Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1662449 megtekintés
Re:Gőzölgő
« Válasz #3300 Dátum: 2019. Február 10. 18:34 »
Tisztelt Méhésztársak!
Véleményem szerint ezt a témát szakemberekre kell bízni.
Neo méhésztársnak van egy üzenet Takács Ferenctől a Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak rovatunkban.
Én, mint laikus azért reagálnék egy megállapítására, ami véleményem szerint teljesen téves.
Márpedig ez:
"Én azt gondolom, hogy az akác mindig ugyanannyi pollent termel."
Ha ez igaz is lenne, ez nem azt jelenti, hogy a méhcsaládok minden évben azonos mennyiségűt gyűjtenek belőle!
Aki korlátozza az anyákat (mint én), vagy bölcsővel, párzatlan anyával, esetleg zárkázza az anyákat, soha nem lesz annyi akácpollen a mézében, mint azoknak a méhésztársaknak akik szabadon hagyják őket petézni.
Egyszerűen az előbbi módszereknél vagy megszűnik teljesen a nyitott fias, vagy erősen korlátozódik (ami cél) így minek gyűjtenének virágport?
Ezt meg én kérdezném Neo méhésztárstól.
Általában mindent a gyakorlati oldalról közelítek meg, mert az elmélet sokszor mellette van a valóságnak, szerintem Neo most ezt eltévesztette.
Vannak olyan évjáratok, hogy a pergetett akácméz dúskál a pollenben, és van amikor úgy kell összeimádkozni néhány százalékot, hogy akácméznek vegyék meg.
Nekem ez a véleményem, de figyelmesen olvasom írásaitokat.
Nagyernyei Attila

Re:Gőzölgő
« Válasz #3301 Dátum: 2019. Február 10. 19:53 »
A méhésziskolában én azt tanultam,hogyha azt akarom,hogy sok pollen legyen az akácmézemben,akkor a méztéren nyissak kijárót.Nagyon idős szaki azt mondta ,hogy Ő minden akácmézes hordóban megfürdetett egy-egy vödör akácvirágot és meg volt oldva a pollenszám.Már régen is téma volt ez a pollenmizéria.Érdekes egy jó pár évig nem hallottunk róla,most ismét előkerült.Szerintem is Neo-nak van igaza.Sajnos Bross Péter nem a mi oldalunkon áll.

Re:Gőzölgő
« Válasz #3302 Dátum: 2019. Február 10. 20:10 »
Gyertek el minél többen Szekszárdra, és ott hallgassátok meg Bross Pétert erről a témáról.
Ahol ezt részletesen volt módja kifejteni, vastapssal jutalmazták.
A hangulatkeltésnek nem rossz ez a mizéria, de még a kampány vissza van.
Akkor nyomjátok, mert hamar kifulladhattok!
Szerezzetek be minél több VALÓS információt, és az alapján döntsetek ki alkalmas az egyesület vezetésére.
Az áll szakértőkre, meg a kuruzslókra ne hallgassatok!
Ők olyan élethűen tudják előadni a marhaságokat, hogy sokan elhiszitek, ez a valóság.
Amennyiben Szekszárdon nem futunk ki az időből megígérem, hogy az elnöknek feltehettek néhány kérdést.
Eddig minden évben volt rá lehetőség, csak arra kérlek benneteket, hogy előtte készüljetek fel.
Nincs kínos kérdés, bármit kérdezhettek tőle ezt én megígérem!
Egyébként Neonak üzenem, hogy Bross Péter jelenleg is a Tolna Megyei Méhész Egyesület tagja.
Én mégsem tartom magam a gazdájának, ő pedig sem jogilag, sem sehogyan sem lehet az én gazdám.

Nagyernyei Attila

*

neo

  • *****
  • 947
Re:Gőzölgő
« Válasz #3303 Dátum: 2019. Február 10. 21:07 »
Aki korlátozza az anyákat (mint én), vagy bölcsővel, párzatlan anyával, esetleg zárkázza az anyákat, soha nem lesz annyi akácpollen a mézében, mint azoknak a méhésztársaknak akik szabadon hagyják őket petézni.
Attila!
Ezt Te honnan tudod? nekem még sohasem mondták el, hogy mennyi a mézem akácpollen tartalma.
Egyszerűen az előbbi módszereknél vagy megszűnik teljesen a nyitott fias, vagy erősen korlátozódik (ami cél) így minek gyűjtenének virágport?
Attila!
Én pont arról beszélek, hogy nem a gyűjtött virágpor van a mézben. Az ugyanis össze van csomózva. Ha virágporos keretet pergetsz, az sem jön ki a sejtekből, hanem benne marad.

