Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1657853 megtekintés
Re:Gőzölgő
« Válasz #3315 Dátum: 2019. Február 11. 16:29 »
Akkor nálad nagy gáz van, mert hülyétől tanultál? (ez én lennék)
Amikor édesapáddal itt kérdezgettél a nappalinkban akkor nem voltam hülye?
Azt sem tudtátok, hogy a Hunort eszik e vagy isszák.
Szívesen fogadtalak benneteket, egy kérdésetek sem maradt válasz nélkül.
Szégyelld magad!
Én a gyökereimre akiktől tanultam büszke vagyok.
Ha pedig a mostani tudásom szerint akkoriban hülyeséget mondhattak, azt magamban tartom.
Nagyernyei Attila

Re:Gőzölgő
« Válasz #3316 Dátum: 2019. Február 11. 16:36 »
Inkább arról okositsal ki minket ha ennyire Nagy ASZNAK tartod magad h milyen gyógyszert vegyünk ebből a tökéletes támogatási rendszerből 2019 évre ami nem viszi a meheket csak az atkat??!!! Te milyen megoldást választasz támogatott termék vagy házi patika???!

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Gőzölgő
« Válasz #3317 Dátum: 2019. Február 11. 16:46 »
T
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 20:00 írta oszkár »

Re:Gőzölgő
« Válasz #3318 Dátum: 2019. Február 11. 16:49 »
Vissza térve az előző válaszodra azért mert adtál szoba néhány választ pár kérdésre attól én nem foglak istenként nézni rád!!!! Amúgy nincs Semmi Problémám Veled csak más szemszögből látjuk a világot ennyi

Re:Gőzölgő
« Válasz #3319 Dátum: 2019. Február 11. 18:58 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 00:05 írta kivancsi111 »

Re:Gőzölgő
« Válasz #3320 Dátum: 2019. Február 11. 20:22 »
Nincs más kérdésem csak ennyi.
Mennyit ittál Jenő?
Ugyanis amikor ezt írtad biztosan nem voltál teljesen magadnál.
"..Mert ezt helyetted a tulajdonosok teszik ;) Hoppá! Nincs neked semmi fórumod .."
Ma kaptam a számlát.
Itt utána tudsz nézni ki a Fekete-Fehér Méhészklub tulajdonosa.
Jogosult neve     Rackhost Zrt.
Számlavezető bank     CIB Bank
Jogosult számlaszáma     10700433-67330115-51100005
Fizetési határidő     2019-03-03

Már megint ezek az átlagok.
Mindig mástól kérdezd meg ne a méhésztől, mert akkor fals számokat kapsz.
Valami kisebbségi komplexusod lett, hogy ismét dicsekvésbe csaptál át?
Szánalmas lettél Jenő!
Nem tudom a télen mi történt veled, de a huzatra máskor vigyázz.

Nagyernyei Attila

Re:Gőzölgő
« Válasz #3321 Dátum: 2019. Február 11. 21:10 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 00:05 írta kivancsi111 »

*

neo

  • *****
  • 939
Re:Gőzölgő
« Válasz #3322 Dátum: 2019. Február 16. 21:20 »

Ha véletlenül nem találnád, akkor itt van:

Idézetet írta: wr
Az agyam dobom el amikor olyanokat olvasok, hogy decemberben emberek még a kaptárakban matatnak, valamint januárban már a kaptárakban matatnak. Az ilyen "méhész" az konkrétan nem normális, el kellene tiltani a méhektől.

Lehet, hogy nem vagyok normális, mert én pedig azokat tiltanám el, akik nem így csinálják. Ott is leírtam, itt is érintettem már a dolgot. Tavaly pl. augusztusban CHM-mel védekeztem, októberben fiasmentes állapotban tíz Furettót kaptak, ekkor összesen átlagosan ötven atka potyogott. December 10 körül néhány családot Perizineztem. Átlagosan öt atka potyogott. Azonban láttam néhány kidobott álcát. Napforduló előtt újraindultak. Ezért nem csináltam állománykezelést. Az egyik ilyen Perizinezett család augusztusban kipusztult. A mellette levők két hónapja folytonos atka elleni védelemben részesülnek. Teljesen felesleges számolni az atkát, több ezer jött le ez idő alatt. Ezek ugye nem kaptak Perizint, tehát több atkával indultak, mint amelyik elpusztult. De volt olyan családom, amelyiket atkakísérletek miatt nem Furettóztam októberben. Azok élnek, de már júniusban  is kezeltem őket. Már akkor több ezer jött le egy CHM kezelésre. Ugye itt kb. 55 atka lehetett normál számítások szerint az áttelelő atkanépesség. Vajon az öt atka képes júliusra több ezerre duzzadni? Nem! Az elpusztult család olyan helyen volt, ahol a méhek berepülnek a sorba. A többi kaptár előtt sűrű bokrok vannak.  Meggyőződésem, hogy a tőlem másfél kilométerre lévő 500-as méhészetből érkeztek akác és hárs idején az atkák. Ha akkor neki már annyi atkája volt, hogy nekem ilyen messze ennyi jusson belőle, akkor ő előző évben csinált valamit rosszul. Októberben neki is fiasmentesnek kellett lennie a családoknak, ahogyan nálam is így volt. Védekezett is, amitrázzal és oxálsavval. De nem volt elég. Még dicsekedett is, hogy más környékbeli méhészek szerint nem működik az amitráz, nála pedig hatásos (ugyebár nálam is keservesen hozta le azt azt ötven atkát). Tehát, mi a tanulság? Irtani kell az atkát télen is, amíg olyan idő van. Mostanában pedig jobb idő szokott lenni januárban, mint tavasszal. Ezért én igenis kiirtatnám azokat a méhészeteket, ahol júniusban van ezer atka. Majd iparkodna a gazdájuk télen is kezelni, ha másképp nem megy.
Egyébként ha érdekel, egyetlen méhcsaládom sem pusztult el a télen, ellentétben a Tieiddel.

