Méhek vs. növényvédelem

  • 1401 válasz
  • 563795 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #60 Dátum: 2014. Április 29. 23:10 »
Pedig kötelessége lett volna nyilatkoznia a NÉBIH-nek is.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #61 Dátum: 2014. Május 14. 13:35 »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #62 Dátum: 2014. Május 16. 17:00 »
A MÉHÉSZET májusi számában megjelent egy cikkem a méhmérgezés tüneteiről és teendőkről. Ez a cikk nagyon tömör lett, mert egy oldalba kellett sűrítenem a mondandómat. Minden mondatát érdemes többször is átgondolni. Írjátok meg a véleményeteket, kiegészítést. Beszéljünk róla.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.


*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #64 Dátum: 2014. Május 19. 19:43 »
 Vigyázat! A mustár és az olajretek vetőmagja is szokott neonikotinoidos csávázást kapni.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #65 Dátum: 2014. Május 23. 23:06 »
Arisztaiosz!

Üzenni szeretnék Önnek!
Marhaságnak tartotta Baldavári Laci betonkeverőkben történő vetőmag csávázását?
Szeretném kiábrándítani de a dolog igaz. Tavaly ősszel a Magyar Agrárkamara rendezésében tartottak Szekszárdon a gazdáknak, és méhészeknek egy csávázó szer konferenciát.
Én is ott voltam, amikor egy nagy, több száz hektárral rendelkező gazda beszélt erről.
Azonnal tiltakoztunk, sőt bekiabáltunk. Csuja László is előadó volt! Képzelje nagy tapsot kapott!
Ezt a fekete módszert, csak az OMME vezetői, és ahogy látom Ön sem ismeri el.
Majd lesz ám duma a napraforgón.
"Látjátok mégis mászkálnak a méhek, pedig már betiltották a neonikotinoidokat."
Annyit szeretnék Önnel közölni,hogy a paksi méhmérgezéskor olyan szert használtak, ami akkor már 7 éve tiltott volt.
Bár Ön az Ó korból szól hozzánk, ez látszik is a nyilatkozataiban.
Kedves Arisztaiosz.
Ez Magyarország!
Cigit is csak a Nemzeti Dohány Boltban szabad venni.
Azért nőtt az illegális csempészet a háromszorosára.
Tehát úgy Bucizzon, hogy előbb körül néz,informálódik.
Ja és ott volt a Syngenta képviselője is.
Ők is megakadtak a betonkeverős módszeren.
Szálljon közénk a jelenbe! Időszámításunk után 2014-et írunk.
Nagyernyei Attila



*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #66 Dátum: 2014. Május 23. 23:25 »
QUQURIQ!

Üdv mindenkinek!

Szinte minden vetőmag boltban csak csávázott vetőmagot lehet kapni még a kiskertekbe is!
Ezentúl a Tápióságból rendelek vetőmagot a génbankból!
Nem akarom mérgezni a családomat!

A csávázó szer nélküli kukoricát kedvelő Kiskakas!


Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #67 Dátum: 2014. Május 25. 15:05 »
Arisztaiosz!

Üzenni szeretnék Önnek!
Marhaságnak tartotta Baldavári Laci betonkeverőkben történő vetőmag csávázását?
Szeretném kiábrándítani de a dolog igaz. Tavaly ősszel a Magyar Agrárkamara rendezésében tartottak Szekszárdon a gazdáknak, és méhészeknek egy csávázó szer konferenciát.
Én is ott voltam, amikor egy nagy, több száz hektárral rendelkező gazda beszélt erről.
Azonnal tiltakoztunk, sőt bekiabáltunk. Csuja László is előadó volt! Képzelje nagy tapsot kapott!
Ezt a fekete módszert, csak az OMME vezetői, és ahogy látom Ön sem ismeri el.
Majd lesz ám duma a napraforgón.
"Látjátok mégis mászkálnak a méhek, pedig már betiltották a neonikotinoidokat."
Annyit szeretnék Önnel közölni,hogy a paksi méhmérgezéskor olyan szert használtak, ami akkor már 7 éve tiltott volt.
Bár Ön az Ó korból szól hozzánk, ez látszik is a nyilatkozataiban.
Kedves Arisztaiosz.
Ez Magyarország!
Cigit is csak a Nemzeti Dohány Boltban szabad venni.
Azért nőtt az illegális csempészet a háromszorosára.
Tehát úgy Bucizzon, hogy előbb körül néz,informálódik.
Ja és ott volt a Syngenta képviselője is.
Ők is megakadtak a betonkeverős módszeren.
Szálljon közénk a jelenbe! Időszámításunk után 2014-et írunk.
Nagyernyei Attila

