Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1664056 megtekintés
*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #2655 Dátum: 2017. Július 31. 07:39 »
Idézet
QUQRIQ !!!

Rádi Tibi nem ellensége önmagának, nem fog vizsgálatot kezdeményezni!
Ezt a nyitott szemű tagságnak kell megtenni!

Hát nem tudom minek tekintsem azt, amit Csuja László ügyében eddig tett. Az elfogulatlanságnak még a látszatát is elkerülte.
Geddekas. Te hogy köszönsz Csujának mikor találkoztok?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #2656 Dátum: 2017. Július 31. 18:45 »
Idézet
Nem tudom ki vagy te, de nem is érdekel.
Köszi. Jól.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #2657 Dátum: 2017. Augusztus 01. 21:59 »
Izso60-nak itt válaszolnék, arra amit a Mézmarketing rovatban hozott össze.
Ezt írja:
"Elég kínos ezt olyan embertől olvasni aki kivonul a Kgy-ről ha számára népszerűtlen ügyről kell valamilyen véleményt alkotni.
A kivonulás is vélemény,csak nem ezért küldték a küldöttet az egyesülete tagjai.
Ez a stratégia sem ágazatilag,sem egyesületileg nem vezet sehova!"
Valószínűnek tartom, hogy figyelmetlen voltál, mert ezt már kitárgyaltuk.
Nem baj, a gyengébbek kedvéért megismétlem.
Totálisan nem értettem egyet Csuja László kizárásával, sőt soha nem fogok egyet érteni egyetlen egyesületi tag kizárásával sem, hacsak nem nyúlkál bele jogtalanul a pénztárba, meg magának (maguknak) számláz, meg 10 évig hülyíti a méhészeket.
Az egyesületem tagjait LEVÉLBEN és szóban is tájékoztattam, ha ilyen döntésről lenne szó, azt ellenzem, és kivonulok.
Tehát nem a választóim háta mögött cselekedtem!!
Az egész írást nem idézném, csak számomra a legérdekesebbet:
"Miután hiába várnak segítséget kamarától,helyi méhészszervezettől,OMME-től."
A méhészkedés valójában egy vállalkozás.
Azért írtam azt, hogy aki bírja csinálja.
Azt látom a legnagyobb gondnak, hogy nagyon gyorsan nagyon sokan lettünk.
Ez egy olyan sikamlós téma amiről nem nagyon szeretnek beszélni, valamint ciki ha valaki az éhenhalás elkerülése miatt kénytelen értékesíteni a termését.
Akkor nem jó vállalkozást választott, mással kell foglalkozni.
Minek adják el a jó minőségű akácmézet 1.600 Ft-ért üvegben, amikor 2.500-ért is el  lehet?
Ha otthon ül a méhész a  karosszékben és azt várja, hogy VALAKI oldja meg a problémáját az ne nyüszítsen!
Tegyen érte!
Ki mondta, hogy ODA KELL ADNI ennyiért a mézet?
Te semmit nem értettél meg Izso60 az írásomból!
A méhész maga kínálja ilyen alacsony áron, erre senki nem kényszeríti.
Egy éve írtam, de ma is aktuális, hogy ha mindenki ráírná a kertkapuja csengőjére, hogy 800 alatt ne nyomd meg ha virágmézet akarsz venni mert megráz, akkor holnaptól 800 lenne az ár.
De ha a méhész kínálja eladásra 600-ért akkor ez a vége.
Ezt úgy hívják, hogy piac.
Ha kereslet van felmegy az ár, ha kínálat lemegy.
Ezért kéne taktikázni, felnőni a feladathoz, de erre semmi remény.
Marad a szitkozódás, másokban a bűnbak keresése.
Szerintem magunkban is önvizsgálatot kén kezdeni, de erre esélyt úgy 200 év múlva látnék.
Nagyernyei Attila

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Gőzölgő
« Válasz #2658 Dátum: 2017. Augusztus 01. 22:16 »
Üdv.Uraim!
Csak és "kizárólag"a gyengébbek kedvéért!
Ha nem értek egyet,NEM kivonulok,vállalva véleményemet:
NEM-mel szavazok!
És egyébként méhésznek továbbá embernek tartom azokat a szegényebb sorsú ember-méhésztársaim is akik nem pick-up-okon járnak e csodás világban.

