Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1664988 megtekintés
Re:Gőzölgő
« Válasz #2685 Dátum: 2017. Szeptember 24. 14:35 »
Te nem érted, hogy mit mondok.

Ha én ezt és ezt teszem, akkor egyszerre vagyok helyi egyesület tagja, és egyszerre vagyok OMME tag is. Nincs olyan, hogy OMME tag, aki nem tagja valamely helyi egyesületnek. Ha így nézed, akkor persze mindent olyan emberek csinálnak, akik valamely helyi egyesület tagjai. Akkor semmit nem csinál az OMME. De ha elfogadod, hogy Fekete József az OMME alelnöke, akkor igenis ott volt az OMME alelnöke Karancskeszin. Ott volt az OMME budapesti szaktanácsadója az OMME standon, és segített a méhészeknek.

Persze Ő egyben tagja a budapesti egyesületnek is, így olyan ember nem volt Karancskeszin, aki csak az OMME tagja.

Az, hogy esetleg Te nem láttad pl. a szaktanácsadót, az nem jogosít fel arra, hogy általánosságokat kijelents, azt pedig visszautasítom, hogy az OMME EB nem csinál semmit. Olvasd el az utolsó két év OMME EB beszámolóit, aztán tegyél javaslatot arra, hogyan lehetne a magyar méz minőségét megemelni úgy, hogy pl. ne legyen benne műanyag szál.

Apropó, Te adtál mézet a kutatáshoz? A tiedben mit találtak? Vagy a tied volt az egyetlen olyan minta, amelyik kifogástalan volt?
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #2686 Dátum: 2017. Szeptember 29. 12:57 »
Először is tátgyaljuk már meg azt, hogy hogyan lehet egyenjogú küldött az aki egy független, önálló költségvetéssel és elnökkel rendelkező egyesületnek, meg az ommen belüli tagszervezet küldötte, akinek nincs sem költségvetése se nem önálló.
 A másik most meg próbálom Magyarul leírni. Az omme vezetősége, a független egyesületek által végzett munkát a magáénak tudja be és ezzel takaródzik.
De, ez nem megy így sokáig. Tehát az omme vezetés munkája előbb vagy utóbb meglátszik, és le fogja húzni ugyan arra a szintre a független egyesületeket is.
 Én azonban valóban egy olyan Omme-ban gondolkodok, ami magától is  megáll a lábán. A mai omme vezetés nagy része, azonban csak és kizárólag addig képzeli az omme létét ameddig a támogatás fenn áll. Ezért lenne becsületesebb a részükről, hogy ha megmondanák, a méhészek próbálják megoldani maguk az érdekvédelmet, hogy ne olyanok szerencsétlenkedjenek ez ügyben mint a Csuja, aki a méhészek nagyrészének szemében nem hiteles.

Re:Gőzölgő
« Válasz #2687 Dátum: 2017. Október 04. 08:14 »
Ezt a pár sort, amit egy tudományos folyóiratból idézek itt jelentetem meg.
Kitin világított rá, hogy nagy a baj nyúlós ügyben.
Öt az-az 5 évet késtünk, mert egy beszóláson én is besértődtem, és középső ujjam felfelé állva görcsbe rándult.
Ha az OMME akkori szakmai alelnöke ezt marhaságnak ítélte, akkor én mit erőlködjek?
Hála az égnek a küldöttek megbüntették, én pedig újra kezdek aktivizálódni.
Olvassátok el mire képes a kutyák orra?
Szerintetek valóban marhaság, hogy részt vegyenek a nyúlós felderítésében?
" A szagok továbbításában elsődleges szerepet betöltő szaglószervi rendszer valójában sokkal nagyobb relatív területet foglal el a kutya agyában, mint nálunk. Ennek segítségével ebünk illatok hihetetlen tárházát képes egymástól megkülönböztetni, egyúttal emlékezetében eltárolni. Az emberi orr által felismerhető mennyiségnél akár 100 milliószor kisebb koncentrációban megjelenő részecskéket is azonosítani tudja. Míg mi egy csepp parfüm illatát is megérezzük egy kis szobában, addig a kutyának az sem okozna gondot, ha ugyanabban a cseppben foglalt különböző illatanyagokat kellene kiszagolnia egy bezárt stadionban - és még további összetevőire is tudná bontani azt."
Nagyernyei Attila
 

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Gőzölgő
« Válasz #2688 Dátum: 2017. Október 04. 10:41 »
Mondtam már, hogy menjünk biciklizni!


