Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1657071 megtekintés
Re:Gőzölgő
« Válasz #3285 Dátum: 2018. Október 29. 20:30 »
Izso60!
Másfél év múlva választás.
Fel kell állítani egy alternatívát, és letenni az asztalra egy olyan programot amit a méhészek támogatnak.
Utána ajvékolhatsz "tesókám".
Nagyernyei Attila

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Gőzölgő
« Válasz #3286 Dátum: 2018. November 05. 06:57 »
Bikermonkey felvetése a hír-les rovatban talált.

Ugyanaz a cég gyárt, gyártana nekünk készítményeket, aki a szántóföldi vegyszereket, vetőmagokat, stb is. Az üzlet az üzlet! A Bayer megvette a Monsantot is. Aki élen jár a GMO-ban. "Nem bízom a görögökben, még ha ajándékot hoznak is."

"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Gőzölgő
« Válasz #3287 Dátum: 2018. November 05. 07:10 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 00:08 írta kivancsi111 »

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #3288 Dátum: 2018. November 05. 12:12 »
Izso60!
Másfél év múlva választás.
Fel kell állítani egy alternatívát, és letenni az asztalra egy olyan programot amit a méhészek támogatnak.
Utána ajvékolhatsz "tesókám".
Nagyernyei Attila
Úgy lesz.

Re:Gőzölgő
« Válasz #3289 Dátum: 2019. Február 04. 19:56 »
Csak agyalok...
A forgalmazó visszahívja a vétkes termékeket.
Föltételezzük, a méhész mindkét sz@rból vett bizonyos mennyiséget, melyeknek felét fölhasználta. A forgalmazótól felszólítást kap, hogy a fel nem használt sz@rt vigye vissza, ellenértékét visszakapja.
Jönnek a kérdései:-ki téríti meg az utazási költségét?
                           -hogyan nyújtsa be a visszaigénylést, ha a számlán dupla
                            mennyiség szerepel, a visszavitt sz@rnak az ellenértékét
                            visszakapta?
                           -ha elhallgatja a visszakapott összeget, csalást követ el?
                           -ha a  visszaigénylésben a fele összeget kéri, nem passzol
                            a számlán feltüntetett mennyiséggel, visszadobják?
                           -ha a támogatásban szereplő összeget visszakapta, de a
                            forgalmazótól is visszakéri, csalást követ el?

                           -ha a forgalmazónak nem kell visszafizetni, mert a méhész
                            a támogatást felvette, a forgalmazó a sz@r termékért is
                            megkapta az ellenértéket.
                           -ki is fizette ki a sz@r áru értékét?
                           -nemzeti programból a méhész.
                           -mert,ha ez az összeg bent maradt volna a nemzeti
                            programban, visszaosztásra kerül, pl. anya,-
                            kisgép,-méhészeti eszköz, stb.
                           -ki is baltázott rá?-hát mi méhészek, de különösön azok,
                            akiknek elpusztultak a családjaik.
                           
Ha valamit rosszul gondoltam, javítsatok ki.

                       Balogh László
 
 
                           

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Gőzölgő
« Válasz #3290 Dátum: 2019. Február 05. 09:13 »
V
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 19:52 írta oszkár »

Re:Gőzölgő
« Válasz #3291 Dátum: 2019. Február 05. 19:00 »
Ezt nem hibás teljesítésnek kéne venni, mert amit kaptam az nem jó?

Az már részletkérdés, hogy ezek után nem a méhésztársak, hanem a MÁK fogja belőlük kipasszírozni az összeget, már ha van rá ingerenciája.

Szerintetek lesz?  ;)

(Államilag engedélyezett szerek.............. ;D)
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

neo

  • *****
  • 939
Re:Gőzölgő
« Válasz #3292 Dátum: 2019. Február 10. 08:47 »
Én ennyit tudtam összehozni, példát is írtam, ha neked az jön le az le az egészből, hogy ....én merre húzok...sajnálom.
Az a legnagyobb bajotok, hogy engem semelyik kereskedővel nem tudtok összekapcsolni.
Kicsit gyúrjatok még.
Attila!
Félreértesz. Nekem nem az a bajom, hogy semelyik kereskedővel  Téged nem tudlak összekapcsolni, hanem az, hogy Bross Pétert össze tudom kapcsolni. Veled az a bajom, hogy nem akarod a problémákat megérteni. Sem Tóth Péter problémáját, sem Bross Péterét. Abba most ne menjünk bele, hogy a Körmendi Rácz János által előkapart egyetlen mondatnak semmi köze nem volt a Te piros mondataidhoz. Magyarul a piros mondataidnak még sohasem sikerült azt alátámasztani, amit szerettél volna alátámasztani. Ettől függetlenül én kedvellek Téged, személyesen semmi bajom Veled. Ahogyan Bross Péterrel sincs személyesen semmi bajom. Pusztán annyi bajom van Vele, hogy ebben a pozícióban nem azok érdekét képviseli, akik őt megválasztották. A méhészeket kellene szolgálnia, nem pedig a mézhígítókat. Akkor szolgálná a méhészeket, ha nem azt állítaná, hogy az a helyes, hogy nincs szükség pollenvizsgálatra, mert a pollenszázalék évente eltérő értéket mutat, és ezért lehetnek olyan évek, amikor nem éri el a mézek nagy százaléka az előírt értéket. Nem! Az a helyes álláspont, hogy akkor a pollenszázalék helyett a pollen darabszámot vegyük figyelembe. Hiszen a pollenarány volatilitását egyes évek pollengazdagsága idézi elő, ha jól értettem, amit az előadásán mondott. Tehát az akácpollen mennyisége nagyjából állandó, csak más pollenek száma emelkedhet meg egyes években, amellyel leromlik az akác aránya. Mi az akadálya annak, hogy ne az arány, hanem az egységnyi  tömegben, vagy térfogatban, vagy látótérben megtalálható akácpollen szám legyen a minősítés alapja? Nem zárom ki, hogy akár ez is változhat évente jelentős mértékben. Azonban ahhoz először ezt az utat kell végigjárni, hogy ki lehessen mondani azt, amit Bross Péter nagyon sürgősen ki akart mondani. Amikor pedig konzultációt folytatsz vele, akkor bevisz Téged abba az erdőbe, ahonnan én ki akarok jönni. Pollenszázalékról beszél. Az a rész tiszta sor, engem meggyőzött  vele mindenképpen. Az ebből származó következtetése a helytelen.

