Méhek vs. növényvédelem

  • 1401 válasz
  • 564934 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #885 Dátum: 2017. Június 15. 14:09 »
Tromipapa!

Lehet, hogy nem jól olvasok, de nem látom a Greenpeace anyagában, hogy a glifozát rákkeltő voltát hangoztatta volna érvként. Azt viszont látom, hogy termékenységcsökkentő hatású. Ha ez neked pozitív tulajdonság, az legyen a te örömöd. Én úgy látom, hogy erőteljesen támogatod az emberiség életének megrövidítését szolgáló eljárásokat. Jogod van hozzá, ha nem erőszakos úton terjeszted ígéretedet.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #886 Dátum: 2017. Június 19. 08:17 »
Szép reggelt mindenkinek!

Elmélázgattam Kiskakas és Attila beszélgetésén az "Etetés" témakörben. Évek óta beszélünk róla, hogy évről-évre egyre nagyobb gond a virágpor hiány. Mindenki elmondja, hogy nem olyanok a méhek, nem úgy jönnek fel tavasszal, stb. Elkezdődött a "szép új világ". Pár 10 év alatt szemmel láthatóan csökkent a környezetünk biodiverzitása, és sajnos még csak a folyamat elején tartunk. Már a 80-as években elkezdődött a kukorica gyomirtózása. Milyen jó is.. Nem kell kapálni.. Az, hogy ez mit okoz  középtávon a talajban, arról senki nem gondolkodott. Importáltuk be a növényvédelmi rendszereket. Emlékszem, gyerkőcként földrajzórán az volt egy ország mezőgazdasági fejlettségének a mérőszáma, hogy mennyi műtrágyát használ fel.. Aztán megszűnt a vasfüggöny (hála Istennek!), leomlott a Berlini fal (újfent hála Istennek!), és szépen ránkszakadt az újfajta mezőgazdasági szemlélet. Jöttek tömkelegével a felszívódó szerek, ami milyen jó, mert nem kell hetente, csak kéthetente permetezni. Nem kell kapálni, ott a gyomirtó. Azokból a szerekből, amiket akkor kipermeteztünk 40%-a már nem kapható (vajon miért nem?) 50%-a "méreg könyves", a maradék 10% vehető még meg változatlan formában a boltokban. Jött a műtrágya is. Itt is van. "Tegye fel a kezét" aki ismer olyan dinnye termelőt, aki nem műtrágyát alkalmaz fejtrágyának. Aki meg tavat üzemeltet, az tudja, hogy ha nem akar hínár-tengert, akkor tesz a tóba amúrt, hogy legyen ami lelegeli a bemosott műtrágya miatt burjánzó hínárt. Nem tudom, mennyit autóztok éjjel, de olyan 6-7 éve fele annyi rovar nem kenődik fel a szélvédőre, min régebben. Na vajon miért? Miért nincs rovar? Szép zöld miden..  De mégis egyre kevesebb a rovar, és vele együtt a fecskék is. Ha egyre kevesebb a rovar, akkor valószínű, nem rovarbarát az élőhely. Miért csodálkozunk, hogy nehéz méhészkedni? "Nagyon" szeretem a határérték szót! A kapott dózis, terhelés, stb. határérték alatti. Naná! Mindig az. Egy kis határérték alatti innen.. Egy kicsi onnan.. Máris megvan a tuti. Van egy kicsi antibiotikum a disznóhúsban, egy kicsi a marhahúsban, de csak egy kicsi. Tudjátok.. Határérték alatti. A mézben nem lehet.. egyenlőre, de ha majd egészen egyszerűen nem lehet máshogy méhészkedni, akkor majd lesz egy határérték.. Oda se neki! Nekem a permetszerek is olyanok, mint a design-drogok. Ha betiltanak valamit, csinálnak egy új molekulát, és hadd szóljon.... Háromszoros hurrá! Azon viszont el kell gondolkodni, hogy miért kellenek a vegyszerek. Hét éve terveztem (volna) egy nyaralót az egyik nagy vegyszer-vetőanyag-termesztési rendszer forgalmazó multi itthoni vezérének. Kimentünk a Duna mellé, a szép idilli környezetbe (milyen fura, hogy ez is itt akart nyaralót), beszélgettünk. Egyszer csak szóba hozza, hogy valamit csinálni kell, mert egyre több olyan borszőlőt nemesítenek, ami ellenáll a betegségeknek, és ráadásul jó bort ad.. Értitek ugye? Mindjárt kiesik a sok-sok bevétel. Remélem, a nemesítők jól állnak a munkával. Ami engem illet ott álltam fel, ennél a mondatnál, elküldtem melegebb éghajlatra, és otthagytam. Nem szeretnék olyan világan élni, ahol csak a nemzeti parkok faunája van úgy-ahogy rendben. Tudom, hogy nemzetközi folyamatról van szó, de a magunk szintjén meg kell tenni mindent, hogy ez megváltozzon. Hogy ez most miért fakadt ki belőlem? Több anyanevelő barátom van. Az egyik mesélte a hétvégén hogy kénytelen volt pároztató telepet váltani, mert ültek ki a pároztatókból a rajok a fákra. Kiskertes övezet. Hétvégén mindenki permetezett. Szerintem háztájiban megvehető szerekkel, de lehet, hogy volt közte "méreg könyves" is. Telepet váltott és TELJESEN megszűnt a probléma. Na így álljon ki bármelyik "méhész" bármelyik permetszer mellett!

