Méhek vs. növényvédelem

  • 1401 válasz
  • 563739 megtekintés
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #945 Dátum: 2017. November 23. 09:17 »
Lygo67 amit leír, nagyon elgondolkodtató, és sok igazság van benne.
A véleményem a témához a következő, ebben egy tegnapi telefonhívás is megerősített.
Valójában ugyan ezt az aggodalmait fogalmazta meg a méhésztárs, szinte átfedések vannak, de két különböző személyről van szó.
A hívó szó szerint azt mondta, hogy "Tóth Péter miatt vagyunk csávában, aki még most is az elnökség tagja."
Én is így látom, és nagyon sok problémánk megoldásának ő az akadálya.
A NÉBIH  az FM, a  Növényvédelmi és Növényorvosi Kamara folyamatosan azt kérdezi mi történt az OMME-ban?
Évekig azt hangoztatták, hogy Magyarországon nem okoznak problémát a neonikotinoidok, most meg tiltakoznak?
Ez egy személyhez köthető, az OMME növényvédőséhez.
Amíg ő az elnökségben osztja az észt, és még különböző kutatási pénzek fölött is diszponál, nem látok változásra esélyt.
Ahhoz, hogy ebből a kátyúból ki tudjunk kecmeregni, a döntéshozóknak egységes álláspontra kell jutniuk.
Úgy, ahogy a francia méhészek (akik úttörők voltak a témában) tették ezt már tíz évvel ezelőtt.
Tehát van személyi felelős, viszont a küldötteket kell tájékoztatni ehhez, mert sajnos a nagy részük semmit nem tud, vagy bedől a szép csiripelő szavaknak.
Amíg a Magyar Méhészeti Nemzeti Programból hirdetheti az igét Tóth Péter, változás nem lesz.
Nem tudom azt elképzeli, hogy a 13.500 fős tagságból nem lenne tőle rátermettebb, aki méhész, és érdekvédő is egyben.
Tóth Péter szakértelme megkérdőjelezhetetlen, de nem jó padban ül.
A maszatolásnak, mellébeszélésnek soha nem voltam híve.
Egyelőre ott tartunk, hogy még ő érzi magát megsértve, de elfelejt valamit.
Van egy ütőkártyánk, azok pedig írásai, nyilatkozatai,  most pedig már Dr. Darvas Béla szekszárdi előadása is.
Csuja korán ugrott, nem kampányolt ellene senki!
Nekem az a véleményem, hogy a rendteremtést magunk között kell kezdeni, ezt pedig az imént írtam le.
Akkor mondhatjuk joggal a szükséghelyzeti engedélyeket kiadóknak, hogy téves információkat kaptak eddig, mert akitől származtak arra nem vette a fáradtságot, hogy a nemzetközi kutatási eredményekről tájékoztassa a hatóságokat.
Magyar vizsgálatok pedig nincsenek, vagy pedig alkalmatlanok egy ekkora horderejű döntés meghozatalához.
Hogy ezzel mi volt a célja?....ezt rátok bízom.
Erről a témáról ez a szilárd véleményem.
Nagyernyei Attila






*

lygo67

  • ***
  • 144
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #946 Dátum: 2017. November 23. 18:39 »
.....
A hívó szó szerint azt mondta, hogy "Tóth Péter miatt vagyunk csávában, aki még most is az elnökség tagja."
Én is így látom, és nagyon sok problémánk megoldásának ő az akadálya.
A NÉBIH  az FM, a  Növényvédelmi és Növényorvosi Kamara folyamatosan azt kérdezi mi történt az OMME-ban?
Évekig azt hangoztatták, hogy Magyarországon nem okoznak problémát a neonikotinoidok, most meg tiltakoznak?
Ez egy személyhez köthető, az OMME növényvédőséhez.
Amíg ő az elnökségben osztja az észt, és még különböző kutatási pénzek fölött is diszponál, nem látok változásra esélyt.
Ahhoz, hogy ebből a kátyúból ki tudjunk kecmeregni, a döntéshozóknak egységes álláspontra kell jutniuk.
...
Nekem az a véleményem, hogy a rendteremtést magunk között kell kezdeni, ezt pedig az imént írtam le.
Akkor mondhatjuk joggal a szükséghelyzeti engedélyeket kiadóknak, hogy téves információkat kaptak eddig, mert akitől származtak arra nem vette a fáradtságot, hogy a nemzetközi kutatási eredményekről tájékoztassa a hatóságokat.
Az RÉSZBEN igaz , hogy "Tóth Péter miatt vagyunk csávában, aki még most is az elnökség tagja.",de kérdezem én itt a végekről. Mióta is van "új" vezetés ? Tett e valamit az OMME elnöke , hogy a döntéshozó megismerje a valóságot és NE a tóth pétereknek higgyen? szerintem nagyon keveset vagy k...va lassan mivel igy kell meggyőzni a döntéshozókat !!!  Lett e valami az összeférhetetlenségből (Tóth, Lászloffy,Fekete) ? - elnézést ha itt a végeken nem tudok róla !!

