Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1658034 megtekintés
Re:Gőzölgő
« Válasz #3345 Dátum: 2019. Április 11. 08:50 »
Az amerikai méhlegelőkre szeretnék elvinni vagy negyven fekvő kaptárt. Kiváncsi lennék ott mit tudnának, a 24-es NB egy anyával!

Re:Gőzölgő
« Válasz #3346 Dátum: 2019. Április 11. 09:05 »
Nézd csak mit írt a "nagyágyú"  a pakolósok szellemi atyja!
"Nem emelsz, mert csak a mézes lépet veszed ki, kézzel sepred, nem tudnak beülni a léc és lép közé, egy család teljes munkaideje a mézelvételkor 3 perc, és ezzel minden megcsináltál. Kell egy ember melléd, aki berakja a léphordóba a lépeket, és visszaadja (hozza) a kipergetetteket. Ha egyedül vagy akkor 4 perc."
Erre te wr:
"És ilyenkor kellene nekem azt a néhány ezer keretet egyenként kiszedegetni, meg sepregetni ugye?  ;D "
Előtte egyeztessetek, mert ez most nem jött be.
Nagyernyei Attila

*

wr

  • *****
  • 890
Re:Gőzölgő
« Válasz #3347 Dátum: 2019. Április 11. 09:30 »
Nincs ezen mit egyeztetni, én azért nem használnék 24-es hunort (ahogy fekvőt sem) mert nem tudnám szöktetni. De ezt már leírtam. A Jenő erről könnyen beszél, mert csak hátraadja a keretet. Próbálnám én hátraadni de nincs kinek. Meg talicskás embereim sincsenek, de nem is kell. Na ezért szöktetek, meg még sok egyéb ok miatt, de ezeket is leírtam már. Ott a sor mögött a kocsi, feldobom rá a leszöktetett fiókokat és elpöfögök vele a pergetőhelyiségig. És az sem baj ha éppen 35 fok van és nincs hordás, meg az sem ha éppen csepereg az eső. Erről ennyit.

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Gőzölgő
« Válasz #3348 Dátum: 2019. Április 11. 09:53 »
É

« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 20:38 írta oszkár »

*

wr

  • *****
  • 890
Re:Gőzölgő
« Válasz #3349 Dátum: 2019. Április 11. 10:30 »
Arról már én is hallottam.  :) Csak azért nem forr ki, mert akkora a tétel, hogy azonnal el tudja adni úgy hígan is, ugyanis abban a formában érett mézet nem lehet pörgetni. Az az igazán felvásárlási ár meghatározó tevékenység.  :D Szirup, így gyorsan el kell adni mielőtt megerjed, az állag, és az eladás (tőle való megszabadulás) sebessége azonnal be is állítja a felvásárlási árat.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Gőzölgő
« Válasz #3350 Dátum: 2019. Április 11. 11:14 »
És akkor ,mit szóltok a 1/2NB fiókos pergetőhöz?

Nincs pakolgatás, megy a pergetőbe fiókostól!

A méz érettségénél kell nagyon résen lenni!  Pedig vannak akik így csinálják!  :o Náluk biztos "kiforrott"már ez a technika is.


Bácsban vannak méhészek, akik fiókosan pörgetnek. Ráczék gyártanak hozzá pörgetőt. Amikor kezdik a méhek lepecsételni, gyorsan kipörgetik a "mézet". Utána meg "sűrítik" ;D :P
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

wr

  • *****
  • 890
Re:Gőzölgő
« Válasz #3351 Dátum: 2019. Április 11. 11:55 »
És tényleg.

https://www.meheszetigepek.hu/fiokos-mezpergeto/

Mondjuk arra kíváncsi lennék hogy mennyi marad benne. Meg hogy mennyire kenődik ott szét mindenen, fiók peremére, külső felére is, aztán van nagy kutatás. Kellene csinálnom ilyet a hunor fiókjaimhoz, meg keresni valami felvásárlót aki megveszi a szirupot is.  ;D

