SZAVAZÁS

  • 82 válasz
  • 56275 megtekintés
*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:SZAVAZÁS
« Válasz #30 Dátum: 2014. Január 25. 08:31 »
QUQURIQ!

Atyuska!

Jó az elgondolás. Én kihagynám a meteorológiát.
 Csak a növények virágzásával  és mézelésével kellene foglalkozni.
Az időjárást mindenki megnézheti a köpönyeg.hu az időkép.hu az OMME telepített egységeit ajánlom mindenkinek.
Én a www.sat 24.com ot figyelem évek óta. A jobb oldali képre kattintsatok. A dátumos állítóval a felhők esetleges mozgását is előre megnézhetitek! Nekem nagyon bejött.
Ide jöhetnének növényekről is és rügyekről is fotók. Aki ért hozzá, akác rügy metszetet is lehetne feltenni, hogy megnézzük, hogy idáig károsodott-e az akácunk. Én a tavaszi fagyok után vesszőket vágok le, több helyről, és a dolgozó szobám ablakába teszem egy vízzel teli befőttes üvegbe.
Nagyon szépen kihajtanak a vesszők. Az a jó, ha a középső rügyekből hajt ki, nem valamelyik szélsőből. Ha szélsőből hajt, elfagyott.
Kis virág fürtöcskék is is lesznek a vesszőkön. Finom illatosak.
Persze ez csak javaslat!
Üdv. Kiskakas

Re:SZAVAZÁS
« Válasz #31 Dátum: 2014. Január 25. 14:12 »
Atya!

Szerintem kell a meteorológia is, mivel tudjuk, hogy az előrejelzése sokszor "téved"akár nagyobb területekre vetítve is.  A virágzási körkép tettszik, rá szavaztam is! Hajrá!

Kiskakas!

A www.sat24.com Köszi a tippet, meg fogom nézni.
Az akác rügy mettszetét még nem készítettem, gondolom a rügyet hosszában kell mettszeni éles pengével, és a mettszet alakja és színe alápján lehet a fagyásra következtetni. Jól gondolom?
A hajtatásos módszert sok méhész használja, a mintavétel helye nagyon fontos tényező! Völgy-domb, alsó-felső ágakról vett minta, déli -északi lejtő ......stb.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:SZAVAZÁS
« Válasz #32 Dátum: 2014. Január 25. 19:30 »
Olvassátok el a "« Válasz #29 Dátum: 2014. január 24. 11:31 » hozzászólást és aki szeretne szavazni, az ott meg is teheti.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:SZAVAZÁS
« Válasz #33 Dátum: 2014. Január 27. 05:57 »

Sajnos nem lett meg az elvárható szavazatmennyiség, az időjárás rovat nyitásához!
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:SZAVAZÁS
« Válasz #34 Dátum: 2014. Január 27. 16:42 »
Ennek nem örülök! Figyi az a véleményem, hogy nem a szavazatok alapján kellene eldönteni! Csak is előnyünkre válhat az időjárás rovat..... Bárki nyithat új topicot nem de? Szóval Atyánk hajrá :D :D
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:SZAVAZÁS
« Válasz #35 Dátum: 2014. Február 23. 15:43 »
Kedves Attila! (Nagyernyei)

Jobb híján ebbe a topicba írom. Ezen a fórumon is működnek különböző számlálók. A témák, üzenetek ill. megtekintések számát  –talán nem hagytam ki semmit- rögzítik, és a felhasználók is láthatják ezeket az adatokat.

Nekem az a tapasztalatom, hogy ezek a számlálók nem minden esetben működnek. Véletlenül vettem észre, s az óta figyelek erre. Ha megnézek egy témát, akkor pl. a megtekintések száma nagyon sokszor változatlan marad a téma elhagyása után is. Így viszont valótlan információt hordoz ez a számláló, ami ugyan a tartalmat nem befolyásolja, de mindenképpen pontatlan működésre utal.