Úgy, ahogy a francia méhészek (akik úttörők voltak a témában) tették ezt már tíz évvel ezelőtt.
Tehát van személyi felelős, viszont a küldötteket kell tájékoztatni ehhez, mert sajnos a nagy részük semmit nem tud, vagy bedől a szép csiripelő szavaknak.
....
Csuja korán ugrott, nem kampányolt ellene senki!

 Ismétlem magam már sokadszorra, hol a PARADIGMAVÁLTÁS ? PARA az van nem kicsi na de VÁLTÁS mikor lesz ?
szerintem NEM csak 1 személy  felelős !!! Mikor és ki akarja tájékoztatni a küldötteket ? majd 2018 márciusban a küldöttgyűlésen ?
Szerinted mi értelme lesz akkor a tájékoztatásnak ? szerinted meg kell várni hogy mit határoz a küldöttgyűlés ? és csak utánna demonstrálni ? Ugye ezt a verziót Te sem gondolod komolyan (mire kimész demonstrálni akkorra elvetik a napraforgót  ;D Szerinted mi értelme lesz akkor a tájékoztatásnak ? Ja egyébként meg volt azóta küldöttgyűlés ott lettek tájékozatva a küldöttek ?  ha igen akkor esetleg lett valami döntés is ? Ha meg nem akkor miért nem ?

Attila, Te magad sem tudod eldönteni hogy demonstrálj vagy sem.  Egyszer mellette vagy aztán mikor szervez valaki valamit akkor meg elnémítottad  :-[   Várod a vezetés bólintását?
Csuja időben ugrott (igaz repce vetés után de a napaforgó , kukorica vetéséhez képest talán időben) csak nem volt mögötte az OMME vezetése !!! Csujának szerintem egy hibája volt ez ügyben a demonstrálás mögé tett olyan dolgot ami az eladási szezonban nem a méz eladást segitette volna.



Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #947 Dátum: 2017. November 23. 18:59 »
Idézet
Magyar vizsgálatok pedig nincsenek, vagy pedig alkalmatlanok egy ekkora horderejű döntés meghozatalához.
http://ommecegled.hu/wp-content/uploads/2014/08/csepego-mereg-tanulmany-2013-12-16.pdf
üdv.: lali