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Gőzölgő
« Válasz #3323 Dátum: 2019. Február 16. 21:33 »
é
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 20:09 írta oszkár »

Re:Gőzölgő
« Válasz #3324 Dátum: 2019. Március 25. 20:14 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 00:04 írta kivancsi111 »

Re:Gőzölgő
« Válasz #3325 Dátum: 2019. Április 02. 20:10 »
Tehát Kivancsi111-nek saját írásával válszolnék:
"Ideje lenne leszállni a méhészek közé, és abbahagyni a hülyítést.
Senki nem szólt egy szót sem az OMME elnökéről, de Te ismét belekevered a szakmaiatlanságod elfedése céljából. Engem teljesen hidegen hagy, hogy ki elnököl -a fekvő rovatban írunk, majd jól helyre tesz valamelyik moderátor.."

És íme a kérdésere a saját válasza amit március 25-én írt.
"( JA! Mi lesz azzal a tüntetéssel? Hogy is van az a kevert méz? Tudod ami miatt kockásra ültétek a seggeteket. Nem kérdezted a Főnököt, vagy még tárgyai ő is a főnökével?)"
Ehhez nincs mit hozzátenni.
Mondom én, hogy ez a baja, ez a bajuk velem.
Esténként mint régen a falusi kofák, összedugják a fülüket és nyomják a Skype-on rizsát.
Azért nem vagytok elég körültekintőek egymással....de legyen ennyi elég.
Nagyernyei Attila

Re:Gőzölgő
« Válasz #3326 Dátum: 2019. Április 02. 20:38 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 00:04 írta kivancsi111 »

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Gőzölgő
« Válasz #3327 Dátum: 2019. Április 10. 06:56 »
Attila!
Sapotu nevű “felhasználó” sokadszor írja be a hirdetését Thai nyelven. Bemásoltam a fordítóba, valami szivattyút akar eladni. No nem mézszivattyút, hanem a rajongói szavazatok gyarapodását ígéri a “szavazat-szivatyú” használatával. Nem vicc, ez van leírva.
Ez valami kéretlen reklám? Ha igen, meg lehet állítani a tolakodását (“trollakodását”)?!  :'(
Üdv: Ata67

Re:Gőzölgő
« Válasz #3328 Dátum: 2019. Április 10. 07:22 »
Próbáltam többször törölni, de eddig nem sikerült.
Ügyes.
A Webmester megoldja, legalább is remélem.
Üdv:
Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #3329 Dátum: 2019. Április 10. 10:47 »
Látom az OMME vezérkara maradéktalanul boldog és elégedett. Változatlan intenzitással Dől az állami lé az OMME-ba, tehát minden fasza. A mézkereskedők profitja is vastag, azok se pofázzanak, hiszen azok mellett is kiállt az OMME vezére, most a küldöttgyűlésen is. Változás a változatlanságban, hogy az ágazat szépen  roskad össze, mert a méhész elit is érdekelt a minőségrontásban. Ezzel a méhész vezérkarral az összeroskadás folyamatos lesz. Imádkozok a jó irányú változásért, de nem bízok benne. Amíg Bross vezeti az OMME-t a tragédia teljes lesz,  és az ágazati profit a mézkereskedők zsebében nő a méhészek zsebében csökken. De ha ez nektek így jó, ám legyen.

Az egyszerű méhész meg keresse meg a kiskaput, ha boldogulni akar. Ez van, ha az Isten adta nép szeme továbbra is csukva és a változtatást akarókat kikiáltják a méhészek ellenségének, a nyilvánvalóan káros folyamatokat fenntartó vezetőknek a kezét megcsókolják.

Ki beszél már arról, hogy a mézgyantázás kimutatására akkreditált méréstechnológiát kellene elfogadni? Amíg ilyen nem lesz, addig a mézhamisítás legkorszerűbb módszerének lebuktatásáról nem is beszélhetünk. Addig százezer tonnaszámra jön be az EU-ba - akár Ukrajnából is a gyantázott (méznek nevezett) hamisítvány fillérekért és nyomja le a méz felvásárlási árát.

A hivatalos mézminőség rontása a hamisítványok terjedését szolgálja. Már a minisztérium se érti, hogy az OMME miért érdekelt ebben, hiszen a borászati ágazat, már rég túljutott ezen az állásponton és minden borász megértette, hogy a minőség javításával lehet növelni a profitot.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.