Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1658053 megtekintés
Re:Gőzölgő
« Válasz #3210 Dátum: 2018. Szeptember 22. 07:32 »
Tudom, hogy a szúnyogok a sokszínű élővilág szerves részei... :-\ de olyan kurv@ sok van belőlük, hogy anélkül kellett felvennem a méhészruhát, hogy kaptárt bontottam volna. Már reggel úgy néztem ki a szúnyogoktól mint egy sündisznó. Amint levetettem, hogy indulok haza egyből 50 szúnyog nekem esett. Már nem is csapkodtam őket, had szívják meg magukat a francba... >:(
Társul hozzá még ez az átkozott meleg...  >:(

Nem tudom, de tippelem: ha belenyúlunk a természetes egyensúlyba mint ember, akkor szélsőséges helyzetek alakulnak ki. Lehet, hogy a szúnyogok versenytársait, a szúnyogokat egyensúlyban tartó parazitákat irtotta ki az ember. Tudok olyan gombáról, ami a kullancsot irtja. Ha kiirtjuk a gombát, akkor megszaporodik a kullancs. Azzal együtt meg a kullancs terjesztette betegségek, a lyme, a babézia, a bartonella, stb. Csak semmilyen módon nem veszi figyelembe egyetlen hatóság sem a közvetett hatást.

Nekünk méhészeknek az új csávázót kellene vizsgálnunk ezerrel!!! Hogy ne 20 évig tartson a hatásainak megismerése!

Volt, amikor méhészruhában és méhészkalapban szedtem a homoktövist. Nappal 40 fok, nem lehet kibírni.  Az alkonyatot választottam első nap. Alkonyatkor meg szúnyoginvázió. méhészruha, méhészkalap. Utána áttértem az izzad, mint a ló móduszra.


Lehet, hogy eljön az idő, amikor a méhészruha és méhészkapal birtoklása biztosítja majd az evolúciós előnyt, a többieket elviszi egy szúnyog terjesztette betegség?


Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

Re:Gőzölgő
« Válasz #3211 Dátum: 2018. Szeptember 22. 07:56 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 00:11 írta kivancsi111 »

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #3212 Dátum: 2018. Szeptember 22. 08:35 »
Azt kell megnézni, hogy a szúnyogok hol fordulnak elő és hol nem.
 Szibériában, Alaszkában milliárdnyi fordul elő, mivel az állandóan fagyott talaj fölött, kialakuló tócsákban  ideális élő helyet találnak.
 Nálunk meg szinte egyáltalán nincsenek, mert valaki akarata szerint egyáltalán nincsenek lefolyástalan tócsák, mert valaha, még a cocuban minden patakot kiegyenesítettek. Ennek is meg volt az oka, ugyan is a legeltetett domboldalakról, a víz gyorsan a faluba ért, és öntött el mindent.
Tehát most szinte teljesen szúnyogmentesek lettünk, és ha van is, de nagyon ritkán.
 Elmondható azonban, hogy a természetes állapot, nem a szúnyog mentesség, bár nekünk embereknek ez így lenne jó.
 A szúnyogoknak a szaporodásához, lefolyástalan és langyos tócsák nyújtanak a legjobb élőhelyet, mielőtt a petéből, lárva állapoton át, amihez lefolyástalan, és szinte mozdulatlan víz kell, kifejlett szúnyoggá fejlődönek.
 Szúnyogok tehát mindig is voltak, és lesznek is. A gond a globális felmelegedés miatt az észak felé terjeszkedő fajokban van.

Re:Gőzölgő
« Válasz #3213 Dátum: 2018. Szeptember 22. 13:18 »
Idézet
A törvény sok mindent megenged. Az Egyesület lényege pont az, hogy felnőtt emberek eldöntik a játékszabályokat.
Na látod! Erről van szó. De nem ti ott néhányan. Jobb lenne megkérdezni a tagságot, mert baj lesz >:(
Megkérdezték!