*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Gőzölgő
« Válasz #2689 Dátum: 2017. Október 04. 16:31 »
 :)

Emeljük a tétet! dupla vagy semmi!
 Az európai költésrothadás az milyen??
Az is büdös? Azt is megtalálná a kutya?





Re:Gőzölgő
« Válasz #2690 Dátum: 2017. Október 08. 19:01 »
Hát, a kutyák képességei a kérdés?

A nyomozó kutyák meg tudják Julcsi nénit különböztetni Mariska nénitől, csak a kardigán alapján, akkor ha tippelnem kellene, akkor azt mondanám, hogy igen.

De egyszerű a kérdés, meg kell tanítani egy alkalmas ebet. A net tele van amerikai nyúlóst kereső ebekkel, Új-Zélandtól USA-ig elkezdődött a használatuk. Ha már van elegendő amerikait felderítő ebünk, továbbképezhetjük őket európaira is!

Én olyan kutyust szeretnék, amelyik a szarvasgombát is tudja. Arra már van Magyarországon képzés. Én láttam is ilyen kutyust, a szarvasgombát tényleg megtalálta, pedig az a föld alatt volt sok rothadó levél meg miegymás alatt. Ja, mondjuk a feje igen értelmesen nézett ki.

Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Gőzölgő
« Válasz #2691 Dátum: 2017. Október 12. 08:37 »
Nem, nem a kutyák képességeire irányult a kérdésem, sokkal inkább a betegség milyenségére. Szeretem a kutyákat, semmi baj sincs velük.
Az alábbi képen látható milyen könnyen megoldható a szállításuk.
   :)  Azért vigaszdíjul még egy kis....   :)

https://www.youtube.com/watch?v=8RVVlf7KN4s

Re:Gőzölgő
« Válasz #2692 Dátum: 2017. Október 26. 21:07 »
Attila minek foglalkozol olyan emberel akiről a csontig lerágott film alapján nem derül ki kőműves vagy méhész.  Ásznak tartja magát aztán a kaptárakat meg egy sz@r linóleummal takargatja. Molnár Jenőről a környék tudja mekkora dumás. Érts vele egyet meglásd a legjobb barátod lesz. Aki nem követi az mind kigúnyolja ne törődj vele hagyd a francba sokan olvassák írásaidat lehet irigy rád. :D

Re:Gőzölgő
« Válasz #2693 Dátum: 2017. Október 26. 21:29 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 00:29 írta kivancsi111 »