Kedves Attila!

Üzenjen bátran, ha szükségét érzi, bár a legtöbb felvetését már megbeszéltük egykor, álláspontja tehát nem ismeretlen előttem, mint ahogy az én véleményemet sem titkoltam soha Ön előtt.

Elsősorban nem én tartottam "marhaságnak" Bandavári úr kijelentését, mi több, Bükk sem marhaságként említette, hanem "zagyvaságként"...
Egyet tudok érteni vele, Bandavári úr valóban jó nagy zagyvaságokat hordott össze az idézett videón.

Rendkívül nagyra tartom az ön méhészeti tapasztalatait, de ez nem változtat azon a tényen, hogy a növényvédelmi kérdésekben ismeretei tárházában még vannak fehér foltok, számomra e témakörben sem az Ön, sem Geddekas, sem Bandavári úr vélelmei nem tartoznak az autentikus kategóriába. A "betonkeverős", "túlcsávázós" módszerekkel kapcsolatos csúsztatások pedig megválaszolásra kerültek egykor szaklapunkban is dr. Repkényi Zoltán és Rónai Anna, a NÉBIH NTAI szakemberei által. A csávázószerként használt "neonikotionidok" ráadásul repce, kukorica és napraforgó esetében nem kerültek kereskedelmi forgalomba, a gyártó cégek kizárólag a velük szerződött és általuk szigorúan ellenőrzött vetőmag-előállító és kiszerelő üzemek számára adták ki. A "házi" vetőmagcsávázás e hatóanyagokkal csak azon növények esetében lehetséges, amelyeket méhekre nézve nem vonzónak minősítettek, de a házilag csávázó üzemek sem találomra pancsolnak a csávázószerekkel, lévén szigorú hatósági ellenőrzés mellett végezhetik csak a csávázást. A "több száz hektárral rendelkező" gazda pedig azt mond, amit akar, számomra ez nem bizonyíték. Szerintem talán azt sem tudja, mi fán terem a "neonikotionid".
Azt sem vagyok képes belátni, hogy az "OMME vezetésének" támadásához a betonkeverős módszer emlegetése túlzottan  alkalmas érv lehet, de miután Önnek "mindenről az jut az eszébe" (mint Mórickának), üsse kő: Ön továbbra is igyekszik minden módon rentyölni az OMME vezetést, én meg továbbra is megmaradok a magam hitén... Én tanultam egykor növényvédelmet, papírom is van róla, Ön meg nem olyan vén őskövület mint jómagam, oszt' még bőven van ideje tanulni, ismereteket gyűjtögetni. Persze elébb kezeltesse a "váltólázát", jelen állapotában e betegsége súlyosan gátolja a tisztánlátását...

Kérem, ne nehezteljen rám, ha mégsem  "szállok önök közé a jelenbe". Eleddig sem arról híresültem el, hogy csak úgy akárhová szálldosok, no meg nemsokára itt a Pünkösd, helyettem szálljon le inkább önök közé a Szentlélek. Ráadásul vele többre is mehetnek, nem úgy, mint egy ilyen magamforma ásatag fosszíliával...