 Ahogy Csányi Anti mondta: SZÉP ÚJ VILÁG.

Szép napot!

Bicska
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #887 Dátum: 2017. Június 23. 13:55 »
Akácvirágzás alatt súlyos méhmérgezés történt a járásunkban.

Vetésfehérítő bogár ellen rovar és gombaölőszert juttattak ki egy menetben.

Olvassátok el, hogy mit ír a vetésfehérítő kártételéről és a védekezésről a Biokontroll. Ezt az írást azoknak ajánlom figyelmébe (pl. Tóth Péter), akik azt állítják, hogy együtt kell tudnunk élni a növényvédelem jelenlegi gyakorlatával.

Sokan azt állítják, hogy a bioméhészkedés csak humbug, csak varázslás, ráolvasás. Hát gondolkodjatok.

http://www.biokontroll.hu/cms/index.php?option=com_content&view=article&id=518:vetesfeherit-bogarak&catid=281:noevenyvedelem&Itemid=127

Hát nem kellene együtt élnünk, mert bizony lehet védekezni a vetésfehérítő ellen méhekre teljesen veszélytelen szerrel, bBacillus thüringiensis hatóanyagú készítménnyel.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #888 Dátum: 2017. Június 24. 09:23 »
Most kaptam a hírt, hogy nemcsak egy méhészet károsodott, hanem az egész faluban hullottak a méhek, elnéptelenedtek a méhcsaládok. Ráadásul a hatósági mintavétel se volt problémamentes. Ennek a történetnek lesz még folytatása.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #889 Dátum: 2017. Június 24. 23:00 »
Indul a hajó!
Helyesebben indulnak a méheink gyalogosan mézet
gyűjteni.
Félre az ironizálással.
Ezen a héten kinyíltak az első napraforgó virágok,és
"érdekes",megjelentek a mászó,sétáló,fentrengő méhek.
SZÉP ÚJ VILÁG!
Hajrá elvtársak!

Csányi Antal
« Utoljára szerkesztve: 2017. Június 25. 02:28 írta Csányi Antal »

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #890 Dátum: 2017. Június 25. 21:12 »
Tegnap este nem volt energiám arra,hogy
megfogalmazzam,leírjam amit tapasztalok évek óta.
Gyakorlatilag a méhészeti szezonban heti 40-50 és
néha még ennél is több órát méhek között vagyok.
Rengeteg méhcsaládot látok és kezelek,mindezt sok
telephelyen.
Nagyon szép időszakon(akác és akác utáni virágok) vagyunk túl,
méheink elhagyták e mezőgazdasági területeket
Virágzott akác után a gyűrűcske,a gyalogakác mindkettő kíváló
mézelő és virágport adó növényünk.Millió színű,a színskála minden
árnyalatában pompázó virágport hoztak méheink.
A sort a hárs és a szederinda zárta.
Szépen helyre jöttek a repcén a növényvédőszerekkel
tönkre vágott méheink.
Szép,egészséges,nagy méhek keltek a sejtekből,öröm volt
méhészkedni.