Re:Gőzölgő
« Válasz #2694 Dátum: 2017. Október 27. 07:04 »
Ravasz!
Nem kéne belemenni abba a játékba amit Kivancsi111 képvisel.
A sértegetés, személyeskedés nem vezet sehova, ezért Te se tedd!
Nekem nem kell magyarázkodnom, és soha nem vagdalództam az eredményeimmel.
Arra büszke vagyok, hogy az idén egy rajom volt, van aki meg arra, hogy nem bír a méhekkel.
Aztán itt el is harapja a mondatot, mert a sok rajról nem beszél.(csak a környezetében lévő méhészek)
Én inkább megdolgoztatom a méhcsaládjaimat, és soha nem versenyeztem senkivel, hogy nekem mekkora méhészetem van.
Ez olyan gyerekes.
A méhészkedés sikerét az jelenti, ki hogy boldogul belőle, és ezt mekkora munkával éri el.
Nem vagyok az előadók listáján, mert soha nem is jelentkeztem azért, hogy meghívjanak bárhova is.
Ennek ellenére megtalálnak, és ha időm engedi el szoktam menni.
November 13-án Debrecenbe, majd december 15-én Kaposvárra fogok menni, ahol kifejtem "ordas" elméleteimet.
Kivancsi111 technológiája nekem nem passzol, de ettől még jó méhésznek tartom.
Ha neki megfelel az ahogy csinálja, had szaporítgasson, készítse ezer számra a kereteket, műlépezzen.
Én inkább számolok, és úgy látom egyelőre még ilyen áron is jobb termelni, mint a termelő családokat eladni.
Ha pl. 40.000 Ft-ért adott el méheket akkor egy laza számítással belátható, hogy mekkorát bukott mintha termelt volna velük.
Én jelenleg CSAK 199 méhcsaláddal indulok a télnek, és ez pont elegendő ahhoz, hogy szépen rendbe tudjam szedni őket, nem kell megbolondulnom.
Volt amikor próbálgattam a tűrőképességeim határait, ez a 320 Hunornál tetőzött.
Tegyük hozzá, hogy a pergetésen és a vándorláson kívül mindent egyedül csinálok állandó segítségemmel, a feleségemmel.
Jól érzem magam a méhek között, soha nem csináltam abból presztízs kérdést, hogy hány méhcsaládom van.
A teljesítményre koncentrálok, hogy a legnagyobb eredményt érjem el adott méhlegelőn úgy, hogy a méhcsaládjaim ne rajozzanak, és ne szenvedjenek kárt.
A kopaszra pergetés nálam az első pillanattól kezdve tabu kérdés.
Szívesen leállok értelmes emberekkel a szakmáról vitázni, de aki szidalmaz azzal nem kívánok meccsezni.
Nagyon megható, hogy a "Főnök" tanácsadójának hív.
Vigyázzatok mert lehet nem is "Kistakácson", hanem rajtam múlik a mindenkori mézár.
Halkan mondom a virágméz ára lassan kúszik felfelé........

Nagyernyei Attila

Re:Gőzölgő
« Válasz #2695 Dátum: 2017. Október 27. 07:32 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 00:29 írta kivancsi111 »

Re:Gőzölgő
« Válasz #2696 Dátum: 2017. Október 27. 18:12 »
Kivancsi 111!
Kielemezhetném írásod minden sorát, de nehéz helyzetbe hozol mert soha nem voltál a méhészetemben.
Wenhardt Gyuri pedig éveken keresztül ide járt hozzám édesapjával, hogy segítsek nekik, most meg olyan dolgokat híresztel rólam, hogy az elképesztő.
A fias keretekkel való dolgot már kitárgyaltuk, azért rajládákat adtam cserébe, hogy a kölyökcsaládjaimat termelőre tudjam hozni.
Nem eladni, mert akkor is jobban megérte termelni, és kis segítséggel a kölyökcsaládjaim is "beugrottak" termelőbe.
Egyébként Gyurikának én segítettem abban is, hogy a megyénkben találjon második akácot, de szinte az össze s családja lerajzott rajta.
Erről nem beszélt ugye?
Ha valami égő akkor ez az, de nem folytatom, mert ez személyeskedés, viszont adós nem szeretnék lenni.
Lépjünk tovább.
Soha nem volt 320 Hunorom?
Semmi mást nem kell tenned mint a méhegészségügyi felelősömet felhínod, elég pontosak a feljegyzései.
Az idén199 NB-vel telelek, de minden évben nyilvánosak az adataim.
És amin sokat szoktál rugózni, az összes méhcsalád után feleségem fog tagdíjat fizetni, én pedig CSAK szolidaritásból az alaptagdíjat, mivel Nagyernyei családi méhészet címen fut a vállalkozásunk.
Íme, a legnagyobb hazugságod a sok másik mellett!!!!!!
"Aztán elüldözted azokat is, akik kisegítettek akkor a méhészeted elvesztésekor NB lépekkel, és egyebekkel."
Szerinted a méhcsaládok eladása, egyenlő az elvesztésükkel, és kiket üldöztem el?
2010-ben álltam át Hunorról NB18-ra!
Az összes családomat eladtam, és vettem helyettük 100NB kölyök családot, hogy gyors legyen az átállás, ne kelljen az átfejlesztéssel bíbelődnöm.
Engem nem fogsz kellemetlen helyzetbe hozni, mert nyíltan, őszintén beszélek saját dolgaimról, vállalom nevem, és arcom.
Akiről pedig említést teszel Hahn Mihály nagydorogi méhész, méhegészségügyi felelős.
Ezért mertem tőle megvenni a szép lépeket, és még válogathattam is.
Nagyon szép lépek voltak, amivel valóban segített, mert átálláskor léphiánnyal küzdöttem.
Tehát vettem, nem ajándékba kaptam, és az árat is ő mondta, nem alkudoztam.
Környezetemből hazugságaim miatt mennek át a másik egyesületbe?
Ahhoz képest tagságunk egyre gyarapodik, kicsit érdeklődj mennyien is vagyunk.
Semmi mást nem kell tenned, mint felhívni az OMME központot.
Ott megmondják napra készen, hogy hány tagja van a Tolna Megyei Méhész Egyesületnek.
Lassan elérjük a szakadás előtti létszámunkat, köszi szépen jól vagyunk.
Ezt a sort nem tudom értelmezi, fejtsd ki bővebben:
"A Főnöködet Te mártod be egyfolytában."
Nekem nincs (hála az égnek) főnököm, így be sem tudom mártani.
Egyedül az asszonynak engedelmeskedek.
Csuja tüntetését senki nem tiltatta le velem!
Egyedül én magam döntöttem így, mivel azt állította, hogy kamionokat fordítottak vissza.
Ez olyan valótlanság, hogy ettől nagyobbat csak Molnár Jenő tud mondani Balatonlelléről.
Hiteles emberekkel nyomoztass utánam, vagy győződj meg személyesen a tényekről, mert valóban nevetségessé teszed magad.

