Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1655060 megtekintés
*

atya

  • *****
  • 1043
Gőzölgő
« Dátum: 2013. December 10. 20:19 »
Itt jelenítheted meg valós, vagy vélt sérelmeidet.
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 10. 20:50 írta atya »
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Gőzölgő
« Válasz #1 Dátum: 2013. December 10. 20:36 »
Hűűűha mennyi új topic :o

Atya, lesz itt még forró hangulat nem kevés ;D
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Gőzölgő
« Válasz #2 Dátum: 2013. December 10. 20:53 »
Igen én is így gondoltam, és remélem ez által "tiszták" maradnak az érdemben fontos témák.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Gőzölgő
« Válasz #3 Dátum: 2013. December 10. 20:54 »
Sziasztok!Most jutottam a géphez,és elcsodálkoztam enyi témához lehet hozzá szolni?Egész jó, van itt minden.  Űdv:Antal

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #4 Dátum: 2013. December 10. 21:00 »
Találtam egy ideális helyet és időpontot, ahol dr. Mészáros László méhésztársunk ünnepélyes keretek között és még a lehető legkisebb tekintélyvesztéssel lemondhat az OMME elnöki feladatainak ellátásáról a családi okokra és a megrendült egészségi állapotára hivatkozva.

Biztatom az elnök urat, hogy használja ki a soha vissza nem térő kedvező alkalmat!

Tájékoztatjuk a Tisztelt Méhésztársakat, hogy  soron következő Intéző Bizottsági ülés időpontja: 2013. december 13. (péntek) 10.00 óra
Helyszín: 5700 Gyula, Várkert u. 1. (Erkel Hotel aulája)

A 2013 októberi Országos Vezetőségi ülés jegyzőkönyvében szereplő leírás lényegesen eltér a valóságtól. Emiatt egy etikai vizsgálatot követően az OMME-ből való kizárással is számolnia kellene az elnök úrnak. Ha tovább húzza az időt és nem mond le, úgy egy külső jogorvoslat még kellemetlenebb következményekkel jár.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Gőzölgő
« Válasz #5 Dátum: 2013. December 10. 21:04 »
Szia Antal!

Vágj otthon az asztalra, hogy tiéd is a számítógép szeretnél fórumozni!!! Engedd ki a gőzt ;D
persze ezt csak viccnek szántam neked.....
Jó klubozást!


Üdv: Zümi 
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Gőzölgő
« Válasz #6 Dátum: 2013. December 10. 21:26 »
Szia zűmi! Hiába csapkodok,ki robbantani nem lehet a gép mellől.Más modszert kell kitalálni,amit már pedzegetek az aszonynak. Űdv:Antal

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Gőzölgő
« Válasz #7 Dátum: 2013. December 10. 22:09 »
Húzd el előtte a mézesmadzagot. :-)))
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Gőzölgő
« Válasz #8 Dátum: 2013. December 11. 12:35 »
Igen ezzel az egész ködösítéssel, a beismerő magatartásukat erősítik, hogy itt valami bűzlik.
Kedves méhésztársak, nem feltétlenül az a cél, hogy a bíróság, vagy más igazságszolgáltató hozza meg helyettünk a döntést, mondja ki, hogy esetleg törvénytelenség történt.
Elsősorban nekünk méhészeknek (Egyesületi vezetők, küldöttek) kell nagyon hamar az ítéletet, döntést meghozni.
Kérek mindenkit, aki a tagok közül jogosult aláírni a rendkívüli küldöttgyűlés összehívásáról szóló megkeresésünket, tegye meg, és írja alá, majd küldje a megadott címre, hogy mihamarabb pont kerülhessen a történet végére.
Higgyétek el, van más alternatíva, van más megoldás arra hogy rendbe tegyük a rossz dolgokat. Megvannak a megfelelően képzett  szakemberek, a feladatok maradéktalan végrehajtására. Nem fogtok csalódni!
Mivel úgy gondolom, erről az egészről a küldött gyűlés dönthet, ott minden kifog derülni, elmondjuk a programunkat, megnevezünk személyeket a programhoz,mindenki elmondhatja az észrevételét, javaslatot tehet, dönthet.
 
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gőzölgő
« Válasz #9 Dátum: 2013. December 11. 16:05 »
Úgy látom, hogy a ződ fórum legfőbb támogatója Fekete József alelnök úr szépen megkérte Tükört és még néhány vezérszónokot, hogy jegeljék az OMME ügyeiben a hozzászólásaikat. Milyen szófogadók ezek az emberek! Nem zavarja őket, a szavazatukat és a szavuk zsákutcába vitte az OMME-t. Ideje lenne megszólalni, hogy bocs tévedtem.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Gőzölgő
« Válasz #10 Dátum: 2013. December 12. 20:21 »
Nézegetem az új újság borítóját. Kinagyítom, idetolom, odatolom, de akár honnan nézem, a jobb felső sarokban csak azt látom, hogy 2014. január
Lemaradtam az újság  2013.decemberi számáról??
Azt hiszem úgy hirdették meg, az volt a beharangozóban, hogy lesz még ebben az évben egy szám. Szám az lehet hogy lesz még, de újság, már nem hiszem.
Valószínűleg ez is csak ködösítés lehetett.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Gőzölgő
« Válasz #11 Dátum: 2013. December 12. 20:47 »
Atya!
Azt írják, még Karácsony előtt megkapjuk! Bár valóban kissé tudathasadásos a januári szám borítóján a karácsonyi jókívánság...  ;D