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #948 Dátum: 2017. November 23. 19:08 »
Lygo67!
Semmi bólintást nem várok, csupán azt szeretném, hogy ne rúgjuk rá senkire az ajtót szárfástól.
Véleményem szerint ez egy nagyon kemény dió, aminek a feltörését a vegyszerlobbi mindenképpen meg akarja akadályozni.
A gazdák semmiről nem tehetnek, azokat kár magunkra haragítani.
A kezükben ott egy hivatalos engedély, amit a NÉBIH kiadott.
Akkor ki a fogó?
A magyar állam.
Erre kéne egy igazi taktikus megoldás, amely egyelőre várat magára.
Engem senki nem kér, és nem kényszerít arra, hogy bármit tegyek.
A saját véleményemet fogalmazom meg, de addig amíg a NAGY politika beleszól a civilek életébe, aggályaim vannak.
Sokkal egyszerűbb lenne Tóth Péternek bevallania, hogy nem volt elég körültekintő, félrevezette a méhészeket, a hatóságokat, az MTA-t, és mindenkit neonikotinoidok kérdéskörében.
Amíg ez nem történik meg, addig csak szenvedünk.
Engem nem kell tüntetésre buzdítanotok, augusztusban EGYEDÜL voltam a Greenpeace-el a Kossuth téren.
Az első brüsszeli demonstráció szervezésében részt vettem, a másodikat szervezetem, és ki is utaztam.
Az ország legnagyobb méhpusztulásakor megszerveztem a megyei bíróság elé a demonstrációt.
A tatabányai tüntetésre én készíttettem a táblákat amit ott tartottak a méhészek, és a Baranya megyeikkel közösen megtöltöttünk egy buszt.
Miről beszéltek?
Hátradőlve észt osztani nem nehéz.
Én általában teszek is a cél érdekében, most pedig a higgadtsággal, a bölcsességgel előrébb juthatunk.
A repcének már nyekk, azt elvetették.
A napraforgót és kukoricát pedig jó eséllyel ismét csávázott vetőmaggal vetik.
Hol vannak az EU tiltó szabályai?
Ha a magyar állam ezt sem veszi figyelembe (Dr.Darvas Béla előadásában ezt külön kihangsúlyozza) akkor az OMME mit tehet?
Ez a nagy kérdés.
Írjunk közösen az OMME elnökségének egy javaslatot, hogy mi a méhésztársadalom igénye.
Írjuk ezt minél többen alá, akkor egy alulról építkező kezdeményezés nem maradhat szó nélkül.
Az első mondatot magamra vállalom.
Így kezdődjön.
Tóth Péter azonnali hatállyal mondjon le, és kérjen bocsánatot a méhészektől amiért ilyen bajba sodorta az ágazatot.
Folytassátok!
Közben Lalimeheszet is írt, neki is válaszolok.
Ezt az anyagot Simon Gergőék, a Greenpeace vegyi-anyag szakértőjének jóvoltából adták ki.
A Szekszárdi Tavaszváró Méhésznapon és az OMME Küldöttgyűlésén a  Greenpeace aktivistáival közösen terjesztettük.
Tóth Péter ezt sem hitte, azóta sem hiszi.
Egyet tett, az OMME újság címlapján siratta a neok ideiglenes felfüggesztését.
Itt tartunk.
Nagyernyei Attila

*

sztyopa

  • ***
  • 116
  • Attila
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #949 Dátum: 2017. November 23. 20:00 »
Itt egy lépéssel kell matot adni ,kölönben végünk .

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #950 Dátum: 2017. November 24. 00:32 »
Idézet
Attila, Te magad sem tudod eldönteni hogy demonstrálj vagy sem.  Egyszer mellette vagy aztán mikor szervez valaki valamit akkor meg elnémítottad  :-[   Várod a vezetés bólintását?

Igen, várja. Reménykedik! De hiába várja.

Idézet
Csuja korán ugrott, nem kampányolt ellene senki!

Attila nem biztos, hogy tud róla, de Csuja ellen volt, van és lesz kampány. És ezt a kampányt most már nem Cserényi, Nem is Mészi irányítja.
« Utoljára szerkesztve: 2017. November 24. 00:38 írta Geddekas »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #951 Dátum: 2017. November 24. 07:22 »
Geddekas neked fóbiád lett.
Senkinek nem várom a bólintását, önálló gondolattal rendelkezem.
Senki nem fogja a kezem, senkinek nem vagyok elkötelezve, senki nem szokott utasítani.
A neonikotinoidok kérdésköre attól sokkal bonyolultabb, mint ahogy gondoljátok.
A politikától az egyesület nem tudja magát függetlenné tenni, és ez sokkal nagyobb átok mint maga a vegyszerek.
A megoldást mindenki tudja..."Azonnal be kell tiltani az összes neonikotinoiddal való csávázást!"
Úgy, ahogy az Európai Unió összes tagállamában van.
Ez egy olyan ország ahol mindig van joghézag, mindig másként értékelik a közösségi szabályokat.
A jogharmonizáció vagy micsoda, az egy megfoghatatlan valami?
Ezzel kell az OMME-nak megküzdenie, a méhészek elemi érdekét szem előtt tartva, mert a politikusok üzleteibe csak óvatosan szabad belenyúlni, de bele kell nyúlni.
Ha tudtok olyan megoldást ami az ágazat hasznára válik, és nem tesznek alánk, adjátok elő.
Javaslatainkkal segítsük az elnökség munkáját!
A levél megfogalmazásában, és a tárgyalásokon Tóth Péter nem vehet részt!
Abból még jó soha nem sült ki.
Nagyernyei Attila