Javasolom figyelmedbe:
http://www.omme.hu/?p=11250

Ha nem működne nálad az OMME honlap, akkor bemásolom ide, mert ez megy nálad is:

Idézet
Alapszabály módosítás
by Pungor Adrián • 2018-09-11
Tájékoztatjuk a méhésztársakat, hogy Egyesületünk az idei évben felülvizsgálja Alapszabályát, amelyről 2018. június 18-án tájékoztató e-mailt küldtünk az OV tagoknak.
Az e-mail-ben kértük, hogy az általuk vezetett egyesület tagjaival közösen, ötleteikkel segítsék munkánkat, hogy hatékonyabban, széleskörű méhésztársadalmi egyeztetéssel módosítsuk, jobbá tegyük az OMME jelenleg hatályos Alapszabályát. Az e-mailre augusztus 31-ig összesen 3 javaslat érkezett.
 
A szélesebb körű társadalmi egyeztetés érdekében létrehoztuk az alapszabaly@omme.hu e-mail címet, amelyre várjuk az Alapszabállyal kapcsolatos módosítási javaslatokat, ötleteket.
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

Re:Gőzölgő
« Válasz #3214 Dátum: 2018. Szeptember 22. 13:29 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 00:11 írta kivancsi111 »

Re:Gőzölgő
« Válasz #3215 Dátum: 2018. Szeptember 22. 15:40 »
Kár bármit írni, ha arra nem vagy hajlandó, hogy elolvasd. Csak mondod a magadét, anélkül, hogy elolvasnád a többiek hozzászólását.

Kiemelem az eredeti szöveget:
Idézet
Alapszabály módosítás
by Pungor Adrián • 2018-09-11
Tájékoztatjuk a méhésztársakat, hogy Egyesületünk az idei évben felülvizsgálja Alapszabályát, amelyről 2018. június 18-án tájékoztató e-mailt küldtünk az OV tagoknak.
Az e-mail-ben kértük, hogy az általuk vezetett egyesület tagjaival közösen, ötleteikkel segítsék munkánkat, hogy hatékonyabban, széleskörű méhésztársadalmi egyeztetéssel módosítsuk, jobbá tegyük az OMME jelenleg hatályos Alapszabályát. Az e-mailre augusztus 31-ig összesen 3 javaslat érkezett.
 
A szélesebb körű társadalmi egyeztetés érdekében létrehoztuk az alapszabaly@omme.hu e-mail címet, amelyre várjuk az Alapszabállyal kapcsolatos módosítási javaslatokat, ötleteket.
Két lényeg, hátha elbújt a képernyődön:
1. Augusztus 31-ig 3 javaslat érkezett.
2. Ezután is lehet javaslatokat tenni az erre a célra létrehozott email címen.


Erre Te az alábbit szűröd le:

Idézet
Senki nem kérte, senki nem kért semmit. Na akkor kinek az agyából pattantak ki azok a dolgok, amelyek felmerültek a gyűlésen, és a vezetőség elé tárta az elnök, amelyeken változtatni kellene?

Nem tudom, hogy kik tettek javaslatatot. De ha épp egy 800 fős egesület elnöke, akkor pont nyolcszáz embert senkiztél le. 

Látod látod, csak kiderül, hogy NEKED nem az a lényeg, hogy mit javasoltak, hanem az, hogy ki javasolta. Te ugye nem tettél semmilyen javaslatot? Nem vagy a háromban?

EGYÉBKÉNT:

Az EB megvizsgálja a javaslatokat, megtárgyalja és javaslatot tesz.

ÁLL a ZÁSZLÓ: Tegyél javaslatot! Mindenkinek szabad!
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

Re:Gőzölgő
« Válasz #3216 Dátum: 2018. Szeptember 22. 17:05 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 00:11 írta kivancsi111 »

Re:Gőzölgő
« Válasz #3217 Dátum: 2018. Szeptember 22. 18:05 »
Kiváló hozzászólás! Lényegi pontokra világítottál rá. Az nem mondtad ki, de úy tűnik, mintha Neked nem lett volna javaslatos. Most sincs, mert azért beküldhetnél!!!