Na ennek most vége.
A mi vidékünkön évek óta a napraforgó-kukoricán pusztulnak
a méheink.Megindul a mászás,fetrengés.A gyenge,tartalék családok
semmire nem mennek,összeesnek őszre.
Ezelőtt 15-20 éve napraforgón megerősödtek,szép fiasokat neveltek,
még akkor is ha kicsit leszorította a fiast a jó hordás.
Több éve már tartalék családokat nem tartunk,napraforgó elejéig
összerakjuk őket,mert gyenge,hézagos fiast nevelnek a családok,kisebb
kevesebb,rövidebb életű méhek kelnek ki,mint régebben.
A kijáró méhek megfogyatkoznak.
Évek óta kevesebb mézet gyűjtenek családjaink,míg régebben
igen kíváló eredményeink voltak

Alig várjuk a július közepén,végén kinyíló réti virágokat és
a szólidágot.
Akkor újra helyre áll a rend,szép fiasokat nevelnek családjaink,
és agusztusban már szép nagy méhek kelnek ki.
SZÉP ÚJ VILÁG!
Csak így tovább a természet pusztítás útján!
Hajrá elvtársak!

Csányi Antal


*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #891 Dátum: 2017. Június 25. 21:35 »
QUQURIQ !!!

Anti!

Javaslom, keresd az OMME növénydoktorát Tóth Pétert, Ő majd segít ...ha nem, tévedtem!

Kiskakas

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #892 Dátum: 2017. Június 25. 21:55 »
QUQURIQ !!!

Anti!

Tudom, hogy nem ez a megoldás, de hajnalban kirepülés előtt lósóska szirupos  teát 50 mm/család locsoljatok a méhekre.
(Tóth Dr.) meg ki kell hagyni az egészből, és új utakon kellene végre járnia az OMME-nak!
Ma a rádióban kora du. már rinyált egy növényorvosis, hogy mi lesz, ha a neonikotinoidos csávázószereket kitiltják az EU-ból!
Szorul a hurok körülöttük...húzzunk mi is a kender-kócon...

Kiskakas

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #893 Dátum: 2017. Június 25. 22:14 »
Egy "növényorvos", aki minden OMME felkérés nélkül az  MTA-ban előadó volt, soha nem fogja a méhészek érdekét védeni.(Tényleg itt nem kellett volna elnökségi határozat?)
Lassan fogy a levegő körülötte, mert a múltat nem felejtjük amit a neok ideiglenes felfüggesztésekor művelt.
Nagyon csodálkozom a méhészeken, és főként a küldötteken, hogy ezt eddig is engedték.
Az meg csak hab a tortán, hogy a monitoring mint olyan nem is létezik, ez egy kész becsapás.
A szakszerűtlen növényvédelem miatt okozott károkat felmérik, de ennek semmi köze a monitoring vizsgálathoz.
A monitoringnak egy jól megfogalmazott, szigorú technológiája van, de ennek a nyomait sem lehet fellelni az OMME-ban.
Jól látod szorul a hurok azok körül akik a néma gyilkost sztárolták.
Az OMME-ban az utóbbi időben egyre keményebb döntések születtek, és én ezt rendkívül jónak tartom.
(Ügyvezető és könyvelő iroda kirúgása..)
Aki a méhészek érdekével ellentétesen cselekszik, soha ne legyen nyugodt.
A növényvédősök, a méregkeverők más hajóban eveznek.
Mi méhészek, egyben környezetvédők is vagyunk, a két tevékenység olyan mint a tűz meg a víz.
Azt mindenki tudja, hogy korszerű növényvédelem nélkül nincs korszerű mezőgazdaság.
De ez ne azt jelentse, hogy "pusztuljon ki minden", csak az én haszonnövényem legyen gyönyörű!
Nagyernyei Attila



Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #894 Dátum: 2017. Június 27. 20:49 »
Találós kérdés.
Minek ilyenkor permeteznek?
A napraforgó, mint látható teljes virágzásban van.
Állítólag valamilyen gombaölővel "védekeztek", ami nem bejelentés köteles.
Azért én körbejártam a röpkörzetbe eső méhészeket.
Bizony látható jelei voltak a délelőtti beavatkozásnak.
Én ugyan ezt a táblát szemeltek ki, de inkább elkések, minthogy a méheimet kitegyem az ilyen és hasonló "ártalmatlan" növényvédelmi munka által okozott bajnak.
Egyszer már a gombaölő miatt szívtam repcén.
Annyira ártalmatlan volt, hogy aznap az egész állományomat vissza kellett szűktenem, pedig előtte való nap 2 kiló 80 deka volt.
Onnantól meg cumi.(Akác előtti rajzás gátlás.)
A kép ma délelőtt 10 óra 30 perckor készült, 30 fokban.
A méhekre szóródó permetlé szaga miatt a hazatérő kijáró méheket a családok leszúrták.
Csányi Anti szavaival élve.... szép új világ.
Nagyernyei Attila

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #895 Dátum: 2017. Június 27. 21:55 »
Ugye ugye.
A sok okos mit hozott össze.
A lényeg a maximális termés, minden más pusztuljon...
https://www.agrarszektor.hu/novenytermesztes/elso_alkalommal_talaltak_bizonyitekot_arra_hogy_a_gmo_karos.7965.html
Nagyernyei Attila

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #896 Dátum: 2017. Június 27. 22:58 »
QUQURIQ !!!

Onnan a permetezőről kellene megbilincselve a börtönbe vinni a kamerák előtt...
A többi, végre levenné az ügy fontosságát és erkölcsösségét...

Kiskakas

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #897 Dátum: 2017. Június 28. 20:35 »
Üdv! Uraim!
QUQUURIQ !!! meg a baromfi udvar többi tagja a klubvezetővel együtt !

Miután nem értetek hozzá,miért kussoltok bele mindenki más dolgába?
Gondoljátok hogy az a mezőgazdász jó kedvében permetez szét pár százezer lóvét hogy bosszantson titeket?
Talán fel kéne venni a kapcsolatot vele és a várakozási időn túl oda vinni a méheket,aki pedig eleve ott tart méheket az is kapcsolatba kell legyen a gazdákkal!
Nagy ökörség amit írtok,bilincs meg ilyesmi!
Mintha a holdról érkeztetek volna!
Uraim!
Kapcsolattartás
Egyeztetés
Békés egymás mellett élés
Sok kaszat termés
Nehézség a kaptárakba!

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #898 Dátum: 2017. Június 28. 21:17 »
QUQURIQ !!!

Te szerencsétlen izso60!

Nem jut el az agyadig (ha van), hogy a méhészek egyre több mérgezési pert nyernek?
Arról nem is beszélve, amit a gazdák így, vagy úgy el is sunnyognak?
Szeretném, ha begyecském zsebében annyi pénz volna, mint amennyit a méhészeknek a Bíróság megítélt, de a gazdák nem fizettek ki, gyors Kft megszüntetésével!
Vagy Te izso60,  a fejedet ilyenkor a homokba dugod?
Vagy a régen betiltott DDT újabban megtalálták? Szerinted ezt is a méhész juttatta ki?
Vagy az Ukránoktól bejövő (zsebibaba vámon) EU által nem, engedélyezett szerekkel permeteztek?
Jelentkezhet be bárki bárhova, a méhei úgy is halálra vannak ítélve!
Mert ugye ez ez úriember senkinek nem fogja bejelenteni a tiltott szerrel való permetezést...
Ezt karmoltad ide, izso60!
"Miután nem értetek hozzá,miért kussoltok bele mindenki más dolgába?"
Kussolni meg Te szoktál, vagy jobban tennéd, ha hülyeségeket nem állítanál!
A tények magukért beszélnek!
A vegyszerek meg ölik a melegvérűeket...
Még Téged is...

Kiskakas