Méhek vs. növényvédelem

  • 1401 válasz
  • 564819 megtekintés
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #45 Dátum: 2014. Április 22. 06:49 »
Tisztelt Méhésztársak!

Sajnálattal értesítelek benneteket, hogy most 2014. április 17-21 között a hosszú hétvégén példátlan mértékű méhpusztulás következett be Döge, Kisvárda, Fényeslitke, Komoró települések térségében. Az eddigi adatok alapján hozzávetőlegesen 1000 méhcsalád károsodott különböző mértékben.
Gyanítom ennyivel még nincs vége, ma már kora hajnalban elkezdtek "rajozni" a permetezők pl. itt Fényeslitkén, és gondolom a környéken is, szerintem további káreseményekre lehet számítani, mivel az elvirító almafától kezdve az éppen most kinyílt almavirágokig széles a skála és kemény szerrel még csak most készülnek permetezni a gazdák.

!! Az eset kapcsán fontosnak tartom még elmondani a méhekből 2X 1/2 liter hullát kell megszedni a méheü. felelősnek a hatóság jelenlétében, nem pedig 2X 0,5 kg-ot erre hivatkozva senki sem engedje magát lebeszélni a
hatósági eljárás megindításáról!!

Reménykedek benne, hogy a kialakult helyzethez viszonyítva mégis jó hírekkel szolgálhatok, és nem veszi hatalmába a méhmérgezési eseteket is a közöny vagy a szakmaiatlan hozzáállás.

És még valami!!! Akinek a méhészetét mérgezés éri, feltétlenül legyen figyelemmel arra, hogy írásban is megtegye bejelentését az illetékes megyei Növ.-és Talajvédelmi Igazgatóság felé, még ám kimutathatóan!! Ennek a későbbiekben a kártérítés során lehet nagy jelentősége!!

Szeretnék megkérni valakit, adjon hírt erről a méhpusztulásról a zöld fórumon, hogy a méhésztársak minél szélesebb köre tájékoztatva legyen "hovatartozására tekintet nélkül",  mivel ott sajnálatos módon nem engednek hozzáférni a fiókomhoz már vagy 2 hónapja.

Üdvözlettel: Tóth Zoltán
« Utoljára szerkesztve: 2014. Április 22. 07:05 írta Tóth Zoltán »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #46 Dátum: 2014. Április 23. 10:50 »
IRJATOK NEKEM PRIVÁT ÜZENETET A MÉHMÉRGEZÉS ÜGYEKRŐL!
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #47 Dátum: 2014. Április 23. 13:01 »
Tóth Péter OMME IB tag teljes felhatalmazást kapott a magyar méhészek képviseletére a Növényvédelmi Cselekvési Terv ügyében FVM miniszter által felállított Bizottság mai űlésén.

Nem is értem, hogy mit képvisel, amikor az OMME vezérkara kijelentette, hogy a méhmérgezés nem az OMME, hanem a NÉBIH ügye. Ráadásul a küldöttgyűlésből is csak 16 küldött szerint fontos kérdés a méhmérgezés ügye. Mit mondjak ezek után? A magyar méhésznek még valódi ellenségre sincs szüksége, mert ő maga a saját ellensége.

Nem is véletlen, hogy ilyen bátran alkalmaznak a méhészek az atka irtásában mindenféle rovarölőszert (perizin bayvarol) és képtelenek megbékélni, hogy vannak jó atkaölő szerek, iilyenek a szerves savak és az amitráz. A tudatlanság bátorsága vaksággal, a vakság pedig önpusztítással jár.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Április 23. 13:09 írta Geddekas »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #48 Dátum: 2014. Április 23. 20:23 »
Tisztelt Méhészek!
Tóth Péter ma Siófokon NÉBIH által szervezett "Növényvédelmi Cselekvési Terv" tanácskozáson az OMME-t képviselete, teljes jogú felhatalmazást kapott, így a magyar méhészek érdekében kellett volna szólnia.
Amennyiben az ott elhangzottak az OMME álláspontját képviselik, azonnali felelősség megállapítását kell kezdeményezni!
Nincs zárt ajtó nincs titok! Ez nem IB ülés volt! A méhészeknek joguk van tudni arról, hogy a tagdíjaink fejében mit döntenek, vagy javasolnak vezetőink.
Számomra elfogadhatatlan volt eddig is, és a következőkben is, hogy a neonikotinoid alapú csávázó szereket, egy ártalmatlan elixírnek nevezze bárki is! Világszerte több millió méhcsalád szenved a hasonló elvet képviselő méregkeverőktől!
Nekem (egyelőre) más lehetőségem nincs, csak ez az egy nyilvános Méhészklub, hogy a leghatározottabban tiltakozzak azon szemlélet ellen, amely a csávázó szereket Isteníti. Állítólag nagyobb gondunk lesz a permetezésektől, és eddig  is csak kitaláció és rémhírkeltés kategóriája a néma gyilkos (csávázó szer) kártétele.
A nemzetközi kutatások nem érnek semmit!
Ha ez az OMME álláspontja,akkor elkeserítő a helyzet.
Még jó, hogy derogációra ( a törvény hatályon kívüli helyezésére) nem tettek javaslatot.
Annyit szeretnék megjegyezni, hogy vannak magyar mérési eredmények is (nem OMME-s), amelyek a növénymintákból 15 PPB mennyiségű hatóanyagot mutattak ki!!!!!!
Mennyi okoz eltájolást? 0.1 PPB!!!!!!!!
Katasztrófa, hogy a magyar méhészeknek ezt el kell tűrniük! A Francia méhészek ezt már rég megoldották!
Nálunk felelősségre vonás nélkül mindent szabad.
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. Április 24. 20:12 írta Nagyernyei Attila »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #49 Dátum: 2014. Április 23. 21:14 »
Tóth Péter nem tilthatja meg a mai ülésén elhangzott neonikotionidokat istenítő szavainak nyilvánosságra hozatalát. Én tovább megyek. Tóth Péter tudja, mit tesz, tudja, hogy tevékenysége nem a méhészek érdekeinek a legkedvezőbb. Remélem Tóth Péter ámokfutó magatartásáról a méhészeknek elege lesz. Ha jól értesültem Tóth Péter felvetette, hogy helyesebb lenne, ha Magyarország újra engedné a 3 betiltott Neonikotinoid mérlegnek a csávázószerkénti alkalmazását.

