő
« Válasz #4080 Dátum: 2020. Január 24. 19:48 »
Igen, de jó, hogy a pocsolyába a békákhoz nem jut el egyik sem. Nincs gondom azzal, hogy melyik lenne jobb.

Re:Gőzölgő
« Válasz #4081 Dátum: 2020. Január 26. 18:07 »
Hűűűha mennyi új topic :o

Atya, lesz itt még forró hangulat nem kevés ;D
"Abbiztos." Csak hát ez pont nektek nem tetszik.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Gőzölgő
« Válasz #4082 Dátum: 2020. Január 30. 06:45 »
Te sem tetszel, még is itt vagy.
És még mások sem tetszenek mégis ott vannak, ahol vannak.
 ;D ;D ;D
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

nyuszt

  • ***
  • 130
Re:Gőzölgő
« Válasz #4083 Dátum: 2020. Január 30. 15:33 »
Üdvözletem  !          A Brüsszeli tüntetés, illetve a többi helyszínen tartott tüntetés kapcsán írok pár sort. A magán véleményem az , hogy túlzott elvárásokat,sikert nem kell várni !A hordósan értékesítők méze  döntő többségében az európai vevőkhöz kerülnek, tehát az Európai  Unió-nak fontos szerepe lenne a helyzet normalizálásában. Az Unió hatóságai, a döntéshozói pozícióban levő politikusok ,gazdasági vezetők  ismerik a helyzetet, mégsem tesznek hathatós  intézkedéseket hónapok, sőt évek óta. Azt a kérdést kellene megfogalmazni  :hogy vajon miért nem történik semmilyen érdemi intézkedés ? A pontos választ nem ismerhetjük , de ennek hiányában is a szerintem mindenkinek lehet sejtése a háttérben zajló történésekről.Ha a kínai (ázsiai) méznek nevezett termék egészségkárosító hatása igazolt lenne , akkor már évekkel ez elött törtétek volna intézkedések, ha viszont ilyen hatás nem bizonyítható , akkor még évekig nem várható jelentős eredmény. A látszat intézkedések , ígéretek  nem jelentenek a méhészek számára megoldást  ! Fel lehetne tenni a kérdést , hogy akkor mi a megoldás,sajnos magam sem tudom. Lehet csak drasztikus lépésekkel- megoldásokkal lehetne érdekérvényesítést elérni ( amelyek jogilag és etikailag rendkívül aggályosak ) Ílyen tettekre viszont senkit nem biztatnék . Csak remélni lehet ,hogy lassan azért történik előrelépés - nagyon lassan !   Üdv : nyuszt

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #4084 Dátum: 2020. Február 01. 01:34 »
Idézet
Azt a kérdést kellene megfogalmazni  :hogy vajon miért nem történik semmilyen érdemi intézkedés ? A pontos választ nem ismerhetjük
Vajon miért kérdezel ilyet? Te is tudod, hogy mi a válasz.

Idézet
Lehet csak drasztikus lépésekkel- megoldásokkal lehetne érdekérvényesítést elérni ( amelyek jogilag és etikailag rendkívül aggályosak )
Ne viccelj! Le kell cserélni az OMME vezérkarának egy részét. Mi ebben a drasztikus?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #4085 Dátum: 2020. Február 01. 19:15 »
Ezt írja Geddekas!
"Ne viccelj! Le kell cserélni az OMME vezérkarának egy részét. Mi ebben a drasztikus?"
Végre egy dologgal egyet értek.
Jaaaa..... csak melyik felét is?
Nagyernyei Attila

Re:Gőzölgő
« Válasz #4086 Dátum: 2020. Február 11. 18:23 »
Ezt a "Zöldön" olvasom!
Inkább kisebb legyen a látogatottságunk, de ez szerintem már sok.
Amit ott megengednek, hát mit is mondjak?
Itt ez a stílus biztosan kizárást eredményezne:
Bors írja odaát, amit simán engedélyeznek az ottani moderátorok:
"Tudom, tudom, Boczonádit senki sem szereti, pedig a legnagyobb koponya..
(míg Örösi egy igazi "szarember", mert amit írt azt is mindet úgy lopta, az igazat pedig véletlen sem mondta)

De előre szólok, csak keveseknek fog tetszeni.. Örösi nem véletlen sumákolt.."