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Gőzölgő
« Válasz #3352 Dátum: 2019. Április 11. 12:40 »
"
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 20:37 írta oszkár »

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Gőzölgő
« Válasz #3353 Dátum: 2019. Április 11. 19:29 »
Idézet
"Ragozzuk" ezt már tovább! Mi az ,hogy:"Utána meg "sűrítik"?   Pontosan?
Figyi! Nagyobb méhészek nem tudják másképp megoldani az akác legjobb kihasználását, csak ha időnap előtt elveszi a mézet. Ezért, fedés előtt pörgetés, aztán góóó 2. akácra. Utána meg van egy "gépezet" ami eltávolítja a felesleges vizet a mézből :-X
Naprán már nincs oly nagy "rohanás" marad a kézi "bulcsa" ;D

U.I Rádi Tibornak volt egy cikke az OMME újságban, ő saját maga készítette el a fiókos pörgetőjét. Sokáig kísérletezett, mire sikerült a kivitelezés.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Április 11. 19:36 írta zümi »
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Gőzölgő
« Válasz #3354 Dátum: 2019. Április 11. 19:50 »

Ma Magyarországon még mindig a fekvőkaptárak vannak túlsúlyban.
Az ország északi, észak-keleti régiójában 70-80% az arány a fekvő javára.
Elavult technológia?


1. Több doktori értekezés bizonyítja, hogy a magyarországi méhészek termelés sokkal időigényesebb. A véleményük szerint a fekvő és az abban elvégzett "haszontalan" műveletek miatt.
2. A 2 hónappal ezelőtti Méhészetben megjelent egy cikk " A magyar méhészet Achilles sarkai" cimmel. Ott is megemlítik a fekvőt, mint elavult módszer.
3. A világon a rakodó terjedt el. Miért?

Nálunk van fekvő kaptár. Ragaszkodunk hozzá. Hagyomány tiszteletből, kényelemből, megszokásból...és szeretünk panaszkodni,hogy a mézárban nem köszön  vissza az elvégzett munkánk értéke.
Amikor elkezdtem a méhészet után érdeklődni és kutatni, akkor végigolvasva a legtöbb fórumot( magyar,német és angol/amerikai) döntöttem a rakodó mellett. ( igaz Jenő elsőnek geddekast akart nekem ajánlani...szerencsére gondolatban! :D ) Amiért a rakodó mellett döntöttem: a világon ez terjedt el a legjobban. ( Ennyi hülye azért nincs a világon?) A Langstroht-hoz hasonló keretméretet nem találtam idehaza, így maradt a Hunor. Mindenképpen egyenlőlépes rendszerben gondolkodtam, bár hajlok a feles méztérre, mert én sem fiatalodom. ( a nagy amerikai méhészetek jórésze ezzel dolgozik.)
Berci! Ismerek Pápán egy méhészt 10-es Hunor 1/2NB méztérrel méhészkedik. Annyit mondott nekem, nagyon résen kell lenni mert megszorul a család. Csapolja a családjait meg vágja az anyák szárnyát!!! Vasraklapon vannak a kaptárak, daruval mozgatja őket. Most vett egy teherautó szerelvényt 6 milláért, így 240 családot tud egyszerre szállítani. Kb 8* vándorol egy szezonban. Azt mondta neki bevált, nem szeretne váltani egységesre..... Azért nem gyenge a figura 30 hordó mézet értékesít üvegbe egy év alatt!!!!!!