Re:Gőzölgő
« Válasz #2659 Dátum: 2017. Augusztus 01. 22:59 »
Te totálisan mellébeszélsz Izso60!
Így értelmes párbeszédet nem tudunk folytatni.
Először kivonulok, utána meg mézár, majd pick-up.
Meleg volt ma.
Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #2660 Dátum: 2017. Augusztus 02. 08:22 »
Üdv.Uraim!
Csak és "kizárólag"a gyengébbek kedvéért!
Ha nem értek egyet,NEM kivonulok,vállalva véleményemet:
NEM-mel szavazok!


Nemcsak embertelen volt, hanem szabálytalan is, hogy napirendre került Csuja László kizárása az OMME-ból. Etikai szabályokat is megsértettek, az alapszabályt is megsértették és jogszabályt is sértettek vele. Ilyen emberi magatartás miatt tart az OMME érdekvédelmi munkája ugyanott, ahol az 1980-as években.

Ha elolvasnád és végiggondolnád azt, amit írni szoktam, biztosan másképpen gondolkodnál.
Szerintem ugyanazt élik át a te méheid is, mint az enyémek. Ugyanúgy szenvednek a növényvédőszerektől.
Sőt ugyanazok az értékesítési gondjaid is, hiszen téged is sújt az alacsony mézár, ahogy mindőnket. A te mézed is versenyez a gyantaszűrt és többségében rizsszirupból készült hamisítványokkal.

Egyik méhész ne legyen a másik méhész ellensége! Az ellenség külső, a minket és a hatóságokat becsapó nővényvédőszer gyártók és a gyantaszűréssel hamis mézet előállítók.

Te bedőlsz a hamis propagandának és azt a méhésztársadat tekinted ellenségednek, aki hajlandó kimondani, hogy téged, engem, a növénytermesztő gazdákat, tehát minket mezőgazdasági termelőket becsapnak a növényvédőszergyártók és pusztítják méheinket. És bedőlsz a mézüzemi és mézkereskedő lobbi legaljasabb propagandájának is, akik gátlástalanul rontják üzemeikben a tőlünk felvásárolt méz minőségét, miközben a méhészeti ágazat megmentőinek kiáltják ki magukat.

Csujától soha nem hallottál egyetlen olyan mondatot soha, amiben a felelősséget a méhészekre tolta volna, de te Csuját zárod ki, Csuját teszed felelőssé azokért a bajokért, ami téged sújt. Most, hogy kizártad Csuját, boldogabb lettél? Nyugodtabb lett a lelkiismereted? Megszűntek a méhmérgezések? Eltűnt a gyantaszűrt filléres méz az európai mézpiacról?

Meg fogod szavazni az OMME Magyarország kft működésének megszüntetését, hiszen látod, hogy nincs eredménye a működésének. Csuja már a megalakítását is fölöslegesnek tartotta. El is mondta az OMME OV-n és az OMME Küldöttgyűlésen egyaránt. Már akkor elmondta, hogy ezeket a tevékenységeket az OMME is végezheti és, ha az OMME végzi, akkor gazdaságosabb lesz. Te most jössz rá arra, amit Csuja már indulás előtt megmondott. Csuja nem jóstehetség, hanem józan ember és lelkiismeretes lévén úgy látta helyesnek, hogy elmondja a többi méhésznek is, rossz utat választ az OMME, ha elindítja a kft-t.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Augusztus 02. 08:53 írta Geddekas »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #2661 Dátum: 2017. Augusztus 02. 09:30 »
Kérlek, ne bántsd a Pick-uposokat. Az enyém 18 éves, jól gurul, motorikusan semmi baja. Van rajta egy kér rozsdás lyuk, de ezért nem kell kiírnod a netre általánosítva.
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #2662 Dátum: 2017. Augusztus 02. 22:09 »
Te totálisan mellébeszélsz Izso60!
Így értelmes párbeszédet nem tudunk folytatni.
Először kivonulok, utána meg mézár, majd pick-up.
Meleg volt ma.
Nagyernyei Attila