Nem tudom mit számít a szavam, de felháborítónak tartom ezt a színvonal alatti stílust.
Az egész világon Örösit a méhészek pápájának tartják!
Hogy veszi a bátorságot egy nick név mögé bújó ostoba, hogy ezt merészelje írni róla?
Köszönöm mindazoknak akik itt kitartanak a Fekete-Fehér méhészklubon, mert jó érzékelhető, hogy mi különbek lettünk, mióta távoztak az észosztók!
Nagyernyei Attila
Klubvezető

Re:Gőzölgő
« Válasz #4087 Dátum: 2020. Február 11. 19:54 »
Hát nem tudom megállni szó nélkül amiket a Zöldön írogatnak.
Íme Bors újabb kirohanása:
"...Örösi a méret témában hazudik, a csalásokról pedig szinte szót sem ejt.

Örösinek csak a saját népszerűsége volt fontos, a méhek igazából nem is érdekelték – Boczonádi pont fordítva."

Gondolom jól ismerte Bors Örösit, hogy ezt állítja róla!
Szeretném veletek közölni, hogy Örösi Tanár Úrat annyira nem érdekelték a méhek, hogy a munkatársai sokszor amikor reggel mentek dolgozni, a laboratóriumi asztalnál szunyókálva találták!!!!!!!!!!
Éjjel-nappal dolgozott, és nagyon szerényen élt.
Egész életét a méheknek szentelte!
Még egyszer szeretném megkérdezni Bors nick nevű fantomtól,hogy veszi a bátorságot, hogy ezt a gyalázatot megejtse a magyar méhészek nagy tiszteletnek örvendő bálványával?
Miért nem állítják le ezt az ámokfutót?
Teljesen fel vagyok háborodva, és kérem a moderátorokat nevezzék nevén ezt az Örösinél is okosabb Borst.
Soha nem gondoltam volna, hogy ez megtörténhet.
Nagyernyei Attila
Klubvezető

Re:Gőzölgő
« Válasz #4088 Dátum: 2020. Február 11. 20:07 »
Sokat gondolkodtam, hogy miért "ült le" a fórum. A szakmapolitika rész az érthető volt, mert szerintem alig érdekel valakit az OMME és pláne a vezetése. Aztán amiatt még tépik is itt egymást... Nem nagyon van mit hozzászólni. A szakmai része viszont lehetne aktívabb. Ott viszont az lehet a pangás oka, hogy lényegében minden témáról volt már szó, és vissza is lehet keresni elég gyorsan. Gondolom mostanság is vannak kezdők, akik olvassák a fórumot, de nem kérdeznek. Azt csak ők tudják, hogy miért. Mert megtalálják a korábbi hozzászólások közt a megoldást, vagy nem mernek kérdezni.

Re:Gőzölgő
« Válasz #4089 Dátum: 2020. Február 12. 07:19 »
Hát nem tudom megállni szó nélkül amiket a Zöldön írogatnak.
Íme Bors újabb kirohanása:
"...Örösi a méret témában hazudik, a csalásokról pedig szinte szót sem ejt.

Örösinek csak a saját népszerűsége volt fontos, a méhek igazából nem is érdekelték – Boczonádi pont fordítva."

Gondolom jól ismerte Bors Örösit, hogy ezt állítja róla!
Szeretném veletek közölni, hogy Örösi Tanár Úrat annyira nem érdekelték a méhek, hogy a munkatársai sokszor amikor reggel mentek dolgozni, a laboratóriumi asztalnál szunyókálva találták!!!!!!!!!!
Éjjel-nappal dolgozott, és nagyon szerényen élt.
Egész életét a méheknek szentelte!
Még egyszer szeretném megkérdezni Bors nick nevű fantomtól,hogy veszi a bátorságot, hogy ezt a gyalázatot megejtse a magyar méhészek nagy tiszteletnek örvendő bálványával?
Miért nem állítják le ezt az ámokfutót?
Teljesen fel vagyok háborodva, és kérem a moderátorokat nevezzék nevén ezt az Örösinél is okosabb Borst.
Soha nem gondoltam volna, hogy ez megtörténhet.
Nagyernyei Attila
Klubvezető


Nem baj,ha halott a fórum akkor idézünk a" ződről " és háborgunk,hogy miket mertek ott írni és a modik ezt tűrik.