Akkor egyszerűsítem:
Lehet. hogy Te szeretnél még nagyobb küldöttgyűlést?

Szeretnéd Csuját visszavenni az OMMÉ-ba. Ezzel egyébként még egyet is lehetne érteni. Csak a demokrácia egy fura játék. A Te képviselőd mire szavazott Csuja ügyében? Mert ugye tudod, hogy miért zárták ki? Tudod, hogy ki kezdeményezte a kizárását?

Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #3218 Dátum: 2018. Szeptember 22. 18:13 »
32 évem elszelelt, írta József Attila.
 2 évem elszelet írhatnátok ti is. Sőt már 29 hónap.
Beszéltem valakivel karancskesziben aki még nem utál titeket teljesen, de ő küldött.
Ilyen méhésszel azonban még nem találkoztam.
 Ha azt vesszük, hogy például aki befér Jászberénybe Bross előadására, és az mind őt támogatja, akkor vagytok úgy három százan, a tagok meg majdnem 13000-en, tehát az arányok kicsit felborultak.
 Elgondolkoztam a miniszter szavain is, mármint amint régebben mondott,
nevezetesen, hogy legyen rend, és egyezzenek meg a méhészek. Ám magyarázatot erre nem találtam. De minap eszembe jutott egy lehetséges magyarázat is, ami nem nem más mint a vég.
 Mert ugye a kamara képes egy perc alatt átvenni a támogatások koordínálását, ugyan is ők most is ezt csinálják más ágazatokkal. És ha a méhészek nem egyeznek meg......jön a kamara. Mint támogatás koordináló. És akkor az omme megszűnik, maradnak a független egyesületek ennél jóval kevesebb taggal.
 Ha nem lennék itt a mocsárban, ahol lassan már víz sincs, mert a mézárából nem telik, ha nem fent lennék, ahová tőlem a lét elviszik, mint tagdíjat, óvakodnék belenyúlni az alapszabályba. Mondom, ha nekik lennék. De nem vagyok, ezért mondom , amit mondok az alapszabályról.
 Ha a szaktanácsadók ezentúl nem lennének benne a vezetőségbe, és nem lennének küldöttek, akkor ugye nekik mindegy lenne, ki fizeti őket az omme vagy a kamara. Ráadásul a kamara mögött az állam áll, ezért sokkal stabilabb lábakon , mint egy akármikor megszüntethető egyesület.
Amit az egyszerű méhész az omme részéről mint segítséget megtapasztal, azt bizony a szaktanácsadókon keresztül teszi. És én azért nem lennék biztos abban, ha már Brossnak, és az őt támogató néhány emberének, és mézkereskedőnek lennék, /feltéve, hogy vannak ilyenek/ hogy jó dolog a szaktanácsadókat magamra haragítani, mert az omme léte egy cérna szálon függ, ez a cérnaszál már most is nagyon inog, mármint a támogatások megmaradását illetően, és a legnagyobb veszély nem a kamara irányából, hanem Brüszelből közeleg. és képzeljük el azt a helyzetet amit majd a támogatások erős megkurtítása jelent, egy olyan ágazatnak ami már most sincs túl jó kapcsolatban a minisztériummal, a jelek szerint.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Szeptember 22. 18:27 írta Vivaldi »

Re:Gőzölgő
« Válasz #3219 Dátum: 2018. Szeptember 22. 18:32 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 00:10 írta kivancsi111 »

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #3220 Dátum: 2018. Szeptember 24. 08:56 »
Csuját, és mást is, az érvényes egyesületi törvény értelmében az omme ból, csak az 50%+1 fő zárhatja ki. A saját  önálló egyesületéből szintén. Ennyi. Vagy ez van, ami tiszta helyzet, vagy ezután lehet húzni a dolgot, mint a rétestésztát.

