Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1666533 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #3630 Dátum: 2019. Augusztus 08. 17:26 »
Írjátok meg az igazat, hogy honnan szerzitek be ezen túl az amitrázt?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #3631 Dátum: 2019. Augusztus 08. 18:36 »
Csak nem itt!!!!
Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #3632 Dátum: 2019. Augusztus 08. 21:10 »
Csak nem itt!!!!
Nagyernyei Attila
Na, osztán miért ne itt? Tán heroin?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #3633 Dátum: 2019. Augusztus 08. 21:34 »
Mert ez nem a gyógyszer-forgalmazók honlapja.
Szigorúan privátban!
Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #3634 Dátum: 2019. Augusztus 09. 00:20 »
Mert ez nem a gyógyszer-forgalmazók honlapja.
Szigorúan privátban!
Nagyernyei Attila
Már bocsánat' de mi ez az agyalágyultság? Mindenki elveszítette a józan esze?

Ez nem titkos adat és nem számít tiltott reklámnak. Sőt nem bűncselekmény ilyen adatközzé tétele.

Sőt. Közérdeket szolgálja, ha valaki egy állategészségügyi probléma kezeléséhez szükséges információt nyilvánosságra hoz.

Józanodjatok már. 1980-ban a teljes magyar méhállomány elpusztult volna, ha nem hozott volna nyilvánosságra Koltai és Csaba doktor nyilvánosságra, hogy az amitráz jó és melyik boltban kapható szerben lehet amirázt kapni.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #3635 Dátum: 2019. Augusztus 09. 00:21 »
Mert ez nem a gyógyszer-forgalmazók honlapja.
Szigorúan privátban!
Nagyernyei Attila
Már bocsánat' de mi ez az agyalágyultság? Mindenki elveszítette a józan eszét?

Ez nem titkos adat és nem számít tiltott reklámnak. Sőt nem bűncselekmény ilyen adatközzé tétele.

Sőt. Közérdeket szolgálja, ha valaki egy állategészségügyi probléma kezeléséhez szükséges információt nyilvánosságra hoz.

Józanodjatok már. 1980-ban a teljes magyar méhállomány elpusztult volna, ha nem hozott volna nyilvánosságra Koltai és Csaba doktor nyilvánosságra, hogy az amitráz jó és melyik boltban kapható szerben lehet amirázt kapni.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #3636 Dátum: 2019. Augusztus 09. 06:19 »
Az agyalágyultság nem itt kezdődik.
Arra mit lépsz, hogy évekkel ezelőtt szemtanúja voltam amikor az APEH az Országos Méhésznapon lecsapott az illegális gyógyszer forgalmazókra?
Egyébként szerintem mindenki tudja a beszerzési forrásokat.
Azért kértem, hogy privátban érdeklődjenek.
Vagy ismét felcsapsz a méhészek megmentőjének?
Nagyernyei Attila

Re:Gőzölgő
« Válasz #3637 Dátum: 2019. Augusztus 09. 07:40 »
Tisztelt klub vezető úr!!! Geddekas csak a tényeket tárja fel amit elkövetetek a magyar méhész társadalom ellen a fönökeidel!!! Te kérdezed tőle hogy ismét felcsap e méhészek mentőjének   ;D :D :D

*

neo

  • *****
  • 948
Re:Gőzölgő
« Válasz #3638 Dátum: 2019. Augusztus 09. 10:07 »
Különbséget kell tenni a legális és a nem legális szerek között. Lassan eljön az ideje, hogy már csak a nem legálissal lehet megvédeni a méheket. Az viszont pusztán annyit jelent, hogy élelmiszertermelő állatot nem lehet vele kezelni. Ezért kellene bevezetni a nem élelmiszertermelő méhészeti kategóriát (rajelőállítás).

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #3639 Dátum: 2019. Augusztus 09. 11:57 »
Kedves Neo!

Hagyjuk már a gittrágást. A magyar jog nem ismeri el a hobbi méhészt, hiszen aki 1 méhcsaládot tart, annak is ugyanazt a procedúrát kell évente végigjárni, mint aki 500-at. Mindenki árutermelőnek számít. Tudom, hogy szégyen, de Ennél még a szocializmusban is jobb volt a szabályozás. De ez csak egy mellékszál. Térjünk a lényegre.

Azt nekem senki ne mesélje be, hogy az EU és állami támogatásokból ne lehetett volna a méhegészségügyhöz szükséges szerek engedélyeztetéséhez szükséges eljárásokat finanszírozni.

Ha olyan béna az érdekképviselet, amilyen béna, akkor persze hogy nem lehet.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #3640 Dátum: 2019. Augusztus 09. 12:06 »
Méhészek megmentője? Az ágazatot kéne megmenteni szerintem. Ez lenne az OMME feladata. Ezt vállalta.

Lassan az OMME vezetőit kell megmenteni a méhészek haragjától. Bár a legtöbb méhész inkább legyint egyet amikor az OMME szóba kerül, sóhivatal, gittegylet, kifizető hely jelzőkkel illetik. Vajon miért? Ezen kéne változtatni. Szóval az OMME - t kell megmenteni.