Hogy ne. Meleg. És nem is kell válaszolni, csupán jó magasról leszarva minősíteni. Érvek hiányában, ez van.
Ilyenek vagytok.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #2663 Dátum: 2017. Augusztus 02. 22:23 »
Idézet
nem is kell válaszolni, csupán jó magasról leszarva minősíteni.
Te hidegben is szoktál így viselkedni.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #2664 Dátum: 2017. Augusztus 03. 00:34 »
Csuja. Hogy szarhat le bárkit az, akit mindenki leszar? Én legfeljebb egy ebi halat tudok, engem meg leszar mindenki.
A baj ott van, és ez azért jelez valamit, ha a hegycsúcs akkor is ideges, ha a béka brekeg a lábánál a patakban.
Téged is leszarnak, csak te nem akarod észre venni.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #2665 Dátum: 2017. Augusztus 03. 09:16 »
Az emberi méltóság tisztelete még a csövező hajléktalant is megilleti. Tehát téged, engem és mindenki mást. Akkor is, ha más a Véleménye. Sajnos közöttünk, méhészek között ezt egyesületi szinten, sőt itt a fórumon is kevesen tartják be. De elvárható és elvárandó. Vivaldi! Nem tudom érted-e amit írtam, de arra akartam felhívni a figyelmedet, hogy sokszor te se tiszteled a másikban az embert, hanem megalázod. Ami még rosszabb, bocsánatot se kérsz. De nemcsak te, hanem Izsó és sokan ilyenek az egyesületünk hangadói közül. Ezen az se segít, hogy magadat is megalázod ezzel a "béka segge" hasonlattal.Sőt mindenkinek azt mondod ezzel, hogy ez így van rendjén, ez a helyes magatartás.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Gőzölgő
« Válasz #2666 Dátum: 2017. Augusztus 03. 12:36 »
Két fajta ember típus van. Erről pont ma beszélgettünk hazafelé az asszonnyal. A szembe néző, és az elkendőző.
 Én mondtam. Szembe kell nézni vele, az élet örörkös búcsúzás, szinte az óvodai ballagástól fogva, egész addig míg a barátainktól el nem búcsúzunk, életük vagy életünk végén. Neki más avéleménye nem ilyen.
 Én az előbbiekehez tartozom. Szembe nézek a tényekkel, és az élettel, és mindenről úgy tárgyalok ahogy lenni vélem. Mindent oda helyezek ahová véleményem szerint való.
A másik az elkendőző, a tutyuli-mutyuli. Ami lojális, finomkodó, és ekerüli az igazságot ezzel persze az őszinteséget is.
 És én azt mondom. Igen is van egy omme-s elit, /nem állítom, hogy minden vezetőségi tag ilyen/ akik saját véleményük szerint egyedüli felkentek arra, hogy vezetők legyenek. Magasról tesznek mindenféle szabályra, és törvényre, és önkényesen megkerülik azt, mint te is teszed, vagy tennéd, kedves Csuja, akit konkrétan kizártak ugyan, de ha te a helyükbe lennél ugyan azt csinálnád mással. Te semmivel nem vagy különb mint ezek, csak rád most a szenvedő fél szerepét osztották rád.
 Magasról tesznek a tagságra, sőt legújabban felfedezni vélem, hogy a független nagy egyesületeknek, illetve elnökeiknek sincs itt semmi szava.
Magasról tesznek ezek rám is, meg rád is, de a különbség köztünk az, hogy én szembe merek nézni vele, de te aki egy vagy közülük, azt hiszed, egyenrangú vagy velük, és valamit is számítasz nekik.
Tény és való, megtehetik, hogy így viselkedjenek, anélkül, hogy bárki valaha is felelőségre vonná őket.
 Én pedig itt lent, akit magasról sajnálnak le, nem hinném, hogy bárkitől is bocsánatot kéne kérnem. Mivel mindenki láthatja aki nem vak, hogy munka, és a méhészek érdekvédelme helyett, a bürokrácia jól védő takarójával takargatva sütögetik a saját pecsenyéjüket.
Most megint eljutottunk oda ahová szoktunk, hogy ki ezért a felelős. Könnyű lenne az egyesületek nyakába varrni, mivel ezért leginkább a közönyös tagság a felelős. Részben az alapítók is, akik hagyták, hogy kiénekeljék a sajtot a kezükből annak idején, és emmit nem tettek az ellen, hogy elnöki hegemónia alakuljon ki. Most úgy is vannak megbecsülve.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #2667 Dátum: 2017. Augusztus 04. 00:24 »
Idézet
Most megint eljutottunk oda ahová szoktunk, hogy ki ezért a felelős. Könnyű lenne az egyesületek nyakába varrni, mivel ezért leginkább a közönyös tagság a felelős. Részben az alapítók is, akik hagyták, hogy kiénekeljék a sajtot a kezükből annak idején, és semmit nem tettek az ellen, hogy elnöki hegemónia alakuljon ki. Most úgy is vannak megbecsülve.
Te mégnagyobb hegemóniát akarsz azzal, hogy az OMME elnökét közvetlen választását akarod. Az lenne csak igazán király. Erősebb lenne tán, mint Orbán Viktor.