*

neo

  • *****
  • 939
Re:Gőzölgő
« Válasz #3221 Dátum: 2018. Szeptember 24. 10:28 »
Csuját, és mást is, az érvényes egyesületi törvény értelmében az omme ból, csak az 50%+1 fő zárhatja ki.
Így van. A küldöttgyűlésen pedig soha nincs jelen 50 százalék plusz egy fő (6501 ember). Ugyanis a jelenlegi alapszabály alapján a küldöttek nem a tagok helyett, hanem azok mellett vesznek részt a Küldöttgyűlésen. Csak így felel meg annak a kritériumnak, hogy az egyesület tagja szabadon gyakorolja a szavazati jogát. A tagegyesületekben nem volt szavazás  Csuja kizárásáról, amelyeket a küldöttek kötött mandátumként és változó szavazati értékkel vittek volna a küldöttgyűlés elé. Így csak arról van szó, hogy a 13000 tagból a kizárásra szavaztak kb. 250-en. A másik 12750 tag pedig nem szavazta meg a kizárást. Olyan kibújó lehet, hogy a jelenlévő tagok eldönthetik a kizárást. Ekkor viszont az a baj, hogy nem lett kiértesítve minden tag arról, hogy a küldöttgyűlésen Csuját ki akarják zárni, és ha valaki szavazni akar az ügyben, akkor menjen el a küldöttgyűlésre. Nem akartam ezt a fogodzót leírni Csujának, mert inkorrekt embernek tartom, és rengeteg kárt okozott már az egyesületnek.  Azért döntöttem így, mert szerintem viszont ez így korrekt.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #3222 Dátum: 2018. Szeptember 24. 20:41 »
Idézet
Neo:Nem akartam ezt a fogódzót leírni Csujának, mert inkorrekt embernek tartom, és rengeteg kárt okozott már az egyesületnek.
Te természetesen egy korrekt ember tartod magad, tehát ehhez a korrektséghez tartozóan sorold fel lécci mi az a rengeteg kár! Talán az, hogy a szőnyeg alá söpört méhészek érdekeit súlyosan sértő ügyeket őszintén feltárta? Ki tudta addig, hogyan szavazott az OMME két küldötte a Növényvédelmi Bizottság ülésén, amíg ebből ügyet nem csinált Csuja? Ki leplezte le az OMME Intéző Bizottságának, majd elnökségének az antidemokratikus működését, ha nem Csuja? Ki hozta nyilvánosságra, hogy 2016 júniusától 2018 januárjáig semmi komoly érdekvédelmi lépést nem tett az OMME elnöke a NÉBIH által törvénysértően hozott szükséghelyzeti engedélyek ellen? Ja, azt is Csuja.

Hú de aljas gazember ez a Csuja. Hú, tényleg! Ebben az emberben semmi betyárbecsület nincs. Persze, hogy nincs az OMME elitje szerint. Miért? Mert amit felsoroltam az a méhészek érdekét sérti  és a pofátlan inkorrekt Csuja ezek mellé a méhészek mellé állt akár az OMME elitjével szemben is. Csuja most is ugyanazt mondja, amit 2014-ben. Ezért aztán neked inkorrektnek kell tekintened Csuját. Vagy nagyon tévedek?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