Re:Gőzölgő
« Válasz #4090 Dátum: 2020. Február 12. 07:34 »
Ahogy olvastam ott sem tűrik.
Elhatárolódtak Bors írásitól.
Jól tették!
Hogy miért nem törlik, azt viszont nem értem.
Nagyernyei Attila

*

trobi

  • *
  • 35
Re:Gőzölgő
« Válasz #4091 Dátum: 2020. Február 12. 08:08 »
Szia Attila
Nem érted miért nem törlik,közben a saját fórumodon közzéteszed,sokszorosítod?
CSak nekem elentmondásos a dolog?
Úgy írom mindezt,hogy nem ismerem a régmút részleteit,ennek ellenére én sem értek egyet a dolgok ilyentén beállításával.

Re:Gőzölgő
« Válasz #4092 Dátum: 2020. Február 12. 08:38 »
Azért tettem ide át, hogy lássátok végre a különbséget a két honlap között!
Ez a kétféle stílusirányzat valójában az OMME-n belüli ellentétek gyökere.
Lehet ezt ragozni, tiltakozni ellene, de ahogy ott némelyek fogalmaznak  az nekem nem jön be.
Egyébként a méhészeti közélet teljesen eldurvult, teljesen más a hangulat.
Gyakorlatilag tapintható a két tábor közötti feszültség.
Jobb lenne a különböző véleményeket kulturáltan ütköztetni, de amikor vezetőink némelyike is olyan stílust üt meg ami nyomdafestéket nem tűr, akkor min csodálkozunk.
Az biztos, ha névvel vállalnák az érintett urak írásikat, valamint az OMME-ban is web kamerán láthatnátok a valóságot, azonnal tisztulna  a  kép.
A Zöld Fórum üzemeltetőivel nem kívánok konfrontálódni, csupán jelzem, hogy nálunk ez nem engedélyezett, és azonnali kitiltás a vége.
Remélem, hogy ezzel a Fekete-Fehér Méhészklub átmegy egy öntisztulási folyamaton, és ebből tanulnak a méhészeti közéletben részt vevő szereplők is.
Ha rosszul gondolom, azt is vállalom.
Ha pedig ezért kicsit "leül" a mi oldalunk, üsse kő.
Nekem erről ez a véleményem.
Nagyernyei Attila

Re:Gőzölgő
« Válasz #4093 Dátum: 2020. Február 12. 09:58 »
 A fórumról.
Egy idő után sajnos "mindenre ráül az idő", tehát már az ismétlések ismétlése van a fórumon. Viszont felszínre került sok méhészeti  ,-és emberi-probléma,ami a méhészek köz-gondolkodását mindenképpen formálta/gazdagította.
Mindennek van tanulsága.  Egy biztos: ilyen "tág szellemi térben" mozogni rendkívüli kihívásokat tartogat.
Érdemes -e , van-e többlethozadéka egy esteleges irányváltának, módosításnak(pl:új témák) ? Arra csak az idő adja meg a választ.
A fórumot maguk a FÓRUMOT igénybe vevők teszik olyanná amilyen,magyarán -úgymond- ők a változás/változtatás letéteményesei. 








Re:Gőzölgő
« Válasz #4094 Dátum: 2020. Március 29. 10:06 »
A fórum "sajnos" a társadalom erkölcsi szintjén  működik. Ettől nem tud eltérni. Egy jó értelemben vett tisztulásnak idő kell.
A méhészeknek be kell látniuk, hogy a probléma gyökere nem a mi térfelünkön van.
Az egyetemes emberi értékeknek felűl kell kerekedniük pl :a kishitüségen, embertársaink kifigurázásán , a kivagyiságon !
Az emberi alapértékek - Pl.tolerancia ,a szolidalitás ,a  másság elfogadása- fogalmai társadalmi értéket kell jelentsenek !
A minta ,a hős, a jellem, jellegtelenné vált ,s mint ilyen negatív képzetet keltenek. /Hétköznapian:a fagyi visszanyal!)
/Lehetne még sorolni, hogy ami a jó erkölcsbe ütközik, annak néha jelentős társadalmi támogatottsága van./