Találtam neked egy kis motivációt!

www.youtube.com/watch?v=dHJuhRAQy44
« Utoljára szerkesztve: 2019. Április 11. 20:06 írta zümi »
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Gőzölgő
« Válasz #3355 Dátum: 2019. Április 23. 12:21 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 00:03 írta kivancsi111 »

Re:Gőzölgő
« Válasz #3356 Dátum: 2019. Április 24. 07:10 »
Tisztelt Méhészklub olvasók!
Kivancsi111 Csányi Antalnak írt válasza elszomorító.
Arrogáns, kioktató, személyeskedő, sértő, egyben elkeserítő.
Egy éjszakát aludtam rá, hogy ismét kitiltsam, de remélem hamarosan  távozik.
Többször jelezte, hogy soha többet nem fog ide írni, eddig nem sikerült neki betartania.
Biztosan jót röhögtek a hasonló elveket valló társai a kocsmai stílusban írt böffentésén, de ezt nem engedem így tovább!
Belegondoltatok, hogy miket ír?
"Olyan szépen leírtad azt a nyomorék hulladékból összetákolt Nb kaptárnak nevezett szemetesládát,  még valamelyik a múltat nem ismerő méhésztársunknak kedve lesz ismét mások szarából ilyesmit eszkábálni."
Annak idején még a Salgótarjáni Mesterkurzuson hallgattam a Csányi testvérek feltörekvő gondolatait, hogy egyszerű elemekből miként lehet működő kaptárakat készíteni.
Sokan használtuk a selejt hűtőtetőket, rengeteg rajláda (az enyém is) szűkítő stb. készült belőle!
Senki nem fikázta Molnár Jenő kacatjait, hogy szakadt linóleumokkal védi esőtől a kaptárjait, amit egy építkezésre való bontott téglával súlyoz.
Ennek mi értelme van?
Tudjuk építi a 3 apartman házát, de már unja a méhészkedést mert az eladásukon gondolkodik.
Nagyon  ügyel arra, hogy TERMÉSZETES szaporulatról beszéljen, és kerüli azt, hogy a rengeteg NEM TERMÉSZETES rajról írjon.
És ezt pedig én utasítom vissza!!!
" Buta embernek mindent el lehet adni..."
Ezzel nagyon sok méhészt megsértett Molnár Jenő, és köztük vannak a haverjai is, ami mondjuk nem zavar, mert ugyan ezt a rizsát nyomják.
Ez meg baromi sértő, már a bunk...ság határát súrolja!
"Az sem mellékes, hogy ugyanezt - már ingyen - sikerült véghezvinni ingyen kidobott pót anyákkal. Hajrá fiúk! "
Ez a beszólása engem is érint!
Maximálisan visszautasítom, hogy a Csányi méhészetben selejt anyák vannak!
Szerintem azt sem tudod miket írsz Jenő!
Sok köztük a váltó bölcsőből kikelt, kiváló tulajdonságokkal rendelkező méhanya.
Most már rendszeresen járok a Csányi méhészetbe, és CSAK azokat az 1 év anyákat hozom el, amelyek teljesen zártan fiasítanak, és 8-9 keret táblás fiasuk van.
Soha, semmi gondom nem volt velük!!!!!
Szerinted ha gondom lett volna akkor visszajárnék?
Már most könyörögnek azok a méhészek akiknek vittem belőle, hogy az idén is szeretnének ezekből az anyákból.
Nem folytatom de te sem Jenő!
Ha nem tudsz megfelelni a minimum erkölcsi normáknak, és folyatod ezt a romboló stílust, megválunk tőled.
Számold a millióidat amit a méhekért kaptál, és gondolkodj el azon mi a szép az életben.
Mások gyalázása, fikázása, vagy a szeretet.
Nagyernyei Attila