Re:Gőzölgő
« Válasz #3304 Dátum: 2019. Február 10. 21:19 »
 Urak!

Ti akik egyfolytában támadjátok Bross Pétert, gondoljátok végig, mi jelenthet többet számára? 12000 méhész megvetése, vagy 1-2 kereskedő, politikus barátsága. Lehet, hogy rosszul ismerem Bross Pétert, de úgy érzem, úgy gondolom, embersége, elhivatottsága, túl tesz minden általunk elnökségbe beválasztott vezetőnél. Evvel nem azt akarom mondani, hogy hibátlan, hogy az elnökségbe beválasztottak nem elhivatottak irántunk, de mutassatok közülük valakit, aki ennyi támadást, megalázást elviselne, mondhatom szó nélkül. Én le mertem írni véleményemet névvel. Tegyétek már meg Ti is, hogy kibújtok az áll név mögül, és bátran leírjátok az általatok ismert, valós tényeket, hogy az 12000 méhész, velem együtt tudomást szerezzen Bross Péter helytelen, méhészeket eláruló tetteiről! Ha névvel bizonyítottátok igazatokat, kövezzetek meg, vessetek máglyára engem és a velem azonosan gondolkodókat.
Egyszer már leírtam! Ha nincs igazam, írjátok fel a nevem, de kérlek Benneteket, most már kisbetűvel arra a bizonyos OMME-t tönkretevők szégyentáblájára.
Tévedhetetlen ember nincs! Bross Péter sem az.
Remélem, Ti tévedhetetlenek vagytok!

Balogh László




Re:Gőzölgő
« Válasz #3305 Dátum: 2019. Február 10. 22:52 »
https://www.youtube.com/watch?v=l6DS34Hc2UE

Ez marad, mert egy emberi magatartásra figyelmeztet, amely itt ma már természetes.
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 00:08 írta kivancsi111 »

Re:Gőzölgő
« Válasz #3306 Dátum: 2019. Február 11. 06:11 »
Ezt írja Neo!
"Attila!
Én pont arról beszélek, hogy nem a gyűjtött virágpor van a mézben. Az ugyanis össze van csomózva. Ha virágporos keretet pergetsz, az sem jön ki a sejtekből, hanem benne marad."

Akkor kicsit méhészkedjünk, bár nehezemre esik mert ez a szint nem méltó a Fekete-Fehér Méhészklubhoz.
Nézzünk további példákat, hogy maradjunk a gyakorlatias megközelítésnél.
Vegyünk egy 1/2 NB rakodó kaptárt, melyet 1. akácon kipergettek, és elszállították az Északira.
A kijáró a méztéri fiókon van, tehát a fiasok felett.
Bomba hordás van, rákerül a 4. esetleg az 5. fiók.
Szerinted ebben a rendszerben ugyanannyi akácpollen lesz a mézben mint a következő példánál?
NB18, de lehet Hunor egyenlő lépes is.
Van aki NB18-nál előre zárja az anyát, a Hunorosok közül pedig sokan alsó kijárót alkalmaznak.
Mindkét estben a fészken keresztül tudják a méztérbe szállítani a méhek a nektárt.
Arról nem is beszélve, ha bő fészket hagy a kolléga akácon.
Ekkor sok marad a nyílt fias!
Tehát a méhek nem csak a szőrköntösükön keresztül juttatják be a kaptárba a virágport.
Te azt állítod, hogy ez állandó minden méh egyformán keni össze magát?
A frászt.
Amelyik a kosárkájába is gyűjt (2.példa) az sokkal több időt tölt a virágban, hogy a pollent összeseperje.
Amelyik méh csak nektárért repül ki, sosem lesz a szőrköntöse annyira virágporos, mert nem "fészkálódik" annyit a csészében.
Nézz meg egy virágport gyűjtő méhet akácon, és nézz meg egy nektárgyűjtőt!
Ha kell folytatom.
Nagyernyei Attila




Re:Gőzölgő
« Válasz #3307 Dátum: 2019. Február 11. 08:03 »
 Kedves kiváncsi 111!