Idézet
Magasról tesznek a tagságra, sőt legújabban felfedezni vélem, hogy a független nagy egyesületeknek, illetve elnökeiknek sincs itt semmi szava.
Magasról tesznek ezek rám is, meg rád is, de a különbség köztünk az, hogy én szembe merek nézni vele, de te aki egy vagy közülük, azt hiszed, egyenrangú vagy velük, és valamit is számítasz nekik.
Semmi gond. Az OMME-n belül minden egyesületnek a súlya tagságának létszámával arányos. Ezzel minden elnök tisztában van. Az OMME tisztségviselőinek természetesen több joguk és lehetőségük van, hiszen 13 000 embert képviselnek. Ha személy szerint korruptak, akkor rosszul, ha buták, akkor is rosszul, ha önzők, akkor is rosszul, stb. Szóval esetleges, hogyan is képviselik a 13 000 ember érdekét. A gyakorlat bizonyítja, hogy nagyon gyengén.

Idézet
És én azt mondom. Igen is van egy omme-s elit, /nem állítom, hogy minden vezetőségi tag ilyen/ akik saját véleményük szerint egyedüli felkentek arra, hogy vezetők legyenek. Magasról tesznek mindenféle szabályra, és törvényre, és önkényesen megkerülik azt,
Hát ebben sajnos a jelek azt mutatják, hogy sajnos igazad van.

Idézet
Magasról tesznek mindenféle szabályra, és törvényre, és önkényesen megkerülik azt, mint te is teszed, vagy tennéd, kedves Csuja, akit konkrétan kizártak ugyan, de ha te a helyükbe lennél ugyan azt csinálnád mással. Te semmivel nem vagy különb mint ezek, csak rád most a szenvedő fél szerepét osztották rád.
Ez rosszindulatú feltételezés részedről. Ezt nem tudod bizonyítani. Még példát se tudsz rá mondani.

Idézet
Én mondtam. Szembe kell nézni vele, az élet örörkös búcsúzás, szinte az óvodai ballagástól fogva, egész addig míg a barátainktól el nem búcsúzunk, életük vagy életünk végén. Neki más a véleménye nem ilyen.
Cselekvésben még semmit se bizonyítottál, csak nagyokat mondtál és sokszor teljesen alaptanul sértegettél embereket.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #2668 Dátum: 2017. Szeptember 06. 15:29 »
Dr. Sebők Péter azt állította, hogy le fogja perelni Csujáról még a gatyát is amiért meg merte kérdezni az Országos Vezetőségi ülésen és a Küldöttgyűlésen, hogy hány méhcsaládja van, hiszen az OMME tagdíj nyilvántartásában 1 méhcsalád befizetése szerepel, míg a jelölti kampány iratban mintegy 100.

2017 szeptember 6-ra volt kitűzve a tárgyalás. Első - békéltető - tárgyaláson tavasszal ígérte dr. Sebők Péter, hogy dokumentumokat fog benyújtani az ügyben a bíró felé amik igazolják, hogy Csuja László által feltett kérdés rágalom.

Megkérdezem a nagyérdemű közönséget, hogyan lehet egy kérdés rágalom? Válaszolni kell rá korrekten, a valóságnak megfelelő módon és kész.

Nem értem, hogy Sebők Úr miért nem az OMME-t pereli be azért, mert helytelen adatokat közöl róla és ezért rossz színben tünteti fel dr. Sebők Péter makulátlan hírnevét?

A bíró a mai napig várja a dokumentumok beérkezését. A tárgyalás a pert megalapozó érdemi információk hiánya miatt a mai napon nem lett megtartva. Konkrétabban, az idézés nem lett kiküldve, mert a felperes nem küldött érdemi iratokat az ügyhöz. Akár érkezik irat, akár nem, Új időpont lesz kitűzve.

Ha meg igaz az OMME nyilvántartás és dr. Sebők Péter nem a valós méhcsaládszám után fizetett tagdíjat, akkor illene a tisztségéről lemondania, mivel az alapszabályt súlyosan sértő etikai vétséget követett el.

Tisztelt May Gábor!

Az Önök jelöltje volt dr. Sebők Péter. Kérem, legyen már annyi gerince az Önök szervezetének és legyenek szívesek mondjanak már "Á"-t vagy "B"-t ebben az ügyben! Valóban, valami téves adminisztráció történt? Vagy valami egyébről van itt szó?
« Utoljára szerkesztve: 2017. Szeptember 06. 15:37 írta Geddekas »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gőzölgő
« Válasz #2669 Dátum: 2017. Szeptember 06. 21:08 »
Laci ne piszkáld már! Így is már a keretet rágja ;D