Ja, "Bucizni" meg akkor szoktam, ha Bucivári kollégát autentikus, őszinte, hiteles véleményformálóként igyekszik valaki feltüntetni. Az Ön részéről is hiba volt ennyire összebútoroznia vele, bár a baromfiudvarban is áll a mondás: madarat tolláról, embert kokasáról...

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #68 Dátum: 2014. Május 25. 19:43 »
QUQURIQ!

Üdvözlet Mindenkinek!

Attila!

Ne törődjél olyanokkal, akik csak a saját vegyszeres életüket részesítik előnyben! :o

Nemrég voltunk Nejem gimis osztálytalálkozóján.
Az egyik volt osztálytárs nője megözvegyült. Elmondta, hogy nagy gyümölcsösük van, a férje permetezett  traktorral.
Nem bízta senkire ezt a munkát.
Az orvosok elmondták, hogy az erős vegyszertől rákos lett.
Nagy szenvedés közepette meghalt.
Nekem az egyik távoli rokonom Tsz -ben volt vegyszer raktáros. Ő még amikor aktív dolgozó volt, leszázalékolták izomsorvadással. Szegény még él, tolókocsiban.
Na csak ennyi a vegyszerekről, és azokról, akik kampányolnak a vegyszerezés mellett!
A gyógyszer is vegyszer!!! Nem véletlenül van annyi mellék hatása!
Az emberiséget vegyes táplálkozásra teremtette az Úr, vagy akiket a Darwini elmélet, de nem azt jelenti a vegyes táplálkozás, hogy vegyszerekkel is tömjük a hasunkat!
Miért szaporodnak az onkológiákon a rákos betegek?
Végre, szinte minden héten van tájékoztató műsor a vegyszeres növénytermesztésről!!!
Ma ECHO TV. 17 h kezdettel, a Portré c. műsort nézzétek meg, fél óra!
A méhekről és a mezőgazdaságról szól!
Neves Méhész szakembereink nyilatkozatait figyeljétek!!!
Tehát Attila, verni kell tovább a vasat, ne foglalkozzál méreg keverőkkel!

Üdv. Kiskakas!
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 25. 20:24 írta kiskakas »

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #69 Dátum: 2014. Május 25. 23:18 »
Kiskakas!

Én is valami hasonlót akartam írni.
Egész nap az járt a fejemben,hogy írnom kell a vegyszerek és a rák
egyre egyértelműbb összefüggéséről.
Tegnap éjjel meghalt 37 évesen egyik ismerősöm.
Áttétes gyomorrák.
Három hete vették észre,ma már nem lélegzik.
Arisztaiosz környezetében ez a betegség nem pusztít,
nem látja a rengeteg embert aki szenved,pedig
egyre egyértelműbbek a kutatási eredmények,melyek bizonyítják
a rák és a vegyszeres,tartósítószeres,adalékanyagos élelmiszerek
közötti összefüggéseket.

Csányi Antal


*

bükk

  • ***
  • 169
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #70 Dátum: 2014. Május 26. 06:38 »
Az élelmiszerek sajnos elég régóta tartalmaznak vegyszermaradékokat elég csak a régi DDT
botrányra emlékezni,nem kell a spanyol viaszt feltalálni....
Amivel éppen divatos vegyszerrel kezelik a növényi kultúrákat az benne lesz az élelmiszerben és a végén a
fogyasztó véréből is kimutatható.
Az egyes emberek szervezte eltérő mértékben reagál ezekre,vannak akiknél sajnos korai halálozáshoz vezetnek.
Ez a GMO lobbi fő érve a terjeszkedésre,használj kevesebb vegyszert egyél GMO-t.
A vegyszerlobbi pedig ezt üzeni:a vegyszermaradékok ellenére folyamatosan nő az átlagéletkor.
A kormányoknak meg érdeke hogy az átlagállampolgár olcsón jóllakjon,akkor csendben van nem lázad nem gondolkodik.
Persze van más lehetőség is,visszatérni a bushman életvitelre.
One termelés,csak vadászat és gyűjtögetés, előtte redukálni kell a Föld lakosságát hozzá. :-[

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #71 Dátum: 2014. Május 26. 06:42 »
QUQURIQ!