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Gőzölgő
« Válasz #12 Dátum: 2013. December 13. 15:52 »
Én most már az egészet nem értem. Azt mondták, hogy lesz egy úgymond 0-adik szám, ez lesz a bónusz. Ha nem lesz miért mondták?? / ez a mézesmadzag ? /
Hogy, hogy megkapjuk a januári számot, decemberben?? Talán tényleg csak a karácsonyi jókívánság miatt.
Ez tényleg a tudathasadás kategória!!!
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Gőzölgő
« Válasz #13 Dátum: 2013. December 15. 08:16 »
Szép napot mindenkinek!
Olvasgatok ezt, meg azt, informálódok. Látok, hallok dolgokat, amiket megpróbálok értelmezni, még akkor is, ha sajátosan fogalmazzák azt meg.
Soha, de soha nem fordultam rossz szándékkal, a másiknak mert nem tudtam mit kezdeni a nick nevével.
 „Ha sértőnek érezted, a Lackót elnézést! Nicked mögött valaki régi ismerőst véltem felfedezni.”
Miért nem tisztázza  tsanyi azt, hogy valójában, van-e kapcsolat, a két nick név között?
Talán azért, mert akkor nem tudná használni, a kicsinyítő jelzőt, mellyel a dominanciáját próbálja meg fitogtatni.
A dominanciát sokféleképen lehet megnyilvánítani. Frappáns kérdésekkel, és nem utolsó sorban, okos, mindenki számára érthető igaz magyarázattal.
Sajnos van még ebben a témában izgalmas történet.
Egy kérdésre, mely  arra irányult, hogy „civilek” (nem OMME tagok)hozzá juthatnak-e majd laphoz. A kérdést feltette: „poczikvi”
„Bogaras” rávágta: sehogy
Tükör ezt fűzte hozzá:
„Hogy miről volt szó?
Hol hallasz te ilyeneket?
Hogy csak OMME tagok kaphatják?
Erről szó nem volt sehol.
Azoknak ingyenes.(jó tudom, megemelt tagdíj, de tagoknak kvázi csak annyiba kerül. 2300Ft évente(!))
Külsősök meg megvehetik. Azoknak 490 ahogy látom rajta.
De ez miért is probléma neked?”
Talán azért probléma neki, mert ő is OMME tag., és az újságra az ára fel van írva, miszerint 470Ft.
Kérdezem én, Tükör miért volt ott az OV-n. Hisz ennek függvényében az látszik, hogy azt sem tudja miért kampányolt ott személyes felszólalással, és hogy mire szavazott igennel.
Biztos fog maradni újság rendesen mert egyes családokhoz több újság is postázásra kerül.
És lássunk csodát: információ hiányában, egy egyszerűnek tűnő, jogos kérdésből, ide jutunk, félremagyarázással, ködösítéssel.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Gőzölgő
« Válasz #14 Dátum: 2013. December 17. 11:13 »
Felhívtam tegnap a szaktanácsadónkat, megkérdeztem, mit lehet tudni a méhészeti támogatásokról? Azt mondta, nemsokára lesz rendelet, de lesz néhány változás az eddigiekhez képest, mert sikerült elintézni, hogy a fel nem használt pénzek ne ragadjanak bent, hanem ki lehessen fizetni a gyógyszer és a méhanyatámogatásra. Úgy fog történni, hogy beadjuk áprilisban a gyógyszertámogatást, aztán majd amikor már minden mást kifizettek, utána megnézik, hogy mennyi pénz maradt bent, és azt hozzáteszik a gyógyszertámogatáshoz. Októberben. Igen, szeptember-október előtt ne is várjunk pénzt. Viszont akkor többet kapunk, igaz, akkor se fogják tudni a teljes összeget kifizetni, de párezer Ft is számít, ugye...
Hát tisztelt OMME vezetők! Ugyan magyarázza már el nekem valaki, miért is jó az nekem, hogy néhány 1000 Ft-ért hónapokig bent áll több mint 100ezer Forintom? Utánaszámolt annak valaki, hogy amennyiben a méhészek nem kapják meg június-júliusban a pénzüket, csak októberben, és azt a függőben lévő összeget (a betelelésre mondjuk) mézeladásból kell fedezniük, mennyit buknak, ha nyáron, alacsonyabb mézárnál kell értékesíteniük, mint ha tarthatták volna a mézüket egy magasabb mézár eléréséig? Olcsó politikai fogás a magasabb kifizetési ráta, ha annak a halasztott kifizetés az ára!
Na meg aztán még valamin elgondolkodtam ezzel kapcsolatban. A Nemzeti Program kihasználtsága 95% feletti szokott lenni, legalábbis régebbről ilyen adat rémlik, mostanában nem láttam erről információt. Ez az összeg tehát valóban csak pár %-kal javíthatja a visszaosztást a gyógyszer és a méhanyatámogatásnál. Viszont, abban az esetben, ha az OMME esetleg a saját maga által működtetett programokat nem, vagy kevésbé használja ki, ezzel több pénzt hagy a rendszerben, akkor akár a 100%-os gyógyszer- és méhanyatámogatás is elérhető! Vagyis, ha az EU által kitűzött, közösségi célokat az OMME nem, vagy részben hajtja végre, azzal az egyéni méhész pénztárcájának tehet jót (amiért talán még azt is megbocsátja a méhész, ha sokat kell várnia a pénzére).
Leegyszerűsítve tehát, az új rendszerben az OMME minél kevesebb közösségi feladatot végez el, paradox módon a méhésznek annyival jobbat tesz. (Ez pedig egy igazán jó indok arra, hogy miért kelljen minél kevesebb szakmai munkát végezni, nem?)
És innen már csak egy ugrás a következő kérdés: akkor miért nem fordítjuk a teljes 1,4 milliárd Forintot gyógyszer- és méhanyatámogatásra, és onnantól már semmi feladata nem lenne az OMME-nak a Nemzeti Programmal....??