Tőkés Gábor NÉBIH főosztályvezető három hete nekem elmondta, hogy eszükbe se jut nekik az EU tilalom alól mentességet kérni. Van alternatívája a ezeknek a csávázószereknek. Igaz több munkával jár és esetleg, de nem biztos, hogy magasabb költség, de nem akarnak az EU-val ebben az ügyben szembe menetelni.

Tisztelt Gedekas!
Egy mondatodat töröltem, mert Dr. Fendrik Péter kért erre!
Én ugyan egyet értettem írásod ezen részével is, de más nevében ne tegyél ilyen kijelentést.
Megértésedet köszönöm.
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. Április 25. 19:47 írta Nagyernyei Attila »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #50 Dátum: 2014. Április 24. 18:49 »
Amit Lindzi legutóbb feltett videót, megnéztem és néhány gondolatot kiírtam:

"Beporzók nélkül elveszítjük a növényeket.

Ha a méhek elpusztulnak, biztosak lehetünk abban, hogy a pillangók is meg fognak halni, a vadméhek is meg fognak halni, a poszméhek is meg fognak halni és tudjuk az általános ökológiából, hogy ha a rovarok haldokolnak akkor a madarak is haldokolnak és a növények is haldokolni fognak.

A legsürgősebb és legfontosabb dolog lenne, hogy betiltsuk ezeket a szereket.A vásárlók felelősek a használatukért és a rovarirtók gyártásáért és a méhek haláláért."


*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #51 Dátum: 2014. Április 24. 18:52 »
Rá kellene írni a vegyszerek csomagolására, hogy milyen előnyei vannak és ezzel szemben mekkora károkat okoz!!!
Mint a cigarettás dobozon is fel van tüntetve, hogy mi lesz hosszú távon.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #52 Dátum: 2014. Április 24. 21:19 »
QUQURIKÚ!!!

Ma már bodzaszörpöt ittam idei virágról!!!

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #53 Dátum: 2014. Április 24. 21:32 »
Az elmúlt tíz évben repcén mindig mászkálnak a méhek tömegesen !! Idén április 18-án kezdődött a mászkálás /repcéig egy darab mászkáló méh sincs soha a méhészetemben/ a környék méhészeteiben, nálam is . Tíz éves tapasztalat,hogy a mászkálás mértéke a méhcsalás erősségétől függően hol nagyobb hol kisebb . Minél nagyobb a hordás annál nagyobb a mászkálás . A mászkáló méhek egymást csoportokba állva próbálják etetni. A mászkáló méhek mézhólyagja üres nincs virágpor hurka/májusi vész/. A mászkáló méhek súlya könnyeb mint a repülni tudóké, rájuk lépve elposszannak mint egy lufi. Lábamon gumicsizma támadás a földről a bokára ha már repülni nem tudnak szegények. Nosema vizsgálat eredménye: most nézem meg mikroszkóppal.,mászkálók:12-20 spóra. Kontroll termelő méhcsaládtól vett minta 12-20 spóra. Megállapítás:nosema fertőzöttség alacsony mind a kettő mintában..Következmény: akácra bomba családok legyengülése/jelenleg 8-10 Nb fias van a családoknál/. Akác után totál nosemás családok.nulla népesség!!!!!!!!! Minden évben megszakad a szívem,hogy méhek milliói pusztulnak el a mászkálás által a méhészetemben !!! Nagyon dühös vagyok és tele van hócipőm ,hogy a gyilkos kór/ CSÁVÁZOTT REPCE/büntetlenül pusztít !!!!!!!!!!!!!!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #54 Dátum: 2014. Április 24. 21:41 »
Szerintem ki lehet mutatni a mérget a méhekben, ha az én módszeremmel veszünk mintát.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #55 Dátum: 2014. Április 24. 22:41 »
Tisztelt Geddekas! Milyen módszerrel lehet kimutatni és hol van az a labor amely korrektül ki mutatja azt a nannogram mennyiséget a méhekben .

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #56 Dátum: 2014. Április 24. 23:44 »
Nem a laboratóriumban van a hiba hanem a MINTAVÉTEL-ben.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #57 Dátum: 2014. Április 25. 09:59 »
A ma használt mérgek a méhekbe gyorsan bomlanak. A halott méhekből hiába gyüjtenek mintát, ha akkorra a méreg lebomlik.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #58 Dátum: 2014. Április 27. 00:24 »
Délután ücsörögtem a kaptárak között, figyeltem a méheket. Szépen ment a munka.
Egyszer csak megjelent egy tetőtől-talpig sárga virágporos méhecske, mintha megfürdött volna a virágporban. Szeretett volna bejutni a kaptárba de a kijáró fölött kb 3 cm-re négyszer egymás után belecsapódott fejjel ezután a szomszédos kaptárba próbált bejutni itt szintén a kijáró fölött 2szer nekicsapódott a kaptárnak majd visszatért az első kaptárhoz, megint 2 fejelés után a harmadikra sikerült bejutnia végre a kijárón. Borzasztó látvány volt!!!

Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #59 Dátum: 2014. Április 28. 21:20 »