Most redukálják!

Szeretnék a családommal kimaradni belőle!!!!!!!!!!

Kiskakas!


Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #73 Dátum: 2014. Május 26. 12:15 »
Kedves Litterae!

A magam nevében hálásan köszönöm e videó megosztását, mivel tegnap este egy villámcsapás következtében (sokak sajnálatára nem belém, csupán a település trafójába vágott) -elektromos áram nélkül maradván- nem tudtam "élesben" megnézni a műsort. A romantikus gyertya- és petróleum-fény mellett beszélgető, csülkös-gombás pacalt lágy kenyérrel tunkoló, borozgató baráti társaságunk jelentős része nem vette nagyon a lelkére az áramkimaradást, de utólag meg kell állapítsam: óriási hiba lett volna végleg lemaradni a műsorról...

Végtére is sikerült megnéznem... A sokadik olyan műsort, mely a "klasszikus" einsteini felütéssel indított, széles ívben felvázolva az emberiség tragikus jövőképét a pollinátor-szervezetek eltűnése, kipusztulása következtében... Szinte késztetést éreztem, hogy egy kozmikus palackposta űrbe dobását kezdeményezzem, mely "űrpalackban" felhívjuk az űrutókor figyelmét az emberi felelőtlenség -kipusztulással büntetett- következményeire. Minden autentikus kutató korrekten rávilágított, mit is jelent számunkra a méhes megporzás és annak elmaradása. Feltárták a megporzó szervezetekre leselkedő veszélyforrásokat, egyszóval kerekded helyzetértékelést adtak a monokultúrás nagyüzemi mezőgazdálkodás veszélyeiről, az emberi kapzsiság következtében előálló borzalmas jövőképről.

Aztán egyszerre csak egy éles paradigma-váltással elkezdtek beszélni a méhész felelősségéről is... Annak a megélhetési méhésznek a felelősségéről, aki anyagi előnyök megszerzése céljából túlszaporítja a méhállományát, kultúrsivatagból kultúrsivatagba vándorol velük, a hordástalan időszakokban "műanyag" takarmányon tartva őket, noha tudja, hogy ezzel borítékolja az összeomlást. A méhlegelőkön koncentrálódó elviselhetetlen méhtömeg méhegészségügyi problémái lassan kezelhetetlenekké válnak... A legelő nélküli háziméh-állomány ráadásul konkurense  a természetes beporzóknak... Mondják ezt méhész-kutatók...

No, erre az éles, a műsorból egyértelműen "átjövő" ellentmondásra kéne a szaktudósoknak gombot varrni...

Mindenesetre még egyszer köszönöm, hogy megosztotta velünk eme információt, a magam részéről pedig a villámnak is küldök egy köszönő levelet, mert ha ezen ellentmondásokban és hellyel-közzel csúsztatásokban gazdag műsort még vasárnap este megnézem, t'án még a jóféle villányi Cabernet franc is megkeseredik a számban, a pacalról nem is beszélve...


*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #74 Dátum: 2014. Május 26. 13:46 »
Az alkohol fogyasztása beszűkült tudatállapotot okoz. Ez közismert, de hogy a gönyűi tablettás lőre ilyen súlyosan károsítja Arisztaiosz elméjét, ez bizony nagyon figyelemre méltó. Pedig már dr. Cserényi Péter is elmondta baráti körben, hogy "óvakodj a repcétől". Persze ezt úgy szerette volna mondani, hogy Csujalacinak nehogy a fülébe jusson. Kicsi az ország, az ilyen hírek eljutnak hozzám. Ahogy az is eljutott, hogy a Cserényi méhészetet sem kímélték meg a rovarölőszerek. Ott is voltak pusztulások.

Milyen egyesületi vezető az aki csak a szűk baráti kört figyelmezteti a veszélyre??
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.