Re:SZAVAZÁS
« Válasz #36 Dátum: 2014. Február 23. 15:49 »
Kedves Litterae!
Akik regisztrált felhasználók azoknál nem megy a számláló!
Akkor minden kattintásnál ugrana előre a szám, így lenne hibás az adat.
Tehát ebből is látszik milyen sokan látogatnak bennünket.
Üdvözlettel:Nagyernyei Attila

Re:SZAVAZÁS
« Válasz #37 Dátum: 2014. Február 23. 15:59 »
Értem, valószínűleg azért furcsa, mert más fórumok automatikusan számolnak mindent.

*

Admin

  • *
  • 24
Re:SZAVAZÁS
« Válasz #38 Dátum: 2014. Február 23. 16:58 »
Egyedi találatokat számol IP-cím alapján, így ha valaki egymás után 2-3-szor, vagy akár 500-szor lép be egy témába, az is csak 1-nek számít. Szerintem nem akkora baj ez, így pontosabb képet kapunk a tényleges megtekintésekről.

Re:SZAVAZÁS
« Válasz #39 Dátum: 2014. Február 23. 17:36 »
Ez így precíz magyarázat, érthető a szándék is.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:SZAVAZÁS
« Válasz #40 Dátum: 2014. Február 25. 20:42 »
QUQURIQ!

Mi is szavazzunk!

Az alapszabály értelmében Elnökünknek kötelessége -e összehívni a rendkívüli küldött gyűlést?
Igen!

Az aláírás a rendkívüli küldöttgyűlésről szólt, ahová 10% kell, nem pedig a visszahívásról, ahová 20% kell!

A rendkívüli küldöttgyűlés tárgyalta volna a visszahívást.!!!


75 db. aláírás van!
Az e-mailon érkezettek ki lettek cserélve az eredetikre.
egy db. tényleg dupla volt, véletlen.
Így lett 75 db.
Ebből több mint 25 db csak elnöki aláírás
23 db elnöki elég az összehíváshoz!
Ez az alapszabály!
Se több, se kevesebb!
Ehhez kell tartania magát az OMME Elnökének!
Ha nem így tesz, úgy az Etikai bizottságon kérünk ellene vizsgálatot! (szegény etikai bizottság)! Van éppen elég ügye!
Lehet retorikázni az alapszabályról, ódákat, meséket kikerekíteni beőle.
Az alapszabály az OMME hatályban lévő törvénye!
Be-kell-tartani!
A szavazást, és a hozzászólást ennek tükrében megindítom!

Kiskakas
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 09. 21:33 írta kiskakas »

Re:SZAVAZÁS
« Válasz #41 Dátum: 2014. Február 25. 20:48 »
Szerintem már nem most hanem az októberi OV előtt ezt meg kellett volna tennie. Azt aláírások nélkül is.
De az aláírásokkal meg mindenféleképpen.

Üdv. jani bátya

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:SZAVAZÁS
« Válasz #42 Dátum: 2014. Február 25. 20:51 »
QUQURIQ!

Egy évvel ezelőtt is ezt kértük!
Ha megmérettették volna magukat, mert oly biztosak magukba, akkor nem tartanánk itt!
Még most következik a csattanója!

Kiskakas

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:SZAVAZÁS
« Válasz #43 Dátum: 2014. Február 25. 20:55 »
Kiskakas!

Kijavítalak. A 23 elnök az több, mint 20 %. És ugye elnökökből elég a rendkívüli küldöttgyűléshez a 10 % is, tehát 12. A 20 %-kal már tisztújító küldöttgyűlést is össze lehet hívni.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:SZAVAZÁS
« Válasz #44 Dátum: 2014. Február 25. 20:59 »
QUQURIQ!

Egy évvel ezelőtt is ezt kértük!
Ha megmérettették volna magukat, mert oly biztosak magukba, akkor nem tartanánk itt!
Még most következik a csattanója!

Kiskakas

Szerintem is már régen túl lehetnénk ezen az egészen, ha hamarabb meg lett volna ez a küldöttgyűlés.
Láttál-e már karón varjút?