neo

  • *****
  • 939
Re:Gőzölgő
« Válasz #3223 Dátum: 2018. Szeptember 24. 21:45 »
Az inkorrektség és a károkozás egymástól függetlenek. Az inkorrektséget nem részletezem, ha magadba szállsz, akkor megtalálod.  A károkozás arra vonatkozik, hogy Te terelted bírósági mederbe az OMME ügyeit. A tizenháromezer méhész kénytelen ennek a cehhjét fizetni. Pedig kisebb baja is nagyobb annál, hogy jogászkodjon. Aztán hólabdaszerűen jön egyik dolog a másik után, nem lehet kiszállni. Én azt sem tartom kizártnak, hogy ez az egész oda vezet, hogy az OMME megszűnik. A gyűlölködés magvát Te hintetted el az OMMÉ-ban. A magam részéről nyilván én is amellett tettem le a voksomat, hogy nem a szőnyeg alá söprés a megoldás, hanem a dolgok megvitatása. A jogszerű helyzet helyreállítása, a jogszerűtlennel szemben. Ilyen értelemben a ténykedések hasznosnak is tekinthető. Azonban nagyon kétlem, hogy ezzel népszerű lennél. A takarítás közben besározódtál az emberek szemében, ezért nem fogsz tudni választott tisztségviselő lenni. Ezzel természetesen nem azt mondom, hogy bűnössé váltál, hanem arról, hogy az ember már legyintett, hogy "megint a Csuja". Gondolj csak a fotelforradalmár kifakadásodra. Csodálkoztál azon, hogy fél tucat ember állt ki nyilvánosan melléd, pedig azt hitted, hogy mindenki forradalmár.
 Ettől függetlenül azt  gondolom, hogy nyert ügyed van, csak Te ronthatod el. Ahogyan érvelgettél, lehet, hogy mégis sikerül elveszítened, de az már legyen a Te gondod.
Idézetet írta: Geddekas
Ki hozta nyilvánosságra, hogy 2016 júniusától 2018 januárjáig semmi komoly érdekvédelmi lépést nem tett az OMME elnöke a NÉBIH által törvénysértően hozott szükséghelyzeti engedélyek ellen?
Ezt konkrétan Tomipapa. De megint a szokásos módon terelsz. Mi közük van ezeknek a károkozáshoz? A növényvédelmi bizottságban történő szavazás: hiteles szakember a tények, és nem az ideák menti alakítja ki a véleményét. Ma sem lehet kijelenteni azt, hogy az NNI-csávázószerek kárt okoznak a méheknek. Azért, mert nincs bebizonyítva. Meg lehetne tenni, módszer is van rá, csak elhatározás és pénz kellene hozzá. Éppen ideje lenne már a bizonyításnak. Utána majd ki lehet jelenteni, hogy mi az eredmény.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #3224 Dátum: 2018. Szeptember 24. 23:08 »
Idézet
Az inkorrektség és a károkozás egymástól függetlenek.
Egyetértek
Idézet
Az inkorrektséget nem részletezem, ha magadba szállsz, akkor megtalálod.
Vagyis nincs konkrétumod. Akkor ki az inkorrekt?
Idézet
A károkozás arra vonatkozik, hogy Te terelted bírósági mederbe az OMME ügyeit.
A Nagyernyei Attila vezette és Bross Péter hatalomra segítő Kontroll Csoport kezdeményezte és támogatta a 2016-os választásokig teljes mellszélességgel, mert tudták, hogy az antidemokratikus vezetési magatartás csak a jog segítségével leplezhető le. Akkor ugye őket is ugyanígy károkozónak és inkorrektnek ítéled meg?
Idézet
A tizenháromezer méhész kénytelen ennek a cehhjét fizetni.
Igen. Pontosan ezért szüntette meg Csuja a Kontroll Csoport jóváhagyásával a 2016-os választást követően az összes folyamatban levő ügyet. Az utólagosan történtek igazolják, hogy nem szabad lett volna ezt megtennie.
Ezt követően mi történt?
Bross Péter jóváhagyásával az Etikai Bizottság kizárási eljárást indítottak Csuja ellen.
Most akkor szerinted Csuja nem védheti meg magát a jog segítségével? Tudod, hogy az OMME-ból kizárt méhésznek nincs joga a Nemzeti Programra pályázatot benyújtani. De Csuja qrvára inkorrekt és kárt okoz az OMME-nak.
Megakadályozhatta volna Bross ezt a folyamatot? Igen, de nem tette, hanem generálta. Miért? Szerintem Ő se tudja tisztességesen megindokolni. De Bross szerinted nem inkorrekt és nem okoz kárt, hanem csak Csuja inkorrekt és Csuja okoz kárt, mert nem hagyja magát vágóhídra hajtani.
Idézet
Aztán hólabdaszerűen jön egyik dolog a másik után, nem lehet kiszállni.
És úgy gondolod, hogy ezt nekem kellene megállítanom? Az OMME és Bross elismerhetné, hogy az egész kizárási eljárás inkorrekt és káros volt az OMME-ra nézve. Így van? Így van.
Idézet
Én azt sem tartom kizártnak, hogy ez az egész oda vezet, hogy az OMME megszűnik.
Ezt a kijelentést alá kellene támasztanod komolyabban.
Idézet
A gyűlölködés magvát Te hintetted el az OMMÉ-ban.
Komolyan gondolod? Szerinted miért mondott le 2013-ban Bross Péter, ha nem a belső gyűlölködés miatt? Hol volt akkor még Csuja? Az első OV ülés amin jelen volt Csuja a Bross lemondását követő volt. Miről volt Híres Vicze Ernő, ha nem pont a gyűlölködés állandóságáról? Hol volt akkor Csuja? Nem foglalkozott még az OMME ügyeivel.
Csuját nem érdekli, hogy ki tesz rosszat a méhészeknek és a méheknek. Nem érdekli, hogy a mi kutyánk kölyke van nem. Az érdeksérelem a lényeg.
 