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #952 Dátum: 2017. November 24. 08:53 »
Attila!

Idézet
Ha tudtok olyan megoldást ami az ágazat hasznára válik, és nem tesznek alánk, adjátok elő.
Kérlek segítsd értelmezni ezt a mondatodat.
Úgy érzem, te már gondolkodtál a "megoldáson", de mindig arra jutottál, hogy "alánk tudnak tenni". Mivel ????
Abban is kérem a véleményed, hogy valójában mit is jelent az a mondat, hogy (az OMME érdekvédelmi szervezet). Mit is kel-kellene megtenni-e ennek az egyesületnek a méhészek, tagdíj fizető méhészek érdekében. Hozzá kel tennem, hogy kvázi 13.500 taggal a háta mögött!

Elekes László
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #953 Dátum: 2017. November 24. 20:06 »
Atya, segítek.
A politikusok simán alá tudnak vágni az ágazatnak, különösen akkor, ha a saját kis üzletüket veszélyeztetjük.
Itt kell az egyesületnek felvennie a kesztyűt, amit Fekete József alelnök be is jelentett, a küldöttgyűlésen, ott voltál, hallottad.
Arra kérsz, hogy a következő mondatra adjak választ?
"Abban is kérem a véleményed, hogy valójában mit is jelent az a mondat, hogy (az OMME érdekvédelmi szervezet)."
Az OMME honlapján megnézheted, az alapszabály 4.
Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #954 Dátum: 2017. November 25. 00:24 »
Lehet nekünk jobban alánk tenni mint most?
Igen, lehet.
Ha a kukorica és napraforgó is neo-val lesz csávázva.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #955 Dátum: 2017. November 25. 18:35 »
Geddekas!

Ezt írod:
"Lehet nekünk jobban alánk tenni mint most?
Igen, lehet.
Ha a kukorica és napraforgó is neo-val lesz csávázva."

Azzal lesz csávázva!
Hol jártál,már megírtuk.
Kiadták az eseti engedélyeket.
Ha jól tudom az összes,600 ezer ha napraforgó,400 ezer ha kukorica
az 1.2 millióból.
Nehéz betelelés vár ránk.

CsÁ
« Utoljára szerkesztve: 2017. November 25. 18:53 írta Csányi Antal »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #956 Dátum: 2017. November 25. 22:28 »
A tragédia teljes. Vajon az OMME Küldöttgyűlése ez ügyben miért nem lépett semmit?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #957 Dátum: 2017. November 27. 18:55 »
Hurráááá!
Védjük, óvjuk a természetet!
https://alfahir.hu/2017/11/27/glifozat_europai_unio_novenyvedelem
Ugyan így fogunk járni a neonikotinoidokkal is.
Ebben semmi kétségetek ne legyen.
Nagyernyei Attila

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #958 Dátum: 2017. November 27. 20:33 »
A legszomorúbb , hogy  tiltó listára került növény védőszerek újból engedélyezve lettek Magyarországon  !!!!!
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 27. 23:32 írta mézengúz »

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #959 Dátum: 2017. November 27. 20:48 »
"Nehezen tudom azt elképzelni , hogy amikor elkezdték újból kifőzni a méhekre veszélyes mérges levest nem vonták be az érdekelt feleket , hogy reagálni tudjanak rá !!!!!!!!"

Hát láss csodát , erről szólt Darvas professzor előadása szekszárdon

Üdv. jani bátya