Üdv:
Nagyernyei Attila

« Utoljára szerkesztve: 2017. Október 27. 19:30 írta Nagyernyei Attila »

Re:Gőzölgő
« Válasz #2697 Dátum: 2017. Október 27. 21:26 »
Kedves barátaim !
 Nem szoktam és nem is akartam belefolyni a vitátokba de mivel volt alkalmam mindketőttök méhészetébe megfordulni bátorkodom pár szót leirni.Molnár Jenőnél egy megaméhest láttam ami számomra félelmetes volt. Biztos sok munkája van benne csak én kételkedem a hatékonyságába. Egy helyen vándorlás nélkül szeritem nem lehet hatékonyan méhészkedni olyan óriás családszámal. Ezzel szemben Nagyernyei Attilánál egy csodálatos paradicsomi méhészetett tanáltam s szerintem ha még egy egy rövidebb vándorutat is eszközöl sokal nagyobb eredmény érhet el. Ezt kivülállóként mondom mert szerintem nem is tudjátok ki vagyok de jártam mindkettötöknél. Javaslom tegyétek félre ezt az ősi magyar átkot és próbáljatok megbékélni egymással . 
  Balázsi József Érsemjén  PARTIUM

Re:Gőzölgő
« Válasz #2698 Dátum: 2017. Október 27. 22:05 »
Kedves Jenő!
Kiegészíteném érmelléki nagyon bölcs javaslatát egy személlyel. Minden bizonnyal nem emlékszel, de jó pár évvel ezelőtt beszéltünk néhányszor, amikor Hunor rendszerrel kapcsolatban tanácsra volt szükségem. Akkor Csuja Lacitól kaptam meg a számodat, mert azt mondta, hogy Téged tart a legalkalmasabbnak, hogy tanácsot adjál nekem. Nem tudom, hogy azóta mi történt, de azt biztosan állíthatom, hogy én akkor sem és azóta sem hallottam, hogy bármi rosszat mondott volna Rólad, sőt...

Re:Gőzölgő
« Válasz #2699 Dátum: 2017. Október 27. 22:48 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 00:29 írta kivancsi111 »