Igen az életet élvezni kell! Lehet, hogy az általam leírtak Neked nyalásnak tűnnek, de mint írtam, névvel valós történtekkel, tettekkel cáfold meg  véleményemet. De vigyázz, nehogy nehogy a fagyi visszanyaljon!
Tudod a fagyi csodákra is képes!
Őrülök, hogy felébredtél mély álmodból!

Régi barátod, a régi Jenőt tisztelő:     Balogh László
Remélem, a tisztelő szó miatt nem tűnik nyalásnak az elköszönésem.

Re:Gőzölgő
« Válasz #3308 Dátum: 2019. Február 11. 08:16 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 00:05 írta kivancsi111 »

Re:Gőzölgő
« Válasz #3309 Dátum: 2019. Február 11. 08:42 »
Jenő!
Egyszer már leírtam, nekem a múltam, és a jelenem miatt sem kell szégyenkeznem.
Azt a hangnemet amit telefonban megengedtél magadnak nem TŰRÖM!

 

Re:Gőzölgő
« Válasz #3310 Dátum: 2019. Február 11. 09:16 »
Ti most a krumpliról vitatkoztok, hogy az milyen lehet?  :o

(Az EU előírta, hogy milyen alakú krumpli a krumpli és onnantól kezdve, a többi a kukában landolt, úgy ahogy a nem megfelelő halakat is vissza kellett dobálni a tengerbe (pedig milyen finomak azok is!) csak azért mert szabály az szabály.
Az angoloknak ebből már elege lett!)

Minden mezőgazdasági terméknek évjárata van!
Ezek nem csavarok, állandó anyag minőséggel, meghatározott méretekkel.
Ha valaki ezt meg akarja erőszakolni, hogy de már pedig ............
annak gond van a fejében, vagy direkt rosszat akar a saját hasznáért.

Ha a borosoknak van olyan hogy csúcs, meg szuper évjárat, akkor nekünk miért nincs? (Van hogy nekik sem sikerül, még is eladják, mert az is finom, csak nem csúcs.... :D)

Erre kéne pénzt adni megint a Gödöllői Kutatónak ahol végezték az akác fajta méz paraméterek vizsgálatát, (pollent is!), hogy a megkezdet munkát, a vizsgálatokat és a mézek tájegységenkénti begyűjtését el tudják végezni.

Azért hihetetlen, hogy hungarikum, meg zászlós méz, meg a minden 4. fa......... és fogalmunk sincs arról a termékről amiből megélünk, hogy  milyen évjárati különbségek, természet által befolyásolt érték növekedése, csökkenése van.
A technológia vizsgálatát még nem is említettem.........

Én úgy tudom most gyűjtik a javaslatokat, mire menjen el az a sok pénz amit a nemzeti programra kapunk még.
Hát erre feltétlenül kéne adni!
Nem?  :D
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

oszkár

  • *****
  • 1131
Re:Gőzölgő
« Válasz #3311 Dátum: 2019. Február 11. 10:09 »
A
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 20:02 írta oszkár »

Re:Gőzölgő
« Válasz #3312 Dátum: 2019. Február 11. 12:40 »
Az, hogy ki kinek nyal meg milyen mélyre magánügy.
Az, hogy ez másnak nem tetszik, az is.
De, hadd döntse el már ki ki maga, hogy mi a véleménye.
Látom Gyurika is felébredt Kivancsi 111 oldalán, bár érdekesnek tartom, hogy folyton ármánykodik, de csak oda eszi a fene a méhészklubjainkra.
Ha én valakit utálok, nem sunnyogok oda.
Egyelőre a TÖBBSÉG Bross Péternek szavazott bizalmat!
Fel kell állítani egy alternatívát, és győzzön az akit a méhészek jobbnak ítélnek.
Ha nekünk majd véletlenül nem fog tetszeni, akkor meg mi mondjuk, hogy benyaltatok tökig?
Olyan elnök sosem lesz aki mindenkinek bejön.
Ezért látom értelmetlennek ezt a nyalakodásdit.
A nagypolitikában ugyan ez van!
Az évértékelő után egyik oldal pirosra tapsolja a tenyerét, a másik meg azt skandálja, hogy személyi kultusz, diktatúra.
Azért büszke vagyok még így ennyi idő távlatából is a Kontroll Csoportra!
Azóta nincs dőzsölés, az Erzsébet Szállodában Gödöllőn, majd nagy dinóm-dánom meg hatalmas piálások a méhészeti rendezvények után.
Másnap mézlovagként néhányuknak a legnagyobb erőpróbát a felvonuláson az egyenes menés jelentette.
Hála az égnek, egy sokkal kulturáltabb vezetés van jelenleg, bár vannak még finomítani valók.
Nagyernyei Attila