Idézet
A magam részéről nyilván én is amellett tettem le a voksomat, hogy nem a szőnyeg alá söprés a megoldás, hanem a dolgok megvitatása. A jogszerű helyzet helyreállítása, a jogszerűtlennel szemben. Ilyen értelemben a ténykedések hasznosnak is tekinthető.
Maximálisan egyetértek veled.
Idézet
Ilyen értelemben a ténykedések hasznosnak is tekinthető. Azonban nagyon kétlem, hogy ezzel népszerű lennél. A takarítás közben besározódtál az emberek szemében, ezért nem fogsz tudni választott tisztségviselő lenni.
Nincs jelentősége. Természetesen jó lenne, de Nem feltétlenül szükséges.
Idézet
Ezzel természetesen nem azt mondom, hogy bűnössé váltál, hanem arról, hogy az ember már legyintett, hogy "megint a Csuja". Gondolj csak a fotelforradalmár kifakadásodra. Csodálkoztál azon, hogy fél tucat ember állt ki nyilvánosan melléd, pedig azt hitted, hogy mindenki forradalmár.
Ez van. Ezt veszem tudomásul. Akkor is csak a jó és igaz ügyek mellett vagyok hajlandó kiállni.
Idézet
Ettől függetlenül azt  gondolom, hogy nyert ügyed van, csak Te ronthatod el. Ahogyan érvelgettél, lehet, hogy mégis sikerül elveszítened, de az már legyen a Te gondod.
Csak a következetesség hoz tartós eredményt.
Idézet
Ezt konkrétan Tomipapa.
Hát szerinted Tomipapa szervezte 2017 szeptemberében a tüntetést a minisztérium elé, amit minden eszközzel fúrt, tiltott az OMME vezérkara. Csuja folyamatosan jelezte a szabotálást. Tomipapa csak jóval később jelentkezett be.
Idézet
A növényvédelmi bizottságban történő szavazás: hiteles szakember a tények, és nem az ideák menti alakítja ki a véleményét.
Nemzetközi szakvélemények már 2007 óta rendelkezésre álltak, amelyek igazolták, hogy a kockázat nagyon magas.  Ezeket az OMME is ismerte vagy ismerhette. Merthogy Csuja is a nemzetközi szakirodalomból érvelt előadásaiban.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.