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #3357 Dátum: 2019. Április 24. 12:32 »
 Kedves Attila.
Mindenki úgy kínlódik ahogy akar. A magyar méhésztársadalomban 3 ember sincs akit meg lehetne győzni, hogy hülyeséget csinál, ezért ezzel foglakozni teljesen felesleges. Éppen ezért én nem a méhészeti technológiához akarok hozzá szólni.
 A kérdés az, hogy ezen, /vagy más/ méhész fórumokon, ki legyen jelen és ki nem.
 Lehet azt csinálni, hogy mindenkit kitiltasz, többek között engem is, /bár eddig nem tetted, le a kalappal előtted/ és akkor maradtok ti, ugyan azon a véleményen lévők, ami egy kevés idő után unalmassá vállik, és a gyakori látogatásokból előbb bekukkantás, aztán a fórum teljes elhanyagolása lesz, mert az olvasók is az érdekességet szeretik.
 Ezzel nem akarlak a szándékodtól eltéríteni, mert jogodban áll azt kitiltani akit akarsz, még akkor is, ha bizonyosan nem teljesedtek be a méhészklub taglétszámához fűződött reményeid, tekintve, hogy minden fórum megelőz a taglétszámot illetően, még az én saját fórumom is a "Méhészeti technológiák" oldal, pedig nem veszek fel senkit gyermek, kutya, méhkaptár stb. képpel, vagy ha nem írja oda, hogy ő hol méhészkedik.
Nagyobb bajnak tartom, a méhésztársadalom oly mértékű szétszakadását, hogy gyakorlatilag a kizárólagos méhész fórumokon, mint a jelen, és a zöld fórum már csak ugyanazon oldalhoz tartozók szóllalnak meg.
 Az is gond, hogy nem a méhésztársadalom össz problémáival foglalkoztok, /lehet, hogy nektek ez kényelmetlen/, hanem , hogy ki hogyan emelgeti, és milyen keretet a kaptárból, mintha az megváltoztatna akárkit is, és megoldana bármilyen problémát.
Igaz elfogult vagyok ezzel a kitiltósdival kapcsolatban, mert a Zöld fórumról /Méhészfórum/ engem 3szor vagy 4 szer tiltottak ki, pedig nem szidtam soha senki felmenőit, és soha nem személyeskedtem még akkor sem ha engem provokáltak.
Ezért én azt javasolnám, valamelyik számítógéphez értő, a méhész problémákat szem előtt tartó, érdeklő méhésznek, hogy nyisson egy harmadik méhészfórumot, azzal a kitétellel, hogy onnan soha senki nem tiltható ki, ameddig a méhészkedéssel, és nem a másik testi épségével, családjával foglalkozik.
 Ezért azért lenne fontos, hogy egy oldalon jelen lehessen mindenki, és elmondhassa véleményét pro és kontra.

Re:Gőzölgő
« Válasz #3358 Dátum: 2019. Április 24. 18:11 »
Kedves Vivaldi!
Ha már így szólítottál engem is.
Nem az a gond, ha más véleményen vagyunk!
Elolvastad te Kivancsi111 írását egyáltalán?
Az az alpári megnyilatkozása, más munkájának, kaptárjának lebunkózása verte ki nálam a biztosítékot.
De ha neki ez a szintje, írogasson oda ahol erre vevők.
A Fekete-Fehér Méhészklub színvonalát nem engedem lezülleszteni ilyen stílusú írásokkal.
Az, hogy mennyi tagunk van cseppet se zavarjon, már akkor pezsgőt bontottam amikor elértük a 100-as létszámot.
Jelenleg pedig 1.266 fő a regisztrált klubtag, ezen felül sokkal többen olvasnak bennünket.
Annak őszintén örvendek, hogy belátod saját tulajdonú weboldalam működésével kapcsolatban, hogy kit engedek írni vagy kit nem, egyedül én döntök.
Van amikor nehéz a döntés, de hála az égnek nincs jogi végzettségem, bírónak pedig nem lennék jó.
Azért akármilyen picinek ítéled meg oldalunk látogatottságát, azt a tényt senki nem cáfolja, hogy az előző OMME tisztségviselők választásában óriási szerepünk volt.
Ezen továbbra sem kívánok változtatni, mert elsődleges célunk a méhészeti közélet kitárgyalása.
Ebben szabad a gazda, mindenkinek a véleménye érdekel.
Nagyernyei Attila

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Gőzölgő
« Válasz #3359 Dátum: 2019. Április 24. 18:19 »
"



« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 20:41 írta oszkár »