*

neo

  • *****
  • 947
Re:Gőzölgő
« Válasz #3313 Dátum: 2019. Február 11. 13:37 »
Szerinted ebben a rendszerben ugyanannyi akácpollen lesz a mézben mint a következő példánál?
Attila!
Ez az értetlenség szerintem sem méltó az FF Méhészklubhoz! Arról beszélek, nem az a lényeg,  hogy szerintem vagy szerinted mi fog történni, hanem az, hogy  a valóságban az miként zajlik. Ehhez kellene az, amit Texas írt. Pénz és vizsgálatok, valamint az eredmények nyilvános közzététele.
Idézet
Tehát a méhek nem csak a szőrköntösükön keresztül juttatják be a kaptárba a virágport.
Te azt állítod, hogy ez állandó, minden méh egyformán keni össze magát?
A frászt.
Amelyik a kosárkájába is gyűjt (2.példa) az sokkal több időt tölt a virágban, hogy a pollent összeseperje.
Amelyik méh csak nektárért repül ki, sosem lesz a szőrköntöse annyira virágporos, mert nem "fészkálódik" annyit a csészében.
Attila! Érteni is kellene ám, amit írok! Szerinted én hol állítottam ennek az ellenkezőjét? Én azt állítottam, hogy vannak nektárgyűjtő és vannak virágporgyűjtő méhek. Akácon a nektárgyűjtők akáccal szennyezik a mézet, a virágporgyűjtők pedig más virágok virágporával. Azért, mert az akác alapvetően nektárforrás, nem pedig virágporforrás. Ha a számolásból kihagyom a virágporgyűjtők által behozott virágport (ami fenti tétel alapján nem akác), akkor a méz minőségét a nektárgyűjtők által létrehozott "szennyezés" határozza meg. Ha akácon is van virágporgyűjtő, azaz amelyik jobban összekeni magát, az az akácpollen mennyiségét növeli.
Attila! Csak szólni szeretnék, ha minél értetlenebb vagy, esetleg csak annak akarsz látszani, akkor én kénytelen vagyok pontosan annyiszor elmondani, hogy Bross Péter és az elnökség vele szavazó tagjai nem a méhészek érdekeit védik, mint ahányszor ezt Te nem érted!  Pedig hidd el, hogy ez nekem nem célom. Pusztán végtelenül szomorú vagyok, hogy egy védhetetlen dolgot akartok megvédeni! Leírtam a Takács Ferinek írt válaszomban is, most másoljam be a Méhészújságból az elnökség állásfoglalását? Azon  érvrendszer szerint is a rossz pollenarány oka az akáctól eltérő pollenek emelkedett száma. Tehát pontosan azt állítják, amit én is. Az akác pollen mennyisége állandónak tekinthető. Akkor miért nem az akácpollen mennyiségét vesszük figyelembe, és hagyjuk ki belőle a többi pollent? Miért azt helyes megoldás szerintük,hogy az akácpollent kell figyelmen kívül  hagyni egy ilyen felállás esetén? Ha más a felállás, akkor a helyes megoldás a nyilvánosságra hozott adatok alapján állapítható meg. Egyelőre azonban a felállás ugyanaz! Ezt kellene megérteni!

Re:Gőzölgő
« Válasz #3314 Dátum: 2019. Február 11. 15:54 »
Atilla figyelj azt hogy néha elemegyek egy előadásra az az én dolgom engem nem érdekel hogy te milyen hulyesegeket irogatsz a fórumodra és mivel tömöd a hiszékeny méhész kollégak fejét az a te dolgod!!! Véleménye lehet mindenkinek az enyém közel azonos kíváncsi 111 vél  Tudod Nyalni CSAKUGYLEHET!!!!