A méhészeket nem megmenteni kell, hanem az érdekeit kell képviselni és akkor virul at OMME is.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

neo

  • *****
  • 948
Re:Gőzölgő
« Válasz #3641 Dátum: 2019. Augusztus 09. 12:49 »
Geddekas!
Félreértesz. A nem élelmiszertermelő kategória az nem hobbiméhészetet jelent, hanem azt, hogy nem termelhet mézet. Azért, mert a mézkereskedők jelzése alapján egyre nagyobb gond a mézek amitráz szennyezettsége. Én ezt úgy értelmezem, hogy túllépi a megengedett szintet, ezért hígítaniuk kell vagy gyantázni. Lehet persze azt mondani, hogy oxálsavat kell használni, (a kumafosz nem jöhet számításba, mert az hamar megjelenik a mézben) azonban nem szabad elfelejteni, hogy arra nincs MRL érték meghatározva. Maximális megengedett szint. Következésképpen amelyik méz átlépi a természetes határt, azt el kell kobozni. Az én olvasatom szerint. Persze az is kérdés, hogy mennyi a természetes mézek oxálsav tartalmának szórása. Olyan variációt is el tudok képzelni, hogy mivel természetes alkotórész, ezért bármennyi lehet benne. Ezzel az a bajom, hogy az oxalát vesekő miatt ez nem tekinthető ártalmatlannak. A veszélye tehát megvan annak, hogy egyszer csak maximalizálják a szintet. Az atka elleni kezeléseknek nagyon reális veszélye, hogy ehetetlen lesz a méz. Akkor azonban még mesterséges rajokat lehetne termeltetni pl. az amerikai piac számára a gyümölcs megporzáshoz. Az engedélyezett szerek elégtelen hatása ugyanebbe az irányba mutat. Tehát ez egy menekülőút lenne. Azonban ilyen kategória nem létezik. Ha létezne, akkor a fumagillint sem lehetett volna betiltani. Nem lehet azt tudni, hogy ennek reális gyakorlati jelentősége lenne, de nem akkor kellene a jogszabályi környezetet megteremteni, ha már ég a ház.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #3642 Dátum: 2019. Augusztus 09. 14:37 »
Neo!

Ha van engedélyezett szer és kidolgozott jó technológia és van tisztességes érdekvédelmi munka, akkor van piacképes hibátlan méz. Az pedig nem igaz, hogy az engedélyezett szerre és jó technológiára nincs elég pénz. Nem a magfúziós reaktort kell feltalálni. Tisztes érdekvédelmi munkával meg lehet a feltételt teremteni. Ennyi! A többi magyarázkodás és mellébeszéd.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #3643 Dátum: 2019. Augusztus 31. 10:39 »
Neo kolléga.
Elmondom neked, Amitráz nélkül öt év múlva nem lesz gond a méhlegelő leterheltségével.

Re:Gőzölgő
« Válasz #3644 Dátum: 2019. Augusztus 31. 11:17 »
Én méhész vagyok, de vagy tíz éve fellőttek a nemzetközi űrállomásra.
Most viszont lejöttem.
Találkoztam véletlenül egy méhésszel, mással nem beszéltem.
Beültünk egy presszóba, és elmondta nekem a következőket:
Ez alatt az idő alatt míg én fenn voltam,
1./ A fumagillint betiltották.
2./ A perizin gyártása leállt.
3./ A destruktorba kevert szerek ölik a méheket.
4./ A destruktoros eset két év múlva megismétlődik.
5./ Az amitráz gyártását befejezik.

Hogy ezekből én mire következtetek?
 Aki semmilyen hülye falszöveget, amit a minisztérium vagy az omme, vagy az idióta unió a méhészek kábítására nyomat, nem hallottam még?
Hát arra, hogy Magyarországon ki akarják nyírni a méhészeteket.
Mert ebből semmi másra nem lehet következtetni.

Mert ha adnak nekem egy évben százezer forintot családonként, de az atka ellen nem bírok védekezni, akkor jövőre már nincs mire adni.
Csak az a baj, hogy mire ezt a nehéz fejű méhésztársadalom felfogja, már nem lesz sem méhészet , sem méh.

 Ja és még valami. Emlékszem azokra az időkre, mikor azzal etettek, omme gyűléseken, hogy mindennek a méhészetben, még a tölcsérnek is krómozottnak kell lenni, közben hajókon hozták be az idióta unióba a fakádba kézzel facsart kínai mézet, amit csak azért lehetett élelmiszernek nyilvánítani, mert keverték a Magyar akácmézzel. Csak hogy:
Ahhoz, hogy minden követelményt betartsunk, antibiotikum mentes, mindenféle szermaradványtól mentes mézet adjunk le, ahhoz nem 550, meg 1200 forintnak kéne lenni a felvásárlási árnak, hanem legalább 1550 és 2200 ft.
Mert már megint hülyének nézik a népet.
Kiváló minőséget szarért húgyért. Talán ez nem egy sorban esik a Magyar méhészkedés megszüntetésével?
Nem vennék rá mérget.
Sajnos ehhez az omme is partner.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Augusztus 31. 11:22 írta Sagittarius A »