Re:Gőzölgő
« Válasz #3293 Dátum: 2019. Február 10. 09:45 »
A méz paraméterekről már többször vitáztunk,de mindig visszajutunk az elejére. A pollenre. Miért kell a pollent kiragadni a többi adat közül? A mézet 5-6-7 paraméter jellemzi megbízhatóan. Ha ezek kiválóak, de a pollen gyenge, még attól lehet a méz is kiváló. Az eladásra szánt mézet ezek alapján kellene minősíteni és  úgy megmondani, hogy mennyit ér. A kereskedők ezt nem hajlandók elfogadni, nekik ez nem megfelelő. Már az előző hsz-ekben leírták előttem, hogy miért nem. Egyszer ilyen a méz, máskor olyan. Ugyanaz a méz. Úgyhogy amíg független labor nem vizsgálja, lehet mondani bármit.

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Gőzölgő
« Válasz #3294 Dátum: 2019. Február 10. 09:56 »
htt
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 19:44 írta oszkár »

*

neo

  • *****
  • 939
Re:Gőzölgő
« Válasz #3295 Dátum: 2019. Február 10. 10:47 »
Én azt gondolom, hogy az akác mindig ugyanannyi pollent termel. Nem lesz több vagy kevesebb porzója, az egy porzó által termelt pollenszemek száma is állandó. Nagyjából állandó az, hogy egy kilogramm méz előállításhoz hányszor kell fordulnia egy méhnek. Az is állandónak tekinthető, hogy egy méh egy virág meglátogatása esetén mennyi virágporral "szennyezi" a testszőrzetét. Az is állandó, hogy ez milyen arányban hullik bele a gyűjtött mézbe a lépekben. A silózott virágpor véleményem szerint nem befolyásolja a méz pollentartalmát érdemi módon., mert össze van tapadva. Ami érdemi módon  változó lehet, az az, hogy egy méhnek egy fuvarhoz hány virágot kell meglátogatnia.Minél többet, annál több pollent szedhet össze, tehát az érték változhat.
Ehhez az újfajta értékeléshez pusztán rögzíteni kellene azokat az adatokat, amiből a pollenszázalékot számolják. A pollengazdagságot szerintem a fiasítás mennyisége képes előidézni. Több a virágporos méh, melynek szőrzetéről lehulló virágpor nagyobb súllyal "szennyezi" a begyűjtött nektárt, mint a nektárgyűjtő méh véletlen "szennyezése". Ezért lenne helyes kihagyni a számításból a pollengyűjtő méh szennyezését, és csak a nektárgyűjtőét figyelembe venni. Hígításra ez az érték sokkal érzékenyebben reagál, mint amikor nincs kikötve pollenszázalék.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #3296 Dátum: 2019. Február 10. 11:25 »
Azt is figyelembe kell venni, hogy három féle akác méz van, ma jelenleg elő állítva magyarországon.
Van a tiszta akác. Senki ne dugja a homokba a fejét. Azért kell nagy pollenszámú akác méz, hogy külföldön kevesebbet kelljen keverni a más mézekhez, és eladhassák akácnak.
Van a nem tisztán akác pollennel rendelkező akác méz. Ez még a leglekiismeretesebb méhészeknél is elő fordul, mivel ha tisztító pörgetéssel, ki is pörgeti a repcét, akkor is hordanak mást főleg akác elején, amikor még nincs akkora hordás, ez nálunk leginkább a galagonya. Ez a méz, beltartalmi értékét tekintve, hatásaiban jobb, mint a tiszta akácméz, mert kevert pollen nem csak akácé. És más fajta hatás, például a galagonya szívre gyakorolt jótékony hatása is érvényesül.
És van a harmadik a trutymó.
 Ezt úgy állítják elő, hogy akácon meglehetősen nagy mennyiségű olcsó cukorral etetnek. Ez is méz, viszont amint látszik valakiknek ezt valamiért egyre nehezebb eladni, ezért találták ki, a pollenszám itt azért zavaró, mert ebben nincs sok. És, mintha úgy hallottam volna, hogy nehézségekbe ütközik az értékesítése, legalább is akác áron mindenképpen.
 Ezért kitalálták a megoldást. le kell vinni a pollenszámot. Mivel nem a más növény pollenszáma a zavaró számukra, mert az ő mézükben az sincs, hanem, hogy a nagy pollenszámú akácméz versenytársat jelent nekik.
 És uraim mint látható, jól működik a méz lobby.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Február 10. 11:33 írta Vivaldi »

Re:Gőzölgő
« Válasz #3297 Dátum: 2019. Február 10. 11:32 »
Lehet, a fiatal, szőrösebb méh is több pollent tud hazavinni, mint az öreg, kopaszabb.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #3298 Dátum: 2019. Február 10. 11:35 »
De, mint fentebb leírtam, a répa vagy a kukorica szirupban nem sok pollen lehet. És innen fúj a szél. Vagy valaki látott már répa pollent?

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Gőzölgő
« Válasz #3299 Dátum: 2019. Február 10. 11:56 »
é
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 19:42 írta oszkár »